Какво куче/котка?

  • 4 208
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 678
Лабрадор е като нашето-има и кафеви,черни,шоколадови,бели.Ретривъра са дългокосмести.
Иначе ако видиш тази снимка,мисля ,че ще си вземете куче Joy
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs463.ash1/25432_10 … 141_1410028_n.jpg

# 16
  • Мнения: 2 175
Аууу..
Изтръпнах направо.. Laughing
 ooooh!
Как го подържате чисто?  newsm78

Иначе - направо се влюбих.. Heart Eyes
И сценката е разтапяща.. Heart Eyes Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 916
...
Вашето куче какво е?

...


Бигълка. Но е много активна и емоционална, иска огромно внимание и непрекъснати разходки.

Разликата между лабрадорите и ретривърите мисля, че е само в дължината на козината  Peace Но са много обичливи и се привързват към децата. Мисля, че  е много добър избор за семейство с дете  Peace

# 18
  • Мнения: 2 175
Т.е може би в моя случай е по-добре да е ретривър?  newsm78
Много ли е късокосмест лабрадора?

# 19
  • Мнения: 4 916
Не е много по-дългокосмест. Средна работа.
За да ги огледате добре, може да отделите няколко следобеда - напр. събота и неделя, и да обиколите кучешките полянки около вас. Поговорете с хората, поразпитайте, поогледайте животните  Peace

# 20
  • Мнения: 2 175
Това е добра идея, но няма как да я осъществим.
След малко изпращам малкият с баща си за Вн.
И понеже най-вероятно там ще закупят животното - искам да съм наясно и да дам точни инструкции, за да се застраховам на  "макс".. Sunglasses

# 21
  • Мнения: 4 916
Ами... тогава сами да обиколят в Морската градина, да видят кучкарите и да помислят сами.
След това - откъде ще купите кученцето. За мен най-добрият вариант е от домашно кучило, понеже от развъдници и магазини често идват болни кученца.
После... имай предвид, че в началото детето може да ревнува от кучето, често се случват такива неща.
За друго не се сещам в момента.

# 22
  • Мнения: 2 175

Т.е - ако някоя се е "окучила" и стопаните ги рзпродават?

А защо да ревнува? Той е на 9 г и ще е наясно, че това ще е неговото куче и неговата отговорност.. newsm78

# 23
  • Мнения: 4 916

Т.е - ако някоя се е "окучила" и стопаните ги рзпродават?

...

Да  Peace

За ревността - често се получава, но вас може и да ви прескочи де  Hug
Понякога детето се натъжава от това, че вече има нов член на семейството, за когото също се полагат грижи и внимание, и започва да ревнува, понякога да иска да махнат кучето. Или пък му дотежават ангажиментите по разхождането и чистенето... А това, че преди две седмици самото то е искало кучето няма значение  Laughing децата не помнят толкова назад.


Намерих един материал за избор на куче - http://www.monitor.bg/article?id=11219

# 24
# 25
  • Мнения: 4 916
Успех при избора на новия член на семейството Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 678
magarence и аз ти пожелавам успех с кученцето.После задължително да се разпишеш тук,ще чакаме.
За чистотата-след всяка разходка в банята с душчето хубаво лапите и по коремчето.Забърсвам с нейната си хавлия.Яде само гранули /чувал-80 лв./, не посяга навън на нищо.То дали ще се качи на дивана и  след това детето да се въргаля там или в леглото за мен е все тая.Обожават се двете,играят ,да знаеш кучето не посяга на детето,но тя често и хапе ухото,бърка й в окото,след като й се скарам,казвам ,че и то е душичка и има сърчице почва да реве и да се извинява.
Имаше малко ревност в началото ,но отмина,след като кучето започна да й се подчинява.

# 27
  • Мнения: 1 844
Бих те посъветвала да не купуваш куче от магазин,борса или "домашно кучило".
Не съм компетентна за всички породи,мога да кажа само за лабрадора.
Всяка порода си има заболявания,към които е предразположена.За породата лабрадор най-опасна е така наречената дисплазия.
Преди да се създаде кучило се правят изследвания в оторизирани клиники за дисплазия на родителите,тестове на очите и т.н.
Това гарантира здраво потомство.За съжаление,когато кучилото не е от развъдник,тези тестове често не се правят и има голям риск кученцата да са болни.Не искам да разправям какво е болно от дисплазия куче-огромна мъка и за него,и за стопаните,нелечимо е,но кучето може да се поддържа с лекарства,които са безумно скъпи.
Наистина ако сериозно сте решили да взимате куче,което да е част от семейството и да е с вас дълги години,не купувайте първото пале емоционално,защото рисковете са големи-не само дисплазия,но и заболявания като паравироза(не знам правилно ли изписвам)и др,които са си направо смъртоностни за кученцето.
В България има няколко лицензирани развъдника за лабчета,които гарантират ЗДРАВО поколение,всички тестове са направени на родителите,спазени са всички критерии за разплод.Давам ти линк към лабрадорския форум,там има обявени кучила и много инфо за всичко...Ако се интерсуваш,разбира се.  bouquet
http://www.dcforum.info/viewforum.php?f=11

# 28
  • Мнения: 3 760
Предполагам се майтапите с това "каква е разликата между лабрадор и ритривър"  newsm78 Породата е лабрадор ритривър. Има и голдън ритривър. На думата ритривър в случая гледайте като на думата овчарка в породите немска и каракачанска, например.
Иначе аз съм повече за лабрадорите, отколкото за голдъните, но всичкото ритривър е читаво куче.
Магаренце, ако наистина си алергична и към тайки (уж сиамки де), и към нормални котки, то ти си явление.
Непремено си направи алерголожки тестове!   bouquet Защото ако имаш проблем, а вземеш животно нещата ще ескалират. Алергените са с кумулативен ефект, изобщо не се надявай да ти "мине".
Щом младежът е на 9 значи куче, особено ритривър е най-добрият избор. Не се надявай да няма нагризани мебели и се приготви за непрестанна борба с космите. Но си струва, повярвай  Heart Eyes
П.С. Защо първо не си вземето морско прасе. Добичетата са много контактни, не предизвикват алергии, по принцип се гледат лесно, ако си запознат с основните им изисквания... Пробвайте. Всъщност морските свини са уникални твари. А гледането им е в пъти по...неангажиращо от това на котка и куче.

# 29
  • Мнения: 2 175
Ами..благодаря на всички, за съветите.. Hug
Ще ви държа в течение, защото новият член на семейството вече е факт.. Laughing
На 2,5 месеца, лабрадорка - малкият държи да се казва Бела..

Не съм я виждала още - вчера са я взели (БНД така действа - веднага и с размах ooooh!), доколкото разбрах от кучило. Имала ваксини и имунизации, оставала само последната..
Ще си ги прибера вкупом след Великден, а дотогава ще трябва да свикна с мисълта.. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт