Какво куче/котка?

  • 4 212
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 175
Май ще трябва да вземем куче у дома..
Много харесвам и обичам, но досега отлагах защото понякога отсъствам с дни и няма кой да го "гледа"..
Синът ми обаче е в тежък период и според психолога има нужда много от "приятел" с терапевтична цел..

Искам да обмисля добре всички плюсове и минуси, както и да избера подходящата порода:

1.Живеем в апартамент. След основен ремонт е и всичко все още е ново - т.е не ми се иска да е някое, което ще изгризе всичко..  Praynig
2. Имаме голяма тераса и ми се иска да прекарва повечето време там - когато не сме в къщи. Т.е - да е издържливо и на външни условия. Обаче - няма ли да тормози така съседите?                    
3. Да не е много голямо и по възможност лесно да се почиства козината му. Тук има още един "проблем" - май съм алергична към късокосместите.. newsm78
4. Да няма нужда от много и постоянно бягане, защото не съм убедена, че ще мога да му го осигуря..

Котката ми е още по-голяма "мъглявина", защото със сигурност съм алергична към тях..
Незнам само тези персийските, понеже са по-дълга козина - дали няма да ме "прескочи" алергията..Или пък ако има начин да се лекува или предотвратява.. newsm78

Въобще в голяма чуденка съм и ще съм много благодарна ако ме ориентирате..

# 1
  • Мнения: 4 916
Направи си тест при алерголог, за да си сигурна дали имаш алергия. Ако имаш, просто няма смисъл да се мъчиш с куче или коте в апартамент.
Всяко малко кученце си чеше зъбките, така че няма да спасиш обзавеждането.
На терасата няма да стане, особено, ако е открита.
Помислете какво куче ще приляга на вашия начин на живот - по-живо, по-поспаливо и т.н. Имате ли градинка, парк наблизо?
Не се заблуждавай, че детето ще се грижи за кучето - ще му се радва, да. Но основната грижа до обслужването и извеждането ще падне върху теб.


ПП - кучето и котката са много различни в отражението, което дават в семейството. Ако детето има някакви проблеми, а ти не си алергична, бих ви препоръчала куче. Котката те тегли към дома, а кучето - навън. С куче детето ще се социализира по-добре, ще бъде по-отворено, по-комуникативно... като цяло поведението на дете с куче и на такова без, е много различно.

# 2
  • Мнения: 2 175
Аргун, танкс!  bouquet

Мен ако ме питаш - със сигурност по-мързеливото..точно щото си давам сметка, че няма начин да не легнат върху мен тези грижи..

Терасата е открита. Не може ли да му направя колибка?
Иначе за краен вариант се сещам за част от вкараната в кухнята тераса - бих могла да я обособя с някаква преграда и да спестя изгризванете на почти всичко..

Алергия със сигурност имам - очите ми кървясват и болят и кихам непрестанно. С котките е ужасно направо, но с кучетата е много по-леко и само с някои..Затова си мисля, че е повече къмкъсокосместите..

Под нас има огромен училищен двор, както и градинка, аи Борисовата градина не е далеч..

# 3
  • Мнения: 4 916
Значи по принцип алергиите имат склонност да се задълбочават и разширяват (като реакция към дразнители). Ако наистина се потвърди, че имаш алергия към кучета, просто е излишно да продължаваш да размишляваш в тази посока.
Но ако искаш късокосместо и по-поспаливо, ти препоръчвам мопс  Peace Излизате на разходка до магазина и на връщане на него вече му се спи  Laughing и са едни такива сладури Heart Eyes
Или голдън/лабрадор - чудесен избор за семейно куче, привързва се към децата, а и те се забавляват добре с него. Поддава се на обучение. Но е по-активно от мопса.
Ако имате желание, може да му купите клетка, в която да спи вечер и в часовете когато вас ви няма. Нашата кучинка спи в клетка и е много доволна от живота.

# 4
  • Мнения: 2 175
Ако имате желание, може да му купите клетка, в която да спи вечер и в часовете когато вас ви няма. Нашата кучинка спи в клетка и е много доволна от живота.

А? Има ли такива "екстри"?
Няма ли да му е много подтиснато така?

и мопса и лабрадорите ми харесват.. newsm78
Ама мопса е по-късокосмест..

П.С - къде мога да се тествам?

# 5
  • Мнения: 54
Според мен не взимай животно. Ужасно е да се отглежда куче на терасата или в едната стая. Кучетата също са живи същества и имат нужда от внимание и любов.
Относно котките, не знам точно как би помогнала на сина ти, ако е малко и диво да играят - да, но то такова съсипва целия апартамент. Ако е по-голямо вече с изградени навици, едва ли ще му привлече вниманието и ще има желания от вас и психолога ефект.

# 6
  • Мнения: 4 916
Тест за алергии се прави при алерголог  Peace става за трийсетина минути.
За клетките - има всякакви клетки, нашата му е широка като гарсониера  Laughing вътре са му купичките с храна и вода, дюшечето, играчките, т.е. то свързва клетката само с хубави емоции. Вечер само се прибира да спи там. Нашата я купихме от този магазин - http://zoomagazin.eu/index.php?clear=1&cat=167&cat1=827
Обаче добре си помислете дали можете да понесете първите месеци на пишкане, гризане, дали можете да му осигурите разходки в дъжд, вятър, сняг всеки ден поне по два пъти... Кучето е голяма емоция, обаче всекидневните грижи понякога натежават.


