За трудният избор между мъжа и родата

  • 4 841
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 666
Ами единственото, което мога да те посъветвам, е да се абстрахираш от проблемите между двамата и да вземеш решение самостоятелно. Ти искаш, или не искаш да направиш тази услуга, и защо искаш или не искаш.

После обясняваш на засегнатите страни защо си решила така и точка по въпроса.

Айде де, ще те правят на маймуна, как ли пък не!

# 16
  • Мнения: X
Не става, защото той веднага е готов да прекрати всякакви контакти със семейството си. И без това много-много не контактува с тях.

Номера е да го поставиш в същата ситуация.Опитай да го разделиш от нещо любимо...

# 17
  • Мнения: 601
Estestveno che niama da ti kaje, zashtoto niama osnovatelna prichina.
Majat ti e revniv kompleksar.

# 18
  • Мнения: 2 556
Не бих отказала услуга на сестра ми само защото мъжът ми е против примерно. Нека си е против, негова работа. Моята е да помогна на сестра ми, ако мога.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 474
Estestveno che niama da ti kaje, zashtoto niama osnovatelna prichina.
Majat ti e revniv kompleksar.
И по какво разбра? По наплюнчения пръст срещу вятъра ли?

Абе, жени, в подобни теми, но когато са обърнати ролите, давата точно обратинте съвети. "Щом те обича, няма да вижда майка си, щом му ти трови живота, мръсницата!". Е пък може брат ти да го е тровил навремето, а мъжът ти да не ти казва, за да не те нарани.

# 20
  • Мнения: 539
Изобщо няма да ми е труден избора,аз си имам семейство и това вече са мъжът ми и децата.
Ако те обичат достатъчно,ще се примирят със ситуацията ако ли не..........сори.И защо е нужно да се изпокараш с родата,обясняваш по най спокойния и интелигентен начин какво чувстваш и как те наранява това.И пак ти казвам ако държат на теб ще разберат че не ти е приятно да си между чука и наковалнята. Peace

# 21
  • Мнения: 0
Изобщо няма да ми е труден избора,аз си имам семейство и това вече са мъжът ми и децата.
Ако те обичат достатъчно,ще се примирят със ситуацията ако ли не..........сори.И защо е нужно да се изпокараш с родата,обясняваш по най спокойния и интелигентен начин какво чувстваш и как те наранява това.И пак ти казвам ако държат на теб ще разберат че не ти е приятно да си между чука и наковалнята. Peace
Абсолютно!Семейството е най-важното нещо!Бъди до съпруга си!Майната му на брата!Била съм в подобна ситуация,бях на страната на брата и сбърках!Мъжът ми е човека,който е винаги до мен,а брат ми си е до жена си.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Общо взето, брат ти мъжът ти са садисти. Tired

# 23
  • Мнения: 73
Никога не съм била в такава ситуация и да не дава Господ да бъда. Но си мисля че никаква любов не бих могла да имам към човек, който няма уважение към семейството ми. Нямам претенции да ги обича като мен, но да ги уважава е длъжен. Най-малкото поради факта, че тези родители са ме създали и в тази среда съм расла.

Ако има конкретен проблем между съпруг и член от семейството ми, взимам решение на чия страна да застана само и единствено с РАЗУМ и ТРЕЗВА преценка кой е кривия и кой правия в дадената ситуация. Всъщност аз винаги така преценявам и никога нямат значение отношенията ми или емоциите към хората.

# 24
  • София
  • Мнения: 399
Estestveno che niama da ti kaje, zashtoto niama osnovatelna prichina.
Majat ti e revniv kompleksar.
И по какво разбра? По наплюнчения пръст срещу вятъра ли?

По това:
Според мен мъжът ми просто ревнува от брат ми. Но не знам защо.
Макар и грубо казано и аз клоня към това мнение. Подразбира се, че проблеми създава мъжът, а не брат й. Той се опитва да поставя ултиматуми и тн. Освен това е готов с лека ръка да зачеркне и собствените си роднини, което не говори добре за него.

# 25
  • Мнения: 1 045
Мойте родители харесват мъжа ми и мъжо ги уважава,но пък аз не си падам по свекървата.Като иска да си я вижда всеки ден мен не ме интересува щом не съм длъжна и аз да съм с него.Така че за мен това с взимането на страна е тъпо.Никога не бих поставила на някого да избира,както и не бих позволила на някой да ми каже аз какво ще правя.Всеки си има глава.
Мога да се откажа от родата ако ми пречи на мен,а не на друг,та било и мъжа. Peace

# 26
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Сложна ситуация.
Имахме подобна, но с обратен знак, т е аз  не се понравих на родата и го накараха да избира.
Той не се поколоеба в реШението си, но беШе и е много болезнено за него.
Ако брат ти те оби4а не би поискал неЩо,  за което знае 4е би ти довело проблеми, ако съпругът ти те оби4а, не би се цупил при идеята ти да помогнеШ....
Явно собственото им Его има превес над 4увствата им към теб.
Знам ли какво да ти кажа.... newsm78

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
сложна ситуация, няма вариант, в който всички да са доволни.
и аз не харесвам родата на мъжа ми- решението: виждам ги рядко, когато ги видя стискам зъби (заради мъжа ми) и се държа учтиво. той е свободен да ги вижда и чува когато и колкото иска ,но без мен.
самият той знае отношението ми към тях, знае и защо е такова, разбира ме и няма проблеми.

# 28
  • Мнения: X
Много деликатна ситуация. Много показателна за това колко те обичат и брат ти и мъжа ти. Никой от двамата не би трябвало да те кара да избираш. Недопустимо е да те поставят между чук и наковалня. Но, станало...

Само ти знаеш каква е точно ситуацията и какво иска брат ти от теб. Може би трябва да претеглиш дали услугата ще бъде за сметка на мъжа ти - емоционално, финансово, за сметка на уважението между вас. Каквото и да е, аз лично бих отказала услугата на брат си, защото това е чудесен повод да поставиш едно ново начало в отношенията между тримата. След като не се разбират, сега е моментът да покажеш, че вашето семейство /с мъжа ти/ е на първо място и трябва да сте на първо място един за друг пред роднините, пък били те и най-близките.

В моето семейство има едно просто правило по този въпрос, което спазваме вече повече от 8 години и цари мир и уважение - щадим се от роднините. Ако възникне някаква ситуация, всеки поставя на мястото своите родители, братя и роднини. Никога не позволяваме остри думи, неуважение към любимия от страна на близките ни. Естествено, ние също не си позволяваме грубо отношение или нещо подобно. Така никога не стигаме до ситуации, в които да избираме или да трябва да слагаме на кантар близките си. Повярвай ми, ако мъжът до теб си заслужава, трябва да си на негова страна и да се пазите взаимно. Оставиш ли намеса на близките, стават винаги драми. 

# 29
  • Мнения: 601
Estestveno che niama da ti kaje, zashtoto niama osnovatelna prichina.
Majat ti e revniv kompleksar.
И по какво разбра? По наплюнчения пръст срещу вятъра ли?

Абе, жени, в подобни теми, но когато са обърнати ролите, давата точно обратинте съвети. "Щом те обича, няма да вижда майка си, щом му ти трови живота, мръсницата!". Е пък може брат ти да го е тровил навремето, а мъжът ти да не ти казва, за да не те нарани.


Ако имаше основателна причина щеше да я сподели след като тя го е питала толкова пъти.
Това да не я нарани са глупости щом нещата са стигнали толкова далече.
Ревнува.

Общи условия

Активация на акаунт