Примерна схема за захранване - 24

  • 23 767
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 738
Момичета дайте идея с какво да въведа ръжта, не искам на зърна, а в сухарите на Клевър и Финн Крисп, които са уж чисти от др брашна освен ръжено имало следи от сусам.

Аз тъкмо бях решила да въведа ръж с някой от тези сухари и сега ме разколеба с тези следи от сусам в тях при положение, че сусамът е силен алерген  Confused
Момичета, вас притесняват ли ви надписи от рода на "може да съдържа следи от еди какво си"?
Да, притеснява ме особенно ако не го е ял! Но има чисти ръжени сухари - лошото е че не се намират лесно
Аз вчера почнах с ръжта (ръжени ядки), но много го разхлабиха, та ще спра за малко  Peace

# 736
  • Мнения: 4 070
Аз за първи път чувам за това с ръжта, вярно е че е малко твърдичка, но не съм чела никъде за това,че не се препоръчва за деца по 12 м.

# 737
  • Мнения: 23 114
Точно от тук и аз се ръководя и тъй като ми предстои да въвеждам оризовата каша след 10-дни (след 4 въведени зеленчука), си мислех, че трябва да давам тази каша 20-ина дни.... Дали не се отнася само за случаите, когато кашата е първа храна?!
Мисля,че като втора група храна няма защо да я даваш чак 15-20 дни,а седмица,да речем.

# 738
  • Мнения: 3 010
Момичета, вече от две места ми казват, че ръжта не се препоръчва за деца до 12м, какво мислите? Знам, че всички въвеждате глутена с него след овеса разбира се....
Не е задължително да я въведеш, винаги можеш да я предложиш по-късно  Peace между другото къде така те посъветваха  newsm78

Едни познати, чиято роднина е молекулярен биолог  Embarassed /ох дано да не бъркам понятието/, също така познат лекар на майка ми го казал  Sad И аз съм притеснена и незнам какво да правя, още пове4е не ми се иска да и давам ръжени ядки, но  както казах сухар "без следи от..."няма. Проблема ми е, 4е утре стават 10 дена с каша овес на ХИП и трябва да реша какво да правя от тук насетне. А и като казахте, 4е ръжта се дава 9-10м., зна4и при всички положения май трябва да изчакам с нея, а как да продължа? Да не и стане нещо на малката от продължително ядене на овес  Sad ?
alegoria, защо не комбинираш с някой затегяш продукт, ние бяхме така с овеса, но щом прибваих морков и нещата отидоха пак на лек запек. И нали не е добре да се прекъсва приема на глутена?!

Последна редакция: пн, 19 апр 2010, 20:09 от Dendy

# 739
# 740
  • Мнения: 414
Момичета, знаете ли как влияе на стомаха дюлята? Имам някакъв спомен, че запича  ooooh! И кога изобщо може да се въведе?

Запича, да. А кога се въвежда? Ами аз я въведох на 8 м. в домашно приготвено пюре от дюля и ябълка. Давам я обаче в комбинация с овесени ядки и така балансирам.  Peace

ar4ita
, аз пазарувам от един магазин в Мл3 до 144-то СОУ. Има всякакви марки пюрета, каши...на нормални цени.
В Слатина също знам, че има два много добри магазина за детски храни в Суха река също.
Но едва ли ако си от Люлин тези дестинации са ти удобни?  Peace
Слатина ми е удобно-живея на Редута-би ли казала къде се намира

# 741

Общи условия

Активация на акаунт