Помпа за кърма, размисли и страсти

  • 6 333
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мамчета  Stop,

Предстои ми раждане след около 3 месеца и вече започнах с покупките за малкото чавенце. Имам няколко въпроса относно помпата за кърма и колкото повече помпи гледам, толкова повече се обърквам. Харесала съм няколко модела и искам да ви помоля за помощ в избора, както и ако може да ми отговорите на няколко въпроса. Много ще съм благодарна. Моделите между които се "триумя" са
http://www.bebe-best.com/product_info_cpath-646_648-products_id-11382.html
http://www.bebe-best.com/product_info_products_id-15371.html
http://www.bebe-best.com/product_info_cpath-646_648-products_id-11746.html

1. Марките оказват ли някакво значение?
2. Засега съм се спряла на механични помпи, по-добре ли е механична или електрическа?
3. Какво значи двуфазна помпа? (Асоциирам трифазен ток Grinning)
4. След като изцедя кърмата, какъв срок на годност има?
5. Може ли да се съхранява в хладилник (не в камера) и за какъв период от време?
6. Как се подгрява после кърмата?
7. Каква помпа да избера?
8. Трябва ли ми помпа в родилното?

Таткото ни е доста всеотдаен и би давал кърма, понякога, по време на нощните хранения, вместо мен, ако съм много изморена. Извинявам се предварително, ако въпросите ми са малоумни, но наистина съм много боса и объркана.

Благодаря предварително!   bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 9 487
Не са ти малоумни въпросите, но инфото е много и е добре да прочетеш библиотеката на форума, за да си теоретично подготвена Peace
Добре е да имаш помпа в началото, защото обикновено кърмата е мнооого повече от нуждите на бебето и е добре да я изцедиш и съхраниш (да, във фризер Wink) за по-натам Simple Smile
Библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
Съхранение:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

Да, марките са от значение Peace същото като при колите-"мерцедесът" е "медела", бмв-то--"авент" Mr. Green
Ползвала съм лично авент механична и електронна-горещо препоръчвам електронната Peace(има в к-та и ръчен накрайник, а от ибей ще я намериш на сносна цена).

После ще пиша още, че отрочето ми реве

# 2
  • Мнения: 232
Здравей на мен ми предстои раждане август месец живи и здрави...И аз като тебе се интересуам от помпи вече,мои приятелки раждали вече ми препоръчаха ръчните(механични) помпи били много по добри от електрическите и аз също като теб съм се спряла на тази на авент,както и една на чико чух че била доста добра и като цена е много изгодна.Доколкото знам е хубаво да се вземе в болницата ако нещо не се справим с кърменето да стимулираме кърмата чрез помпата,може да се съжранява в хладилник но не помня колко точно часа беше срока на годност,после се подгрява -има специални контейнерчета за много кратна употреба .Дано съм ти била полезна с нещо,но аз също се записвам да следя темичката защото и на мен ми е интересно да чуя още съвети Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 487
..продължавам
Контейнерите за кърма са скъпи, малко на бр и голям обем. Препоръчвам ти да си вземеш пликчета за съхр. на кърма-стерилни еднократни..в интернет магазините Wink Замразявай в не големи количества-50-80-100мл, защото веднъж размразена, не се замразява повторно.
Размразяването става или постепенно-от камера в хладилник-стайна Т, или от камерата в съд с топа вода-според зависи от спешността Laughing
 "3. Какво значи двуфазна помпа? (Асоциирам трифазен ток Very Happy)"
Във последния ти линк-помпата Медела е обяснено какво е "двуфазна" Wink

# 4
  • Мнения: 268
Аз използвах помпата на Авент- механичната. Свърши ми чудена работа.
Пликчета за замръзяване на кърма използах от тези http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5012
Първоначално си купих контейнери за кърма на Авент, но цената е висока,а ги пълнех с невероятна скорост  Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 380
Аз лично съм ползвала успешно Medela Swing електрическа и Avent Isis ръчна. Пробвала съм и доста от по-евтините, мога да кажа, че при мен не се получава с тях. Така че марката има значение, напр. тази на Бертони имитира Авент, но за мен не става, макар , че моя позната е цедила с нея , но не редовно.  Моите гърди по-принцип трудно се цедят. С Медела съм се цедила доста интензивно и първо успях да стимулирам допълнителна лактация с нея и второ да поддържам лактация за период от месец и половина когато бях отделена от бебето. Ръчният Авент добре цедеше, и ме избави от възпаление , когато ми се равали Меделата, но с него нямаше да мога да поддържам лактация , защото явно прави по=малка стимулация и не доизцежда така добре гърдите ми до край, така за няколкото дена, в които го ползвах изцеденото мляко започва да намалява. Но това са мои субективни  наблюдения. При мен кърмата тече бавно, например 200мл за 40мин, но има момичета , които изцеждат същото количество за 10 мин.
Така , че зависи за какво ти тряба и колко мляко имаш и как тече.  Ако парите не са проблем вземи електрическа, ако няма да се ползва интензивно и не ти се дават пари и ръчна ще свърши работа. Но да знаеш, че каквато и да вземеш, ще ти тряба време за адаптация, може от началото да не се получи.
Но същност можеш спокойно да минеш и без помпа, защото цеденето с помпа е голяма хамалогия, и по-добра помпа от бебето няма,  ако на мен не ми се беше наложило да отсъствам дълго въобще нямаше да си купуам никаква помпа.
 

