От нас зависи!

  • 14 607
  • 177
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 787

Да ви кажа, ако сериозно ще защитавате каузата СМ, трябва и сериозно да се подготвите. С хипи аргументи "всеки има право на щастие" и "децата са нашето богатство" няма да стане. Това го казвам без грам агресия - сериозно.... Peace

Фуси, като гледам на тази кръгла маса ще присъстват само "заинтересовани". И като получи и награда Бойко Борисов (добър ход) като нищо можем да очакваме промени в законодателството. Здравия разум и морал може и да имат тежест някъде другаде по Света, но тук не.

# 91
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Зачетох се по други теми из този подфорум и ми стана интересно и крайно непонятно....

Едни и същи хора с почти едни и същи аргументи ("децата са нашето богатство") са привърженици и на използването на донорски яйцеклетки и сперма, и на сурогатна майка... в името на спечелването на великата Битка. Кое все пак е по-важно - кой е износил бебето или чий генетечен материал носи? Ама съвсем честно съм объркана и тотално не разбирам.... Много бих искала някой да ми обясни....

Един татко, не знам какво разбираш под интерес - подписалите петицията са само 60.....

# 92
  • София
  • Мнения: 9 517
Фоксче искаше да знае как изглежда индивид, отгледан в изкуствена матка - посочих й къде да търси да гледа. сравнението не го правя аз.
Ще ти отговоря, въпреки че няма смисъл май - да, знам как изглежда дете, отглеждано в ковьоз, защото лично аз гледах детето си 45 дена в ковьоза, докато не почина.

Сега ще съм сериозна - според различни мнения на психолози, при децата родени преждевременно също се наблюдава проблем в общуването, предизвикан от насилственото отделяне от майката веднага след раждането и нейната липса за определен период от време след това. Някои психолози го сравняват с осиновяването.

Останалото вече са го казали, така че няма да повтарям и факта, че детето е имало връзка с майката, която насилствено е прекъсната, и факта че то продължава да общува с майка си, макар и не постоянно.

# 93
  • София
  • Мнения: 16 213
За каква безпристрастност и " без емоция" говорите? Че ние ако го нямахме този проблем, нямаше да сме в този форум?

За това съм толкова благодарна на един татко, че внася спокоен тон и аргументи, а не емоции.

Понеже имам 3 деца, от 22 г. до 7 г. възраст, и съм карала различни бременности и дори различни майчинства, твърдя, че аргументите ви за проблемите в общуването породени от .... са напълно несъстоятелни. Значение за психиката на едно дете има единствено с колко любов ще го дариш след раждането и как ще го възпиташ, а това последното е най-важно..Всяка едно пораснало осиновено дете ще потвърди думите ми.

# 94
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Значение за психиката на едно дете има единствено с колко любов ще го дариш след раждането и как ще го възпиташ, а това последното е най-важно..Всяка едно пораснало осиновено дете ще потвърди думите ми.

В този форум има подфорум "Осиновители, осиновени". Нито едно пораснало осиновено дете не потвърждава думите ти. А споделено има много.

Нали точно това ви призоваваме всички ужасни противници на СМ - прочетете за споделеното от порасналите осиновени деца, помислете върху прочетеното и хайде после да дискутираме. Ама на вас явно "звездите ви говорят" и вие си знаете....

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 11:25 от Gankata

# 95
  • София
  • Мнения: 787
Наистина моля да ми разясните каква е връзката с темата на Авраам и Сара - чия утроба износва чужд ген. материал и също  как в Древен Рим е ставало това?

Мираета, вероятно отговор няма да получиш. Примера с библейската история е изключително неудачен. И въпреки, че в тази история не става въпрос за сурогатно майчинство, тя е чудесен пример за това какви проблеми може да донесе желанието за дете "на всяка цена".
И понеже препратката към библията е в стил "щом там го пише значи е редно, морално ...
А всеки чел библията, особено стария завет знае, че част от историите описани там, са много, много далеч от съвременното разбиране за морално, законно и т.н.

Например, Аврам и жена му Сара са брат и сестра (от един баща и различни майки).

"16 А Сара, жената на Аврама, не му раждаше деца; но като имаше слугиня, египтянка, на име Агар,
2 Сара рече на Аврам: Виж сега, Господ не ми дава да раждам; моля ти се влез при слугинята ми; може би ще придобия чадо чрез нея. И Аврам послуша това, което каза Сара.
3 И тъй, след като Аврам беше прежививял десет години в Ханаанската земя, Сара Аврамовата жена, взе слугинята си Агар, египтянката и я даде на мъжа си Аврам да му бъде жена
4 И той влезе при Агар и тя зачна; и като видя че зачна, господарката и и стана презряна в очите и.
5 Тогава Сара рече на Аврама: Поради тебе ми дойде тая обида. Дадох слугинята си в твоите обятия; а като видя, че зачня, аз станах прерзряна в очите и. Господ нека съди между мене и тебе.
6 А Аврам рече на Сара: Ето, слугинята ти е в ръката ти; Стори с нея както ти се вижда угодно. Прочее, Сара се отнасяше зле с нея, така щото тя побягна от лицето и."

Битие, Глава 16, стих 1-6

Нещо положително в историята виждаш ли, Един татко?

След първото си бягство Агар се връща отново при Аврам и Сара. По късно когато Сара ражда сина си Исак, кара мъжа си да изгони Агар и сина си Исмаил и те заживяват в пустинята.

И още:

11 После ангелът Господен и каза: Ето ти си зачнала и ще родиш син; да го именуваш Исмаил, защото Господ чу скръбта ти.
12 Той ще бъде между човеците като див осел; ще дига ръката си против всеки и всеки ще дига ръката си против него; и той ще живее независим от всичките си братя."

Битие, Глава 16, стих 11-12

# 96
  • Мнения: 1 249
Един татко така и не ми отговори на въпросите, моля го да отговори, е ако е реален човек, а не някой, на когото е възложено да проивокира дискусия във форума, та в случай, че е полезна за идеята, да се ползва по предназначение, а ако не е полезна - да се остави.
Нелепите твърдения за това какво заклеймяване почувствал от факта, че имал породени деца ми се видя пошло. Кой от вас не е имал познати или съученици с породен брат или сестра и не съм чула някой да се шашнал или възмутил от това, ама тука нали нещо трябва да се напуише, че да им повярва неаналитичната аудитория.
А за Шарки - същото.

Ние - възрастните вече деца, на които се е наложило да сглобят представите си за идентичност пост фактум, сме в едно специфично положение - всеки ден се налага да се градиш и да се събираш, за да можеш да продължиш.
Тук писаха в съответния форум лекари, учители, адвокати, художници..., всякакви хора.
Но до болка и до почуда еднакви неща пишат.
Един нямаше, който да не каза, че има пропаст у него.
Да, стараем се, заобикаляме я , е след като сме узрели да се примирим с Божията воля и да се опитаме да си простим.
И това няма и връзка с осиновителите. Обичаме си ги и са ни единствени родители. Но и не са ми те поръчали и режисирали случилото се преди да ги срещна. Нещо, което тук се опитвате да приемете като супер0хуманно.



А знаете ли колко от убийците и изнасилвачите са от този тип хора - много, но не защото са цигани или са нещо лоши, а защото връзката с елементарната представа за това имаш ли право на любов, кой си, имаш ли вина за случилото се, какво си направил лошо, че така да стане и пр. са реалност, независимо от бойките призиви на хора, незасегнати от проблема.

Колко са изнасилвачите на деца ????????
А колко сред тях е процента за изоставени и хора с неустановена идентичност ????
 Ако в елементарния  Sad Sad им и болен мозък имаше вярата, че те са ценни и заслужават любов и заслужават да я получат от възрастен човек и то по негова добра воля, а не насила и то от деца, защото са беззащитни и някама как да им откажат.... колко гадости нямаше да четете по вестниците.



Но зловещите експерименти с хора не стават хуманни само защото са се събрали няколко човека да го кажат.

Обзалагам се, че лобито не се грижи за няколкото жени в БГ с проблеми, а се грижи да станем нова дестинация за такъв бизнес за чужденци.
Нали в закона не се предлага само за бг граждани да стане ...

 А как ще се отчете сделката - с ДНК експертиза, друг сериозен начинне познавам.
А ако експертизата даде неприемлив резултат, къде отива бебето ..... - у дома на някой от лобито в Народното събрание ли , защото за поръчващата майка сделката не е изпълнена, за износилата е изпълнена, за лекарите е ОК , на тях име е платено ..., за адвокатите е ОК, има си договор,  и ....?
А поръчващата майка докато чака резултата от експертизата се задължава да не обича детето ли, понеже резултата не е готов ....

А за съдбните саги въобще не отварям и дума, че ако почна няма да ми стигне времето до утре.
А като жена и то  не съвсем млада, с ръка на сърцето ще кажа, че не в завидна позиция и майката, на йкоято друга е износила детето.
За да не засегна някого само ще кажа, че си има притча на Соломон за това коя е майката от две каращи се за едно бебе.
Прочете си я в светлината на тези спорове ...
Само за себе си казвам, че бих приела всяка майка, но ако знам, че ми е режисирала подобна зловеща сценка, няма как да не повее хлад в сърцето ми.
 А като по-стара по години и ми дожалява за поръчващата майка - тази жена няма да намери покой от дребните червейчета  - тя дали е майката и другата дали пък няма някакво значение за детето, а какви са реакциите на тези големи фамилии, дето токлова пари събирали, дали пък тя не ги е оиложола, а нормално ли е като токлова са помогнали да имат и дял в съветите и контрола към нея и още сто неща.

Е затова тези неща не стават по поръчка, защото смъртен може да ги осъществи, но дали може да си поеме отговорността за хората, които е забъркал в кашата ...

Уважавам лекарите, но те са отговорни за професионализма си, който никак не е малък, та не можем да ги натоварваме и с изисквания относно  правната и  духовната страна на нещата.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 12:25 от Miraetta

# 97
  • София
  • Мнения: 16 213
http://society.actualno.com/news_291849.html

А иначе -  подменяте темата...колко от осиновените деца са имали някакви проблеми в общуването преди да разберат за осиновяването...

# 98
  • Мнения: 2 123
http://society.actualno.com/news_291849.html

А иначе -  подменяте темата...колко от осиновените деца са имали някакви проблеми в общуването преди да разберат за осиновяването...

Всички. За справка - има около тон тон и половина литература точно по този въпрос. На български е преведена Първичната Рана на Нанси Верие.
Интервю с Нанси Верие - автор на "Първичната Рана":

1st part - http://www.youtube.com/watch?v=cI0M0w_cLT4&feature=related
 
2nd part - http://www.youtube.com/watch?v=TT8arjSziKk&feature=related
 
3rd part - http://www.youtube.com/watch?v=roBa1YBdEC4&feature=related

# 99
  • София
  • Мнения: 16 213
В много от българските родилни отделения, след секцио или при по-проблемно раждане бебета ги държат отделно по време на целия престой в болницата, и ги дават на майките за кърмене, за по 20 мин на всеки 3 часа. Това също е откъсване от майката и продължава между 5 и 14 дена. Вероятно именно поради тази причина 90% от българите имат проблеми в общуването - ...Водим безсмислен спор. Радвам се, че все пак законодателно се размърдват  нещата от днес.

Честито на един татко и всички други, които вместо сабя размахват мисъл.

# 100
  • София
  • Мнения: 787
В много от българските родилни отделения, след секцио или при по-проблемно раждане бебета ги държат отделно по време на целия престой в болницата, и ги дават на майките за кърмене, за по 20 мин на всеки 3 часа. Това също е откъсване от майката и продължава между 5 и 14 дена. Вероятно именно поради тази причина 90% от българите имат проблеми в общуването - ...Водим безсмислен спор. Радвам се, че все пак законодателно се размърдват  нещата от днес.

Честито на един татко и всички други, които вместо сабя размахват мисъл.

Тази практита съществува, само в услуга на организацията на работата в болницата. Тя е вредна за бебетата и за майките и всяка родилка, която се интересува от темата, може да направи информиран избор в коя болница да роди. В Майчин дом, например бебетата са при майките.
Съществува и един друг "довод" в подкрепа на разделянето на майката и бебето в родилните отделения - "Да си почивала, родилката", който е толкова абсурден, че въобще няма да коментирам.
Както и практиката преди време, децата да се оставят в седмични ясли, за да може майките им на спокойствие да градят социализма.

# 101
  • Мнения: 2 123
И понеже за последно пиша по тази тема искам много да е ясно какъв ми е проблема със СМ...

Да приеме или отхвърли СМ за едно общество е дебат от ранга за или против смъртното наказание. Дебата е дали за обществото е приемливо:

Две или повече страни да се договарят срещу заплащане (нали никой не си прави илюзии за некомерсиалното СМ) да се зачене и износи дете, след което умишлено и предварително договорено да се отдели от майка му.

Това е дебата.
Дискусията как това да стане, трябва да дойде едва след като обществото е приключило с отговора на горния въпрос.

Етичните аргументи срещу:
Моята ценностна система не приема договарянето за зачеването на човешки живот и неговата комерисализация. Не приемам договарянето на платеното отделяне на дете от майка.

Правните аргументи срещу:
- договора е правна сделка, която води със себе си всички  последици на неизпълнение, пороци, унищожаемост и пр.
- какво става с наследствените въпроси, докато плода е все още в утробата. Как наследява нероденото дете и неговите възходящи към този момент. Изобщо кои са неговите възходящи...
- какво става ако договора бъде развален и как става това


Толкоз от мен, ако има някой да чете и да се замисли ... все е нещо

# 102
  • София
  • Мнения: 787
Всъщност, реално ли ще има законодателни промени или водещата (извинете депутатката от атака) си прави Пи Ар?

# 103
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аз така и не получих отговор на въпроса си кое е по-важно - гените или износването на плода?

За мен и забременяването с донорски яйцеклетки или сперма, и използването на сурогатна майка е неприемлив вариант да се борим с естествения подбор на природата, писах по-нагоре достатъчно защо.

Но пак питам:
Ако гените са толкова важни и достатъчни за да се определи безусловно майката, какво ще кажете на жените, които забременяват с доноски яйцеклетки? Кой пък е майка на тяхното дете? А ако грижите след раждането са най-важни защо ви е да преминавате през така скъпи, болезнени, и емоционално изцеждащи процедури като има толкова изоставени деца в България?
Моля някой да ми отговори на тези въпроси!

А че Калинка Крумова ще си гради имидж за ваша сметка, и докторите и посредниците ще трупат състояние, пак за ваша сметка, това също е ясно.

# 104
  • София
  • Мнения: 16 213
Дааа...и кой е всъщност майката и как се дефинира тя?

А на въпроса, свързан с горния  кое е по-важно - гените или износването на плода?  отговорът е по-важното е третото, кой те отглежда от раждането...учудвам се, че точно това ви се губи изцяло...

Общи условия

Активация на акаунт