Примерна схема за захранване - 24

  • 23 773
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 277
Ако ви е първа храна оризът, 10 дни ми се струват предостатъчни при липса на  предразположеност към алергии или друга причина.

# 721
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз пак за моето стерилизиране  Embarassed - понеже на няколко места гледах, че пише за по 5-6 мин, а сега Франческа е споделила, че месните пюрета ги е стерилизирала 40 мин... Понеже аз в супата слагам месце, значи ли това, че също трябва по-дълго? Въобще има ли някаква система, или е кой както му се вижда най-сигурно? Simple Smile

# 722
  • Мнения: 4 070
campanula , и аз така си мислех, но четох някъде, че оризовата каша се въвеждала 15-20 дни  newsm78
  Shocked много е това, прекалено много

# 723
  • Мнения: 23 272
campanula , и аз така си мислех, но четох някъде, че оризовата каша се въвеждала 15-20 дни  newsm78
  Shocked много е това, прекалено много
Из блогът на септемврийки от писанията на Косе Босе:

Един месец или 20 дни – и в двата случая е добре, че се предвижда повече време за въглехидратна храна като ориза. Така се дава възможност на стомахчето да свикне и да се избегнат обичайните проблеми при въвеждането на зърнените храни като запек и подуване. Все пак 20 дни изглежда по-логичен вариант:
- Детето вече е над 6 месеца, така че физиологически е по-готово от едно дете на 4 месеца например. Вероятността за алергии при по-малките е по-голяма и няма смисъл да се бърза с въвеждането на по-алергизизиращи храни като зеленчуци и плодове (в сравнение с белия ориз), така един месец оризова каша е разумно. Но за дете над 6 м. не е чак толкова оправдано.
- Ако е само бяла оризова каша, може да омръзне.
- Рафинираният ориз няма кой знае какъв разнообразен витаминен и минерален състав в сравнение със зеленчуците, плодовете и целите зърна.


# 724
  • Мнения: 3 010
Момичета, вече от две места ми казват, че ръжта не се препоръчва за деца до 12м, какво мислите? Знам, че всички въвеждате глутена с него след овеса разбира се....

# 725
  • София
  • Мнения: 5 300
Повдигам въпроса за бързата закуска с "обща" храна (над 1 годинка). От няколко дни Калин се събужда много гладен и иска сега веднага закуската си, а доскоро имах поне 30 минути аванс... Какво най-бързо подготвяте за закуска  newsm78


За път аз не бих рискувала с домашно приготвена храна, особено ако няма подходящи условия за съхранение на мястото... Лично мнение, но ако детето приема купешки "бурканчета", мисля, че не си струва притесненията да се подготвят и носят домашни в този случай Peace

# 726
  • София
  • Мнения: 2 780
Знаете ли кога може да се започне с по-твърда храна?Аз мислех да дам бисквити на Плазмон или Хип, че уж са специално за бебета, но много сладки ми се сториха  newsm78 Чувала съм, че има някакъв момент, в който ако се изпусне детето да се научи да дъвче и после може много да се задавя. Ама не знам вярно ли е.

# 727
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 820
campanula , и аз така си мислех, но четох някъде, че оризовата каша се въвеждала 15-20 дни  newsm78
  Shocked много е това, прекалено много
Из блогът на септемврийки от писанията на Косе Босе:

Един месец или 20 дни – и в двата случая е добре, че се предвижда повече време за въглехидратна храна като ориза. Така се дава възможност на стомахчето да свикне и да се избегнат обичайните проблеми при въвеждането на зърнените храни като запек и подуване. Все пак 20 дни изглежда по-логичен вариант:
- Детето вече е над 6 месеца, така че физиологически е по-готово от едно дете на 4 месеца например. Вероятността за алергии при по-малките е по-голяма и няма смисъл да се бърза с въвеждането на по-алергизизиращи храни като зеленчуци и плодове (в сравнение с белия ориз), така един месец оризова каша е разумно. Но за дете над 6 м. не е чак толкова оправдано.
- Ако е само бяла оризова каша, може да омръзне.
- Рафинираният ориз няма кой знае какъв разнообразен витаминен и минерален състав в сравнение със зеленчуците, плодовете и целите зърна.




Точно от тук и аз се ръководя и тъй като ми предстои да въвеждам оризовата каша след 10-дни (след 4 въведени зеленчука), си мислех, че трябва да давам тази каша 20-ина дни.... Дали не се отнася само за случаите, когато кашата е първа храна?!

# 728
  • Мнения: 152
Момичета, вече от две места ми казват, че ръжта не се препоръчва за деца до 12м, какво мислите? Знам, че всички въвеждате глутена с него след овеса разбира се....
овес>>ръж>>ечемик>>пшеница
Ръж- около 9- 10 м., дават я за малко по- трудно смилаема, особено, ако се въвежда с каша, не със сухар. Иначе бях чела, че нямало кой знае какво полезно в нея newsm78
Затова намерих това: http://forum.gorna.com/viewtopic.php?f=59&t=92022&start=0

# 729
  • София
  • Мнения: 6 212
Ми, зелено, не приема, затова се занимавам с тези дейности... Най-лесно ще ми е както досега - само каши, ама нали все пак трябва да напредваме по малко...

# 730
  • Мнения: 1 048
Аз ориз давах 5-7 дни Simple Smile

# 731
  • Мнения: 397
Момичета, вече от две места ми казват, че ръжта не се препоръчва за деца до 12м, какво мислите? Знам, че всички въвеждате глутена с него след овеса разбира се....
Не е задължително да я въведеш, винаги можеш да я предложиш по-късно  Peace между другото къде така те посъветваха  newsm78

# 732
  • Мнения: 1 048
Аз дадох ръж на 10 месеца,не съм чувала ,че не се препоръчва под 12....
Момичета колко е препоръчителната дневна доза на млечни продукти  за деца на 1 годинка

# 733
  • Мнения: 1 490
Знаете ли кога може да се започне с по-твърда храна?Аз мислех да дам бисквити на Плазмон или Хип, че уж са специално за бебета, но много сладки ми се сториха  newsm78 Чувала съм, че има някакъв момент, в който ако се изпусне детето да се научи да дъвче и после може много да се задавя. Ама не знам вярно ли е.
Sadlady, това за изпускането на момента - не знам. Аз сигурно от месец давам трошички хляб и много ги харесва. Почнах със съвсем миниатюрни, после с малко по-големи. Миналата седмица взех бисквити на Плазмон за дъвчене и сухари на Хип. Давам и яде с удоволствие, особено бисквитите. Вярно е, че са малко сладки, но аз не ги давам да се наяжда с тях, а по една на ден да свиква. Яко мазане пада, течат кашави лигички, но му допада. Вчера докопа една филия и с двата си зъба отхапа едно голямо парче - дъвка, премята из устата и го изяде. Пробвах с по-едро смляно пюре, но не иска и стиска устата.

# 734
  • Мнения: 1 277
Момичета дайте идея с какво да въведа ръжта, не искам на зърна, а в сухарите на Клевър и Финн Крисп, които са уж чисти от др брашна освен ръжено имало следи от сусам.

Аз тъкмо бях решила да въведа ръж с някой от тези сухари и сега ме разколеба с тези следи от сусам в тях при положение, че сусамът е силен алерген  Confused
Момичета, вас притесняват ли ви надписи от рода на "може да съдържа следи от еди какво си"?

Общи условия

Активация на акаунт