Прощъпулник на Разпети петък?

  • 6 363
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Би могла да попиташ в църквата на първо място.
А ако нещо те притеснява, така или иначе, прощъпулника може и да се направи ден-два по-късно.

# 16
  • Мнения: 44
Благодаря на всички за отговорите. в крайна сметка решихме да го отложим. По добре няколко дена по-късно, отколкото да имам едно наум по време на събирането:) Весели празници на всички.

# 17
  • Мнения: 9 471
Когато правихме нашия прощъпулник,четох някъде,че е хубаво да се прави сряда и неделя.С 3-4 дни закъснение няма какво да стане.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 595
Прощъпулникът не е християнски обичай. Традицията е свързана с едно премеждие на бебето - Мойсей. Когато и както си искаш, тогава и така го прави. Ако беше ревностна християнка (каквато, вижда се от първия пост, не си), не би следвало да празнуваш каквото и да било от началото на Великия пост, та до края. Вкл. не би следвало да консумираш каквито и да било животински продукти, алкохол, цигари или мъже. Ако не спазваш това - не виждам какво ти пречи да си доставиш каквато и да било друга радост. На себе си, на детето си, на семейството... изобщо, не се вслушвай в познавачи, винаги най- добре знаещи кое е "хубаво" и кое е "нехубаво" и отравящи всеки опит за радост или ... ами, различност.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
Чиста проба втелясване според мен, ама не сте изолиран случай.

# 20
  • Мнения: 3 181
Прощапулник, кръщене, сватба-най-добър ден е неделя.
Разпнети петък не е подходящ за каквото и да е( дори раждане със секцио)

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 571
Разпнети петък не е подходящ за каквото и да е( дори раждане със секцио)

Пък ако тръгне непланирано раждане, ще се стискат кълки  Whistling

# 22
  • Мнения: 3 993
Разпнети петък не е подходящ за каквото и да е( дори раждане със секцио)

Пък ако тръгне непланирано раждане, ще се стискат кълки  Whistling

 Joy Joy Joy
Не дай боже да си роден на Разпети петък, цял живот ще те преследват нещастия по вина на майка ти.  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 9 471
Прощапулник, кръщене, сватба-най-добър ден е неделя.
Разпнети петък не е подходящ за каквото и да е( дори раждане със секцио)


Пък недай си боже да тръгнеш да раждаш нормално ooooh!Грехота е това,не може, ще стискаш, докато минат Великденските празници  hahaha
Доживях и такъв бисер да прочета,де Sunglasses

# 24
  • Мнения: 3 181
За раждането естествено-няма проблем, детето само си е избрало съдбата.
При секциото, майката избира подходящ ден, и определено, разпрети петък не е сред удачните.(Поне, ако иска да спести малко проблеми на детето си. Знам го, от човек компетентен по въпроса. Синът ми трябваше да се ражда в този период, планувано секцио, препоръчаха ми, ако мога да избегна страстната седмица, особено разпнети петък)
Това, че се подигравате на неща, които не разбирате, не значи че те не са достоверни и не съществуват. Раждайте си когато искате, правете погачи, сватби, същото когато ви харесва, но после не се чудете, ако нещо не ви върви,  и на детето също.
Айде, със здраве.

# 25
  • Мнения: 9 471
За раждането естествено-няма проблем, детето само си е избрало съдбата.
При секциото, майката избира подходящ ден, и определено, разпрети петък не е сред удачните.(Поне, ако иска да спести малко проблеми на детето си. Знам го, от човек компетентен по въпроса. Синът ми трябваше да се ражда в този период, планувано секцио, препоръчаха ми, ако мога да избегна страстната седмица, особено разпнети петък)
Това, че се подигравате на неща, които не разбирате, не значи че те не са достоверни и не съществуват. Раждайте си когато искате, правете погачи, сватби, същото когато ви харесва, но после не се чудете, ако нещо не ви върви,  и на детето също.
Айде, със здраве.

Много се палиш! Laughing

# 26
  • Мнения: 93
Гооляма тема!!!Браво:)Коментарите бяха  невероятни.  Peace

# 27
  • Мнения: 3 181
Не.
Просто споделям инфо, което знам от компетентен по въпроса човек, а ваш избор е, дали ще го използвате.

# 28
  • Мнения: 3 993
Не.
Просто споделям инфо, което знам от компетентен по въпроса човек, а ваш избор е, дали ще го използвате.

Я кажи как определи въпросния човек като компетентен по въпроса и в какво се състои компетентността му?
Какво образование и каква професия има този човек? Да не би да има и образователна специалност по въпроса "подходящи дни за планово секцио", пък аз да не съм чувала за нея?   Rolling Eyes

Това, че някой ти е напълнил главата с бабини деветини и ти му вярваш, не означава, че ние аудиторията тук се връзваме на подобни глупости.  Stop

# 29
  • Мнения: 2 521
Все пак добре е,че си решила да го отложиш.Аз също бих постъпила така.
Прощъпулник съм правила в сряда.Казаха ми,че това е най-подходящия ден за подобни начинания.
Както виждам за всеки е подходящ обаче различен ден Simple Smile.Избери си сама кой да е той Wink.

Общи условия

Активация на акаунт