Великденски яйца за МАЙските деца!В корема те лудуват и Великден ще празнуват!23

  • 27 115
  • 784
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета, минавам само да кажа "Здрасти" на бързо и отивам към Агенция по вписванията ... явно в независимо, че съм в майчинство си има работа за мен  Crossing Arms ooooh!

Сейка, пиши какво е станало  Praynig

Севде, жестоки неща си накупила пак, стаичката е направена с невероятен вкус и стил Simple Smile
Влюбена съм в мечето ти на Тати Теди  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Наистина може и утре да направим срещичката  Hug Както ви е удобно. Само моля, ако е в четвъртък, да не ходим в Мол-а Сердика, че ще се татрузя 3 дена път с камили и още 3 пеша.

green_dawn, чудесен час за среща  Peace Peace Peace

Още нещо беше ... амаааа като се върна Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 3 572
Аз утре не мога за среща, защото ми е последния работен ден и ще бъде лудница. Иначе за мястото нямам претенции, пък ако се уговорим за 14:30-15:00 ще дойдем с Бръмбазела заедно. Може би София Сити Център-а е добра идея за разнообразие.

# 62
  • Русе
  • Мнения: 150
Привет! Hug
Честита ни нова темичка!Много е хубава!Благодарности на Славчето!  bouquet
Облаче,как е Алек? Hug
И аз днес вечерта съм на тържество в детската градина. Crazy
Определено темпото и да искаме,няма как да е забързано. Аз вчера само докато го взема от градина и се върнем,така ме стегна корема. CryДобре ,че татко му си идва утре вечер! Mr. Green Предполагам и моят бебо се е обърнал,усещам напрежение вътре в таза,отделно коремът ми е доста ниско,също като се смея имам чувството,че ще излезе.
Севде,страхотни покупки,а стаята е бонбон! Hug
Много гадно с тия карантини и болести,че и в Русе са тръгнали морбили,дано Господ ни опази.
Ани,браво на теб и аз така,останаха ми няколко одеалца да изпера и чакам татито да донесе още малко дрешки,всичко друго е изпрано и изгладено.Останаха дребни покупки и сака за болницата.Искам всичко да ми е нагласено. Peace
Бях обещала снимки от стаята на Бойко,ето малко но има още неща да се правят,като нов килим рисунки по стените и др.  Grinning  http://mam21.snimka.bg/children/detska-staya.480208.18008983
Пък сега ще кача малко снимки  с корема ,ама са от преди 1 месец. Crazy

Сейка,аз имах такова изтичане на околоплодни води около 10 дена преди термина ми с предната бременност и ме взеха за наблюдение в болницата,за да не се инфектира,ако има спукване на мехура,но нищо такова не се виждаше по видеозоните.Преполагаше се ,че е леко спукване нависоко и за това. Дано не е това.Стискам палци! Hug

# 63
  • Мнения: 32
green_dawn, ми хайде да е в четвъртък към 14,30-15,00ч в CCS?
Момичета, какво ще кажете?

# 64
  • София
  • Мнения: 3 572
Aз съм ЗА с 2 ръце (едната за БръмчетоSunglasses

# 65
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Добро утро и от мен Simple Smile
Славче благодаря за прекрасно оформената тема bouquet Hug

Аз ще съм в Бейби Мола в сряда, някой друг желаещ? За четвъртък ще се въздържа, че до Сити Центъра на Хемус нямам транспорт, но за следващата съм на линия Simple Smile
Точе наистина не се е включвала последните два дни, надявам се да се видим с нея в сряда.
Малини, ще идваш ли утре?
Сейка, чакаме новини Simple Smile

# 66
  • Мнения: 120
Леле днес се събудих в 11 часа.Вчера се изморих доста.Първо ходихме в Сливен.Говорихме с лекаря.Много ми допадна.Обяснява подробно всичко.Видяхме бебчето на ехограф.Като цяло върви седмица назад(това е още от декември при Томова).И двамата мислят ,че може да съм заченала малко след овулация.Бебо е главично разположена.Казаха ми ,че при нормално раждане не препоръчват опойка.Явно ще се пъна Confused
После се прибрахме и с милото се захванахме сами да сглобяваме кошарката.Справихме се супер.Може да се каже,че новата спалня е почти гото Confusedвапроса е ,че не мога да сваря да оправям в къщи,като се приберем и съм капнала

# 67
  • Мнения: 5 401
Aз съм ЗА с 2 ръце (едната за БръмчетоSunglasses

 Mr. Green

# 68
  • София
  • Мнения: 1 220
Привееееееетттттт,  Hug
Честита нова темичка, както винаги е прекрасна, благодарение на авторката  Heart Eyes
Дано да ни донесе много късмет на всички, много пролетни усмивки и хубави новини.  Hug
По загубих се тези дни по задачки и нямах време много да пиша и да чета. Само от време на време хвърлях по едно око, което естествено не стигаше да смогна на бързото ви темпо.
Взех си болничния вчера и днес ще го нося до работата, така че след малко излизам.
Утре съм на срещата в бейби мола - Вени  Hug.
Славчето и Бръм имат едни нещица да си взимат от мен протени от Змейчето.
Ако някоя от тях идва утре на лекцията да ми пише, за да ги взема.
Надявам се днес да влезна в час и да имам време да ви изчета.
Много целувки и прегръдки  Heart Eyes Hug

# 69
  • Мнения: 1 420
Привет от нас!

Днес вали голям дъжд, а имам толкова задачки  ooooh! Записала съм си и час за фризьор, та се надявам до тогава да спре да вали  Praynig

Вчера забравих да кажа, че това за хонорара на Роси Кирилова направо ме втрещи. То бива, бива, ама чак пък толкова...И то това е малко като изнудване - как ще лишиш детето си от тържество примерно и едва ли не си принуден да платиш. Да Не говорим, че не вярвам Росито да взема такъв огромен хонорар  Thinking

Ние най-накрая оправихме всички торби и кашони, сложихме пердета, завеси, етажерки и т.н. Днес пристигна и новото ни бюро за компютъра и остана да поръчаме само легло за Кари и диван  Peace

АниК, мисля, че няма да съжаляваш за термометъра  Wink Благодаря за мнението за шезлонга, аз много се чудих какъв да взема, но щом казваш, че е удобен - супер  Peace Този наистина няма играчки отгоре, но установих, че се продават всякакви дъги с играчки и на прилични цени  Peace

Грахка, аз това се шашкам, да не са объркали пола, че имаме вече доста розови неща  Joy а пък нашето бебче са го гледали само 2 пъти на видеозон. Чакам сега на 20 април ще ходя пак, та тогава със сигурност да проверя да няма изненади при раждането  Mr. Green

Мимак, стаята на Бойко е станала много сладка - тъкмо сте я нагласили и за 2 дечица  Peace Много ми хареса полюлейчето със самолетчета  Grinning

Момичета, я да ви попитам нещо ако може да ми дадете съвет. Тук в новата къща имаме малко дворче. За съжаление на места мазилката по стените, които ограждат дворчето се лющи, а аз идея нямам как може да замаскираме това. Обаждах се на една фирма, която може да ни направи бърз ремонт, но ми казаха такава сума за услугата,че  ooooh!

# 70
  • Мнения: 3
здравейте и от мен.тези дни нямам много време да пиша,защото кръвното ми не е в ред и постоянно ми се спи и се чувствам много уморена.снощи сглобихме с мойто мишле легълцето на бебка.сглобявахме го 4 часа.голяма играчка.но в крайна сметка стана много хубаво.в албумчето ще пусна снимчици.дано да ми се нормализира кръвното че имам още някои неща да купувам.то не останаха много неща за пазаруване-с дрешките съм готова,с завивчиците.остават ми само още някое друго шишенце,пудри,олио,още 1-2 биберона и най-важното,което все още не мога да избера е комплекта за изписване.него май най-накрая ще го взема.
чао засега.и много усмивки на всички.

# 71
  • Мнения: 150
Момичета аз за четвъртък мога само сутринта, после съм на детско тържество на племенницата в детската градина тъй като сестра ми смени работата и няма как да излезе и аз ще тренирам  Wink

Ще взема да дойда утре само дано и АНИК дойде за да пием кафенце с нея и да ви изчакаме Hug че нещо не ми се седи на лекции Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 5 401
Добро утро и от мен! Аз имам огромно желание да кърмя този път и дано се получи , че първият път така ме боляха зърната ужасно  и ми се бяха разранили още в болницата, а пък и там ми казаха че явно нямам достатъчно кърма и ми носеха хумана да дохранвам бебето и  така леко полеко се премина изцяло на хумана! Дъщеря ми е пила хумана до1  годинка и 8 месеца! Confused

Какво да правя ако сега така в болницата ми се разранят зърната и боли ужасно? ooooh!

Започни отсега да закаляваш зърната, така че да позагрубеят - без търкане и грубости. Можеш да постоиш гола у дома няколко минути по няколко пъти дневно, да не ползваш сутиен или ако ти некомфортно без сутиен - от някой по-стар и излишен, да изрежеш 2 кръга на чашките там, където е зърното.

Ако зърната отново се разранят, първото нещо, което трябва да направиш, е да провериш дали бебето правилно засуква - болка и разраняване не бива да има, ако всичко е както трябва. Бебето трябва да е обърнато с цялото си тяло към теб; коремчето му да е към твоя корем; главичката - леко повдигната назад и нагоре; устичката - широко отворена, като устничките са обърнати навън, а бебето е захапало зърното + част от ареолата. Ако все пак имаш неприятно усещане, можеш нежно да свалиш бебето от гърда и да смениш позата. Понякога странично легналата поза има чудесен ефект.

Можеш регулярно да намажеш зърната и ареолите с Лансинох, който няма нужда от измиване преди кърмене и не остава мазни петна по дрехите. Не е добра идея да миеш гърдите преди и след кърмене (дори и с вода), тъй като кожата се изсушава и се премахва защитния й слой. Обичайно, ако всичко се прави както трябва, разраняването преминава за няколко дни.

Ако и това не помага, тогава можеш да опиташ със силиконови зърна, като внимаваш бебето да не привикне към тях.

А за съвета, който си получила за хуманата, нямам думи.  Confused Нямам обяснение защо майките получават съвет да дохранват (независимо дали става въпрос за АМ, хумана, кисело мляко, каша или нещо друго различно от кърма), вместо да им се помогне да се справят с положението. Всички кърмачески неволи са преодолими и временни, просто трябва малко търпение и воля от наша страна...  Hug


... Славчето и Бръм имат едни нещица да си взимат от мен протени от Змейчето...

Аз за утре със сигурност нямам мърдане от работа, но ако се виждате със Славчето утре и се уговорим за четвъртък в ОНЗИ час, предполагам, че книжката ми няма да й тежи много. Ако не стане, ще измислим друг вариант да се видим.  Hug

# 73
  • Мнения: 2 559
Здравейте  Hug

Sevdelina, стаята е станала невероятна, а покупките за бебо са невероятни newsm08
Winnie, шезлонга е много сладък, което ми напомни, че още не съм избрала какъв ще е нашия шезлонг  Thinking
Мимак, стаята става страхотна  PeaceБойко харесва ли си я? 

Аз за днес съм запланувала  newsm75 newsm79 newsm28 Сега се захващам с миене на стълбите на къщата, пък следобед останалото, да видим колко ще издържа  Laughing

# 74
  • Мнения: 62
Бръмбазела , благодаря ти за изчерпателният отговор!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт