От нас зависи!

  • 14 588
  • 177
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 249
Alexiana, очаквах лични нападки по повод 3те ми деца и мнението ми за кой е по-майка и кога и как се става майка...Накратко, аз всъщност не се смятам за нормална, ако бях такава сега, щях да мога да зачевам по естествен начин и за мен вероятно СМ нямаше изобщо да е на дневен ред...и нямаше да чета и пиша в този форум.

Бащите не износват бебета си, а това прави ли ги по-малко бащи? Не очаквам отговор, един татко и другите татковци на поотраснали деца знаят отговора...

Благодаря на Мира Добрева, че даде глас на "двете страни", както и за казаното на глас мнение на Бойка, че ако основния довод срещу СМ е наличието на много изоставени по домовете деца, то тогава дайте да заповядаме всяко новоподписало брак семейство да осинови по едно дете и ще решим проблема....
Основните страни не са 2, а са поне шест-седем.
Ама като някой ви е казал, че са две .....

# 136
  • София
  • Мнения: 787
Благодаря на Мира Добрева, че даде глас на "двете страни", както и за казаното на глас мнение на Бойка, че ако основния довод срещу СМ е наличието на много изоставени по домовете деца, то тогава дайте да заповядаме всяко новоподписало брак семейство да осинови по едно дете и ще решим проблема....

Основиня довод срещу СМ не е че има много изоставени деца. Изоставените деца се споменават като довод срещу репликата "единствения начин да имаме деца". Очевидно СМ, не е единствения.
Основния довод срещу СМ е че човешкото същество (в случая бебе) не може да бъде предмет на договор. Не може да бъде продавано или подарявано.

# 137
  • София
  • Мнения: 16 213
Lindt, човешките същества, встъпвайки в брак, стават "предмет" (обект) на писмен договор...А невстъпвайки в брак, а живеейки на семейни начала, са предмет на устен договор...

А бебето, износено от СМ, не е "предмет" на договора. Предмет на договора е съгласието на едната страна да износи плода (ембриона) на генетичните реални родители, които не могат по здравословни причини да си го износят сами.   

Що се отнася до мнението на бебето: отричайки СМ, вие отричате изцяло неговото право да съществува, тогава как "незаченат, неизносен, нероден Петко" изобщо някога ще стане голям за да има мнение?

# 138
  • Мнения: 955

Що се отнася до мнението на бебето: отричайки СМ, вие отричате изцяло неговото право да съществува, тогава как "незаченат, неизносен, нероден Петко" изобщо някога ще стане голям за да има мнение?

Ами когато Петко порасне и каже какво мисли, тогава ли ще започнем и ние да мислим?  newsm78

# 139
  • София
  • Мнения: 16 213
Когато Петко порасне, при генетичните си реални родители, кой ще е този благодетел, който ще му каже, че е износен от друга жена? И дали Петко ще иска да не живее и да не е живял никога  поради този факт?

# 140
  • Мнения: 955
Блажени вярващите.
Винаги се намират благодетели.
В така наречените напреднали страни, които се дават за пример, е противозаконно да се премълчи подобен факт. Петко ще знае при всички случаи. Рано или късно.

# 141
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Когато Петко порасне, при генетичните си реални родители, кой ще е този благодетел, който ще му каже, че е износен от друга жена? И дали Петко ще иска да не живее и да не е живял никога  поради този факт?

Би трябвало "благодетелят" да е майка му... Ако го обича достатъчно и го зачита като отделна личност, имаща право да бъде информирана за това на кого дължи появата си на този свят.

А какво Петко ще иска или не иска и какво ще чувства най-вече, само той може да каже, когато е достатъчно зрял да го каже.  Peace

С Маймуна сме писали заедно.  Simple Smile

# 142
  • Мнения: 2 123

 Осиновяването е подходящо най-вече за семейства, които са готови да направят тази стъпка, преодолявайки редица вътрешни противоречиви чувства и емоции, свързани с процеса на осиновяване и отглеждане на “чуждото” дете. Социалните служители по осиновяването осъзнават важността на този процес. Осмислянето на всичко, свързано с осиновяването, отнема време и някои двойки никога не успяват да достигнат тази повратна точка. Ако приятелката ни не може да обича дете, което не е “нейно”, то тогава осиновяването не е правилното решение нито за двойката, нито за детето.
Осиновяването не означава обаче, че двойката е длъжна да се откаже от мечтата си за биологично дете. Факт е, че много двойки продължават опитите за свое дете паралелно с осиновяването. "

непрекъснато говорим за толерантност, за цивилизованост, но настръхнало се зъбим към всеки, който мисли различно от нас, та дори и да ни е събрат по участ...
аз няма да спра да се изненадвам с какво темата (не съветите) осиновяване може да "обиди", "нарани" някого.

Като тук не говорим за хора, намиращи се в средата или началото на пътя на стерилитета. Тук говорим за хора, с окончателна присъда „Никога няма да износите, родите дете“. И ако в такава ситуация един кротко и нормално зададен въпрос „Мислили ли сте за осиновяване“ обижда някого, съжалявам много, но проблемът не е в задаващия въпроса

Както и не спирам да се питам, радетелите за толерантност и съпричастност към другите не си ли дават сметка, че непрестанното натякване и натъртване на обидността на темата осиновяване може би нараняват хората осиновили дете ... но съм решила да не задълбавам повече с личното си самонараняване

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 12:05 от Fussii

# 143
  • София
  • Мнения: 6 372

 Осиновяването е подходящо най-вече за семейства, които са готови да направят тази стъпка, преодолявайки редица вътрешни противоречиви чувства и емоции, свързани с процеса на осиновяване и отглеждане на “чуждото” дете. Социалните служители по осиновяването осъзнават важността на този процес. Осмислянето на всичко, свързано с осиновяването, отнема време и някои двойки никога не успяват да достигнат тази повратна точка. Ако приятелката ни не може да обича дете, което не е “нейно”, то тогава осиновяването не е правилното решение нито за двойката, нито за детето.
Осиновяването не означава обаче, че двойката е длъжна да се откаже от мечтата си за биологично дете. Факт е, че много двойки продължават опитите за свое дете паралелно с осиновяването. "

непрекъснато говорим за толерантност, за цивилизованост, но настръхнало се зъбим към всеки, който мисли различно от нас, та дори и да ни е събрат по участ...
аз няма да спра да се изненадвам с какво темата (не съветите) осиновяване може да "обиди", "нарани" някого

Както и не спирам да се питам, радетелите за толерантност и съпричастност към другите не си ли дават сметка, че непрестанното натякване и натъртване на обидността на темата осиновяване може би нараняват хората осиновили дете ... но съм решила да не задълбавам повече с личното си самонараняване

Фани, докога...

ако искаш да поговорим аз и ти, да си кажем кой от какво е обиден - има начини, но ти ги избягваш. няколко пъти ти се обясних писмено и лично на теб какво имам предвид и кое смятам за нетактично (не обидно!), а кое не. нима наистина не ме разбираш? нима поне малко не ме познаваш?

услужливо си изрязала от моя цитат заглавието му, а то казва всичко - ""12. Да не бързаме да ги съветваме да осиновят дете!"

ясно е, че говоря за нетактичност, когато става дума за даване на съвети да се осинови,  а не когато по принцип се говори за осиновяване. и това го написах няколко пъти - и в другата тема, и в по-другата тема... ти продължаваш да дълбаеш - защо?
какво ти носи това на теб лично? не се ли наранихме достатъчно? не жертвахме ли прекалено много неща в тази дискусия?

моето лично нараняване, недоумение и разочарование от участието ми в тази дискусия беше голямо, много голямо. никога не бих предположила, че сблъсъкът на възгледи по един въпрос може да доведе до такива последици за реални лични отношения, за които мислех, че се градят на здрава основа.

дотук съм и аз.

п.п. ето за какво отношение говоря аз и то е пределно ясно:

Освен това с всички тези неща-сурогатно майчинство ,инвитро и не знам какво се отнема шанса на децата от домовете да бъдат осиновени.Колко повече щяха да се осиновяват ако нямаше тези неща?Сори ако съм груба към двойките с проблеми ,но това е моето мнение!Когато не могат да имат деца вместо да дават камара пари и да пълнят гушите на разни доктори,защо не се опитат да си осиновят?Аз така бих направила.


Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 16:43 от jam

# 144
  • Мнения: 2 123
Поправям се


12. Да не бързаме да ги съветваме да осиновят дете!"

 Осиновяването е подходящо най-вече за семейства, които са готови да направят тази стъпка, преодолявайки редица вътрешни противоречиви чувства и емоции, свързани с процеса на осиновяване и отглеждане на “чуждото” дете. Социалните служители по осиновяването осъзнават важността на този процес. Осмислянето на всичко, свързано с осиновяването, отнема време и някои двойки никога не успяват да достигнат тази повратна точка. Ако приятелката ни не може да обича дете, което не е “нейно”, то тогава осиновяването не е правилното решение нито за двойката, нито за детето.
Осиновяването не означава обаче, че двойката е длъжна да се откаже от мечтата си за биологично дете. Факт е, че много двойки продължават опитите за свое дете паралелно с осиновяването. "

непрекъснато говорим за толерантност, за цивилизованост, но настръхнало се зъбим към всеки, който мисли различно от нас, та дори и да ни е събрат по участ...
аз няма да спра да се изненадвам с какво темата (не съветите) осиновяване може да "обиди", "нарани" някого.

Като тук не говорим за хора, намиращи се в средата или началото на пътя на стерилитета. Тук говорим за хора, с окончателна присъда „Никога няма да износите, родите дете“. И ако в такава ситуация един кротко и нормално зададен въпрос „Мислили ли сте за осиновяване“ обижда някого, съжалявам много, но проблемът не е в задаващия въпроса

Както и не спирам да се питам, радетелите за толерантност и съпричастност към другите не си ли дават сметка, че непрестанното натякване и натъртване на обидността на темата осиновяване може би нараняват хората осиновили дете ... но съм решила да не задълбавам повече с личното си самонараняване

"дълбаенето ми" не е лично въобще. Лични въпроси не обсъждам публично  Peace
Просто отговора на въпроса "Обиждам ли се, когато някой ме попита защо не осиновя ", ама внимателния обмислен отговор, даден лично пред себе си - ще даде широко поле за полезен размисъл на жените, които имат нужда да поръчат СМ.
Пак подчертавам - говоря за хора, нуждаещи се от СМ. Говоря за тях, защото темите са за СМ .
За тези жени, цитираната точка 12 просто е неприложима, защото изхода е ясен и за бързане дума не може да става
Увъртането, усукването и избягването на темата осиновяване от жените нуждаещи се от СМ е напълно безполезно, защото пак ще постотня - тези жени ще осиновят при всички случаи. Генетично свое или генетично чуждо - ще осиновят. И да се обиждат от това, най-малкото е нездраво

# 145
  • София
  • Мнения: 16 213
И добре де, Петко като узнае, че е износен от друга жена, а генетично е дете на собствените си родители (тези които са го отгледали от раждането), какво ще се промени във възгледите му за света? Ще поиска да се върне обратно?

За влиянието на износването върху личността вече писах - ако имаше толкова огромно значение, щеше да е забранено да се работи/следва по време на цялата бременност. И след раждането (секцио и др. усложнения) нямаше да взимат бебетата в родилното и да ги дават само по време на кърмене през 3 часа...На тези бебета нищо психически не им се е случило...Но на хиляди бебета по света им се случва много след раждането, когато родителите си крещят или не дай се боже си посягат физически... За техните психически проблеми обаче никой не реве в момента...

# 146
  • Мнения: 5
Аз се чудя ,защо аджеба това невино и чисто същество трябва да узнае за това.
Простете,но кото изневери единият родител ВИЕ тичате ли да го споделите с детето си?
Нали целта на една майка е да му спестява грижите.За какво безгрижно детство говорим ,щом тровим децата си с такива неща.Абе ,кой споделя с децата си неволите си за деня,казва те ли на децата си как правите секс ,как колеги ,познати ВИ свалят по-глупав и непристоен начин.
Защо избирате ,какво да споделите, и какво не .Защо,защо,защо трябва да знаят, това ще ги направи ли щастливи или ще ги направи нещастни?Какъв родител СИ,щом неможеш да спестяваш ненужната БОЛКА.Аз съм направо разбита от тези простотии,че то трябва да знае, еееееееееееееееееее айде не се  правете на БОГОВЕ.За да се говори за осиновяване в един етап от живота , е когато нямаш друг вариянт.Ами тези които дават този акъл да си осиновят."На чужд гръб и сто тояги са малко"


                                                                                                             С УВАЖЕНИЕ към всички МАЙКИ
                                                                                                                коитоискат да имат деца по-
                                                                                                             този начин със сурогатна
                                                                                                                    майка

# 147
  • Мнения: 5
И добре де, Петко като узнае, че е износен от друга жена, а генетично е дете на собствените си родители (тези които са го отгледали от раждането), какво ще се промени във възгледите му за света? Ще поиска да се върне обратно?

За влиянието на износването върху личността вече писах - ако имаше толкова огромно значение, щеше да е забранено да се работи/следва по време на цялата бременност. И след раждането (секцио и др. усложнения) нямаше да взимат бебетата в родилното и да ги дават само по време на кърмене през 3 часа...На тези бебета нищо психически не им се е случило...Но на хиляди бебета по света им се случва много след раждането, когато родителите си крещят или не дай се боже си посягат физически... За техните психически проблеми обаче никой не реве в момента...

# 148
  • Мнения: 337
СМ неофициално съществува в Бг.  Просто трябва да бъде уредено със закон. И е още една необходима "техническа" възможност за семейството да има дете /много желано и обичано!/.

По другия въпрос: всяко семейство само трябва да реши какво да каже на детето си. Без външна намеса!

# 149
  • Мнения: 5
Искаше ми се да не чета писаниците по-горе.Познавам жени родили деца само заради паритена на ВЪПРОСНИЯТ мъж.Питам всички, които мислят ,че са намерили отговора  на въпроса за кокошката и яйцето,кой е пръв?Жени раждашти заради парите на полвинки те си са повече майки така ли?Бият ги на всяка минута грижат се как изглеждат , а децата ,като парцали дори забравят да ги хранят .Знам ,че всеки познава поне една такава МАЙКА.Ето това сигурно е БАШ майка тя си го носи 9-месеца после се чуди на кой да го подхвърли да го гледа.Тези, които решът да ги износят и да ги дадът на законите родите ли,защото това дете не е с твои гени са какви?Такива ,които съдя сурогатните майки ,са за  раждане на деца от майки ,които не ги желаят и после ги бият или по-лошо,както гледаме по- новините.Да направиш такова добро на едно семейство е лошо така ли ?Откога ДОБРОТО се линчува.  Моята гледна точка, е че някой става жалък,като мисли ,че други са жалъки.Ако децата на една майка мизерстват,гладни,жадни,болни и това е шанса да си стъпиш на крака и да спасиш дечицата си,какво би направиланямаше да станеш сурогатна майка така  ли?Може би този отказ те прави МАЙКА,която стои зад принципи те си ,а не зад децата си ЖАЛКО много ЖАЛКО за теб скъпа.Не съди за да не бъдеш съден.

Общи условия

Активация на акаунт