За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 29

  • 35 790
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 5 001
Искам да изпека скумрия на скара, но да са цели(не ми се занимава да ги обезкостявам  Blush). Може ли да ги метна така и дали ще се изпече добре вътрешността?
Ако са много едри можеш да ги разполовиш.Ако са по-дребни мятай направо.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря!   bouquet
В такъв случай ще ги разполовя.Има ли значение от коя страна първо ще я пека(от тази на кожата/ тази на месото)?

# 707
  • Мнения: 767
В рецепта четох, че първо се пече откъм кожата, но аз все забравям Embarassed

# 708
# 709
  • Мнения: 1 111
а как се приготвят морски дарове...на етикета пише "Коктейл морски дарове" без да се изброява какво има вътре /единствено разпознавам рулца от раци.../ и пише "консумира се след термична обработка".....
моля, за някоя бърза и не трудоемка рецепта, защото нямам време за печката Wink

# 710
  • Мнения: 3 453
Преди време имаше една тема - за бързи и лесни ястия, но нещо не я намирам. Ако някой се сеща, ще се радвам на линк. Благодаря!  bouquet

# 711
  • Мнения: 9 912
а как се приготвят морски дарове...на етикета пише "Коктейл морски дарове" без да се изброява какво има вътре /единствено разпознавам рулца от раци.../ и пише "консумира се след термична обработка".....
моля, за някоя бърза и не трудоемка рецепта, защото нямам време за печката Wink
какви са, замразени ли? Ако да, без да ги размразяваш, пусни във вряща вода да бланшираш за няколко минути. После можеш да ги метнеш на скарата, или ако са дребни, да задушиш с малко олио/зехтин.
и накрая да залееш със сос от кисели краставички-майонеза-кисело мляко.

# 712
  • Мнения: 166
Може ли да дадете рецепта за пилешки крилца?Без значение е дали ще са пържени или печени.

# 713
# 714
  • Мнения: 22 867
Може ли да дадете рецепта за пилешки крилца?Без значение е дали ще са пържени или печени.

По рецептата на Пина стават фантастични!  bouquet

# 715
  • Мнения: 573
Някой може ли да ми каже защо течната ми сметана не става на крем, а на масло след като я разбия.  Cry Ползвам с 30 % масленост, на стайна температура.

# 716
  • Мнения: 1 777
Някой може ли да ми каже защо течната ми сметана не става на крем, а на масло след като я разбия.  Cry Ползвам с 30 % масленост, на стайна температура.
Kaиджи чела съм ,че течната сметана когато се разбива трябва да е студена,а не със стайна температура.

# 717
  • Мнения: 573
Мерси за отговора!   bouquet Абе, и на мен ми мина през главата тази мисъл, но за съжаление вече беше късно. Следващият път ще я сложа в хладилника, дано не я пресека пак.

# 718
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Някой може ли да ми каже защо течната ми сметана не става на крем, а на масло след като я разбия.  Cry Ползвам с 30 % масленост, на стайна температура.

Течната сметана е доста капризна. В смисъл, че се бие до едно време, просто трябва да улучиш момента. Тя не може, да стане на такъв пухкав крем, както тази на прах. Ако я биеш по-дълго отколкото е необходимо, се пресича и нищо повече не може да ти помогне. Аз лично не съм забелязала разлика между топла и студена течна сметана, но може и да е също важно, не зная..

# 719
  • Мнения: 166
Благодаря за отговорът  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт