За трудният избор между мъжа и родата

  • 4 845
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Аз съм била в подобна ситуация. Не си трови нервите ,просто са ти се качили на главата  newsm12  .Ти що им разрешаваш?
Я се стегни и блъсни с юмрук по масата (е в преносният смисъл разбира се ,но ако много са те ядосали може и в прекият).
Ти искаш да угодиш на всички-е няма как да стане. Събири ги и им кажи ,че постъпват много лошо с теб ,че си изнервена вече ,неможеш да спиш и т.н.(може да подраматизираш на воля-примерно,че си толкова разстроена ,че дори децата го усещат и т.н.). И,че вместо да ти помагат ,те ти усложняват живота. Я да се разберат като мъже , а не да се крият зад една беззащитна жена.
В общи линии им вмени вина (каквото се опитват те да направят с теб) и напусни разстроена и с достойнство бойното поле.  Laughing
Няма нужда да вземаш страна-нищо не печелиш , а просто не вземай ничия. Айде успех-при мен подейства.

# 31
  • Мнения: 1 761
Аз направих своя избор,когато се омъжих.
Мъжът ми уважава родителите ми, никога не ми е казвал дали ги харесва или не,но в крайна сметка не се е оженил за тях, а за мен:)
Аз се държа добре със свекърите,независимо,че нито ги обичам,нито имам нужда да ги виждам всяка седмица.
Не позволяваме на ничии роднини да се бъркат между нас.

Имам брат,който веднъж ми поиска услуга,която касаеше мъжа ми.
Мъжът ми каза,че ако наистина искам да направя услугата ще ми съдейства,но не намира за редно да се съгласявам.
Отказах.
Не съжалявам.
Брат ми престана да ми иска пари назаем и да не ги връща.
Мъжът ми ми има доверие.


Роднините много често се самозабравят и спекулират с роднинските връзки.

П.С.Аз не намирам за необходимо мъжа ми и брат ми да се харесват.Виждаме се на семейни тържества и това е достатъчно.
Животът ни,интересите,положението ни е различно и аз не мисля,че трябва да се чувствам виновна за това.

# 32
  • Мнения: 186
Савина разбирам те напълно.Виждам че имаш две дечица,да са ви живи и здрави,но какъв пример ще давате на децата си ако те не видят как брат и сестра си помагат в трудни моменти.Нали утрешния ден те трябва да разчитат едно на друго,кръвта вода не става.Нека мъжът ти помисли върху това,как ще се чувствува той от страни ако едното дете поиска помощ от другото а то му откаже заради някакви конфликти със семействот му. Hug
Честит рожден ден на дечицата.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Много благодаря на всички за отговорите.  Hug

# 34
  • Мнения: 1 128
И на мен ми се наложи да направя този избор - избрах мъжа си. Е, сега пиша и в Родители отглеждащи сами децата си. Не си е заслужавало. Да, родителите ми ме приеха, простиха ми, но аз цял живот ще живея с вината за постъпката си.

# 35
  • Мнения: X
savina_33 , честито на малчуганите!   
Като че ли най-правилно те е посъветвала Nadu6ka .Наистина,събери ги двамата една вечер,кажи им ,че повече не издържаш така,че на тях им е удобно да те ползват като боксова круша,която подмятат един към друг.Да се разберат по мъжки!Не е твоя работа да разрешаваш техен конфликт.

# 36
  • Мнения: 1 761
Аз малко по-встрани от темата,но ми стана интересно-какво точно трябва да избирате,да заемете страна в спор между родата и съпружеското тяло или за нещо друго става въпрос?

И още нещо- как точно можеш да кажеш на някого "ами понеже ми е майка/брат/сестра/баща ТРЯБВА да я харесваш?Нали хората се женят само за един човек от цялата рода,не за всички лели в нея....интересно ми е.

# 37
  • София
  • Мнения: 8 036
Тъй като нямам брат или сестра, ще отговоря хипотетично.
Мисля, че оставяш да те манипулират и двете страни и заради това са ти се качили на главата. Съпругът ти няма правото да си натрапва отношението към брат ти, а брат ти няма правото да иска от теб услуги, които поставят под риск семейството ти. В случая не можеш да излезеш суха от водата и за мен най-добрата тактика е неутралитет.
Казваш на съпруга ти, че повече няма да толерираш това негативно отношение към брат ти, а брат ти ще помолиш да премисля какви услуги иска от теб. И ако двамата държат на теб и те уважават, да бъдат така любезни да се видят и да измислят дружно решение на проблема, а не ти да се чудиш как да лавираш между тях. Двама големи мъже би трябвало да могат сами да си решават проблемите.

# 38
  • Мнения: 539
И на мен ми се наложи да направя този избор - избрах мъжа си. Е, сега пиша и в Родители отглеждащи сами децата си. Не си е заслужавало. Да, родителите ми ме приеха, простиха ми, но аз цял живот ще живея с вината за постъпката си.
E хайде сега.Трябва ли пък сега да си мисли и това момичето.Ами ако се раздели,ами ако си хване любовница,ами ако.......................Стига де,трябва да се мисли позитивно,да всичко може да се случи,но не може да живееш в очакване на някоя гадост.Мисля че се чувства достатъчно зле,а съм сигурна че някой от родата се прави на жертва в момента.

# 39
  • Мнения: 1 128
Изобщо няма да ми е труден избора,аз си имам семейство и това вече са мъжът ми и децата.
Ако те обичат достатъчно,ще се примирят със ситуацията ако ли не..........сори.И защо е нужно да се изпокараш с родата,обясняваш по най спокойния и интелигентен начин какво чувстваш и как те наранява това.И пак ти казвам ако държат на теб ще разберат че не ти е приятно да си между чука и наковалнята. Peace
Абсолютно!Семейството е най-важното нещо!Бъди до съпруга си!Майната му на брата!Била съм в подобна ситуация,бях на страната на брата и сбърках!Мъжът ми е човека,който е винаги до мен,а брат ми си е до жена си.

Жени, това го написах в отговор на горепосочено. Иде реч, че медала може да има две страни.

Най-добрия вариант е мъжете покрай нея да се вразумят, и да не я карат да се чувства така.   

# 40
  • Мнения: 2 170
Всеки има място в живота ти!Контактувай с брат ти без да уведомяваш за това съпругът си.
Ако брат ти държи на теб - би те разбрал!Семейството е на първо място!Няма брат,сестра - всеки влиза в различни взаимоотношения и трябва да се съобразява.

# 41
  • Мнения: 539
Естествено че медала има две страни,но идеята на брака не е това по принцип.Да не говорим че има и родители които се отказват от децата си заради нещо.
Аз съм на твоето мнение,най добре е да намерят компромисен вариант и да се вразумят Peace

# 42
  • Мнения: 1 288
Брат ти ти е брат до онзи момент, в който не застраши правото ти на личен избор и личен живот. Този избор трябва да се уважава и почита, което включва и искането на непосилни услуги.
Незряло е от страна на мъжа ти да те поставя пред такава дилема. Нито е честно, нито справедливо. Брат и съпруг се обичат различно, и отношенията са различни.
Аз мисля, че брат ти и мъжът ти проявяват егоизъм и недомисленост, превръщайки те в буфер на собствените си недоизяснени отношения.
Покажи и на двамата къде стоиш, какво смяташ за поведението им, че държиш и на двамата, но че такова поведение няма да се толерира.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Доста ми е трудно да си представя как бих реагирала. Обичам брат си много, мъжа също. Ако трябва да бъда честна бих свършила услуга на брат ми, а мъжа щеше да се примири с това. В крайна сметка кръвта вода не става. А той ми е мъж, за да ме подкрепя, не да ме товари.

# 44
  • Мнения: 1 761
А той ми е мъж, за да ме подкрепя, не да ме товари.


Да ти кажа,много зависи от услугата.Предполагам,че мъжа ти няма брат или сестра.Но я си представи,че тъкмо сте си резервирали някое местенце за почивните дни и изведнъж брат му се обади-"Дай ми колата си,че ще ходя за риба, а моята се развали."ТИ как ще се почувстваш,ако мъжа ти не ти каже и се съгласи да "услужи"?

Ти искаш ли да направиш услуга?Тя по силите ти ли е?Децата ти и мъжа ти ще бъдат ли ощетени или пренебрегнати,ако направиш тази услуга?Ако да-не мислиш ли,че поведението на мъжа ти е по-скоро реакция в защита на семейството му, а не целенасочена вражда срещу брат ти.

П.С.Почти съм убедена,че брат ти е по-малък.

Ти си знаеш,надявам се роднините ти да не стават причина за неразбирателство между теб и мъжа ти.
Най-добри пожелания от мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт