151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!

  • 27 421
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 605
От утре има промоция на Луфтханза, билети за 99евро барабар таксите  Peace http://www.lufthansa.com/online/portal/lh/de/specials/content?no … d_date=2010-05-20

Мишок, щом показаното ти харесва, ще ти предложа още, на мен тъй ми дай - да предлагам хотели  Grinning  Ще мина на лични обаче  Peace

# 721
  • Germany
  • Мнения: 1 262
като си приключи с правенето на един хефт, получава следващ, който е по-труден, следващ по-труден и така нататък. И понеже са заедно с втори клас има възможност да напредва - давам пример - шрайбшрифт нормално е предвиден за втори клас - ние сме го свършили вече и си е получил шуншрайбхефт. По мате за първи клас е предвидено смятане до 20 - но ние сме вече над 100 и на логически задачи от сорта на судоко и подобни пирамидки, къщички и т.н. Тези деца, които вървят напред с материала следобяд ги включват в заниманията на второкласниците -  от тези следобедни занимания знае малко таблица за умножение - ама с малките числа само Wink Аз съм много доволна, защото учителките освен чрез тази програма сам да се контролира и сам да избира кога да си прави всичко, правят много да ги мотивират да четат - всеки четвъртък има един леземан в библиотеката екстра за техния клас, за другите класове е в друг ден. Имаха 2 пъти посещение от една детска авторка, която им чете от книгите си, промотира ги и ако си купят книга им дава автограф. След такова посещение, единия път Александър се върна и прочете от книгата до 15 стр. - явно има значение как е купена книгата - дали аз я купувам с него в книжарницата или от авторката с автограф, децата се мотивират така  Peace Всяка седмица във вохенплана имат стихотворение за учене наизуст. и с учителката един ден говорихме, този свободен избор кога да се прави всичко ги кара и да се съревновават - Лукас е на незнам си коя страница, "аз си вземам матехефта за събота и неделя да го настигна", или александър е получил шрайбшрифт неговите приятели се стараят да го настигнат и вместо да блеят по двора - работят над писането примерно - много полезна надпревара заключихме накрая на разговора  Peace Отплеснах се много, сори  Praynig
С една дума - на този етап сме доволни и Александър също, което е по-важно! Занапред незнам как ще е, но сега се полагат основите или поне се надявам да е така  Praynig
  bouquet

# 722
  • Мнения: 7 605
Деси аз те разбрах какъв метод прилагат, но питанката ми е - сега е в клас 1/2, и през тази година ще е минал материала за 1ви и 2ри клас. Догодина в кой клас ще бъде? В 3/4 ли?

# 723
  • Germany
  • Мнения: 1 262
е, във втори естествено  Laughing
Аз съм голям противник на прескачането на класове тук  Peace

# 724
  • Мнения: 7 605
е, във втори естествено  Laughing
Аз съм голям противник на прескачането на класове тук  Peace

А какво ще прави във втори клас след като сега вече е минал материала за втори клас?

# 725
  • Germany
  • Мнения: 1 262
ще получи по-сложните хефтове, ще има по големи проекти, ще има вместо два часа английски - 4 о такива подобни.

# 726
  • Мнения: 57
като си говорим за деца, училище и способности, да ви разкажа за Амира - едно момиченце, с което се запознахме на детската площадка. тя е на 5, ходи на училище, учи английкси и китайски, баща и и преподава пиано и цигулка, догодина ще почва да се учи да свири на флейта, а от по-следващата година - на Blockflöte. не знам дали обикаля нещастна и отплесната по коридорите на училището, сигурно просто не и остава време за това, както и за да си изживее детството...
Амира освен всичко ме поправи, когато казах Klamotten - не се казвало така, а Kleider oder Kleidung. и ми обясни защо са изчезнали динозаврите . Sunglasses

# 727
  • Мнения: 71
Брей, значи и другаде имало липси по градините. Аман казах аз. На Бобо му изчезнаха няколко неща вече, все безследно. Яке, анцуг, панталон за дъжд, пантофи.... Отдавах го на разсеяността на баща му, който го води и взима и не обръща внимание детето как го оставя и как го взима. Но за последната липса - оригинални Crocs, много ме е яд.  Хем родителите там се водят читави - научи работници всичките, работят в изследователския център без изключение.  И кво?
Ей   за  това  Татяна  може  да  ти  каже  от  къде  пазарувам,та  като  зачезне  нещо(още  не  ми  се  е  случвало  до  сега  за  9  месеца) поне  да  не  ме  е  яд  Wink

# 728
  • Германия
  • Мнения: 8 106
dezita това училище сигурно не е държавно или? Така както описваш, прилича на нашето "отворено" и където се надявам да приемат Мартин. Нямат отделни предмети (био, химия, физика и т.н.) а е проект, в който децата научават всичко по определена тема.



# 729
  • Мнения: 1 190
като си говорим за деца

.. Горкото дете ..

# 730
  • Мнения: 143
Здравейте! Извинявам се , че така нахлувам в темата ви, но искам да ви попитам дали някой е поръчвал от http://www.buecher.de  и дали са коректни. Попитах в подфорума за пазаруване, но там никой не ми отговори.Може би въпросът ми не е за тук, но ще се радвам на отговор. Благодаря предварително!

# 731
  • Мнения: 3 880
Здравейте! Извинявам се , че така нахлувам в темата ви, но искам да ви попитам дали някой е поръчвал от http://www.buecher.de  и дали са коректни.
Да, доста пъти съм поръчвала при тях и да- коректни са, иначе едва ли щяха да се задържат толкова години на пазара, ако им беше излязло лошо име. Е, и те не са съвсем безгрешни- веднъж се разправяхме дълго с тях, защото 2 пъти ми пращаха грешна книга (бяха лепнали грешен код на етикета), но в крайна сметка изпратиха правилната, а грешните ми ги подариха, така че не съм им слагала черна точка Wink

# 732
  • Мнения: 3 521
Татяна, отказах се от Португалия, сега търся само плажове с романтични заливи някъде на два-три часа път със самолет. Ако някой има предложения, да свири сбор.

Менорка, даже мога и коз да ти дам кога - след около месец Wink .
Много гадно това с ангината - хем без сливици, хем пак болна.Брррр. Аз съм със сливици и всичко там се лепи - един сладолед не можеш да изядеш Rolling Eyes

От buecher.de и аз поръчвам доста често - предимно детски книжки и професионална литература. ОК са. Peace

Мацки, тия дни се чувствам като в зоната на здрача - първо умрелите мишки, после якето и за капак снощи влизам в магазина за животински джаджи да взема храна за котката и срещу мен един говорящ папагал. Хем говорящ, хем с психическо разстройство - обикаля в кафеза, удря си главата в решетките и крещи "Мяу-мяу-мяу"  ooooh! Crazy . Крайно време е за почивка и слънце, че нещо де що е на 2 крака е започнало да изтиква...

да ви разкажа за Амира

И в моя курс по немски имаше една Златина-Мария на 11 години, която освен немски, руски и английски ходеше на тенис, балет и свиреше на чело Crazy . Направо не знам какво бих правила с едно толкова умно дете - сигурно само ще се комплексирам...

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 10:52 от surfline

# 733
  • Мнения: 7 605
Менорка, даже мога и коз да ти дам кога - след около месец Wink .

Вие не сте ли там след около месец?  Mr. Green

Добро утро!

При нас в ДГ не е изчезнало нищо, пу пу, а Милена има някои скъпи дрехи и обувки  Confused  Единственно изчезна фенерчето й, беше рекламен подарък но пак си ме е яд.

Мая  Hug даже в момента пак продавам, и ти дни ще пусна още неща. Приятелката ми взима доста неща от Милена за нейната щерка, та не остава кой знае колко за ибей  Wink Не че се оплаквам  Grinning

# 734
  • Мнения: 3 521
При Симона на доста неща им пораснаха крака - предимно шапки и ръкавици(предимно ХМ-ски - голяма простотия насред зима да ходиш с дете без шапка във виелиците Crazy), но миналата пролет/лято и свиха и коженото яке от Зара, за което тя самата плака доста и след този случай започнах да я пращам само и единствено по изключение с нови и маркови връхни дрешки . Обувките, Слава Богу, до сега не са и ги пипали, но една раничка на Саммис също пое по неуточнени пътища .
Иначе в нашата група няма нито един човек, който бих окачествила като асси (освен оная кака, дето не пере плюшените животинки), но по другите има разни зрънца... Tired

Вие не сте ли там след около месец?  Mr. Green

Ъхъ Mr. Green .

Общи условия

Активация на акаунт