Април пристигна вече! Иванина е второто ни МАЙско човече! №24

  • 24 138
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 150
alex88, честит рожден ден! Да си жива и здрава, да имаш леко раждане и едно сладко бебче Hug Heart Eyes

Дудунски, радвам се че всичко е наред Hug

аник, чакаме да се отчетеш след прегледа Hug

Ох за тези кисели и аз съм много зле,но нищо не помага поне при мен Sad

# 76
  • София
  • Мнения: 1 555
Облаче, от последните страници на предната тема ,разбрах че и ти ще раждаш при Жекова, аз съм много доволна от нея, радвам се ,че си останала доволна и ти,пък и отделението е след ремонт и сега било много чистичко и хубаво. Момичета казвайте коя друга то вас ще е при нея, може да се засечем  Laughing.


Аз също ще раждам при Жекова, а даже с теб сме с един термин.  Mr. Green Също и доста други мами - Бръмб, Грийнчето, Жасмин и още... но сега паметта ми изневерява.  Blush

# 77
  • София
  • Мнения: 3 584
Грийнче, имам въпрос към теб.  Blush 45-дневния болничен ще ми бъде издаден на 14 април. Имаш ли представа кога би трябвало да ми преведат парите от НОИ за оставащите дни до края на месеца - през април или през май?  newsm78

Бръмче, кога ще ти преведат паричките от НОИ зависи от това, кога работодателят ти ще преведе осигуровките за служителите си за април месец. Ако обикновено това става в края на месеца или началото на следващия (в случая началото на май най-късно) като на следващия ден след превода се подават декларация 1 и 6 в НАП. По закон до 2 дни след подаване на декларациите работодателят е длъжен да входира в НОИ подадените през месеца болнични, след което ако всичко е наред болничните се изплащат до 14 работни дни. В твоя случай очаквай първи превод най-рано средата на май ...

# 78
  • Мнения: 6
Привет и от мен!

Алексче, ЧРД! Да си жива и здрава, много щастлива и обичана, а скоро и МАМА!   bouquet

Много съм щастлива и за второто ни бебче Иванина - да са живи и здрави с мама Люси! Praynig

Искам да попитам мамите с опит - в родилното освен помпата да нося ли шишета или само контейнерчета за кърма? Че аз вече стягам чантата... Laughing

# 79
  • Мнения: 10


Alex88, [/b]

Славче мерси за хубавата нова темичка,нека я пълним само с хубави новини   bouquet

Момичета за киселините ми помагат само тиквени семки.Ям ги един ден в по голямо количество и съм без киселини поне 3 дена.Чудно лекарство поне за мен  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 339
Облаче, от последните страници на предната тема ,разбрах че и ти ще раждаш при Жекова, аз съм много доволна от нея, радвам се ,че си останала доволна и ти,пък и отделението е след ремонт и сега било много чистичко и хубаво. Момичета казвайте коя друга то вас ще е при нея, може да се засечем  Laughing.


Аз също ще раждам при Жекова, а даже с теб сме с един термин.  Mr. Green Също и доста други мами - Бръмб, Грийнчето, Жасмин и още... но сега паметта ми изневерява.  Blush

Супер, много се радвам, все с някоя от вас ще се запознаем.

# 81
  • Мнения: 8
Алекс, Честит Рожден Ден - много здраве и щастие, много усмивки и най-страхотния подарък след има няма две седмици.

Люси, честито бебче Иванина. Да расте живо и здраво и да радва много мама и тати.

Така се зарадвах, като прочетох че си имаме още едно бебче. Тайничко надничам в априлската темичка и много се радвам като видя че си имат бебчета, и скоро ще започне май бебевалежа и при нас - не остана.

Аз да ви споделя какво ми се случи мин. ден. Винаги досега като съм ходила при моя доки, и преди и по време на ЖК, все съм се чудила - абе тоя човек не изражда ли и ако да кога, защото винаги е в кабинета и преглежда.

Та, трябваше да мина да ми подпише болничния, но казаха че излезнал за малко. После разбрах, че се качил в родилното за нормално раждане. И викам си аз - така е като толкова време дърпам дявола за опашката, ето сега ще има да си чакам, та хубаво да разбера кога ходи да изражда доки  Laughing Почаках си, ама така е като винаги досега съм си записвала първите възможни часове и явно тогава не се е случвало някой да ражда, а аз от нямане какво да правя си задавам един куп въпроси  newsm78

Да ви се похваля - миналия ден в НАП ми направиха място да седна, направо не можах да повярвам, досега не ми се беше случвало, точно обратното   Rolling Eyes

Към Варненските майчета - другата седмица нали ще се видим на лекцийката в мола, пък след нея може да си спретнем отново едно тортено парти  Laughing

Хайде слънчев ден пожелавам на всички  Hug

# 82
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
Привет,Майчета!!!
alex88,честит рожден ден,да си жива и здрава,леко раждане и дано скоро се радваш на малкото човече!!
Славче,вчера отидох да си поръчвам лилава количка,но се оказа,че я има налична в магазина и сега вече се кипри на терасата.Много съм доволна,даже бъдещата кака (то и аз,де)я поразходи малко из апартамента.Много маневрена ми се струва,само е малко по-обемна(вчера със зор я навряхме в багажника на колата,даже за момент мислех да я сменям и да вземам такава,която се сгъва като чадър)А и ще трябва да я качвам до 3тия етаж,ще видим как ще се справям,поне мускули със сигурност ще развия. Wink
Днес пък ще ходя да се срещна с лекаря,който избрах да ме изражда,да разпитам за това-онова.Прочетох доста мнения дано е свестен,поне така казват повечето момичета за него.(от Стара Загора е,затова не споменавам имена)
Снощи пък ми дойдоха кумувете на гости и понеже те не живеят в нашият град естесвено останаха да спят у нас.Да ама когато раждах Илина пак така дойдоха,вечерта ядохме,пихме и като си легнах ми изтекоха водите.Та снощи като си легнах и като ме хвана шубето,да не би пак така да стане,ейй няма заспиване.Ама ей ме на,не съм родила Laughing
Трябва най-накрая да започна да си събирам багажа за болницата,ама ще видя тази следобед какво ще искат първо и тогава.

Пожелавам ви лек,слънчев и усмихнат ден!!!

# 83
  • Мнения: 127
направи ми впечетление ,че на Люси са и казали,че бебето тежи 2400,а се е родило 1800-доста голяма разлика май.. newsm78

на мен няколко дни преди да родя ми казаха, че бебето е близо 4 кила, роди се 3170 гр. като казали на мъжа ми, питал дали не са се объркали Laughing лекар ми е казвал, че начина на измерване на теглото на бебето, не може да даде голяма сигурност, защото теглото зависи от много неща и не всички се обхващат от програмата на ехографа, която го смята.
Привет и от мен!


Искам да попитам мамите с опит - в родилното освен помпата да нося ли шишета или само контейнерчета за кърма? Че аз вече стягам чантата... Laughing

в повечето болници, при нормални обстоятелства, не позволяват да използваш кърмата, която цедиш - защото трябва да се стерилизират помпи, шишета... и в повечето случаи не им се занимава. помпата я използвах предимно да стимулирам кърмата в началото, а после да изцеждам количеството, което ми задръсти гърдите изведнъж, и хвърлях... гадно ми беше, че трябва да хвърлям, ама... най-добре питай там където ще раждаш каква е практиката.

дрешки наобратно да се обличат ми звучи абсурдно Mr. Green иначе етикети махам, ама аз и на моите си дрехи ги махам, дразнят ме Laughing а за сушенето - ако имате място и възможност - сушилня е най-добре - стават много мекички дрешките, суши се при висока температура и няма нужда от гладене, и не на последно място, много по-лесно е от простирането Mr. Green

ЧРД на Алекс bouquet

# 84
  • Перник
  • Мнения: 257
Момичета тази сутрин се събудих и видях две капки кръв по бельото от какво ли може да е?

# 85
  • Мнения: 1 059
Добро утро момичета !
Алексче честит рожден ден пожелавам ти много здраве, щастие и късмет и здраво бебче на финала

Относно кошарите нашата я взехме от м-н Щъркел и съм много доволна
http://www.shtarkel.com/products/1296-detsa-koshara-za-spane-2-niva.html
това е модела става и на люлка, само дето нашия цвят го няма тук - лазурно синьо и оранжево

# 86
  • Мнения: 1
Здравейте майчета  Wink
Алексче Честит Рожден ден миличка,жива и здрава ,а най-прекрасния подарък по-късно  bouquet  bouquet  bouquet
Браво Дудунски за хубавите резултати ,моето бебче в 33 седмица беше 2500 ,а доки каза че до финала 3100-3200 ще стане не повече.
Кристи определено ще трябва да се видим в Мола другата седмица.
Аз днес ще ходя да си поръчам нови очила ,че нали диоптъра ми се е увеличил ,та по-късно ще има да ви чета  Wink.
Прекрасен ден ви желая майчета .

# 87
  • Мнения: 2 559
baloni alex88, честит рожден ден! Много здраве, късмет, любов и най-прекрасния подарък да получиш след няколко седмици!  bdbaloni



ааааа mimikaplan, ще се караме  Naughty Не си писала нищо за малкото ни първо момиченце  Crossing Arms

направи ми впечетление ,че на Люси са и казали,че бебето тежи 2400,а се е родило 1800-доста голяма разлика май.. newsm78
това пък съм го пропуснала като информация  newsm78

aemi, звънкай на док за всеки случай  Peace

Аз вече започнах с прането за днес, мисля да пусна три перални, че поне слънчице има и бързо ще съхнат нещата  wash hang  Nature Sunny , после ме чака  newsm28 newsm79 , а след това и  1ironing

Успех на всички май-чета, които днес са на преглед, ще чакаме добри новини.  Hug

# 88
  • Мнения: 52
АЛЕКСЧЕЕЕ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИЛА! ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДА СТАНЕШ НАЙ-ЩАСТЛИВАТА МАМА НА ЕДНА МАЛКА ПРИНЦЕСА!!!




# 89
  • София
  • Мнения: 117
alex88, честит рожден ден!!!
Голямо писане е паднало вчера  Laughing.
Аз в понеделник съм на "среща" с д-р Жекова в Окръжна  Simple Smile
Грийнче, а ти къде ще ходиш на запис на тонове в ОБ ли? Само моя док от ЖК ли няма да ми слуша тоновете - като го питах на последния преглед дали няма да слушаме тонове, той ми каза, че нямало смисъл преди определения термин, само при преносване, че било много комерсиално това слушане на тоновете и т.н. #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт