Какво целят лели и баби с подаръчета по улиците?!?

  • 5 672
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 582
Пък дори и да каже някой:" Не си ли знаеш името? Не знаеш ли да говориш?" не го смятам за толкова страшно. Е, неприятно е , но децата ни няма да са галени с перце цял живот от чужди хора. И обиди ще има, животът не е само любезности  и толерантност.
Вчера мойто момиченце го забелязах как разпитваше хората на площадката - на колко си години, как се казваш, до 1 годинка ревеше от непознати, сега пък усилено общува с тях.

Вчера например, срещаме една съседка, младо момиче. Тя пък така подхвана разговор:" Чух че много слушаш? Така ли е?" Бях изнервена цял ден от непослушание, а пък ми стана едно приятно, от положително настроеният разговор и забравих за моментите на инат през деня.

# 106
  • Мнения: 1 236
Е, неприятно е , но децата ни няма да са галени с перце цял живот от чужди хора. И обиди ще има, животът не е само любезности  и толерантност.

Разбира се, някои баби и лелки са ми приятни с проявеното внимание.

Обаче като се замислиш колко много пъти - в един ден - ти се случва да се нервираш... то и едно дребно "нахалстване" от страна на вероятно добронамерени хора, ти идва в повече  Peace В този смисъл, очаквам от тези така добронамерени хора да се съобразяват с мен, и като видят че не ги приемаме, да спрат да ни безпокоят.

А за живот от любезности и толерантност - има места по света, където това е постигнато в много по-голяма степен, следователно е напълно възможно (да си изкараш деня без да се изнервираш на всеки пет минути).
И обратното - хората които живеят насред непрекъснати конфликти стават по-груби и несъобразителни, а предполагам никой не иска децата му да станат такива.

# 107
  • Мнения: 200
нещо параноя те гони май повече...

Mммм дааа и аз така мисля .

# 108
  • Мнения: 798
Да ви кажа честно на мен би ми било крайно неприятно по десетина пъти непознати хора, които никога повече няма да видя да ме питат как се казвам и на колко съм години  Twisted EvilЗатова и хич не поощрявам децата си да отговарят. И те душа носят, няма да ги тормозя от пуста любезност. Използвам случая да обясня, че не е необходимо изобщо да се заговарят с непознати. Ако аз говоря - ок, ама иначе - хич да не им пука да изглеждат темерути  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 109
  • Мнения: 3 066
Да ви кажа честно на мен би ми било крайно неприятно по десетина пъти непознати хора, които никога повече няма да видя да ме питат как се казвам и на колко съм години  Twisted EvilЗатова и хич не поощрявам децата си да отговарят. И те душа носят, няма да ги тормозя от пуста любезност. Използвам случая да обясня, че не е необходимо изобщо да се заговарят с непознати. Ако аз говоря - ок, ама иначе - хич да не им пука да изглеждат темерути  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Така е,и е в пъти по-добре от любезниченето с непознати и случайни хора!

# 110
  • Мнения: 109
При нас много често става обратно - дъщеря ми заговаря непознати хора. В парка, на заведение, в автобус... Отива при някой и започва разговор. Не одобрявам много това й държание, защото не на всеки му е кеф точно в момента да си бъбри с някое хлапе, а и тя самата трябва да е по-сдържана с непознати. Говоря за това, но засега все още често действа импулсивно.
Почти не се дразня като ни заговорят непознати, не съм толкова негативно настроена и не търся първо лошото в човека.
Дразни ме прекаленото лигавене и любезничене.

# 111
  • Мнения: 202
Принципно нямам нищо против непознати да заговарят малката, но подаръците ме изнервят. Миналата година като я кръщавахме, някаква баба в църквата и подари кукла тип Барби.  Не исках да правя сцена в църквата, взехме куклата, благодарихме и си тръгнахме. После в колата разгледах куклата, имаше едни особени обици, като малки топчета. Дръпнах едната, и се оказа КАРФИЦА!!! Shocked В главата на куклата имаше две дълги, остри карфици. Изпаднах в пълен ужас и я метнах в първата кофа. Не знам какъв и беше случая на бабата, но да подаряваш на непознати деца кукли с карфици в тях ми се струва малко странно...

# 112
  • Мнения: 1 236
Не знам какъв и беше случая на бабата, но да подаряваш на непознати деца кукли с карфици в тях ми се струва малко странно...

Явно е била на възраст, в която вече почват да се пропускат някои детайли  Laughing Не вярвам да е било злонамерено, просто е украсила куклата с "обици"  Peace

# 113
  • Мнения: 202
Не знам какъв и беше случая на бабата, но да подаряваш на непознати деца кукли с карфици в тях ми се струва малко странно...

Явно е била на възраст, в която вече почват да се пропускат някои детайли  Laughing Не вярвам да е било злонамерено, просто е украсила куклата с "обици"  Peace

Абе като помислих малко, и аз така реших. Но в първия момент беше пълен шок и ужас, много "вуду" впечатление се получи. Simple Smile И доброто намерение не променя факта, че дребната можеше бая да се боцне с тез карфици.

# 114
  • Мнения: 1 521
И на мен ми е интересно какво целят някои лели и баби. Чичковците са повече от ясни, те нямат нужда от коментар. Колкото по-далеч от тях, по-добре.

Но как така на тази баба, т.е. пенсионерка, ще й хрумне да купува кукли, и то не една-две, ами според броя на всички деца в квартала.
За един пенсионер това не са малко пари, като се има предвид какви са пенсиите у нас.
Трудно ми е да повярвам, че наистина бабата иска да зарадва децата, а не й се върти друго нещо в главата, докато подарява куклите на невинните дечица и майките им.

# 115
  • Мнения: 3 999
И на мен ми е интересно какво целят някои лели и баби. Чичковците са повече от ясни, те нямат нужда от коментар. Колкото по-далеч от тях, по-добре.

Но как така на тази баба, т.е. пенсионерка, ще й хрумне да купува кукли, и то не една-две, ами според броя на всички деца в квартала.
За един пенсионер това не са малко пари, като се има предвид какви са пенсиите у нас.
Трудно ми е да повярвам, че наистина бабата иска да зарадва децата, а не й се върти друго нещо в главата, докато подарява куклите на невинните дечица и майките им.

Ами аз ще ти кажа, според мен има починало момиченце. Имам такава комшийка и да прави подаръчета на децата и доставя огромно удоволствие .
Нито е изкукала нито нищо. От къде знаеш колко и е пенсията на жената? Много филми сте гледали -помислете малко преди да пишете глупости.
Аз живея в центъра и тук възрастните хора за повече , сина ми е свикнал с тях както и аз.
За всички празници получава подаръци от много баби , както и без повод . Постоянно му носят по нещо.

Това са бабите от входа. Едната баба от площадката /на детската площадка до входа има пейки и там се събират бабите/ го харесва много и му носи шоколадчета. Веднъж на пазара една жена пред нас си отвори портмонето да си прибере парите и се търкулна 1лв и застана под количката.Жената ми го даде да му купя нещо -отказах ,но тя много настоя  Rolling Eyes
Онзи ден пак на пазара една баба продаваше сувенири и нашия много си хареса едно яйце и бабата му го подари - понечих да платя , но отказа.
Моя син винаги ми е на 1 ръка разтояние винаги съм до него и никой не може да му даде нещо без да съм видяла и позволила. Wink

# 116
  • Мнения: 463
И на мен ми е интересно какво целят някои лели и баби. Чичковците са повече от ясни, те нямат нужда от коментар. Колкото по-далеч от тях, по-добре.

Но как така на тази баба, т.е. пенсионерка, ще й хрумне да купува кукли, и то не една-две, ами според броя на всички деца в квартала.
За един пенсионер това не са малко пари, като се има предвид какви са пенсиите у нас.
Трудно ми е да повярвам, че наистина бабата иска да зарадва децата, а не й се върти друго нещо в главата, докато подарява куклите на невинните дечица и майките им.

Например какво и се върти? На мойто дете с баща си в рейса, полупразен рейс, вече към последните спирки сме, една бабо-лелка им беше дала петдесет стотинки да му купи вафличка. Умилила се нещо, внучето и било в Испания. Мъжът ми ги взел, казах че добре е направил, що да обижда жената.

# 117
  • Мнения: 463
Защо да не са кукли? Питам от любопитство, на нас не ни се е случвало.

# 118
  • Мнения: 1 521
Тази баба, разбира се, може и да е с добри намерения, но принципно не може да се приемат с лека ръка подаръци от непознати. Особено когато става дума за кукли.
Нищо против бабата нямам. Ако е искрена и подарява кукли на децата от сърце, и аз бих приела подаръка й. Но има всякакви хора. Вижте поста на потребителката, на чиято дъщеря за кръщенето са подарили кукла със забодени игли (карфици). Ако вярвате, че са забодени фабрично или просто така без причина са ги заболи подаряващите, то аз не вярвам.

# 119
  • Мнения: 763
И тази тема ненужно се предраматизира! Какво значение имат подбудите, нали сме до децата си! Ако човекът е добронамерен, ок! Ако пък е решил да тормози малки деца с вуду кукли, нали пак сме до децата си, бе хора! Нали от нас зависи дали подаръкът ще стигне до ръцете на детето. Мисля, че за никоя от нас не е проблем да различи добър от лош мотив и никоя от нас няма проблем да се справи със ситуацията!  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт