На каква възраст дадохте на детето негов личен мобилен телефон?

  • 10 304
  • 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 423
Да права си, хубава е и рекламата по темата ако че моят компютър я блокира , като носителка на вирус, но видях бащата с телефона и детето в началото...
Така е мъжът ми не играе на момчешки игри с детето , оправдава се с това че печели и изглежда точно като забързаният мъж от рекламата...
Аз явно на тази възраст не съм му вече толкова интересна , започва да иска да прилича по скоро на баща си  и съм безсилна опитвайки да го карам да играе на топка с мен...
Добро е детето, просто не  е случило на родители.
Относно проблема в детската , бъди сигурна че не така опитвам да го реша, но щом и това ще донесе някакво спокойствие в душата на детето ми, да ще използвам и това.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
2-рия срок на 2-ри клас беше. Мина 2-ра смяна, бързо се свечеряваше в началото и ме беше страх за нея. исках да има връзка с нея, за да се чакаме и да я прибирам.
Дребният на есен ще е в 1-ви клас. Все си мисля, че не е дорасъл все още за телефон. Не проявява интерес и не знае да борави с него.

# 32
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца получиха мобилен телефон в края на първи клас, като подарък за отличен успех. През ваканцията му се нарадваха и вече рядко се сещат да си взимат телефоните на училище /а сега ми е най-важно да имам връзка с тях/.

# 33
  • Мнения: 7 162
Закупуването на GSM при нас е свързано със самостоятелното ходене на децата ми на училище.
В този смисъл голямата ми дъщеря получи такъв трети клас, а малката в първи клас.

По-назад в темата прочетох, че в някои училища някои госпожи оставят сами децата да си тръгват от училище без да са "предали" детето на родител.
Това е абсолютно недопустимо в нашето училище.
Класната ръководителка задължително изчаква родителя. Ако евентуално се случи така, че той закъснее, детето се предава на охраната или на дежурен учител до идването на родителя.

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 08:41 от Фран Джонсън

# 34
  • Мнения: 109
Въобще не съм се и замисляла все още за неин личен телефон. Много е рано.
Като започне да остава без надзор от наша страна, тогава ще помисля.
Да се носи телефон в ДГ съм твърдо против, а в училище - най-рано след втори клас.

# 35
  • Мнения: 6 031
За първият учебен ден му купихме телефон.
Абсолютно не му е бил необходим.
От сегашна гледна точка не бих му купила толкова рано.
В първи клас се водим, взимаме се на обяд и единственото, което прави с телефона е ...игри.

# 36
  • Мнения: 15 278
В трети клас, защото тогава се появи нужда от такъв.

# 37
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Голямата получи мобилен телефон, когато тръгна в първи клас. Трябваше да имам контакт с нея.
Малката е на 6 и още няма. Живот и здраве, и на нея ще й вземем, когато стане ученичка. Не се влияя от "искам, искам, та искам". Вземам нещо, когато преценя, че има нужда от него.
А 4 години ми се струват прекалено малка възраст, за да разполага детето с мобилен телефон.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 561
В края на първи клас.

# 39
  • Мнения: 14 133
Може би ще пу купим наесен, след започването на 1-ви клас, ако преценим, че  е необходимо  newsm78
И аз потресена от факта, че повечето деца от предучилищната им група вече имат мобилни телефони.  ooooh!

# 40
  • Мнения: 9 990
Никой не ме е врънкал и вадил душата точно за телефон.Ние като родители взехме решение за дапочне да се учи да го използва като вещ в ПГУ/училище/6г възраст/ по описаните от Джуди причини.Ето ви пример-детето ми е на занималня, предния ден е отсъствало и не сме разбрали, че занималнята е до по-ранен час от обикновеното.Ако нямаше начин да ми каже самото дете, когато е установило това, щеше да се окаже сама, навън, в квартал, който даже не е неин и да чака близо два часа там.Валеше при това.

# 41
  • Мнения: 9 990
Да се носи телефон в ДГ съм твърдо против, а в училище - най-рано след втори клас.



В ДГ не съм чула да има дете с телефон за толкова години, не изключвам да има  изтрещели до там.
Втори клас...всъщност и до 10 не би бил необходим при определени обстоятелства.Когато моето дете стане 2 клас трябва да има изграден навик да си включи да си зареди телефона например, защото в определена част от деня ще е сама/след училище за няколко часа/Също и за гореописани ситуации-ако е някъде и се налага прибиране от възрастен/не смятам за добра идея малко дете да сменя два транспорта само/.
Ако имам възможността да работя при други условия и аз лично прибирам детето от училище на обяд например, тогава телефон не ми е необходим за връзка с него.

# 42
  • Мнения: 9 990
В първи клас учителката в междучасията не е при децата. Не го ли знаехте?
Не, не го знаех. Изумена съм. Така ли е наистина?
На мен и през ум не ми е минавало да изляза по време на междучасие. Това ми беше най-напрегната част от деня. През часа децата си стояха сравнително мирно и тихо, но през междучасията си правеха хватки от кеча между чиновете.
Да оставиш първокласници сами в междучасието си е потенциално престъпление.

Извинявам се за третия ми пост, но държа на разграничаването.
Така, а при нас има забрана за влизане на родителите-доставяш детето до портала и така....Хубаво, но се е случило да няма учител дошъл, или да е в учителската стая.Излиза, че имаме оставени сами деца от 5г до 7 г, такъв е диапазона на възрастта в ПГУ.Не втори клас, а ПГУ.Излиза, че детето ако не сигнализира само-родителя, като няма достъп до вътре не разбира.

# 43
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми получи за четвъртият си рожден ден подарък от баба си телефон.Много го искаше преди това,много се пазари и много послушна беше, за да го получи.Но всяко чудо за три дни - нарадва му се точно за един месец и сега така си стой и чака,да се сети някой за него поне да го зареди.

# 44
  • Мнения: 2 161
Синът ми е на 4 години. Извади ми душата за тоз пусти телефон, та се предадохме.
Радост голяма, само с него играе, звъни ми през 2 минути...
До тук що годе добре, но иска да го носи и на детска градина  newsm78
Притеснявам се да не внесем мода там ...
Затова да ви попитам съвсем извън пътя ли сме или има и други, като нас?
Малката ми дъщеря беше на 4 години,когато й купихме телефон.И аз тогава си казах,че направо сме извън пътя.Така че,да,извън пътя сте.

Общи условия

Активация на акаунт