Стоматолози- гр. Варна

  • 960 487
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Здравейте, дъщеря ми на 4,5г. има кариес, търсих инфо за детски стоматолог и освен д-р Илиева друго име не срещнах. Някой има ли мнение за нея и работи ли по здравната каса? Всъщност заплаща ли се лечението на зъбите на деца?   bouquet

По здравна каса децата имат право на лечението на два кариеса. При пулпити се доплаща. Аз водя моите деца при Искра Цанова.

# 1 366
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Хексе къде е кабинета на д-р Цанова?

# 1 367
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Хексе къде е кабинета на д-р Цанова?

ул Иван Аксаков 39
http://dr-tzanova.zona.bg/information

# 1 368
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря!   bouquet
Мястото ми е много удобно. Дали работи с възрастни пациенти?

# 1 369
  • Мнения: 6
Здравейте, някой ходил ли е при д-р Д-Р БОРИСОВ, БОРИС А? Работи на района Почивка
Имате ли няккави отзиви?

Мерси предварително  bouquet

# 1 370
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Благодаря!   bouquet
Мястото ми е много удобно. Дали работи с възрастни пациенти?

Работи и с възрастни.
Но аз смятам, че е най-добра в специалността си - децата и ортодонтството. Peace

# 1 371
  • Мнения: 1 377
Препоръчайте хирург за вадене на мъдрец..? Такъв, който да не ми одере кожата и да си свърши добре работата.

Ще се радвам да чуя впечатления от д-р Караджов, ако имате такива.

# 1 372
  • Мнения: 11 737
Препоръчайте хирург за вадене на мъдрец..? Такъв, който да не ми одере кожата и да си свърши добре работата.

Ще се радвам да чуя впечатления от д-р Караджов, ако имате такива.
За вадене или за операция?
Доволна съм от хирург Читалова и хирург Карагьозов. Препоръчвам и двамата. При Читалова правих операция на зъб, а Карагьозов преди години ми извади мъдрец, за който помня че платих 20 лв. Беше ме изпратил стоматолог, но не помня по каса ли беше цената за него време.
Операция за изваждане на мъдрец върви на цена около и над 250 лв, а ако е изникнал мъдрецът и трябва да се извади се таксува на цена за вадене на зъб.

# 1 373
  • Мнения: 1
Препоръчвам  Д-р Захариева, много добре работи и с много качествени материали за пломбите и ги прави да не си личат въобще, прави ми на преден зъб и никой не може да познае, че имам пломба, а и работи с касата. tooth javascript:void(0);
тел.:0895 760 119
Адрес: Варна, ул.Братя Шкорпил 25, до Театър Българан

# 1 374
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Здравейте, дъщеря ми на 4,5г. има кариес, търсих инфо за детски стоматолог и освен д-р Илиева друго име не срещнах. Някой има ли мнение за нея и работи ли по здравната каса? Всъщност заплаща ли се лечението на зъбите на деца?   bouquet
Ще ти препоръчам детски стоматолог ! Намира се на ул.Тодор Димов ден таен център Империал! Задължително трябва да носите синята здравна книжка на детето! Зъболекарката се казва др Николова

# 1 375
  • Мнения: 1 377
Merelenda, благодаря, надявам се само с вадене да се размина...

# 1 376
  • Мнения: 274
Абе човек това което и се е случило на приятелката ти д-р Шайкова да не и вземе нужните пари е било отдааааааааавна, .....била е доста по млада докторката 90-те години интересувало я е най вече да си създаде име, с годините един лекар се комерсиализира и  става сметкаджия. С днешна дата Шайкова не би направила подобно нещо да не вземе пари..., не съм ходила при нея да ми прави зъби, но имам представа за нея по друга линия. И да категорично парите я интересуват много, та кой не се интересува от пари всъщност....

Но ти що си ходил при нея 20 години, и даже да оправяш доста развалени неща. За мен един зъболекар на първо място трябва да информира пациента си за правилната поддръжка и хигиена на зъбите че да се минимизира развалянето, ....а не да гледа само бизнеса. Ако те беше информирала нямаше да ходиш толкова много, ...
От лекар до лекар има разлика. Някои се комерсиализират от първия ден. Други цял живот си остават ХОРА!

Не говорим за правене за зъби без пари. Това никъде го няма. Но за д-р Шайкова на първо място е качеството. Тя не е стоматолог, който ще откаже да ти направи зъба или ще го остави незавършен само защото не са ти стигнали няколко лева. Въпрос на човещина. Всеки има в живота си различни периоди. И на мен ми се е случвало в продължение на месеци да нямам пари, които мога да отделя за зъболечение. И когато се налага, д-р Шайкова ми е правила пломби, при това с възможно най-качествените фотополимери на 3M, а съм и ги плащал по-късно, когато имам възможност. Можел съм да не ги платя изобщо и да не се вясна повече при нея, но не съм такъв човек.

За качеството на работата и вече писах. Предните ми горни резци бяха полуизядени, след като в продължение на години не бях стъпвал на зъболекар. След това някаква служебна зъболекарка ги пломбира така, че си остави ръцете, а след по-малко от година пломбите паднаха. Като отидох при д-р Шайкова, тя каза, че все още не е нужно още да бъдат обличани с металокерамика (което е по-скъпа процедура). Изчисти ги, заби титанови нитчета и ги изгради с фотополимер P50 за кътни зъби (последното - по мое настояване). Вече две десетилетия с тези зъби нямам проблеми!

В един период преди около пет години започнах да правя зъбен камък. Д-р Шайкова можеше просто да ми го изчисти, да ми вземе парите и да каже да дойда след три месеца за същото. Както правят останалите и колеги. Вместо това тя започна да ме разпитва - променил ли съм нещо в навиците си, в диетата си, в пастата, която ползвам... Т.е. да търси причината. Казах и, че вече от половин година си мия зъбите само с обикновена четка за зъби, защото електрическата ми се развали. Тя ме посъветва да си купя пак електрическа четка, при това не обикновена Oral-B, а с ултразвукова честота на трептенията, на Philips. При това, държа да подчертая, не ми я продаде тя. Нито ме прати при своя позната дистрибуторка. Изпълних съвета и, купих си четка за 340 лева от една аптека и като отидох след два месеца - от зъбния камък нямаше и следа. Без да го е чистила тя и без да ми е взела нито лев.

Разваленият зъб, чийто корен ми вадиха скоро без упойка беше под металокерамичен  мост и се развали изцяло по моя вина. Д-р Шайкова поне десет пъти ми е обяснявала, че под металокерамиката няма как да се разбере какво става. Затова е хубаво през няколко години да се прави панорамна рентгенова снимка (която ми се полага безплатно по здравна каса) и да се види дали нещо не е тръгнало към корените. Но аз все отлагах, отлагах... И сега разбрах на собствен гръб колко е била права. Дори при това положение тя ми предложи евтин вариант - да излекува оставащите корени, да ги запълни, за изгради върху тях пънче и да използва стария мост, за да не плащам за нов. Обясни ми, че това е временен вариант, който няма да изкара дълго - не повече от година-две-три, защото оставащите корени са слаби. По-добре е да се извадят корените и да се облече следващият, кучешкият зъб, който ще даде много по-здрава основа на моста. Но тогава ще трябва да се прави нов мост. И ме остави аз да реша какво предпочитам.

Имам друга двойна металокерамична корона, на около 19 години. От 2-3 години насам д-р Шайкова ми напомня, че венците ми са се отдръпнали леко, металът вече се вижда над керамиката и не е зле да се помисли за смяната им, преди да са се оголили шийките на зъбите и да започнат да се развалят. В момента ми останаха свободни пари и с удоволствие си платих по 280 лева на коронка. Защото зная, че като ги направи тя, в следващите 19-20 години пак няма да имам проблеми. Само като видях колко неща изискваше от зъботехника: да се изработят коронките от метал, който не съдържа никел; да отговарят перфектно контактните точки; да се полира на песъкоструйка метала от вътрешната част на коронките; да се направи идеално разделянето на двата зъба, за да не се травмира венеца между тях от коронката... Вярно, не е евтино. Но по-добре, отколкото да отида при не толкова добър зъболекар, да дам двойно по-малко пари, но след 4-5 години да се наложи да ги правя отново. Или като един приятел, на когото известен варненски зъболекар (няма да споменавам името му) направил мост върху един изваден зъб. Но така го направил, че след няколко години единият носещ зъб се развалил, извадил и него, направили мост върху два извадени, след още година-две един носещ пак се развалил, после пак... И така днес човекът няма нито един горен зъб от дясната страна, след като е дал няколко хиляди лева за 12 години. А като го попитах: "Защо не си смени зъболекаря?", отговорът му беше: "Ами щото съм прост!" Simple Smile

Не зная ти какви финансови взаимноотношения си имала с д-р Шайкова. И не ми е работа да любопитствам. Но аз не съм чувал за друг зъболекар като нея, който да ти дава безплатно съвети как да си поддържаш зъбите с по-малко платени процедури и манипулации и съответно - тя да печели по-малко от тебе.

Препоръчайте хирург за вадене на мъдрец..? Такъв, който да не ми одере кожата и да си свърши добре работата.

Ще се радвам да чуя впечатления от д-р Караджов, ако имате такива.
Ако е сигурно, че е за вадене - д-р Светла Динева, която работи в клиниката на д-р Шайкова. Освен че е практикуващ стоматолог, тя води и лекции по лицево-челюстна хирургия във ВМИ-Варна. След като успя да ми извади корени на четвърти горен зъб без упойка (по мое изрично настояване и въпреки нейните възражения) без да мръдна и без да изохкам - смятай колко леко работи! Но според мен по-добре се консултирай предварително дали се налага непременно да бъде ваден мъдреца. Две страници по-назад описах как д-р Шайкова спаси три от мъдреците ми и един ден те ще станат чудесна здрава основа за поставяне на челюст...

Последна редакция: вт, 19 май 2015, 03:20 от V12

# 1 377
  • Варна
  • Мнения: 3 057
Някой знае ли графика на д-р Бозуков и има ли телефон в кабинета? Опитах да запиша час на телефона който завършва на 109, но не стана, с смс също.. Моля ако някой може да ми съдейства  bouquet

# 1 378
  • Варна
  • Мнения: 33
Здравейте, д-р Едрев вече не работи в Стоматологията. Някой разполага ли с актуална информация за контакт?
Благодаря предварително

# 1 379
  • Мнения: 9 571
Можете ли да ми препоръчате добър стоматолог от МЦ Младост или района ?

Общи условия

Активация на акаунт