Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 22

  • 50 188
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 9 740
И аз много се кефя на Джеврието. Евала на актрисата, страхотна игра прави. Тя е събирателен образ на свекървата в едни географски ширини, които са малко на изток от Европата.

Дайте да й направим фен клуб и да я поканят при Слави.  newsm62

# 691
  • Мнения: 2
Много е съжалих Ферхундето в тези серии,това да видиш силен човек като нея да плаче въздейства много повече,отколкото вечните хленчове на Лейля или там Хайрие,които са им коронен номер.За Шефкет,който май само аз защитавам защото съм същия "льольо",ами тихите води са най-дълбоки.Не може всичко да ти се струпва на главата,да издържаш такова семейство и да нямаш време за себе си всеки изпушва!Много беше прав,когато се озвери на баща си,изцяло бях на негова страна,не може цял живот родителите да са ти на пътя,независимо грешен или не!Той искаше да се махне-нормално,но с една мизерна заплата знае,че не става,а вече тези машинации,които направи бяха от отчаяние и от вяра,че ще успее.Когато се видиш с пари много ясно да мислиш начина,по който си ги спечелил за ефективен и че винаги ще ти върви.В крайна сметка който не играй не пИпечи,въпрос на късмет!А всеки мисли,че го има,и е на принципа този път не се получи,загубих,другия-няма начин да не спечеля!И е нормално,колкото pove4e губиш,толкова повече да залагаш,за да се избиеш.Само според мен прибърза да връща на оня парите,точно когато имаше инспектори,той нищо не може да му направи като му каже-Нямам пари в момента,чакай!Нямаше да се води за кражба,и онзи щеше да чака,къде ще ходи!Две неща не са ми ясни само,снимките,които Ферхунде изпрати от имейла на Недjля,тя няма ли си парола тая жена,че всеки да й бърка из пощата?И другото,за какъв ... Ферхунде иска да събере Недjля и Джем,какво хваща тя от тая работа? Rolling Eyes

# 692
  • Мнения: 342
Дори и да не беше дал сега парите Шефкет, аз мисля, че инспекторите си го хванаха за старите далавери. И пак щеше да изгори.  Naughty
А за парола, много хора си запаметяват паролата на личния компютър. Като напишеш името и паролата си излиза. Пък и откъде да знае Неджля, че Ферхи ще измисли тази глупост.  #Crazy
А по отношение на това защо иска да ги събере, богатият зет си е предимство при всяко положение.  Whistling

# 693
  • Мнения: 8 527
Много е съжалих Ферхундето в тези серии,това да видиш силен човек като нея да плаче въздейства много повече,отколкото вечните хленчове на Лейля или там Хайрие,които са им коронен номер.За Шефкет,който май само аз защитавам защото съм същия "льольо",ами тихите води са най-дълбоки.Не може всичко да ти се струпва на главата,да издържаш такова семейство и да нямаш време за себе си всеки изпушва!Много беше прав,когато се озвери на баща си,изцяло бях на негова страна,не може цял живот родителите да са ти на пътя,независимо грешен или не!Той искаше да се махне-нормално,но с една мизерна заплата знае,че не става,а вече тези машинации,които направи бяха от отчаяние и от вяра,че ще успее.Когато се видиш с пари много ясно да мислиш начина,по който си ги спечелил за ефективен и че винаги ще ти върви.В крайна сметка който не играй не пИпечи,въпрос на късмет!А всеки мисли,че го има,и е на принципа този път не се получи,загубих,другия-няма начин да не спечеля!И е нормално,колкото pove4e губиш,толкова повече да залагаш,за да се избиеш.Само според мен прибърза да връща на оня парите,точно когато имаше инспектори,той нищо не може да му направи като му каже-Нямам пари в момента,чакай!Нямаше да се води за кражба,и онзи щеше да чака,къде ще ходи!Две неща не са ми ясни само,снимките,които Ферхунде изпрати от имейла на Недjля,тя няма ли си парола тая жена,че всеки да й бърка из пощата?
Така е, прав е, че баща му не може вечно да режисира живота му. Но, това ли е начинът да промени нещо!? С комар и машинации. И къде е тръгнал да играе с хора, които са там с излишните си пари, които той няма. Просто не осъзна къде му е мястото и помисли, че може да се мери с големите.
И другото,за какъв ... Ферхунде иска да събере Недjля и Джем,какво хваща тя от тая работа? Rolling Eyes
Нищо не хваща. Сети се коя е сегашната годеница на Джем и сподели на Хайрие, че не може да я понася.

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 00:00 от Snejkata

# 694
  • Мнения: 19
И на мен ми стана жал за Ферхунде, че се разплака от отчаяние.
Много ми е интересно как се случват понякога нещата в живота и филма - с неприемлива постъпка да се предизвика добър резултат  или  най-добри намерения и съображения за морал да предизвикат драми и страдания.
А сега ви казвам лека нощ и утре рано-рано ще пусна новата тема.

