На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 303
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми е на 16години, първия си телефон получи, когато започнах да я оставям сама да ходи до училище - в 4-ти клас, втори срок. Дотогава я водех за ръка и тичах да я взема 5минути преди да свърши часът. Така че не е имало нужда от такъв. Тогава започна и модата всички да имат мобилен.
Като човек, който не е убеден в безвредността на вълните, излъчвани от тези телефони, вкъщи задължавам дъщеря ми да го държи далече, лятото стои на балкона. моят почти винаги е изключен у дома - имаме домашен, който иска, ще ме открие.
Моят син скоро навърши 4години, мобилен телефон ще има след 6 клас, защото дотогава ще го карам и взимам от училище. Същото важи и за малката ми дъщеря. Имат си учителки, те да ми звънят, ако има нещо  Peace Всъщност тук (в Гърция), звънят от училище веднага, щом детето не е дошло в училище, има силна комуникация учители-родители. Голямата е 10клас и веднъж се успа - ами в 9.30 вече звъняха да я търсят, да питат болна ли е, дали зная, че не е на училище...

# 16
  • Мнения: 24 467
Хубаво бе, че посочи къде е "тук". А тук, в България и тук, във форума, изобилства от случаи, теми и постове на родители, които са били в неведение цяла учебна година относно това кога и дали децата им ходят на училище. Връзката учител- родител по места е направо липсваща, за жалост. За четири години видях от гл. т. на родител съществени пропуски в организацията на училищата ни. Не задължително свързани с моето дете или дори с неговия клас или училище. Детето ми има приятели от различни училища и класове. Чудни неща стават.

# 17
  • Някъде там
  • Мнения: 139
Първия телефон му подарихме на 5 рожден ден,но никога не го е носил в ДГ .Ползваше го събота и неделя като ходи на тренировки и на гости на баба си,а през другото време вкъщи си играеше игри ,слушаше си музика и т.н.Започна да го носи навсякъде,като тръгна на у-ще.

# 18
  • Мнения: 4 555
В първи клас учителката в междучасията не е при децата. Не го ли знаехте?
Не, не го знаех. Изумена съм. Така ли е наистина?
На мен и през ум не ми е минавало да изляза по време на междучасие. Това ми беше най-напрегната част от деня. През часа децата си стояха сравнително мирно и тихо, но през междучасията си правеха хватки от кеча между чиновете.
Да оставиш първокласници сами в междучасието си е потенциално престъпление.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Все още няма мобилен телефон. И в първи клас не мисля да му взимаме - искам да видя дали ще има наистина нужда от такъв. Получихме уверения от учителката му, че децата ще бъдат под непрекъснат контрол. От друга страна ако въведат целодневния престой в училище може би ще му купим по-рано. Ще ми се обаче колкото се може по-късно да има свой телефон.

# 20
  • София
  • Мнения: 9 884
Малката ми дъщеря е на пет и половина.Няма да получи скоро мобилен телефон.Наесен тръгва предучилищна в училище,учителката ще бъде с тях постоянно.Поне така ни казаха.Надявам се и в първи клас да е така.Вероятно мобилен ще получи след втори клас най-рано.
Мобилен телефоне на 4г дете ми се струва меко казано ненужно,всъщност струва ми се:
това е задоволяване на каприза и разглезване.
В училището,в което записах дъщеря ми на предучилищна от идната есен,родителите обсъждат въобще да се забрани носенето на мобилни телефони до 3-ти клас.

# 21
  • Мнения: 24 467
В първи клас учителката в междучасията не е при децата. Не го ли знаехте?
Не, не го знаех. Изумена съм. Така ли е наистина?
На мен и през ум не ми е минавало да изляза по време на междучасие. Това ми беше най-напрегната част от деня. През часа децата си стояха сравнително мирно и тихо, но през междучасията си правеха хватки от кеча между чиновете.
Да оставиш първокласници сами в междучасието си е потенциално престъпление.
Аз не съм чувала за малко междучасие, през което децата в училище да не са сами. Това е времето, през което учителката излиза, пък дали отива до тоалетната, да пуши или да си почине незнам. Помогнете ми с норматив, който задължава учителят да стои с първокласниците в междучасията.

# 22
  • Мнения: 3 423
Ясно, съвсем извън пътя сме.
 Rolling Eyes
По Джетикс всяка втора реклама е за детски мобилни телефони, браво на децата ви, че не се влияят.
Иначе аз опитвах да го разубедя, но бяха едни ревове, драми , хистерии и ние с баща му се предадохме.
Мислех, че е на цялото поколение това проблем, но щом вие удържате фронта значи грешката е при мен.
Благодаря ви   bouquet

# 23
  • Мнения: 24 467
Джетиксът не го гледаме, не само заради рекламите.
Проблемът е конкретно домашен в случая. Всеки си решава кои желания на децата си трябва да задоволи.

