2880 лв. накуп за майки студентки - 3

  • 50 116
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 461
Аз се записах в русенския университет редовна магистратура на 11 октомври и си взех уверение. Родих на 14-и. Въпросът ми е сега трябва ли да си взема ново уверение или мога с това да подам документите? Много благодарая, ако някой ми отговори.

Няма нужда от друго уверение.Важното е да е от този месец.

# 706
  • Мнения: 1 483
Вчера подадох документи е техническият университет в Сливен. Издадоха ми уверение с номер и дата, но все още няма факултетен номер. Мога ли да подам документите сега или трябва да изчакам  докато излезне факултетният ми номер? Също така искам да попитам като студентка имам ли право на някаква стипендия за дете?Питам защото има четири капазанина. А последните са близнаци, заради тях се записах за да мога да взема помощта от 2880 лв. Но питам дали има други неща които бихме могли да ползваме като студенти.
Благодаря предварително!

# 707
  • Мнения: 550
preci, съветвам те да изчакаш да излезе факултетният номер, че да не се заядат тия лелки там  ooooh! Относно стипендията трябва да попиташ в университета, понеже навсякъде е различно. За други помощи за студентки не се сещам, нека и другите мами ако знаят да се включат  Peace

# 708
  • Мнения: 1 483
Благодаря за бързият отговор. Ще изчакам за да няма за какво да се заядът. Crossing Arms

# 709
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
В ШУ има месечна стипендия, мисля, че 75 лв, за майки с деца до 6 години. Стипендията е целогодишна.

# 710
  • В.Търново
  • Мнения: 80
В ШУ има месечна стипендия, мисля, че 75 лв, за майки с деца до 6 години. Стипендията е целогодишна.
А този вид стипендия още от първия семестър ли се взима?

# 711
  • Мнения: 550
да, от самото начало може да се взима, но размерът е различен за всеки университет - в СУ беше 120лв месечно, сега май са ги намалили ...

# 712
  • Мнения: 908
А някой да знае във ВИНСА, ако си платено, се полага стипендия?  newsm78

# 713
  • Мнения: 1 483
Тази  стипендия отдавна ли я отпускат?Когато учих в ШУ никой не ми каза че е имало такава стипендия. А както попита една майката стипендията важи ли за платеното? Защото сега съм магистратура, редовно, но платена.

# 714
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Отдавна се дава, да. Аз бях студентка 2000 г, когато родих, тогава пак имаше такава стипендия, но не се сещам за размера.

Аз не знам какво разцбирате под платено обучение  newsm78 Нали всички плащаме, беше то едно време, когато имаше държавна поръчка( аз една стотинка за 4 години не съм платила тогава). Сега всички плащат...

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Има разлика между платено и държавна поръчка, Тарталета. При държавната поръчка пак плащаш някаква сума, но тя е част от издръжката ти като студент. А останалото го поема държавата. При платеното сам си плащаш цялата сума. Разликата в цифрите е значителна - в ПУ в икономическия факултет например бакалаврите държавна поръчка плащат 144 лв. на семестър, а магистратурите, които са платени 800 лв. на семестър.
Доколкото знам при нас в ПУ стипендиите са само за студентите редовно обучение държавна поръчка, а на мен като редовно обучение платено не ми се полага.
За ШУ не знам как е.

Сега се замислих, в тази връзка няма да е чудно да променят закона и помощта да се дава само на майки студентки държавна поръчка. А за останалите да решат, че щом си плащат за обучение, са достатъчно богати и нямат нужда от помощ от държавата Joy Тъкмо ще спести малко парички държавата във време на криза Grinning

Последна редакция: пт, 22 окт 2010, 09:50 от Commelina

# 716
  • Мнения: 1 483
И аз бях студентка от 1998г. до 2003 но не съм знаела за такава стипендия. Сега смятам да коригирам това

# 717
  • Мнения: 908
Commelina, със сигурност и така ще стане... само да се усетят те Wink

Аз завърших в София. Сега уча във Варна, понеже съм от Варна и се върнах тук. Записах магистратура - платено, просто защото нямаше как да запиша държавна поръчка. Във Винса тук такава поръчка почти няма. Полага се само на студенти и то само на 10% от тях, които продължават да учат магистратура същата специалност, която са завършили. Ако запишат друга специалност - задължително са платено, няма как да са държавно. А да не говорим за такива като мен, които идват от други университети - взимат ни паричките и това е! Нито успех ги интересува, нито нищо. Та малко се съмнявам да дават стипендия, ама нали надеждата умира последна Wink Та, исках да кажа какви абсурди има. Не знам в другите унита как е, ама в УНСС, където учих почти всеки е държавно, без значение каква специалност е завършил и каква е записал. А тук...  Money

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ето тук  в тази тема се коментират стипендиите за майки-студентки редовно обучение.Има информация за доста университети.От последните постове става ясно,че освен намаления размер, са въведени и допълнителни условия за получаването им Tired

# 719
  • Мнения: 550
ама в УНСС, където учих почти всеки е държавно, без значение каква специалност е завършил и каква е записал. А тук...  Money
вече не е, в момента уча платено в УНСС и бройките за държавна поръчка бяха страшно малко. Почти същото е като във Винса, приемат всички минали изпита само и само да им приберат паричките...

Общи условия

Активация на акаунт