# 6
  • Мнения: 550
Здравей!Въпросите са ти съвсем нормални. Аз лично ползвам механичната помпа на Авент и съм доволна,но преди да си я взема не знаех,че Медела са по-добри (липса на информация  Blush ),може би щях да се сдобия с такава  newsm78, защото марките наистина имат значение,поне за мен.  Когато бях в родилното момичето до мен беше със съвсем обикновена помпа ( тръбичка с балонче ) и неможеше да изцеди и капка,а кърма си имаше.Наложи се да храни детенцето с АМ,то от нея просто не искаше да засуче. Аз с моята помпа изцеждах нечовешки количества мляко,акушерките казваха,че мога да храня не едно,а три бебета. Ако ще се цедиш интензивно,мисля че електрическите помпи са много добри - Медела също имат електрическа и от приятелка знам,че е много удобна. Ако няма да се "помпаш" често,по - добре механична. Разликата в цената не е малка,поне за мен.
В родилнто помпата е много полезна,млакото понякога "слиза" по-бавно,с помпа може да стимулираш лактацията.
MTV ти е дала много полезни линкове,които отговарят на другите въпроси  Peace
Леко и безпроблемно раждане ти желая,а на края най-хубавото бебе!  baby_neutral

# 7
  • София
  • Мнения: 1 116
Имах на Авент механичната. Доволна съм от нея, макар че почти не съм я ползвала, с изключение при една кърмаческа стачка за около 3 дни.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 939
Доста добра информация си получила до момента - ето и моят опит.
Помпа не съм купувала - подариха ми една тип спринцовка още с каката.
От много компетентни съвети за изцеждане до капка след всяко кърмене си докарах с тази ми ти помпа страхотна хипер лактация. Преди едното нощно хранене съм изцеждала с нея за около половин час почти 300-400 мл. кърма, бях и хванала цаката на помпата и на цеденето  Mr. Green
С малчо същата помпа, но ползване почти никакво. В болницата само малко опит за цедене, че гърдите ми бяха камък, а кърмата не можеше да слезе. Та с компреси и малко помощ от помпата номера се получи. Но до там беше ползването й - повече не можах да изцедя с нея количество по-голямо от 20 мл. общо от двете гърди. Аз и това се молех де - да има кърма точно толкова колкото му трябва на бебо и да не се налага цедене и т.н., че още ми държеше влага от предната голяма хамалогия. За мен по калпазанско нещо от даването на цица директно на бозайничето, без помпи, шишета, стерилизация и т.н. - здраве му кажи  Mr. Green
Та така де - дали въобще ще ти трябва помпа и ако да, колко ли ще я ползваш. Прецени сама за себе си дали си заслужава инвестицията. Според мен можеш спокойно да ползваш на своя приятелка или позната, стерилизираш си я когато ти потрябва и ползваш  Peace

# 9
  • Мнения: 382
Ползвала съм електрическа помпа на Нук,  механична на Авент и 2 тип спринцовки. Най-добре се справих с тази на Авент. А кърмата съхранявам в стерилни контейнерчета (водят се за урина) от 100мл, които се продават по аптеките и струват 40ст.

# 10
  • Мнения: 11 018
Първите 2-3 седмици след раждането, механичната помпа на Авент ми свърши чудесна работа. Донесоха ми я в родилното. В началото дъщеря ми не искаше да суче и с помпата облекчавах напрежението, като същевременно поддържах лактацията. След като засука, я ползвах още малко и вече нямаше нужда. Малката помпичка си вършеше работата. Simple Smile
Кърма не съм съхранявала, не ми се е налагало.

# 11
  • Мнения: 62
Ако можеш да вземеш назаем за родилното помпа - най- добре, после ще прецениш според ситуацията. Още ме е яд за тези 80 лв за AVENT-а.  Ползвах я само в родилния дом 2 пъти, после бебата сама си регулира косумацията и лактацията. На всичкото отгоре скърца ужасно докато се помпам.. и другата девойка в стаята не можеше да спи от моята помпа (АВЕНТ). Тя беше с tommee tippee и изглеждаше доволна. 
Сега се кърмим в колата и по градинките ... а помпата си стои в шкафа ...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 187
Здравей Jasra !! Горещо ти препоръчвам механичната на Медела!! Аз я ползвам от няколко месеца и съм много доволна. Сутрин за 5мин. изцеждам по 100 мл. от гърда. През другото време не цедя, защото не ми се напрягат гърдите, но сутрин са много пълни, защото малката сама отказа нощтното кърмене. Има два накрайника. Мекият е много удобен. В болницата  бях пробвала помпа на Чико, но накрайника беше много твърд и направо ревах...
Двуфазна е защото има две фази на изпомпване. Едната се използва за отпушване на канали и стимулиране на лактацията, а втората е за самото изцеждане на млякото. Винаги първо започвам с късата фаза, а когато млякото потече използвам дългата.
Леко раждане!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Jasra, помпата не е от задължителните придобивки Wink Ако все пак е много наложително, остава да прецениш колко често ще я ползваш, дали си заслужава да инвестираш много пари за няколко пъти цедене...
Добрата помпа е тази, която приляга добре на гърдата, прави добър вакуум, седи добре в ръката и не прави мазоли при помпане Laughing (това за ръчните); позволява лесно почистване, става на повечето шишета, а не само такива от собствената марка; при елекрическите- да има 2 фази, макар, че едва ли ще доближи сукането на бебето. 
Просто бебето е оптималната помпа  Wink

# 14
  • Мнения: X
 HugИскам да благодаря на всички. Много сте полезни!

Общи условия

Активация на акаунт