За трудният избор между мъжа и родата

  • 4 840
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 668
savina_33 , аз бих говорила с брат ми и баща ми и човешки да им кажа, че нещата се обтягат излишно, че държа на тях, но държа и на мъжа си. Ако не направят каквото е нужно бих избрала мъжа си, което не значи някакви раздели със семейство или нещо такова, а правене на нужното той да е спокоен и да не му късат нервите. Ако това значи да не общува с тях, ще направя така, че да не ги събирам. Успех ти желая, дано намериш най-правилният път! Peace

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, брат ми е доста по-малък и много разглезен, това е вярно. Свикнал е всички да се е съобразяват с него, а тои да не се съобразява с никого. Поради което мъжът ми естествено се дразни. И аз се дразня, но понеже ми е брат мога да изтърпя много повече. Както и да е. Отказах му услугата, въпреки че в случая не съм съгласна с мъжа си. Но така или иначе тои ми е мъж и съм длъжна да се съобразя с него.
Благодаря на всички за съветите.  Hug

# 47
  • Мнения: 5 710
Не съм била поставяна пред такъв избор, родът на мъжа ми са много малко хора и дори съжалявам, че не са повече. Някои неща ме дразнят, но си казвам, че няма идеални хора.
Аз не съм човек, който може да прекъсне връзка с членове на една фамилия. Винаги  се съобразявам, че фамилията на мъжа ми са част от него - няма как друго да е, той е бил повече с тях, отколкото с мен, нямам полза да съм сама в лагер, и само да си усложнявам отношенията с него. От мен рядко може да се чуе лоша дума за някой от тяхното семейство, от преди сватбата имам стратегия в това отношение - да държа добрия тон, да не скъсявам твърде много дистанцията, но  да усещат, че ги одобрявам.
Мъжът ми май поддържа същата философия, при него има и езикова бариера, та живеем в мир и любов без много много намеси, бистрене на отношения и т.н.

# 48
  • Мнения: 73
Да, брат ми е доста по-малък и много разглезен, това е вярно. Свикнал е всички да се е съобразяват с него, а тои да не се съобразява с никого. Поради което мъжът ми естествено се дразни. И аз се дразня, но понеже ми е брат мога да изтърпя много повече. Както и да е. Отказах му услугата, въпреки че в случая не съм съгласна с мъжа си. Но така или иначе тои ми е мъж и съм длъжна да се съобразя с него.
Благодаря на всички за съветите.  Hug

Защо трябва да вървиш преко принципите си в угода на съпруг и до къде мислиш че ще те доведе подобна тактика на поведение? До падане на колене и подчинение на всяка негова прищявка?

# 49
  • Мнения: 59
Стискай палци да не упреш за услуга от брат си,а той да попита жена си дали да ти помогне.
Ма защо напоследък хората нямат за нищо най близките си? newsm78

# 50
  • Мнения: 73
Стискай палци да не упреш за услуга от брат си,а той да попита жена си дали да ти помогне.
Ма защо напоследък хората нямат за нищо най близките си? newsm78

Типичен женски мазохизм. Да смята желания и прищавки на съпруга за закон и да го поставя на пиедестал над всичо. За мъжете това обаче изобщо не важи, а би трябвало да е тъкмо обратното.

Освен да я съжалявам авторката друго не мога. Сами си избират подобен начин на живот и отношения, после изведнъж хоп....изненада... наглостта му минала всички граници и си трие обувките в нея.

# 51
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да, брат ми е доста по-малък и много разглезен, това е вярно. Свикнал е всички да се е съобразяват с него, а тои да не се съобразява с никого. Поради което мъжът ми естествено се дразни. И аз се дразня, но понеже ми е брат мога да изтърпя много повече. Както и да е. Отказах му услугата, въпреки че в случая не съм съгласна с мъжа си. Но така или иначе тои ми е мъж и съм длъжна да се съобразя с него.
Благодаря на всички за съветите.  Hug

