Отговори
# 690
  • Нотингам/Пловдив
  • Мнения: 40
Здравейте момичета ,да ви поздравя с хубавия слънчев ден ,поне при мен е такъв.Не съм ви забравила ,чета ви всеки ден ,но при мен няма нищо ново за сега.Хубави резултати и много позитивизъм пожелавам на всички    bouquet    bouquet    bouquet
 Мислим и ние да си дойдем до БГ и да се разпишем на морето , така че и аз мога да се запозная на живо с някой от вас.Лек и успешен ден от мен.

# 691
  • Мнения: 11 461
Момичета казвайте кой къде ще ходи и кога на море да знаем ние дето сме на морето  Grinning

# 692
  • Мнения: 5 140
Реааааа виж ми по горния пост  Wink

имам питанка: Аз ли да пускам Новата тема или?

Последна редакция: чт, 03 юни 2010, 15:21 от Синеоч

# 693
  • Мнения: 638
Благодаря Синеоч!

Ами Докторката каза, че ме е гледала. Каза, че имам "раничка", но не е голяма и "може да издържи още една бременност". Но като чета сега, тази "раничка" може да е няколко неща, а тя не ми е обяснила точно какво ми е.
Сега треперя в очакване на резултата за този вирус.

Аз и преди съм имала "раничка" (преди около 5-6години) и ми я "изгориха", но тогава не съм и подозирала за какво точно става въпрос. Сега като чета и направо  #Crazy

Аз от половин година се надявам да забременея, да си имаме второ детенце, а то какво се оказва...

# 694
  • Мнения: 5 140
Ама този ПАП може и да е от някакво възпаление. А коя е тази докторка? Щото каза, че те е гледала ми звучи несериозно.  ooooh!

# 695
  • Мнения: 638
Момичета казвайте кой къде ще ходи и кога на море да знаем ние дето сме на морето  Grinning

М да, и аз се глася за море, другата седмица в петък(11.06) заминаваме. Някъде м/у Слънчев бряг и Елена. Изобщо нямам представа къде се намира. Дано не ми се вгорчи почивката  Praynig

Синеоч, Докторката се казва Венелинова. Преглежда на частно и сега за пръв път ходя при нея. Препоръча ми я приятелка. Ами при първия преглед, тя си гледа там жената, а аз гледах в тавана Simple Smile Ми това не ми е особенно приятно изживяване и бях много притеснена. А пък тя не ми казва какво прави. Каза: "ООО имаш възпаление. Ще вземем микробиология." Плюс цитонамазката.  На втория преглед ми каза, "аз нали те гледах с колкоскопа" и ми го паказа къде се намира. Тя твърди че ме е гледала. То усеща ли се нещо по различно при прегледа с него?  newsm78

# 696
  • Мнения: 115
Само да пусна един линк, в който има сравнение на ПАП групите и Бетезда системата, и моите резултати по нея отговарят на ПАП 2 гр, е дано е така, пък ще видим...................: http://www.maichindom-varna.com/blog.php?s=30&id=29



Сега като се връщам назад във времето, първата ми раничка ми я гориха 2004 г мисля, тогава нито знаех какво е цитонамазка, нито раничка, нито как са свързани нещата, нито пък бях чувала за рак на маточната шиийка, камоли за ЧПВ,е бях на 22 г, но пък и лекарят ми, който ми я гори не ми обясни какво става и какво трябва да правя след това, как и дали това ще повлияе върху бъдеща бременност, нямах никаква информация, а и не се поинтересувах, което отбелязвам сега за моя голяма грешка.................нещо се отнесох...... Embarassed

# 697
  • Мнения: 5 140
ето това е колпоскоп
не не боли, това е вид микроскоп, като увеличението може да е от 6 до 40 пъти.

копирано от 1-ва стр.: Колпоскопията се използва за ранно разпознаване на предракови състояния, ракови процеси, както и за установяване на рак на шийката на матката при жените. С нейна помощта се диагностицират изменения на матката и на лигавицата на шийката на матката:

тъканни дефекти
малки аденоми или нараствания
леки вътрешни кръвотечения

Как се извършва колпоскопията?
Гинекологът поставя малък метален инструмент във влагалището (спекулум), с помощта на който влагалището леко се разтваря. Това дава възможност шийката на матката да бъде огледана добре. Лигавицата на шийката на матката се намазва с разредена оцетна киселина и след това с йодна тинктура. Обикновено клетките на лигавицата се оцветяват в кафеникаво. При атипични, променени клетки, например при злокачествено изменение или предраков процес, не се наблюдава кафяво оцветяване. Тези области се наричат йоднонегативни. Ако гинекологът забележи подобни области, които дават основание за подозрение за злокачествени промени, се прави цитонамазка на съмнителната тъкан и / или биопсия.

# 698
  • Мнения: 638
Синеоч, много ти благодаря за снимката. Такова нещо не съм видяла. Показа ми някакъв уред, но не беше това. Май ще я сменям  Crossing Arms

# 699
  • Мнения: 5 140
Джули, те са няколко вида, поне така предполагам, защото мен в онкото са ме гледали с един от първите, а например този в Шейново е страхотен.

# 700
  • София
  • Мнения: 2 521
имам питанка: Аз ли да пускам Новата тема или?

ДА ДА, ЗАЩО НЕ! ЧУДЕСНА ИДЕЯ! Grinning

# 701
  • Мнения: 57
Здравейте момичета! Влизам само да споделя, че обгарянето на раничката ми мина успешно, за сега Simple Smile От нерви ли, от какво и аз не знам, но този път цикълът ми дойде по-рано и се наложи да ходя да ми горят раничката точно на сватбата на сестра ми.  Twisted Evil И няма как- записах си час. Даже лекарката дойде малко по-рано, преди всички часове, за да може да ме вмъкне в графика точно на втория ден след цикъл Simple Smile Самата манипулация мина за около 5-10 мин. Нищо не усетих, нито ме е боляло след това..Даже сватбата си изкарах чудесно с много танци и веселба Simple Smile Контролна цитонамазка трябва да направя след три месеца, но се надявам вече всико да е наред. Единствения дисконфорт, който имам е много силно течение, на моменти имам чувството, че се напишквам..Но се надявам и това да мине скоро и вече всичко да е ок Simple Smile Благодаря на всички за подкрепата ви и за споделените ви премеждия, които много ми помогнаха!  bouquet

# 702
  • Мнения: 115
hoty, пожелавам ти това да е краят на тревогите Simple Smile

искам да те попитам, колко време след раждането си направи цитонамазката и другите изследвания, кърмиш ли? Питам те това, защото на мен ми казаха, че за да имам реални резултати, трябва да отида след 6тия месец, а четох някъде, че кърменето също оказвало влияние върху резултатите..........което означава за мен да чакам още 3 месеца, за да разбера какво е положението......предварително благодаря   bouquet

# 703
  • Мнения: 57
mamaalabala, и аз като теб съм чувала, че трябва след 6-я месец и затова изчаках да минат 6 месеца и отидох веднага на преглед. Аз писах по-рано в темата, че самият ми преглед включва колпоскоп, цитонамазка и биопсия(в тази последователност). И фактически, като излязоха резултатите веднага ми казаха какво да направя и така..Аз също кърмя и като отидох на прегледа казах. Не знам по какъв начин оказва влияние кърменето на такава диагноза, тъй като цитонамазката и биопсията ми са взети от място с атипични клетки, които се видяха при гледането с колпоскоп. А появата на тези клетки не се влияе от това дали кърмиш или не. Поне аз доколкото знам.. Thinking

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
И аз се включвам при вас. Тази година от ходене по доктори с детето за мен за гърдата и други не остана време. След като веднъж помолих личната за направелние за профилактика ми отказа с основание, че не съм рискова група. Преди година и повярвах за гърдата, а се указа, че съм за операция. Сега няма да вярвам. Отивам си на частно. Искам да ми кажете по кое време е най - добре и как да се подготвя. Какъв е реда на прегледа? Веднага ли правят ПАП тест или ако има нещо подозрително?
Аз за сега проблеми нямам, но и с гърдата нямах, а се указа, че не било така. Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт