Храната в стола на 125 СОУ

  • 2 633
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте! Пускам тази тема, за да не пострада и друг като нас. Става дума за храната в училищния стол на 125 СОУ Младост. Преди два дни синът ми, който е първи клас, получи хранително отравяне от кюфтета, които са приготвени в училищния стол. Повръща повече от 16 часа и положението беше много зле...Сега вече е добре. Искам да уточня, че проблеми от храната в същия стол, и по-точно пак от кюфтета, е имал и по-големият ми син, но тогава всичко протече доста по-леко. Според директорката на училището храната е наред ( въпреки, че тя никога не е яла там) и проблемът е в моите деца. Останах поразена с каква лекота отхвърля диагноза, подписана от трима лекари в Спешно отделение, и обяви че това е нещо вирусно. За проверка от нейна страна въобще не стана и дума.

Затова предупреждавам всички мами, които четат тук, да бъдат особено внимателни към храната в стола на 125 СОУ и ако могат да не подлагат децата си на такова изпитание. Явно въпреки високата цена на купона 2.20 лв. гаранция, че храната ще е годна за консумация, няма. Аман от печалбари, които си играят със здравето на децата ни!!!![/color]

# 1
  • Мнения: 911
Ужас.

Тя трябва да направи проверка. Пусни жалба, но с входящ номер, за да не я покрият някъде.

# 2
  • Мнения: 3 205
Само твоето дете ли е получило "хранително отравяне"?
Ако е само то - проблемът не е в стола/училището/директорката и въобще всички възможни печалбари...
Разбирам афекта ти, но дали все пак директорката не е права?
Какъвто и печалбар да е един човек (в 125 явно са повече), едва ли би посмял да експериментира с деца.
Успокой се и помисли трезво.
А най-добре спри да ползваш стола в училището или забрани на детето да яде ястия от кайма.

# 3
  • Мнения: 11
Не съм съвсем съгласна, че не биха експериментирали. Големият се отказа да се храни в стола след като получи диария от кюфтета на скара в същия стол. А и не беше само той, а още 10 - 15 деца. Тогава оправданието беше пак грип. Между другото според препоръки на диетолози относно хранене на деца е напълно недопустимо да се предлагат храни, богати на подправки, като скара. Нали уж забраниха дори пържените храни. Да не говорим, че в същия стол предлагат като безплатна закуска кроасани. А и всичко, което не раздадат от тази закуска, после го продават в лавката.Т.е. един път им го плащат от бюджета и още веднъж ако може да му вземат парите от децата. Да не говорим, че вчера като влязох в лавката да търся управителя, продавачката набързо смота вафлите и сухите пасти от витрината и започна да ми обяснява колко "заинтересован" бил същият този управител.и че въпросните вафли били за дъщеря й  и тя само ги била оставила там...... А и от друга страна когато говорих с директорката, тя се оправда, че не била медицинско лице да следи за качеството на храната, ама явно е достатъчно веща да оспорва лекарско заключение и да поставя диагноза от разстояние. Освен това много искам някой да ми обясни как протича вирусна инфекция без Т и други симптоми, и всичко отзвучава за една нощ. Според педиатъра, който ни прегледа в спешното, повръщането е естествена реакция на организма да изхвърли токсините и беше категоричен, че не е грип. Смятам, че в случая директорката трябва да защитава интересите на децата, а не на фирми, пък макар те и да могат да плащат. Затова съм БЯСНА!!! #2gunfire #2gunfire

# 4
  • Мнения: 3 205
Докато си БЯСНА, няма смисъл да се говори.
Изобщо не защитавам директорката (дори имам подчертано негативно отношение към нея), но БЯСНА потребителка, регистрирала се с цел да излее гнева си, не може да ме убеди в абсолютно нищо!
Успех в беснеенето!
А като имаш такъв опит, защо повтаряш грешките си?

# 5
  • Мнения: 11
Ако досега не съм писала, не означава, че не съм била регистрирана. А и не искам никой в нищо да убеждавам, просто споделям нещо, което се надявам да предпази други да изпаднат в подобна ситуация.
Малкият беше спрял да ходи на стол, но не мисля, че за едно 7-годишно дете не е особено полезно да кара само на сандвичи.При положение, че е по цял ден на училище, единственият изход беше да се храни на стол.
Не познавам човек, който би останал спокоен в тази ситуация. Ако това се беше случило с твоето дете щеше ли да си спокойна и усмихната и да слушаш в захлас небивалиците, които някой ти говори ? Но поне това ме накара да изчета всички наредби и правилници и вече не вярвам на оправдания "ама те от общината ги определиха", "ние нищо не можем да направим" и т.н. А и не вечзнам къде да пускам жалби и какво да правя оттук нататък. 

# 6
  • Мнения: 2
Във въпросното 125- то училище , преди време , учеше дъщеря ми и още тогава ми е правило впечатление , че цените на стоките в бюфета са прекалено скъпи.Тогава директор беше мъж.Та качих се при него, в кабинета му,  за да изразя негодуванието си , че цените на вафлите и шоколадите и въобще пакетираните стоки са по- високи от тези в денонощния магазин на квартала и че това не е нормално за училищен бюфет. Както се очакваше ,той  реагира съвсем бездушно и високомерно  към  този факт. Чак след време разбрах , че тези,  които наемат училищни столове и бюфети предварително си плащат  кеш в рамките на 10-15000  лева на директора , за да "спечелят" конкурса за стол. От там  произлиза и бързата защита от страна на директора , когато се атакуват съответните печалбари . А и с това се обяснява съответно - ниското качество на храната и високата цена на  купона за стол.

# 7
  • Мнения: 7
И моята дъщеря преди години учеше в това училище. Чувала съм подобни оплаквания от стола, но тя не се хранеше там.
Иначе за директорката съм напълно съгласна - тя е рядък екземпляр, умее от две думи да направи скандал и абсолютно винаги да прехвърли вината на другата страна.
Вата, потърси връзка с РИОКОЗ и си задай въпроса са инспекторите там. Ето адреса им за София: http://www.riokoz-sfo.com/.
Успех!

# 8
  • Мнения: 160
Здравейте! Пускам тази тема, за да не пострада и друг като нас. Става дума за храната в училищния стол на 125 СОУ Младост. Преди два дни синът ми, който е първи клас, получи хранително отравяне от кюфтета, които са приготвени в училищния стол. Повръща повече от 16 часа и положението беше много зле...Сега вече е добре. Искам да уточня, че проблеми от храната в същия стол, и по-точно пак от кюфтета, е имал и по-големият ми син, но тогава всичко протече доста по-леко. Според директорката на училището храната е наред ( въпреки, че тя никога не е яла там) и проблемът е в моите деца. Останах поразена с каква лекота отхвърля диагноза, подписана от трима лекари в Спешно отделение, и обяви че това е нещо вирусно. За проверка от нейна страна въобще не стана и дума.

Затова предупреждавам всички мами, които четат тук, да бъдат особено внимателни към храната в стола на 125 СОУ и ако могат да не подлагат децата си на такова изпитание. Явно въпреки високата цена на купона 2.20 лв. гаранция, че храната ще е годна за консумация, няма. Аман от печалбари, които си играят със здравето на децата ни!!!![/color]

Не оставяй така нещата, за тези неща трябва да се говори и виновните да бъдат санкционирани. Това са нашите деца все пак. Не се ядостай само, а пусни съответните жалби. Иначе, може и да се повтори, да се случи и на други деца.

# 9
  • Мнения: 11
Засега има подадена жалба с входящ номер в училището. Следват жалби при кмета на Младост и дирекция Образование в СО. Утре менюто в стола пак ще е кюфтета, така че ще се обадя и в РИОКОЗ да видим дали могат да вземат проба от храната. Надявам се все някой да обърне внимание.
Днес по бТв коментираха подобен случай, но в друго училище. Така че явно и на други места се случват подобни неща. Лошото е че се вземат някакви мерки само като се вдигне шум в медиите. Но ако това е начинът да се поправят нещата, защо не.

# 10
  • Мнения: 7 263
Не мога да взема отношение по сегашното качество на храната в стола, но още миналата година синът ми категорично отказа да се храни там. Той принципно е доста капризен и придирчив на хранене, така че аз не приех сериозно упреците му че храната е "гадна". Но може би наистина не е била качествена. Емоциите няма да помогнат, само аргументирани и систематизиране оплаквания в съответните институции - ХЕИ, РИОКОЗ.

Общи условия

Активация на акаунт