Стоматолози- гр. Варна

  • 960 172
  • 2 782
  •   1
Отговори
# 345
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
телефон не мога да ти дам в момента.
Има кабинет до Пикадили център, на ул Брегалница. Срещу магазина на WV. В един бял блок е....Има синя табела"д-р Йорданов" дано ме разбра...Или някой друг се включи с по-точни координати.

# 346
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Имат намаления по здравна каса, естествено ако стоматолога работи със ЗК. Трябва да носиш синята книжка на детето. Не мога да ти кажа точно, но за пломба и пломба с лечение мисля, че платих около 8 лв...

# 347
  • Мнения: 398
http://www.nhif.bg/downloads/listovka_dentalna_2009.pdf

На този адрес можете да видите колко трябва да взимат стоматолозите, когато работят зъбите ви по Здравна каса.Има за възрастни и за деца.

# 348
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Благодаря ви!

# 349
  • Мнения: 7
Д-р Маринов.  313- 888 или 0887 98 37 38  ул.''Мадара'' 21  ет.1 .Работи и със здравната каса.

# 350
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Имат намаления по здравна каса, естествено ако стоматолога работи със ЗК. Трябва да носиш синята книжка на детето. Не мога да ти кажа точно, но за пломба и пломба с лечение мисля, че платих около 8 лв...

А какви пломби слага, бели или амалгамени?! Rolling Eyes
Че и на нас ни дотрябва, по Коледа Мони си отчупи парченце от един кътник. ooooh!

# 351
  • Мнения: 4 068
http://www.nhif.bg/downloads/listovka_dentalna_2009.pdf

На този адрес можете да видите колко трябва да взимат стоматолозите, когато работят зъбите ви по Здравна каса.Има за възрастни и за деца.


Толкова трябва да взимат за доплащане според цените на Здравната каса. Цените обаче всеки си ги определя сам според много фактори. Това доплащане е ако зъболекаря работи с амалгама или химичен композит. Аз такова нещо не бих си сложила в устата при наличието на фотополимерна плобма. Касата не поема фотокомпозитно възстановяване и ако пациента иска там се доплаща повече.

# 352
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Имат намаления по здравна каса, естествено ако стоматолога работи със ЗК. Трябва да носиш синята книжка на детето. Не мога да ти кажа точно, но за пломба и пломба с лечение мисля, че платих около 8 лв...

А какви пломби слага, бели или амалгамени?! Rolling Eyes
Че и на нас ни дотрябва, по Коледа Мони си отчупи парченце от един кътник. ooooh!

Чоки, ако малко поизчакаш, мога да ти кажа. В момента лекуваме 2 кариеса на Вики. По ЗК минаваме, за единия зъб взе 7 лв, за другия 8 лв. Обаче общо посещенията станаха сигурно 5-6. Вчера се засилих да плащам, той ми каза, че вече съм платила, това се полагало по ЗК.

Утре ще питам, всъщност.

Между другото, вчера като питах, дали всички зъбки ще се сменят - каза "да". Което означава, че не е от голямо значение дали пломбата ще е от по-скъпите - нали така и така ще ги сменя... Поне аз така си мисля, не знам дали правилно разсъждавам...

# 353
  • Мнения: 398


Толкова трябва да взимат за доплащане според цените на Здравната каса. Цените обаче всеки си ги определя сам според много фактори. Това доплащане е ако зъболекаря работи с амалгама или химичен композит. Аз такова нещо не бих си сложила в устата при наличието на фотополимерна плобма. Касата не поема фотокомпозитно възстановяване и ако пациента иска там се доплаща повече.

Да разбира се.Но ако за химичен композит по здр.каса вземе над цената определена от касата си проси оплакване в зъболекарския съюз. Peace

# 354
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Ето една дискусия по повод детските / и не само / пломби.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428595.15

# 355
  • Мнения: 4 068


Толкова трябва да взимат за доплащане според цените на Здравната каса. Цените обаче всеки си ги определя сам според много фактори. Това доплащане е ако зъболекаря работи с амалгама или химичен композит. Аз такова нещо не бих си сложила в устата при наличието на фотополимерна плобма. Касата не поема фотокомпозитно възстановяване и ако пациента иска там се доплаща повече.

Да разбира се.Но ако за химичен композит по здр.каса вземе над цената определена от касата си проси оплакване в зъболекарския съюз. Peace



Мне, не си проси такова оплакване. Зъболекарския съюз има определени минимални цени, под които зъболекарите нямат право да падат, за да не си правят дъмпинг. Колко над минималните цени ще работят обаче си е лично тяхно решение. Горна граница няма.

Иначе специално за децата Здравната каса поема достатъчно много неща и като количество и като сума, за да може при едно редовно ходне детските зъбки да се лекуват почти безплатно. Само силанизирането не се поема от касата, но и това се очаква по някаква програма скоро и ако стане ще е супер.
Колкото до пломбите на временните зъбки-наистина няма значение дали ще са амалгама или фотокомпозит, защото те така или иначе се сменят.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Е, да, няма много значение, но нашта кокона не ще "черни" пломби (по нейните думи), щели да й станат грозни зъбите. Rolling Eyes

Киса, чакам отзиви. Hug

# 357
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Питах, каза, че ще сложи бели пломби, нищо че ще ги смени зъбите...

# 358
  • Мнения: 431
Някой има ли впечатления от д-р Ласков ?
Мъжът ми тръгна при него ,доволен е от отношението ,но реших и тук да питам ,че сигурно половин година ще има работа по зъбите му   Rolling Eyes .

# 359
Здравейте,преди около месец бях обещал да опиша лечението което ми предстоеше ,диагнозата е следната: напреднала парондонтоза-лечението: изваждане на почти всички зъби почистване на коста след зарастване имплантиране на 7-8 импланта и възстановяване на зъбите с така наречените не сваляеми протези.Избрах д-р Пресиян Кръстев да извърши всичко това.И така на 11.12.09 аз седнах на стола за операция,извадих 15 зъба на веднъж почисти се цялата долна челюст от всички абцеси ,сложиха ми около 30 конеца и след около два часа бях готов.Разбира се бях притеснен от всички тези манипулации , но д-р Кръстев ме увери че всичко ще е наред и безболезнено .Операцията беше с месна упойка, болки нямаше,разбира се   усещаш  че нещо се случва в устата но болка категорично не усетих.След излизане от упойка за около час два имаше известен дискомфорд но също нямаше болка,усещах придърпването на конците когато говорех,  при толкова сложна интервенция това е бял кахър.Подуванията не бяха големи и отшумяха за около 3-4 дена.По нищо не ми личеше че съм правил операция.По мое мнение докторът се справи чудесно.Аз бях се приготвил за много по-големи травми.Конците ги извади след около две седмици, усложнения за сега няма .Следващата стъпка е имплантацията която ще се проведе след около два месеца, венците трябва добре да зараснат .Това е за сега

Общи условия

Активация на акаунт