Болезнена поява на първите зъбки. Възможни решения. Дентокинд

  • 63 718
  • 98
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 150
Омега,ако много силно те интересуват тези лекарства,мога веднага да проверя в Германия за какво става дума и защо и как се продават в БГ.Да не се сдобия с бан за разобличаване само....

# 46
  • Мнения: 66
Мили момичета,
Радвам се, че нашите продукти предизвикват интерес. Вярвам също, че всички вие сте мислещи хора  и обичате да проверявате нещата. Така и трябва да бъде. В крайна сметка българите по принцип сме доста недоверчиви и търсим проблемите тук и там. Искам само да уточня, че не е хубаво и не е коректно да се правят заключения без да има яснота по всички факти. Казвам го защото ние сме открити и добронамерени и повечето от нас работят с години за Немския хомеопатичен съюз в България. Пожелавам на най-недоверчивите да имат възможност лично да посетят завода и лабораториите на ДХУ в Карлсруе, Германия. И да не пропуснете да видите полетата с растения от цял свят, които са на 30 километра от завода. Тогава ще бъдете очаровани от тази фирма и ще бъдат неин фен като мен. Истината е, че благодарение на нашата работа до всички вас могат да достигнат високоефективни и абсолютно безопасни продукти и то произведени по най-добрите технологии и с прочутото немско качество.
И  заключение: Присъщо е на човешката природа да греши и да се пишат неверни твърдения, доблестта обаче изисква да се поиска извинение за грешката...
Ако някои от вас дълго се е борил, да работи за фирма като ДХУ и да я доведе в България, минал е през всички перипетии да се регистрират тези продукти у нас, ще разбере защо това  е кауза, зад която ще стои на 100 %.

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 20:40 от DHU България

# 47
  • Мнения: 2 761
Истината е, че благодарение на нашата работа до всички вас могат да достигнат високоефективни и абсолютно безопасни продукти и то произведени по най-добрите технологии и с прочутото немско качество.

Талка в продуктите им също ли е дело на прочутия дойче хохквалтатет?
Или името на Ханеман е замесено в афера?Всъщнот немците не ползват тези продукти,може би има защо.

Крис,мерси.Аз навремето позвах кехлибарена огърлица за зъбките.Не знам дали помогна,но със сигурност не навреди.

# 48
  • Мнения: 66
Талкът е помощно вещество, което се изполва от много фармацевтични фирми. И е добре да знаете, че има различни видове - такъв за производство на лекарства, той е абсолютно безвреден. И съответно други видове, като тези които са в козметичните продукти. Хубаво е първо човек да се информира и после да пише.

# 49
  • Мнения: 2 761
Да,хубаво е да се информира.Мoже ли сертификатите на този,който слагат в Дентокинд?

# 50
  • Мнения: 66
Цялата документация за продуктите се съхранява в Изпълнителната агенция по лекарствата. Това  е институцията, която определя кое да се регистрира и кое не. И именно тази институция е определила, че детската серия на Немския хомеопатичен съюз е регистрирана за деца от 0 до 6 години, защото продуктите са абсолютно безвредни. Мисля, че това е напълно достатъчна информация.

# 51
  • Мнения: 66
Появата на първите зъбки

Кога ще се появи първото зъбче на мъничето? Сигурно, ако ви предстои този период, вече се подготвяте психически за него. В повечето случаи зъбчетата започват да пробиват някъде около 6-ия месец на детето. Разбира се, това зависи от много фактори. Възможно е появата да е по-рано ли по-късно в зависимост от това, кога са се появили първите зъби на родителите. Важен е и фактът дали бебето е преждевременно родено, защото при такива деца зъбките започват да растат към 10-ия месец или по-късно. Как мъничетата се справят с никненето на зъбките е твърде индивидуален момент. При някои има сериозен дискомфорт и болка, при други процесът е доста по-лек. Възможно е седмица-две преди началото на този период детето да отделя повече слюнка или пък честичко да завира пръсчетата в устата си.

Зъбките по месеци

На 6 месеца: пробиват двата долни централни резци.
На 8 месеца: се появават двата горни централни резци.
(Родителите не трябва да се притесняват, ако последователността е обратна.)
Между 8-ия и 12-ия месец прорастват страничните зъби, като обикновено първо са горните, а после долните.
Между 12-ия и 16-ия месец постепенно се появяват кътниците и кучешките.
Пълният набор от зъби се попълва между 20-ия и 30-ия месец на детето.
Това е обичайната последователност и време за пробиването на млечните зъби, но отклоненията от плюс-минус половин година се считат за норма. Понякога зъбите са разположени асиметрично или има разстояние между тях. Това не трябва да ви притеснява. Натискът при храненето ще помогне на зъбите да се наместят. Освен това по-голямото разстояние ще даде достатъчно пространство на постоянните зъби да израстат на правилното място.

Как да познате, че на малкото му никнат зъби?

•   Дали всичко става за дъвчене? Ако при бебчето ви, зъбчетата се опитват да прорежат венците и да се появат, дискомфорът в тази ситуация може да бъде облекчен с обратен натиск. Тоест дъвченето на различни храни може да направи процеса по-малко болезнен. Затова децата често завират какво ли не в устата си, съвсем инстинктивно.
•   Подути венци. Пробиването на зъбчето може да е свързано с подуване, зечервяване, дори леко кървене на венците. Ако успеете да погледнете в устата на детето, даже може да видите бялото връхче на зъбчето.
•   По-голямото слюнкоотделяне. Това не е задължителен признак, но се получава в голяма част от случаите.
•   Плач и неспокойство през нощта. Колкото и да ви звучи неприятно в повечето случаи прорязването на зъбчетата често става през нощта. Съответно малкото ще бъде много по-неспокойно тогава.
•   Дърпане на ушите. Възможно е това да е признак на ушна инфекция, затова ако дърпането е придружено и с температура родителите много се притесняват. Но има и вариант това да е резултат от болката, която от челюсти на детето преминава към ушния канал. Така че първо изяснете дали става дума за инфекция или просто пробиващите зъбки предизвикват въпросното подръпване на ушите.
•   Промяна в навиците за хранене. Ако вече сте в периода на захранване, детето може да откаже да се храни с лъжица, защото твърдите й ръбчета може да наранят чувствителните венци. Затова не се изненадвайте, ако за известен период от време се наложи да се върне към шишето с биберон. Има вариант и малкото да иска да се храни по-често, защото дъвченето помага за напрежението в подутите венци. В случай, че малкото е още на кърма или адаптирано мляко, малчуганът може да суче по-интензивно, но от време на време да се издърпва назад и да прави почивки, защото сукането причинява натиск и дискомфорт върху венците и ушния канал.

Как да помогнем на малкото?

Има различни начини за това – дъвчене на гумени рингове, хладни меки предмети; масаж на венците с подходящи накрайници, разсейване на детето с други приятни дейности. Истината е, че при всяко дете облекчение ще донесат различни неща, които самите родители ще открият.

Какво да не правите?

Важното да не давате на малкото твърди храни – като едронарязани зеленчуци, ядки и др., защото те могат да предизвикат задавяне.
Не използвайте и локални гелове, които съдържат лидокаин. Това е обезболяващо, което често предивзиква алергични реакции.
Не бързайте с температуропонижаващите медикаменти, ако има лека температура и диария. Температурата показва, че имунната система реагира на локалното възпаление на венците, което се появява при прорязването на зъбите. Освен това голямото отделяне на слюнка не позволява на болното място да се развиват микроорганизми и да се получат инфекции.
За дискомфорта на малкото може да му давате безопасния хомеопатичен препарат Дентокинд, които не подтиска имунната реакция на организма, не позволява развитето на инфекции и има успокояващо действие.

Златно правило!!!
Още с появата на първото зъбче започват и грижите за добрата устна хигиена на детето. За най-малките има четки напръстници, които са подходящи за използване до първата година. Постепенно след това се преминава към меки четки за деца и се ползва безфлуорна паста. След втората година се използва паста с флуор. Важното да не допускате малко да заспива с шише със сок или мляко, защото така рискът за кариеси е по-голям.
Спазвайте тези прости стъпки, за да има детето ви здрави зъбки и блестяща усмивка!

# 52
  • Мнения: 2 761
След втората година се използва паста с флуор.

Мислех,че за това трябва да се допитваме към дентистите,а не съм хомеопатите.Но понеже въпросът е засегнат да питам и аз-защо флуорна паста за зъби?!

# 53
  • Мнения: 66
Здравейте,
Идеята е, че след втората година може да се ползва паста с флуор след консултация с дентален лекар и по ваша преценка.

# 54
  • Мнения: 86
Здравейте, имам следният въпрос от известно време 2-3 седмици забелязях,че кътника на малчо избива и е силно лилав венеца междувременно дигна температура реших че ще избие зъба обаче уви още не е.Вече е силно лилав венеца не само отдолу но и отсрани. Какво да му дам Арника ли и в какъв вариянт? Пие сега calcarea phophorica 9 CH по 3 сутрин и вечер.

# 55
  • Мнения: 170
Здравейте! Снощи разтворих 6 хапчета Дентокинд във вода и в рамките на 2 часа ги изпи. После спа много спокойно. Дали това се дължи на Дентокинда незнам. Въпросът ми е дали може да се дава така- 6 хап4ета да се изпият в рамките на 2 часа, дали е опасно това?
Благодаря!

# 56
  • Мнения: 98
Здравейте tumpi  ,
Предлагам  ви  да  дадете  Арника 15 сн- един  път  на  ден  по  5 гран.
Следете  температурата. Ако  продължи  по-дълго  време - лекар.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 57
  • Мнения: 98
Здравейте paraskeva ,
Да,  помогнал  ви  е  Дентокинда,  но  ви  препоръчвам  за  в  бъдеще  да  го  давате  фракционирано  по  1  таблета - 3 -4  пъти дневно.
С  поздрави  д-р МАРИО Янакиев

# 58
  • Мнения: 534
Здравейте, искам да попитам може ли профлактично да се дава Дентокинд и каква дозировка синът ми е на 6 месеца и засега освен обилно слюнкоотделяне и малко по неспокоен сън друго не предвещава появата на първото зъбче, ако давам по отрано препарата ще се намали ли болката ?

# 59
  • Мнения: 920
Здравейте, аз се включвам да споделя опит за Дентокинд, педиатърката ни го изписа за успокоение на никнещите кътници (Голям кошмар беше, то не спа цели нощи моето дете).
Та изписа ни Дентокинд лекарката,с цел да ограничим даването на разни гелчета, на които лично аз не съм фен, но поради факта,че синът ми просто изкрава много трудно зъби, давах ща не ща,малко да го облекчи.
Започнах да му давам по една таблетка три пъти дневно и още първата вечер детето се успокои, от таблетките ли стана, не зная,но е факт, че изпита облекчение. Сега от време на време, когато видя , че пак се мъчи му давам по няколко дни,по таблетка три пъти на ден. Поне при нас имаше ефект.

Общи условия

Активация на акаунт