# 695
  • Мнения: 2
Дори и да не беше дал сега парите Шефкет, аз мисля, че инспекторите си го хванаха за старите далавери. И пак щеше да изгори.  Naughty
А за парола, много хора си запаметяват паролата на личния компютър. Като напишеш името и паролата си излиза. Пък и откъде да знае Неджля, че Ферхи ще измисли тази глупост.  #Crazy
А по отношение на това защо иска да ги събере, богатият зет си е предимство при всяко положение.  Whistling


 newsm78Нали беше върнал парите от старите кражби,когато му ги даде Яман,или нещо се лъжа?Доколкото знам беше излязъл на чисто и дължеше само на Яман.За паролата съгласен съм,но както каза ти-на ЛИЧНИЯ компютър,докато този в семейството хич не е личен,а всеки се шатри из него,Али Рuzа,Ферхунде,Лейля че и Ай6ето,при това положение,не мисля,че Недjля би си оставила имейла открит.Snejke,питаше това ли е начина Шефкет да промени нещо,ами за момента нямаше друг начин,когато човек иска да забогатее бързо,и именно да се мериш с големите е предизвикателството,да докажеш,че не им отстъпваш,въпрос на гордост е.Съгласен съм,че всеки трябва да си знае мястото,обаче когато това място не те устройва,търсиш по-добро,и като видиш шанса пробваш.Риск печели,риск губи,тогава не мислиш,че можеш да затънеш,а после продължаваш,за да се измъкнеш и да излезеш отгоре,потрошил съм доста кинти на комар и знам какво е да ти тръгне в началото и да не можеш да се спреш,докато останеш на нула,особено когато си вкарал две три чашки и мислиш че е твоя ден.

# 696
  • Майничка
  • Мнения: 12 642
Ох, Хайрието ми скри топката, отде толкоз страст у тази жена!

Дядо ми, лека му пръст, разправял навремето на баща ми: "Ако си избереш хубава жена - да я гледаш, ако избереш умна - да я слушаш, ако избереш глупава - да я траеш!". Ами ще трае сега Али Ръза, да е гледал навремето!

...Не помня беше, или не беше инициатор тя, но знам, че ако се беше оженил за Седеф, или някоя Седефоподобна, нямаше да е на този хал 100%!

Ако беше се оженил за Седеф и на нея нямаше да даде да работи, щеше да се пъне, да се прави на мъж и бавно да затъва в блатото на самосъжалението и сметките от заплата до заплата (че баща му няма да е канара вечно, а и Айше ще трябва да учи в университет или поне да се пробва, според семейната традиция, иначе какво ще кажат хората). И понеже е слаб характер, но пък възпитаван като престолонаследника в семейството, пак щеше да избие нанякъде - я към алкохол, я към хазарт на дребно. Ама щеше да е по-бавно, де. Освен ако богатият мъж на Неджля не го включеше в бизнеса и не поемеше издръжката на семейство Текин (че без Ферхунде Оуз нямаше да се ожени за Лейля и родителите й щяха да я затворят вкъщи от срам и съжаление).
А за някоя и друга година бойният вик в къщата от "Фикрееет" щеше да стане "Седеееф". Wink

# 697
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Може ли някой да ми намали подписа с Лейля Heart Eyes Blush
Ето - заповядай  Hug (направила съм го на дължина, колкото тоя с Ферхунде)


Ох, хора, кажете бе, честно - толкова ли наистина ви е забавна Джеврието? Вече почвам да си мисля, че на мен ми има нещо... Толкова много ме дразни, че ми държи и след като свърши филма.  #2gunfire
И на мен хич не ми е забавна. Дразни ме яко.
Бройте ме и мен към групата  Peace Въпреки че пуска яки лафове на моменти, наистина едва я изтрайвам  Close

# 698
  • У ДОМА
  • Мнения: 43
на който му харесва подписа да си го взема!!! newsm62 smile3521 newsm62 smile3521





Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 03:30 от АЛИ РЪЗА

# 699
  • София
  • Мнения: 8 155
А Али Ръза много ме издразни като каза на Ферхунде, че не я засягало това, което е станало.. Тя, че си навира носа навсякъде.. Ама все пак е от това семейство бе Crossing Arms

Те никога май не са я приемали като част от семейството, поне така съм забелязала. За тях тя винаги ще е чуждата, и защо Али Ръза й казва г-жо Ферхунде Crossing ArmsИ винаги когато се търси виновен за нещо, тя е първата обвинена Laughing
Симпатизирам й по някакъв начин, даже мога да кажа че от жените я харесвам най-много.
Лейля не мога да я понасям, егоизъм, злоба и плитък мозък, ужасна комбинация.Да не говорим какъв овнешки поглед има. Неджля помъдря, определено ми е по-симпатична от другата. Хайрието ми е забавна, каква ревност какво чудо, вчера мъжа ми каза дано не станеш като нея на стари години JoyСедеф ми е безлична, не обичам мудни хора, то и актрисата, която я озвучава така говори Laughing
Нехир и Ахмет са сладки, но понякога Ахмет ме дразни, много любопитен и нахален бе Joy
P.S. Забравих Джеврието Joy-понякога ми е смешна, какви лафове вкарва, но понякога си мисля че ако аз бях на мястото на Фикрет щяха да хвърчат коси, какво е това търпение на Фикрет, то бива бива ама това е нечовешко нейното, да търпи постоянно такова унижение.

# 700
  • Мнения: 910
И аз симпатизирам на Ферхунде. И мисля че тя донякъде успя да се впише. Но постоянно среща отпор. Сега в ситуацията с Шефкет искаше да го спре, опита да му помогне, ама той като е плиткоумен.
А когато Хаирие се разплака, тя опита да я прегърне, да я успокои. А когато Ферхунде се разплака, Лейля стои и гледа. А на нея всички трябва да и съчувстват....
Колкото Шефкет заради нея се докара дотук, толкова и нейната лошотия е продиктувана от отношението на семейството към нея
И още нещо-Спомняте ли си когато Фикрет си тръгна-само тя я изпрати човешки от вкъщи, въпреки напрежението между двете. Дори каза на Шефкет подканящо- "Шефкет, тя си тръгва?!
И да не се повтарям
Цитат
Лейля не мога да я понасям, егоизъм, злоба и плитък мозък, ужасна комбинация.Да не говорим какъв овнешки поглед има.
Peace

# 701
  • Мнения: 1
Седеф ми е безлична, не обичам мудни хора, то и актрисата, която я озвучава така говори Laughing


На мен Седеф ми харесва, не смятам, че е мудна - работи, бори се по начин, без да наранява никой, пък и не парадира с нищо, ноо.....дублажа е повече от отвратителен - все едно, че е някоя малоумна, не можаха ли да я дублират по по-нормален начин Crossing Arms

# 702
  • Мнения: 4 076
Нехир(или както на дъщеря ми й вика Мехур,тъй чула Simple Smile)и Ахмет ще са най-свежата двойка в сериала:добри,почтени,земни,трудолюбиви,весели,та чак малко клюкари.С шивачницата и кафенето,Седефчето ще стане заможна мома-още една причина Шефкет да се проклина за избора си.
Предполагам,без да съм чела ББ,че иглите,които Джавки постави ще съвпаднат с началните признаци на бременност у Фикрет и тогава да видим бабето какъв ход ще измисли Laughing.
И да не са Ферхи и Джан,хора като Шефкет и Лейля винаги ще намерят точния човек,който да ги вкара в беля,за да прехвърлят после върху него отговорността за собствения си провал.Не мога да ги съдя,защото човек май не може да надскочи себе си.Не съм в състояние да разбера душата на хазартаджията.На мястото на Ферхи бих постъпила много по-егоистично:взимам си багажа и напускам потъващия кораб.Който никога не е бил моят кораб.
Според мене Ферхи изпрати снимките първо от дяволия и второ:с много слабата надежда все пак нещата да се оправят и да имат един богаташ в семейството.
Неджля се представи много добре пред Джем:изчака и прие да хвърлят заслужено камък по нея,обясни причината за идването си и си тръгна.Именно това достойнство разколеба Джем.Ако беше захленчила,заискала прошка,заревала,щеше да го отврати.Интересна ще е следващата стъпка,но не искам да знам с ББ Naughty.
Хайрие какво да й коментирам простотиите...пред тая буря,дето се задава няма и да се сети за тях.

# 703
  • Мнения: 1
Здрастииииииии! Hug Hug
biskit, soya-fen , HOuSse Baby,  tzarina, много благодаря за разбирането и за поканата да се спася от хаоса у дома,   love001 обаче аз самата пилих цяла зима на съпруга си да поосвежим малко туй-онуй, затова сега мълча гузно Sad, с подвита опашка. И понеже нищо не става толкова бързо, колкото си мислех, може и за Гергьовден да ни се размине екскурзията до Истанбул, както ни се размина и  по Великден. Ама, то каквото сам си направиш............ ooooh!
За снощните серии- написали сте толкова много впечатления и настроения, че няма да се повтарям. Но общо взето нямаше радикални промени в действията на всеки- Ахмед все повече обича Нехир, тя съответно все така се дърпа, Хайрие- какво по-различно от тази нейна реакция може да бъде. Али Ръза- пак неразбран, според както той иска, Шефкет - до гуша в блатото, Ферхи- за пръв път я виждам толкова безсилна и изплашена  Tired , Джафки - е, тя вече се набута във вуду магията, за която говорехте в предишните постове.....и така!

# 704
  • Мнения: 307
Знаем Ферхунде се оправя забогатява, оцелява в живота но какво става с героя на Шефкет ми е много интересно, какво се случва с живота му след затвора? А мисля че всички харесваме newsm78 досадната свекърва на Фикрет защото без нея това семейство не би имало смисъл да го дават, те си живеят в идилия вече и с децата се разбират, но както не веднъж е казано тук ДА НЕ ТИ Е В КЪЩАТА, отвратителна ревнивка и то сина си ревнува, мисля че такава жена би разбила и най здравата психика и най търпеливия човек като Фикрет например, и аз търпя но то всичко е до време да не дава господ да срещнеш такъв човек, и Таксин и той много е мек с нея само мълчи знае я но нищо не прави да спаси жена си от нервна криза  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт