2880 лв. накуп за майки студентки - 3

  • 50 107
  • 723
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Момичета, знаете ли дали ще имам проблем, ако се водя на трудов договор да получа тези 2880лв?
Започнах да се осигурявам и ще направя 12 месеца стаж през средата на октомври, а термина ми е на 17 септември. Някой имал ли е подобна чуденка? newsm78

# 31
  • София
  • Мнения: 1 555
На мен ми поискаха документ ,че не получавам стипендия,когато кандидатствах за детските надбавки.


А това от къде на къде?  Shocked Т.е. ако си студентка наистина трябва да дадеш документ дали получаваш стипендия или не. Но стипендията си се приема като доход, няма как да ти откажат детски надбавки заради нея примерно.

# 32
  • Мнения: 927
mira_varna да това ще важи, което си писала аз също съм студентка в ИУ варна и социалните ще ти искат и бележка че не си получавала стипендии за 1год назад от датата на подаване на декларацията

Защо да ти искат бележка, че не си получавала стипендия?  Shocked Аз например в момента получавам стипендия от университета - социална, за дете до 6г. възраст. Но даже и да не получавах социалната успехът ми щеше да е достатъчен да си получавам тази по успех.  И не разбирам - какво общо имат тези стипендии с еднократната помощ?  Thinking


И аз това се чудя! За какво искат такава бележка като едното няма нищо общо с другото  Thinking. Аз взимам майчинска стипендия още от първи курс ( сега съм трети), но тя си ми е заради първото дете, а тази помощ е за второто. Май някой соц. служби се чудят как да спестят пари  Rolling Eyes.

 bless_girl, имаш право на помощта - това е обсъждано много пъти в темата  Simple Smile

SuNnY SkY , за детските се иска, защото  стипендията си е вид доход. Но за еднократната помощ не би трябвало да искат такова уверение.

# 33
  • Мнения: 24
 

bless_girl, имаш право на помощта - това е обсъждано много пъти в темата  Simple Smile


Благодаря ти за бързия отговор! Извинявам се, но прочетох само настоящата тема - нямах време за повече Embarassed Благодаря!   bouquet

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Ивон,права си  Peace
Не съм се изказала правилно/Извинявам се за което  Embarassed /,поискаха документ от у-та дали получавам и ако да ,колко,за да се сметне към дохода.

# 35
  • Мнения: 397
Здравейте мами  Hug
Наскоро разбрах, че отговарям на условията за тези 2880лв за майки студетки редовно обучение. Преди си мислех, че е само за мами, които не работят  Embarassed
Искам да ви попитам, дали  при социалните, като получите тази сума ви я пишат отзад на гърба на Удостоверението за раждане - защото нали я пишат за обикновената помощ от 250лв.
Интересувам се, защото не знаех, че имам право и на тази помощ и ламинирах Удостоверието  newsm78

# 36
  • Мнения: 235
И моето е ламинирано, и аз като теб направих  Whistling Не, не се пише, спокойно Simple Smile
Аз подадох документи около 10ти март и вече започнах да се изнервям и да се притеснявам!

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Моите парички днес са преведени !
Искам да благодаря за тази тема, която изчетох от 1-ва страничка на 1-ва тема и заради която знам за тази помощ !
Пожелавам на всички мамчета късмет !  Hug

# 38
  • Мнения: 9 444
Mishe333,нищо не вписват в акта отзад. Peace
Франческа ,няма възрастова граница!Условието е да си редовна студентка и с дете под 1 година!
SuNnY SkY ,честито опаричване Laughing

# 39
  • Мнения: 397
adi_i_bebe , Кристал - благодаря ви за отговорите   bouquet
Аз другата седмица ще ходя да подавам молбата.

# 40
  • Мнения: 9 444
adi_i_bebe , Кристал - благодаря ви за отговорите   bouquet
Аз другата седмица ще ходя да подавам молбата.

Гледай да е в рамките на този календарен месец,за да ти ги изплатят след 20 май.Ако ги подадеш на 1-2 май,ще ти ги изплатят чак края на юни.

# 41
  • Мнения: 10
Момичета, за майки с редовна магистратура и 4-месечни бебета дават ли пари. Защото ще раждам другия месец, а септември ще запиша магистратура редовно. Дали ще взема нещичко тогава? Ако има някой с подобен случай, нека ми пише, моля! Питам за втори път като малоумна, защото все не ми се вярва тая скапана държава да даде нещо безвъзмездно Mr. Green. Успех на всички и мерси за отговорите предварително!!!

# 42
  • Мнения: 235
Вече много губя търпение... ако не дойдат до края на седмицата, ще ходя да питам...

# 43
  • Мнения: 550
adi_i_bebe ,на мен парите ми ги изплатиха предпоследния ден на миналия месец-имай търпение  Peace . И аз като теб бях нетърпелива и се бях наканила даже и скандал да вдигам,че бая ме поразкараха  Mr. Green
jozefinna,не би трябвало да има проблем.Само не съм сигурна дали ще ти преведат цялата сума или само за месеците до годинка от записването  newsm78

# 44
  • Мнения: 9 444
adi_i_bebe,а получи ли си детските за този месец?По принцип ги изплащат заедно!

Общи условия

Активация на акаунт