Помпа за кърма, размисли и страсти

  • 6 335
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 543
5 помпи ми минаха през ръцете:
1. на Чико - ръчна - счупи се,
2. ел. помпа на Нук - нито капка не можах да изцедя, но по всяка вероятност проблемът си е в мен и се признава само човешка помпа - тип "Сина ми",
3. спринцовка - никаква работа не ми свърши,
4.5 на Авент ръчната - първата я стопих в стерилизатора, грешката е моя, втората я малтретирах доста, но пожънах нужния успех, а именно да стимулирам гърдите.

# 16
  • Мнения: 857
Аз хабер си нямах да купувам помпа, една приятелка ми донесе тип "спринцовка" на Чико.
Ползвах я около 5 пъти. когато получих зачервявания и на двете гърди. Свърши чудесна работа, когато трябваше. Този тип помпи, правят силен вакуум и може да ти "разцъфнат" зърната, ако са по-чуствителни и недостатъчно загрубели. Повече не съм я ползвала. Разчитам на бебето /вече дете  Grinning/.
Радвам се, че не съм давала пари за помпа.

# 17
  • Мнения: 82
Аз имах една тип спринцовка,ейй много се измъчвах с нея!Гумените уплътнения се издуваха и не можеше да върви правилно помпата.А в началото имах нужда от нея,че малката не искаше да захапе-нямах зърна.Цял месец отиде така докато захапа,ей по-голяма радост няма!Но пък си предаваше важности,от дясната гърда не искаше да цока,та пак с помпата.Накрая помпата каталяса /аз отдавна преди нея/ и си купих на Чико,ползвах я два пъти и малката захапа нормално и дясната гърда  Peace
Както каза някой по-напред,по-добра помпа от бебето няма!Дано не ти се налага да ползваш,че си е уморително,ангажиращо и досадно!Друго си е направо цицата в устата  Joy

# 18
  • Мнения: 99
На мен ми се досвидя да дам 100-200-300 лв за помпа на Авент или Медела , а си взех на Бертони някаква имитация на Авент . Доволна съм от нея - доволна съм от нея вършеше ми работа. Да отбележа че не съм се целила много много.Имах кърма колкото за бебето и примерно ако трябва да отида някъде да има какво да и оставя. Не съм замразявала количества , но и не съм искала . Прецени си колко пари ти се дават . Тази която взех аз беше около 30 лв.

# 19
  • Мнения: 1 949
1. Марките оказват ли някакво значение? - Приятелка ми даде помпата си на Чико, не можех да се изцеждам с нея, за това в родилното се изцеждах на ръка. Само че докато не пробваш, няма как да знаеш коя помпа е добра за теб.
2. Засега съм се спряла на механични помпи, по-добре ли е механична или електрическа? - Помпата, която аз използвах беше тип спринцовка - някаква но-нейм, за 5лв. Вършеше ми чудесна работа в малкото пъти, в които се налагаше да цедя кърма.
3. Какво значи двуфазна помпа? (Асоциирам трифазен ток Grinning)
4. След като изцедя кърмата, какъв срок на годност има? - В хладилника - 1 ден, във фризера - 3м.
5. Може ли да се съхранява в хладилник (не в камера) и за какъв период от време?
6. Как се подгрява после кърмата? - Аз подгрявах в топла вода, на водна баня.
7. Каква помпа да избера?
8. Трябва ли ми помпа в родилното? - Задължително вземи, въпреки че на някои майки по-късно им слиза кърмата. Аз родих секцио и въпреки това след 24 часа имах коластра, а след 36 вдигнах температура и умирах от болки в гърдите Sad

Таткото ни е доста всеотдаен и би давал кърма, понякога, по време на нощните хранения, вместо мен, ако съм много изморена. Извинявам се предварително, ако въпросите ми са малоумни, но наистина съм много боса и объркана. - По-добре се научи да кърмиш легнала и не разчитай на храненето с шише. Така много бързо ще отучиш детето да яде от гърда.

# 20
  • Мнения: 0
AVENT / ръчна.   

ВАЖНО! На която помпата й скърца ( МАСОВ СЛУЧАЙ ) да намаже с крем за зърна местата, където дръжката се сглабя с основния корпус. Това са пантите и клъглата главина. Крема действа като грес и предотвратява търкането на пластмасите. Не използвайте капки кърма или зехтин те се разтичат ( загряват ) и кърцането се появява пак. Разбира се тази смазка трабва да се прави преди всяка употреба, но е тествана и действа! Разликата е като да се качиш от москвич на тойота приус )))

# 21
  • Мнения: 2 837
Погледни това, ако искаш. Hug

# 22
  • Мнения: 150
Бих ти препоръчала електрическа. Първо бях взела механична на Нуби (90 лв.), счупи се и понеже ми беше писнало да стискам по цял ден, взех електрическа и се преродих. Ето я- http://bebeto.me/products.php?product=%D0%95%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D … %93-Mini-Electric
 

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 381
моят съвет е да не бързаш с покупката. избери си, кажи на таткото коя е и как се стерилизира и ако се наложи , тогава да ти я купи - не е нещо дефицитно  Wink на мен ми се наложи да цедя няколко месеца и мисля, че от това пари не трябва да се пестят. но и цената не е малка, така че няма смисъл да се взима предварително - може да се окаже, че няма да трябва. имах механична авент, съжалавах, че не взех електрическа. преди това още в родилното пробвах с една мъничка на чико и с една друга тип спринцовка - ужасно болеше и нищо не можех да изцедя. та таткото търча да купува авент по спешност  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 0
Купих си помпа Medela Mini Electric и съм много доволна. Така и не успях да кърмя и вече пети месец се изцеждам и давам от шише. Явно стимулира лактацията добре щом все още имам кърма. Има един единствен недостатък малко е шумна. Изцедена кърма може да се съхранява на стайна температура (до 22 градуса) - до 6 часа; в хладилник (4-6 градуса) - 24 часа; в камерата (-20 градуса) - 3 месеца. Притоплям я в купичка с топла вода. Веднъж притоплена не се охлажда или замръзява повторно. Може да се използват и уредите за затопляне на мляко и храна.

Общи условия

Активация на акаунт