Защо трябва да вървиш преко принципите си в угода на съпруг и до къде мислиш че ще те доведе подобна тактика на поведение? До падане на колене и подчинение на всяка негова прищявка?
A заЩо мислиШ 4е брато Ще е на линия, ако го помолят за услуга???
При нас  след неограни4ен брой услуги(от морален финансов и всякакъв харектер) в полза на брато гаджето му и нейното семество В интерес на  истината помага ли сме му с идеята 4е са братя, 4е са най близките хора на този свят и няма по номално неЩо на света от това  да му помогнем.Напълно безкористно и  без дори за миг да допуснем ,4е той трабва да се 4увства  задължен по какъвто и да е на4ин.
В сложен за нас момент мъжо го помоли за помоЩ
КасаеШе се за най обикновена  и неангажираЩа го информация от рода на кои са нормалните квартали където може да се намери неЩо сносно за под наем(по онова време  имаШе две годиШен престой в страната, където мислехме да се установим, а ние нямахме и грам представа от  условията на живот и труд за мястото което бяхме избрали).
Отказаха ни въпросната информация...
Няма лоШо, никой не е задължен на никого.Победите са по ценни , когато си ги  постигнал сам.
На сестра ми не бихме отказали каквато и да е услуга, но и тя никога не би поискала неЩо, което да ме конфронтира в отноШенията ми с мъжо.

Последна редакция: сб, 03 апр 2010, 23:47 от sl

# 52
  • Мнения: 73
мъжО, братО, деверО....осободи ме моля те от този гнусен жаргон (диалект) . Как не ви е противно да ги изговаряте такива думи? Sick

Отношенията с братя/сестри са лична работа на всеки. За влошени отношения могат да имат вина само те двамата- не и съпрузи. Ако на някого му влияе съпруг относно кръвни роднини, толкова по-зле за този човек. Явно е безмозъчно същество. Кръвта е кръв и на вода не става.
Няма поискани услуги които да конфронтират със съпруг. Има поискани нелогични, неизпълними и некоректни услуги, но не и конфронтиращи. Всеки сам носи собствена глава на раменете за да преценява САМ, а не да се осланя на съпруг.

п.с. ако ти си отказвала елементарни неща на брат си, логично е и той да ти откаже един ден.

# 53
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Отношенията с братя/сестри са лична работа на всеки. За влошени отношения могат да имат вина само те двамата- не и съпрузи. Ако на някого му влияе съпруг относно кръвни роднини, толкова по-зле за този човек. Явно е безмозъчно същество. Кръвта е кръв и на вода не става.
Няма поискани услуги които да конфронтират със съпруг. Има поискани нелогични, неизпълними и некоректни услуги, но не и конфронтиращи. Всеки сам носи собствена глава на раменете за да преценява САМ, а не да се осланя на съпруг.

Права си отноШенията в едно семейство се изграждат от родители, братя и сестри...Зависи как са били възпитани децата.Ако идеята е 4е единият е възпитаван в  саможертва на другия, заЩото е  по големият брат(сестра) и винаги и при всякакви обстоятелства е длъжен да помага на брат си,  дори и с цената на собствените  си интереси. Все в някакъв момент се стига до конфронтация.
И да , може да има много услуги, които могат да провокират конфронтация в семейството.Радвам се 4е  никога не ти се е налагало да се сблъскваШ тях.
 Peace

Последна редакция: нд, 04 апр 2010, 00:13 от sl

# 54
  • Мнения: X
Предполагам, че повечето, пишещи тук говорят за нещата по принцип като отношения брат-сестра, съпруг-съпруга. А тези отношения имат хиляди нюанси. Нали не говорим за всички услуги като такива с еднаква тежест? Защото едно е да помогнеш на брат или сестра, когато наистина иде реч за нещо важно, друго е да вършиш услуги, защото братът е по-малък, по-разглезен или просто очакващ сестричката да свърши нещо, което да му облекчи живота, без да мисли как би се отразило това на семейството Й?

И не знам защо изключвате мнението на съпруга, след като с него сте едно семейство и с него имате отделни финанси и приоритети. Всички тук се дразнят, ако мъжът не пита и направи нещо елементарно за майка си или сестра си. Но, когато иде реч за нашата рода - няма проблем?

Има услуги от типа - дай ми колата, дай някой лев назаем, свърши нещо досадно вместо мен, гледай ми детето за два часа, осигури ми терен за гаджето, ходи ми се на екскурзия, говори с родителите ни за нещо, за което аз не искам - не си заслужават разправиите, ако дразнят някого. Примерно.

Услуги от типа - трябва ми помощ /финансова, физическа, емоционална/, защото съм болен, притиснат от кредитори, изгубих работата си, детето ми има нужда от лекарства, ударих колата, имаме болен родител, а нямам възможност да платя нещо - това са важни и трудни моменти, които изискват спешна помощ и пълна подкрепа. Примерно. 

# 55
  • Мнения: 59
И моят брат е голямо л...но,ма нека посмее мъжът ми да го обиди или да каже нещо лошо за него,очите ще му извадя и ако упре за услуга и аз мога да помогна хич няма и да се замисля.Съпругът ми също,просто така са поставени нещата.Никакъв коментар не може да става по този въпрос.Може ли да помогнем,го правим и точка.За неговите близки нещата стоят по същият начин.И ми е странно защо се коментират тези неща,имаме роднини,каквито и да са,те са нашите най близки хора.
Мнението на съпругът ми се уважава стига да не накърнява чувствата ми и ако то е против желанието ми,значи той е в някаква голяма грешка.
Странно как днес излизат все такива теми,защо не се уважавате бе хора,как учаквате другите да го правят?

# 56
  • Мнения: 73
Цитат
Има услуги от типа - дай ми колата, дай някой лев назаем, свърши нещо досадно вместо мен, гледай ми детето за два часа, осигури ми терен за гаджето, ходи ми се на екскурзия, говори с родителите ни за нещо, за което аз не искам - не си заслужават разправиите, ако дразнят някого. Примерно.

Според теб за да решиш дилема дали да окажеш такава услуга, трябва да искаш мнение на съпруг?

Много ми е интересно един пример да чуя за поискана услуга която да конфронтира със съпруга.
Семейния бюджет може да е общ, но за изкараните от мен пари съм свободна сама да преценявам дали да оказвам финансови услуги на близки кръвни роднини.

# 57
  • Мнения: X
Семейния бюджет може да е общ, но за изкараните от мен пари съм свободна сама да преценявам дали да оказвам финансови услуги на близки кръвни роднини.

Това, че в твоето семейство не се допитвате за подобни неща, си е ваш проблем. В много семейства финансовите решения се вземат от двамата.

arween44, намираме се в ДиС - форумът на неуважението между близки, съпрузи, снахи и свекърви. Намери и ти какво да питаш, значи.  Mr. Green  Mr. Green Примерът ти е правилен, но има един детайл, който забравяш - във вашето семейство има пълно разбирателство по този въпрос - помагате в каквато и да е ситуация, на всеки близък и нямате разногласия по този въпрос. Чуденката на авторката е точно заради липсата на тази съставка. 

# 58
  • Мнения: 73
Това, че в твоето семейство не се допитвате за подобни неща, си е ваш проблем. В много семейства финансовите решения се вземат от двамата.

И така да е. От двамата значи от двамата. В случая решението е взето от съпруга и то без сериозен повод. А тя се е подчинила въпреки логиката.

Може да е от двамата, но не от този който няма нищо общо с роднината.

# 59
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Много ми е интересно един пример да чуя за поискана услуга която да конфронтира със съпруга.

ok
Реална ситуация от преди 15 тина години
Как би реагирала ако  поискат от съпруга ти, да те остави сама на рожденният ти ден, заЩото  брат му му иска да отиде с половинката си  на концерт в град  Х с преспиване  , но не му се дават пари за билет или бензин за собствената си кола, идеята е съпругът ти да ги закара  с колата ви. Да остане  там с тях  като им плати  хотела  и ги върне,  пък после да си празнувате рожденния ден на патерица....

Няма лоШо брат да спонсорира безвъзмездно брат си и приятелката му, въпреки, 4е  говорим , за големи работеЩи  хора по на 23 и 25 години, които все оЩе живеят всеки при родителите си.....все пак са братя
Предполагам 4е стана ясно 4е конфликта не е заради финансовата страна на услугата


Респективно ако твой кръвен роднина поиска подобна услуга от теб, би ли оставила съпруга си да празнува сам?

Последна редакция: нд, 04 апр 2010, 15:50 от sl

Общи условия

Активация на акаунт