ПП - мисля, че бъркаш - мопса май е по-късокосмест.

# 7
  • Мнения: 678
magarence Взехме Зарка когато беше на 2 месеца,в къщи беше  докато направи 3 месеца,след това на остъклената тераса/само от едната страна е остъклена/,Имаше си къщичка  отдолу беше с мокет.Разхождахме си я постоянно,но когато ни нямаше си беше на терасата.И вече в края на тази  година след ремонта/1г и 5м беше Зарка/ си е изцяло в къщи.Вярно миналата зима не беше толкова студено,но тази беше просто #Crazy
Кучето е прекрасно,много послушно и си играят с детето,дори само вече Ади си я храни.

# 8
  • Мнения: 25 631
Няма такова животно, което да не изисква грижи и което да се отглежда така, че да не нарушава спокойствието и рахатлъка на стопаните си.
Не взимайте нищо, даже рибки. Не си готова още.

# 9
  • Мнения: 0
Мопситата са голями сладури,но пускат страшно много косми.

# 10
  • Мнения: 1 844
Освен всичко друго трябва да се избере порода,подходяща за семейство и най-вече за детето ти,още повече щом точно в момента освен домашен любимец кучето ще има и "терапевтична"цел.
Има много породи,които са малки,не изискват дълги разходки,не пускат много косми..но пък не стават за "приятел" на дете,в истинския смисъл на думата.
Първо-изберете куче,което НИКОГА И ПО НИКАКЪВ ПОВОД няма да покаже агресия.
Второ,изберете куче,което ще бъде напълно отдадено на вас и най-вече на детето и играта с него ще бъде винаги възможна.
Не мисля,че едно темерутесто куче би било в помощ на детенце.
Важно е кучето да бъде търпеливо,обучаемо.
Съобразено с горните важни неща лабрадорът/голдънът отговарят на 100%.
Имаме лабрадор,избирахме породата по доста критерии и най-важният беше-да може да общува прекрасно с деца.
Това наистина са специални кучета и всеки който има такова вкъщи ще потвърди.То е просто само едно голямо ДОБРО,което никога по никакъв начин няма да предаде стопанина,да ухапе,да прояви злоба,агресия.
Колкото до космите-да,има.Трябва си чистене.
Колкото до разрушенията на мебели-да,има,когато са бебета.Но пък е важно да се вземе докато е малко,за да изградите връзка.

Но пък стане ли на 5-6 месеца вече не е просто куче-а едно прекрасно същество,което може само да радва.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 175
ПП - мисля, че бъркаш - мопса май е по-късокосмест.

Е, да де..Wink)

Това с клетката ми хареса - има и чувал за предпазване от дъжд и вятър.. Peace
Вашето куче какво е?

Како,
гледала съм кучета и съм наясно..
Точно затова досега отказвах..баш зарди рахатлъка..
Обаче все пак душевното състояние на детето ми е по-важно, та съм склонна да се прежаля ако ще помогне..

Пепи, ако Зарка е в подписа - разкошна е.. Peace

Десинката, благодаря за споделеното..беше ми много полезно..
  bouquet
Хардесвам много лабрадорите, само ме притеснява да не са много големи.. newsm78

# 12
  • Мнения: 3 760
Първо за алергиите. Хората, които са алергични към котки нямат алергия към тайските котки (у нас упорито ги наричат сиамки).
Общуването с куче и с котка е съвсем различно. И двете много дават. Но кучетата  повече.
В твоя случай бих взела и куче, и коте, съвсем сериозно го казвам. Освен всичко друго ще си имат занимавка докато ви няма.
Каквото и да вземеш ще има поражения по мебели и прочие. Клетката е решение при кучетата, но не я дръж на терасата!
Мопсовете са така устроени, че се задъхват при най-малкото усилие. Съответно са удобни за хора, които не искат да влагат време в разходки, но ако синът ти иска да потичат в парка и да си играят там, просто няма да стане. ритривърите са идеални кучета за деца. И голдъните, и лабрадорите. Но си искат движение.
П.С. Детето ми расте с две котки, а от 2 години и с куче. Покрай животните стана много социална, дори до някъде отговорна (малка е още, но храни и иска да води на разходка). Няма и намек от ксенофобия.

# 13
  • Мнения: 25 631

Како,
гледала съм кучета и съм наясно..
Точно затова досега отказвах..баш зарди рахатлъка..
Обаче все пак душевното състояние на детето ми е по-важно, та съм склонна да се прежаля ако ще помогне..


Е, щом си се прежалила - действай.  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 175
Wink
Да, нещата май клонят към лабрадорче/ретривър.. newsm78

Някой ще ми обясни ли смислено каква е разликата?
В нета ми излизат постоянно заедно.. Thinking

Мъни, имам ясен спомен как точно от сиамска котка започна всичко (бях 12-13 годишна, когато ми се появиха първите алергични реакции).. След една луда игра със сиамката на едни наши приятели.. ПОсле се оказа, че от всяка котка ми се случва това, и дори от някои кучета - дакели, пинчери, далматинци - т.е затова го свързвам с късите косми.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт