На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 313
  • 189
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 109
Да се носи телефон в ДГ съм твърдо против, а в училище - най-рано след втори клас.



В ДГ не съм чула да има дете с телефон за толкова години, не изключвам да има  изтрещели до там.

Ами авторката на темата се чуди дали да го носят в детската градина.

# 46
  • София
  • Мнения: 39 889
Купихме телефон на дъщеря ми в 1ви клас. Сега за РД получи нов.
На 4г ми се виждат малки за такава скъпа играчка. А и не виждам реално приложение на телефона когато детето или е с теб или е на градина.

# 47
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ще й купим мобилен телефон най- рано като тръгне на у- ще и то само в случай, че наистина има нужда от такъв, а не е с мен, дядо си, някоя гледачка и т.н. в свободното си време.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 710
Големият ми син получи мобилен в 4 група на детската градина. Бяха пуснали едни детски без дисплей едно време. Точно като играчка беше. Никога обаче не го е носил в групата, не е и имал желание. За началото на първи клас обаче му подарихме истински, човешки  Grinning , за първи клас телефон и връзка с детето си е необходимо.

Малкият ми син има телефон от половин година, в момента е на 5 години.  Ама си имаме батко и се сравняваме с него  Laughing Апарата му не е скъп, в група сме и всички у дома плюс бабите  и говорим безплатно. Ползва го като домашен телефон, звъни наред Grinning. С всякакъв тип апарати се оправя и може да борави. Явно телефоните са му слабост. Сега ще го уча да ни запомни номерата наизуст .

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 21:25 от asa

# 49
  • София
  • Мнения: 9 892
Добре,обяснете ми каква е идеята на едно 4г дете да му се купи телефон?Или на петгодишно?Хайде в училище-разбирам.Но на 4г детето е на градина,тамя няма нужда от телефон.После е или с някой от родителите,или с баба...като поиска да говори с мама ,възрастният му дава апарата и готово.Тоест смисълът на телефона е?
Имам позната,чието дете имаше телефон и си го носеше в градината.Като му се направи за каквото и да е забележка от госпожите,то се обаждаше на майка си и ревеше.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 710
При нас идеята си е точно лична играчка. Пази си го, редовно го зареждаме, и си говори особено с мен - аз в кухнята, той в хола  Laughing В градината обаче не се носи.

# 51
  • София
  • Мнения: 9 892
Разбрах. Grinning
Аз съм доста крайна в това отношение-никога не съм позволявала на децата да си играят с нашите телефони,дистанционни и прочие.Като гледам има родители,чиито телефони са все в ръцете на отрочетата им. LaughingЯвно това не им пречи.В нас обаче няма такива филми. Wink

# 52
  • Мнения: 3 456
На 6 години.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
синът ми е на 4,6г- все още не съм му дала, няма нужда.
за училище бих му купила, май по - скоро, за да съм аз по -спокойна, че винаги мога да чуя и за да може той да звънне ако това се налага по някаква причина.

# 54
  • Мнения: 814
Първи клас.Получава някой старичък,че са доста разсеяни децата и ако го изгуби или счупи
да не стават проблеми,пък и никой няма да иска да го открадне.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми няма телефон /на 6 г. е/. Понякога ми се иска да мога да й се обадя, лично на нея, тя обаче не обича да говори по телефона и освен да прави снимки и да си играе на игрички с моя телефон - за друго не го ползва.

Нямам никакъв проблем с вещите на другите деца, слава Богу дъщеря ми също. В тази връзка нямам нищо против децата да си носят телефоните, където си искат.  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 39 889
Като гледам има родители,чиито телефони са все в ръцете на отрочетата им. Laughing
Моят син е от тези деца, които си играят с телефоните на родителите си, че даже и на сестра си.
Но пък мога да използвам момента и да си поискам нов телефон. Александър упорито действа в тази посока и помага на мама Simple Smile
Ще наследи някой стар апарат, по предназначение, когато порасне.

За дъщеря ми телефона отдавна не е играчка.

# 57
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Първият си телефон дъщеря ми получи когато стана на 7 години. За първи клас си трябва телефон. ...

Сигурно е така... Времената дето се вика сега са други... А аз си спомням, как дядо ми ми купи часовник след като завърших първи клас. Първият ми часовник!
А телефон... ни прекараха вкъщи, когато бях 6-ти клас. И това - в София. Как сме живяли без да ни контролират родителите цял ден... просто не ми го побира акъла сега... А сигурно и те са се тревожили... Мда, наистина много сме се променили... Говорим, говорим... а дали се чуваме когато говорим?

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 00:53 от tigar-migar

# 58
  • Мнения: 1 236
Как сме живяли без да ни контролират родителите цял ден.
Laughing не мисля че мобифона е начин за контрол. Като тръгнат на училище и там всички имат, просто е необходимост за да не остава детето изолирано.

# 59
  • София
  • Мнения: 39 889
Не мисля, че мобилният е контрол. Дъщеря ми е втори клас. За мен нейният мобилен е необходимост. Случват се всякакви неприятни случки в у-ще и така съм по сигурна.
Аз не й звъня, тя ми звъни. Вярно, че може и да го направи от някой уличен телефон, но не знам дали останаха такива. Покрай училището й със сигурност няма.

Помня навремето хубавите монетни улични телефони. Даже си пробивахме стотинки, и връзвахме с конец, защото 2ст си бяха 2ст Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт