САМО за фенове на Стивън Кинг! - 4 част

  • 33 621
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Бързам да ви се похваля, че току що се сдобих с "Неизживени спомени", двете части за 11 лв общо:lol:. Не знам кога ще им дойде реда за четене, че списъка със чакащи книги ми е голям, но много се радвам на покупката Heart Eyes.

# 601
  • София
  • Мнения: 10 858
Amidala, ще чакам да споделиш по-нататък и твоето мнение за "Покани ме да вляза"  Heart Eyes
На мен адски много ми хареса!
А "Игрите на глада" как беше?

"Отмъстителите" ... не съм я чела за съжаление. Нямам я, а не ми се чете в читанката.

Няма ме, страхотно попадение! Да ти е честита! И нея не съм я чела, макар че я имам  ooooh! Ми то едно ли е  Laughing

# 602
  • София
  • Мнения: 5 828
Игрите на мен поне ми бяха много интересни.
Въпреки че поредицата си е малко тийнейджърска, се чете леко и държи в напрежение.
Днес си получих и втората, но ще я чета след Покани ме да вляза.

# 603
  • Мнения: 306
Значи в такъв случай ми е изключително любопитно,какво ще напишеш за Кулата,щом й дойде реда и приключиш пътуването. Hug

Представям си!
Вече е крайно време да я прочета, между другото  Embarassed

А няма страшно,на мен ми вися поредицата в библиотеката към 2 години.Даже срам не срам трябва да призная,че като си я купих, почнах Стрелецът,стигнах до средата и я зарязах,чудейки се какво толкова я възхваляват всички. И след доста време направих нов опит,при който 2рата книга просто ме нокаутира и всичко се изчете на един дъх.Та мисълта ми е,че Кулата е много много специална,тя сама ще те повика,когато й дойде времето.  Hug

# 604
  • Мнения: X
Бързам да ви се похваля, че току що се сдобих с "Неизживени спомени", двете части за 11 лв общоLaughing. Не знам кога ще им дойде реда за четене, че списъка със чакащи книги ми е голям, но много се радвам на покупката Heart Eyes.

Много хубава, приятно четене! Направо искам да съм на тове място и още да не съм я чела.

Вив, как изтрайваш да имаш нечетен Кинг у вас, не знам!  Crazy Hug

Аз приключвам Третата кула - Пустош. Разкошна е. С всеки изминал том става все по хубава историята. Кинг е гений.

"Покани ме да вляза" много ми хареса. Но няма същия магнетизъм като на Кинг. Несравними стилове са. Линдквист е по-екзистенциален и някак тъжен. Мен лично не ме държа на нокти, а ме угнети цялата тая студена скандинавска атмосфера - вампири, изпаднали пияници, побойници. Както и да е, да не издавам интересни неща.

# 605
  • Мнения: 2 805
venush, на мен Пустош ми е една от най-любимите от поредицата. Първата Стрелецът никак не ме впечатли, не се отказах щото  е на Кинг, ако беше някой друг автор щях да се замисля дали да продължа поредицата. Но Пустош е убийствена просто! И Вълците от Кала - леле, какво изживяване ти предстои  Heart Eyes

Няма ме, това ако не е попадение  Grinning Приятно четене.

# 606
  • София
  • Мнения: 10 858
Ех, момичета, така говорите за тая Кула, че просто ми се замайва главата  Whistling
Наистина и аз не знам защо досега не съм я прочела. Може би защото имам и доста други, които не съм прочела, а доколкото знам в Кулата има препратки към други негови книги и герои, та затова ... за да не ми се отреже от удоволствието да ги разбера.
А защо имам непрочетени от останалите книги? Защото гледам да ги чета бавно  Laughing в смисъл между две книги на Кинг да прочитам поне две други, за да го забравя Crazy За да мога да се потопя във всяка следваща прочетена книга истински. По едно време ги бях подкарала една след друга, и в един момент усетих, че това четене на конвеир ми взема от удоволствието, от пълното потапяне в атмосферата. Та затова ...

Ето сега, като видни експерти, искам да ви попитам нещо  Blush
Кои книги ТРЯБВА  да съм прочела, за да мога да изпитам, да преживея, Кулата истински?
За да ви улесня, ще ви изброя какво съм чела, за да може просто да ми посочите кои още да прочета, та да стигна по-бързо до изходната позиция за започването на Кулата.

Та значи, чела съм:
Кери
Сейлъмс лот
Гняв
Сияние
Нощна смяна
Мъртвата зона
Дългата разходка
Особени сезони
Бягащият човек
Гробище за домашни любимци
Проклятието
То
Мизъри
Томинокърс
Тъмната половина
Играта на Джералд
Роуз Мадър
Град Отчаяние
Торба с кости
Капан за сънища
Всичко е съдбовно
Клетка
Романът на Лизи
Огън
Дума Ки

Ще се радвам да ми помогнете  Hug Защото вече много, много ми се чете Кулата!

# 607
  • София
  • Мнения: 4 903
Вив, според мен най-точен анализ би могъл да даде единствено deadface.
Лично аз си спомням само една препратка към Сейлъмс Лот, която ти си чела. Но Кулата я четох преди години и детайлите сигурно вече са ми избледнели в паметта. Сигурно ще я препрочета някой ден, като съм сигурна, че ще открия много нови неща, които не съм забелязала при първия прочит.
Кулата си е самостоятелно произведение и дори човек да не е чел други книги на Кинг, това няма да развали удоволствието от приключението. Нека и другите да напишат какво мислят, но на твое място аз не бих отлагала повече  Wink !

# 608
  • София
  • Мнения: 10 858
Ами Кали, Дедфейс е казвал всъшност  Embarassed Че най-добре да се четат в реда на написването им. Обаче аз доста от книгите ги нямам, така че това ми е неизпълнимо на практика.

Сега в момента нищо не чета. Направо съм на крачка да я почна! Много ми въздействате вие  Hug

# 609
  • Варна
  • Мнения: 2 389
Вивиан, ако мислиш да спазваш някаква хронология на събитията, трябва да прочетеш "Безсъние", един от героите на кулата там е малък и има нужда от закрила.

# 610
  • София
  • Мнения: 10 858
Dahlia, благодаря ти  Hug Ето затова все отлагам, в случая нямам Безсъние и е ясно, че скоро няма и да я имам.  Sad Това трябва да е герой, който се появява от 4-та част нататък, защото като гледам библиографията, Безсъние е писана между 3-та и 4-та част на Кулата. newsm78

# 611
  • София
  • Мнения: 1 650
Вивиан, аз чета "Безсъние" в момента, свалих я от Читанката  Peace Ако си ОК с четенето от компютър, дръпни си я. Добра е!

# 612
  • София
  • Мнения: 4 903
"Безсъние" и аз не съм я чела и затова нямам и представа, че е загадната в Кулата  Blush !
Ще взема да я прочета от Читанка най-накрая; то е ясно, че няма как да се сдобия с нея за момента.

# 613
  • Мнения: 2 805
Кулата си е самостоятелно произведение и дори човек да не е чел други книги на Кинг, това няма да развали удоволствието от приключението. Нека и другите да напишат какво мислят, но на твое място аз не бих отлагала повече  Wink !

Това е и мойто мнение  Grinning

Вивиан, ако мислиш да спазваш някаква хронология на събитията, трябва да прочетеш "Безсъние", един от героите на кулата там е малък и има нужда от закрила.

Така е, но той се появява на края и съвсем не е задължително да си чел Безсъние. Може да е по-добре от гледна точка на връзките, които Кинг прави между книгите си. Но в никакъв случай не е нещо от особена важност или да не може да се разбере за какво иде реч, абе с една дума, ако ти се чете почвай я  Grinning

# 614
  • Мнения: 21 620
И аз мисля, че може да се чата "Кулата" и без да си чел всичко друго. Иначе някакви връзки има примерно към "Очите на Дракона", втората част на "Талисмана" - "Черният дом" и в "Сблъсък" - за Флаг. Но не е толкова важно, поне според мен. Иначе аз много харесвам как героите прескачат от роман в роман в по-ранните от Мейн -  например как шерифът Банърман от "Мъртвата зона" и пр. в края на краищата го изяде Куджо май Joy, а пък наследника му Алън Пангборн участва и в "Тъмната половина" и в любимите ми "Неизживени спомени". Тия неща навремето ме побъркваха от кеф...

  Доколкото виждам от основните работи ти липсва само "Кристин".

Общи условия

Активация на акаунт