КУХНИТЕ - 30-та тема

  • 69 369
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 896
снимка на дупката с чаена лъжичка до нея.

Абе кво го зажалихте моя мъж... Laughingсега отивам да го наритам  Laughing

ще питам майстора ни дали не може да се обработи по някакъв начин - ако не стане...ще взимам нов, така не го искам. Много близо е до мивката и често се мокри там, подозирам че бързо ще се надуе.

# 721
  • Мнения: 185
дефектът не е много голям, може да опитате репарация, ИМА такива материали, но вероятно няма да издържат на топлина , а само на мокро . успех !!! Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 2 896
дефектът не е много голям, може да опитате репарация, ИМА такива материали, но вероятно няма да издържат на топлина , а само на мокро . успех !!! Simple Smile

мерси за съвета, там не ми трябва да издържа на топло, по-скоро на мокро.
утре ще викна нашия майстор, да видим какво ще каже

много кофти така, сега очите ми са само там.

# 723
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Продължавам да ви чета, макар че от доста време имам кухня. Гуш, първо ми стана мъчно за човека, после много се смях. Laughing като си представих моят как действа в кухнята - направо стрес и тикове съм му докарала със забележки да пази това и онова. Но пък съм го дресирала вече: включва миялна и пералня, прибира съдове - като в онази тв реклама мога да почерпя приятелките Grinning. Скоро нарани плота, като пъхаше една тенджера в миялната - само че от дупчицата прозира бяло. Един майстор ме посъветва да намажа с безцветен силикон и после малко лак - ще личи, но ще пази плота от влага и раздуване. Гуш, не се ядосвай - това е бял кахър!

# 724
  • Мнения: 5 979
Aко може прикрий поражението с някакъв предмет - кафемашина , съдове или други кухненски пособия . Както се казва грехота е да се гори заради бълхата юргана .

# 725
  • Мнения: 8 999
Гуш, не се впрягай. Не е чак толкова фатално. Моята свекърва ми надупчи плота точно месец, след като монтираха кухнята. Идеше ми да рева и да вия. Месеци наред окото ми беше все там. Въпреки, че дупчиците ми са близо до мивката, около година стоя така, а на плота нищо му нямаше /по няколко пъти на ден забърсвам там с влажна кърпа, а понякога се и мокри от мивката/.
Какво направих аз - накрая се сетих, че имам един тъмно кафяв лак за дърво, който е сходен като цвят с плота. Мацнах с тънка четчица върху дупчиците. Сега поне не са контрастни.
Друг вариант - има едни специални пастели, които служат за запълване и коригиране на драскотини по ламиниран паркет. С такъв може да запълниш дупката и тя да не личи.
Ако не ти е належащо, не сменяй плота. Като се раздуе някой ден /а това може да е след много време/, тогава мисли за подмяна.

# 726
  • Мнения: 1 073
Добро утро, какво бихте ме посъветвали за марка телескопичен аспиратор, някой да знае сайт на  предсавителите на Фабер?
Манди, да смятам кухнята да ми е МДФ фурнир, може би дъб или орех, хем не ми се иска да е тъмно, хем да не е мн светло, а както казах и по- рано вързана съм с мивката, като цвят. Та въпросът ми още стои: какъв байц за МДФ и какъв плот и гръб биха били подходящи. Кухнята е 2/2 и като чело е около 5.5 м.кв. ? Днес ми е срещата с дърводелеца да ми донесе мостри за байцван МДФ.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 254
Добро утро, какво бихте ме посъветвали за марка телескопичен аспиратор, някой да знае сайт на  предсавителите на Фабер?
Манди, да смятам кухнята да ми е МДФ фурнир, може би дъб или орех, хем не ми се иска да е тъмно, хем да не е мн светло, а както казах и по- рано вързана съм с мивката, като цвят. Та въпросът ми още стои: какъв байц за МДФ и какъв плот и гръб биха били подходящи. Кухнята е 2/2 и като чело е около 5.5 м.кв. ? Днес ми е срещата с дърводелеца да ми донесе мостри за байцван МДФ.
Eто това е сайта на фабер: http://leksgroup.com/
Мивката викаш ти е синкава.. Я дай снимка да я видим.
А за МДФ-а, особено ако избереш орех е задължително да е без байц, а само с лак. Само че на мен ореха ми е любимото дърво от всички дървета и смятам, че шарката му трябва да се вижда натурално. Дъба също е с хубава шарка.
Сега се сещам обаче, че мдф-а с фурнир орех на Салекс е сивкав на места и може да се върже добре с мивката.
Но пак да кажа, че е добре да ни покажеш мивката, за да се произнесем за цвета на плота.

# 728
  • Мнения: 1 073
За съжаление мивката е на вилата ни в Рударци и при първа вязможност ще я снимам, но до тогава пък тряжва да реша цветовете Joy
ще потърся нещо като цвят в нета и ще го пусна, мерси за сайта Hug
Орех гледах 4е има различни видове фурнир, кой най - добре стои според теб , от личен опит.
Да, кажа и за цената искат ми 2600лв за кухнята, това нормална цена ли е? Няямам вградени уреди, освен малка миялна.Всочко друго като техника ми е от преди. Имам отцедник за чинии двуредов, долу всички шкафове са като чекмеджета, като единия е с две вградени вътрешни за прибори , а всички останали се издърпват и са с голяма дълбочина. Горните редове са всъщност 6 шкафа по 0.6 см. и се отварят с алуминиеви дръжки по цялата широчина на шкафа. Алуминиев щее е и цокъла.

# 729
  • Мнения: 459
За съжаление мивката е на вилата ни в Рударци и при първа вязможност ще я снимам, но до тогава пък тряжва да реша цветовете Joy
ще потърся нещо като цвят в нета и ще го пусна, мерси за сайта Hug
Орех гледах 4е има различни видове фурнир, кой най - добре стои според теб , от личен опит.
Да, кажа и за цената искат ми 2600лв за кухнята, това нормална цена ли е? Няямам вградени уреди, освен малка миялна.Всочко друго като техника ми е от преди. Имам отцедник за чинии двуредов, долу всички шкафове са като чекмеджета, като единия е с две вградени вътрешни за прибори , а всички останали се издърпват и са с голяма дълбочина. Горните редове са всъщност 6 шкафа по 0.6 см. и се отварят с алуминиеви дръжки по цялата широчина на шкафа. Алуминиев щее е и цокъла.

Колко л.м е кухнята и от какъв материал?

Опс. 3,60 ли е?

# 730
  • Мнения: 1 878
Гуш, прочетох за дупковите неволи! Те момичетата са се опитали да те успокоят вече, но и от мен имаш едно голямо гуш!   Hug Дупчицата обаче е наистина много малка за да сменяш целия плот. 
Нали се бях оплакала преди една, две страници, че гръбчето на моята не ми харесва. Видях го монтирано и да ви кажа, хич не е лошо. Като го погледам няколко дена, съвсем ще свикна!  Mr. Green

Елфа, ако е от МДФ, цената ми се струва дори много разумна, при положение, че тук други момичета са споделяли някакви невероятни оферти.

Нашата няма да ви казвам,колко излезна, защото със сигурност струва поне два пъти повече от това,което дадохме. Нали обаче ни я прави нашият кум. Не иска да ни вземе дори и 1 лев отгоре, само за материалите сме му дали. Да ни е жив и здрав, че повечето знаете, колко струва обзавеждане за цял един апартамент от до.  Heart Eyes

# 731
  • Мнения: 79
Дайте идея как вървят плотовете - ще го сменя, мамицата му, не мога да го гледам така - 2,70 метра е. Колко ще ми излезе, ориентировъчно?

Гуш, цената, на която взехме нашия /Getalit, 4см./ е 150 лева за 4 метра. Не е Бог знае какъв разход, но обмисли дали размонтирането на мивка, плот за печка и т.н. няма да създаде повече проблем от дупчицата.
Важното е, че сте здрави. Тепърва ще трупаме дупчици и драскотини...Hug

# 732
# 733
  • София
  • Мнения: 4 397
манди благодаря за линка, не ми е работил вчера десният бутон на мишката и затова не съм успяла да го копи/пейст и да го отворя.
Kölsches Mädel казах ти аз нали  Mr. Green , ще го погледаш от 2-3 дена и ще си го харесваш  Peace Аз така в едната стая дето сме направих почти всичко в един цвят / къде случайно, къде да са в един тон да не стане шарениея/ ефекта беше всичко в една гама като боза точно и ме дразнеше първата седмица, а и сега знам, че до няколко месеца се изнасяме та съвсем не му обръщам внимание  Mr. Green

Гуш важното е да сме живи и здрави, майната и на тази дупчица, а тя е много малка  и не си заслужава поне засега да си причиняваш смяна на целия плот  Peaceп.п.п

п.п. май ще сменям цвета на меката мебел, за нещо светло или кремаво , или накрая ще седим без мебели ужассссс.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 254
Елфа, честно казано не мога да преценя така дали офертата е нормална, цената имам предвид.
Но една плоча МДФ с фурнир орех на салекс струваше 250-300 лв. С фурнир дъб е доста по-евтина. Към тази цена трябва да се добавят пари за обработка, лакове и т.н... Скъпо е в крайна сметка.

За мивката.. Според мен трябва да търсиш контраста, ако е светла, взимаш тъмен плот и обратното.

И между другото, Салекс предлагат няколко вида плочи МДФ с фурнир, т.е. фурнира е няколко вида и всички са доста красиви: http://www.salex.bg/index.php/%D0%A1%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1% … %D0%94%D0%A4.html
А ето тук можете да видите как изглежда абаноса: http://www.facebook.com/photo.php?pid=3531544&id=185161777267
Ето това пък е от МДФ с фурнир дъб без байц: http://www.facebook.com/photo.php?pid=2939532&id=185161777267
A ето така изглежда фурнира орех на салекс, само че паното на снимката е гравирано с лазер и не знам дали ще придобиете представа: http://www.facebook.com/photo.php?pid=3121658&id=185161777267

Общи условия

Активация на акаунт