# 24
  • Мнения: 763
И моята отсега пита за телефон. Градината, в която ходи е към училище и тя гледа от по-големите ученици.  Казали сме й, че ще го получи, когато възникне необходимост от него. Така както го виждам, най-рано - в първи клас. Може и по-късно!
Лоша мама, тези реклами по Джетикс за малко не ми костваха 250 грешно похарчени лева за някакво интерактивно пони /или папагал да не беше/. #2gunfire

# 25
  • Мнения: 581
 В първи клас по необходимост, не по желание. Купихме евтин телефон, който ползва вече втора година.
 [/quote]
Аз не съм чувала за малко междучасие, през което децата в училище да не са сами. Това е времето, през което учителката излиза, пък дали отива до тоалетната, да пуши или да си почине незнам. Помогнете ми с норматив, който задължава учителят да стои с първокласниците в междучасията.
[/quote]
 
  Не знам за такъв задължаващ норматив, но в нашето училище децата до 4 клас не се оставят сами в междучасията. Учителките са или в класните стаи, или в коридора.

# 26
  • Мнения: 24 467
Отклонихме се малко, но то бе във връзка с понятието "възникнала нужда" /в случая от телефонен мобилен апарат/ при деца.
А иначе за междучасията мога само искрено да ви пожелая желанията ви за обективната реалност да съвпаднат с нея. Аз, обаче, не разчитам да се случи. За мен училището не е безопасна среда. Дано там, където учат вашите деца, то да е такава. Особено при наличието на това, което съм чула, пък и видяла. Затова за нормативно задължение питах, защото ако го няма, то не разчитайте, че при децата ви в училище ще има винаги учител. Предполага се, че децата са вече големи и могат да се управляват сами /така ми казаха някога веднъж на мен, самата/. Имахме случай на деца, качили се на покрива на училище, на саксия разбита в глава, пък за редовните битки няма да говоря- вижде подфорума за деца в ученическа възраст. В някои училища децата сменят и стаи още от І клас. Не е задължително да става лично с моето дете, за да чуя и/или видя. Можете да отидете в някое междучасие "случайно". Чух как трябвало да става и съм виждала как реално става.

# 27
  • Мнения: 7 325
Моето дете получи стар използван телефон от баща си два месеца преди да тръгне на училище. Даде му го за да има връзка с него непрекъснато. В училище го носеше рядко защото го водехме и взимахме. По късно съпругът ми му донесе от чужбина хубав и нов телефон с доста екстри ( аз бях против ). Голяма радост беше. Един път го занесе в училище и му го откраднаха. Дори не му се беше нарадвал. Малко по късно му откраднаха и стария от в къщи. Втори клас ходеше сам на училище и оставаше сам в къщи понякога и телефона беше необходимост. Дадохме му един от нашите телефони, а по късно съпругът ми отново му купи нов и хубав. Сега на 12 г. за пореден път купихме телефон, не го използва. В училището е абсолютно забранено да се носи на вън не му е необходим защото играе пред блока и телефона седи често бе заредена батерия. Не го забелязва, не му е нужен и не го използва. Забелязала съм, че повечето деца използват телефоните си за играчка и хвалба кой какви функции има и на кой е по скъп. Когато му откраднаха телефона от раницата в училище и майка ми ходи да го търси и казаха, че всеки ден телефоните сменят притежателите си и ако не искаме да го крадат или да не разрешаваме да се носи телефон в училище или ако е необходим да е някой непривлекателен за другите апарат. Децата особено по малките трудно опазват вещите си, а и лесно стават жертви на по големичките.
Носене на телефон в детската градина си е чиста глупост. Смятам, че те са необходимо средство да контролираме отрочетата си, а не да правим демонстрации.

# 28
  • Мнения: 3 423
I.Hr. изобщо пък не става дума за демонстрации...  Wink Детето ми ходи в частна градина  и всички там сме с приблизително равни възможности, та най малкото по телефоните ще си го мерим  Wink
Детето си играе с него и се радва да ни чуе гласовете, на 4 години още не правят демонстрации...
Не е щастливо в детската, има проблем с друго дете там и сигурно затова иска да го вземе за да ни чува от време на време.
А относно телефона , като играчка. Ми все пак има влияние и времето в което живеем, не мислите ли?
Синът ми вече не иска да играе с играчки, иска само на компютъра, с истински фотоапарат, сега и с мобилният телефон.  Водя го в парка да кара колело, той предпочита да си извади телефона и да цъка по него или да ме снима, съответно аз мъкна колелото, топката или другата нормална играчка, която не му е интересна.

Ще му дам да го вземе в детската, но да си го държи само в шкафчето и да ни звънне, когато се почувства тъжно.

# 29
  • Мнения: 3 367
IНе е щастливо в детската, има проблем с друго дете там и сигурно затова иска да го вземе за да ни чува от време на време.
А относно телефона , като играчка. Ми все пак има влияние и времето в което живеем, не мислите ли?
Синът ми вече не иска да играе с играчки, иска само на компютъра, с истински фотоапарат, сега и с мобилният телефон.  Водя го в парка да кара колело, той предпочита да си извади телефона и да цъка по него или да ме снима, съответно аз мъкна колелото, топката или другата нормална играчка, която не му е интересна.

Не би ми хрумнало дори да реша подобен начин по такъв проблем,но всеки си избира.
На какво "играят" децата е до много голяма степен зависимо от нашите разбирания и пример,хубава реклама по темата
http://www.youtube.com/watch?v=dO-IjmZae2I&feature=fvst
Ако Х кара колело наред  с децата,а не цъка телефон на пейката-това е което виждат,това и в по-честия случай  избират да правят децата,не че няма и висене пред монитори и екрани,но  стремежа (моят поне) е  да търсим баланс,с цената на личния си ,понякога,дискомфорт.

Общи условия

Активация на акаунт