Френски език

  • 21 889
  • 114
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 734
В Софийския Френска филология не е задължително да кандидастват най-добрите от съответната гимназия по езика, просто защото могат да имат други планове за бъдещето си. Матурите са критерий, олимпиадите по френски език (не тези във Френския институт) - също.
След като сте се явявал преди време и гимназията в София била последна, ако има нещо вярно в който и да е елемент от това твърдение, откъде знаете, че и сега е така?!
Всички Ви разбираме правилно, и клатим съчувствено глава, осъзнавайки, че колкото и да пишем, нищо не можем да направим за Вас, въпреки добрите ни намерения. Много елементарни тези, гарнирани с пуберски стойки (емотикони), състоящи се преобладаващо от въздух под налягане.
Очевидно е, че най-доброто постижение в живота Ви е това, че са Ви приели френска филология и сте завършили без да повтаряте години, знаейки отлично френски език. Можете с право да се гордеете в себе си, и някак между другото да допуснете, че около това и около Вас не се върти светът. Че съществуват други езици, включително - английският, че хората могат да имат различни от Вашите предпочитания, нагласи, желания мнения, които да изразят свободно и зряло. Никого няма да убедите да не учи английски език, а нещо "по-престижно". Вече Ви казаха различни мотиви за това си решение.

# 61
  • Мнения: 363
Forrester69
 Joy"изхождането"означаваше ИЗЛАГАНЕ ,а "разтройството"касаше състоянието на психиката ти  Joy
Много ти е разтропана,щом смени темата от "Френски език" на "Не учете английски"  Joy
Ако аз бях не до там забавна(за теб),то останалите мн точно ти го изложиха.Ся разбра ли? hahaha

# 62
  • Мнения: 164
доста смешна тема и смешен автор.. чудна реклама направи на френския език - няма що:))
колкото до френската филология, аз като завършвах едно време преди 20 и кусур години, наистина най-слабите ученици влязоха там, не знам по какви причини - останалите учихме право, медицина и тн - явно не е имало кандидати да учат филология и е било лесно там да се запишат.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 361
Отдавна темата премина добрия тон. И авторът й в друга дискусия беше предопреден от Модератора.

# 64
  • Мнения: 3 200
Ама той е върл почитател на "Дързост и красота"... Американски филм! Говорят на английски! Ужас!
Дали е преведен на френски?
Никовете ти Bruk_the_best (с който си се регистрирал) и Forrester69 (с който ни омагьосваш) защо не са на френски?
Леко са смешни на фона на франкофонските ти изцепки.
За сведение, мосю франкофон - името на героинята се пише Brooke, а не Bruk.
Ако поназнайваше английски (все пак в него има 60 % френски), нямаше да се изложиш така с името на любимата си героиня.  hahaha
Страшна реклама на френския направи. Евала!

# 65
  • Мнения: 7
Не знам дали учат "всички" предмети на френски в 9 френска,обаче знам със сигурност,че всичките ми колеги Френска Филология в СУ ,които са от френската,бяха най- най-слабите студенти........Защото идва един момент,че те още от 8 клас като са попаднали там и прекалено им се вдига самочувствието и за тях единственото важно нещо е да кажат,че са от френската,а самият им френски остава на последен план!!!!!
Самите ни преподаватели от СУ пък винаги казваха,че най-добрата френска в БГ е варненската.
Доста от преподавателите в 9 френска са от варна....
От друга страна пък ние имахме преподаватели от Класическата гимназия...........От още по- друга страна пък ми направи впечатление,че явно френската в благоевград подготвя най-добрите кадри по френски...........
От моя курс пък колегата,която беше с най-висока оценка на кандидатстудентския изпит по френски,беше от 33 в Люлин......
А хората в РИО също казват,че отдавна 9 френска не е това,което е била някога,което си е неоспорим факт Naughty

# 66
  • Мнения: 7
Така и не разбрах от всичко написано къде може да се научи френски език,след като в 9 ФГ "не се учи" френски. newsm78

# 67
  • Мнения: 400
Така и не разбрах от всичко написано къде може да се научи френски език,след като в 9 ФГ "не се учи" френски. newsm78
Навсякъде,стига да не е в 9 фег Naughty

към
cool_witch
гледам,че когато някои "хора" не могат да понесат фактите и обезателно прибягват до лични нападки/нямащи нищо общо с темата/
И все пак да светна "принцесата",че никъде не съм казвал нещо от сорта,че в англоговорящите страни не трябва да си говорят техния си език,нали?Така че не виждам какво откритие ми правиш с това,че в америка се говори английски и аз гледам английски филм ooooh! За съвсем друго съм говорил,говорил.и повторил 69 пъти,а ако някои все още не е схванал/или не му изнася да схване/за какво съм говорил,си е негов проблем Naughty Жалко,че темата беше насочена лично срещу мен,но.............българска работа и български манталитет!Такива с лопата да ги ринеш!

# 68
  • София
  • Мнения: 18 041
С лопата да ги ринеш такива като теб - това би било по-вярното твърдение. Wink
Като казах, че уважаващата себе си фирма винаги разполага и със служители, владеещи английски, имах нещо предвид, което ти видимо не си разбрал. Crossing ArmsФирмата може да е немска, може да е френска, може да е италианска и т.н, но често се налага с чужди партньори да води кореспонденцията си именно на английски.С тази си констатация, за разлика от теб, не съм целяла по никакъв начин да омаловажа  владеенето на другите езици, а само да покажа че английският е едно необходимо "зло", назависимо какво ти мислиш по въпроса.А пък още по-малко съм си помислила, че фирма, в която основният език не е английски, е западнала.
Но колкото и да ти обясняваме, ти от думите ни ще продължаваш избирателно  да  извличаш смисъл, който ние де факто  не сме вложили.Основната тема, доколкото помня беше френският език и доводите за /против изучаването му.А по този въпрос мнението на болшинството хора е единодушно, изборът на език се прави на база много фактори - съобразяване с предпочитанията на учащия и с това какъв друг език той владее към момента, с перспективите, които изучаването на този език би му дало и т.н.. Едва ли някой ще се довери при избора на език на мнението на някого, в случая на твоето на виден експерт.Колкото и да се палиш, единственият резултат ще остане една тема , изпълнена с нападки, от която човек не може нищо полезно да научи, освен разбира се, че в 9-та ФЕГ френски "не се научава". Mr. Green Радвам се значи, че дъщеря ми, поне засега, се е насочила към изучаването на немски.Но ти може би имаш преки наблюдения и върху грубия език на Фюрера и съответно върху неговите минуси , както и върху некачественото му изучаване в 91-ва НЕГ.Ако знаеш нещо по въпроса , моля те сподели.. hahaha

Последна редакция: ср, 28 апр 2010, 09:26 от already stubborn

# 69
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
"Ерудитът" май не прави разлика между значението на думи като факт и лични мнения и квалификации.
Очаквам да предостави факти, в подкрепа на смехотворните си умозаключения.

Относно олимпиадата по френски - тази година се провежда за първи път http://www.fr.eg-dobrich.com/?page_id=155 , не във Фр. културен институт и националният кръг е бил преди 3 дни, следователно твърденията му са измислени   Stop

# 70
  • Мнения: 400
Аз вече обясних на какво съм ходил.А ти си вярвай колкото си щеш,че това е първата олимпиада по френски hahaha hahaha hahaha
Най-много обичам някой да ми обяснява неща с които аз съм запознат,аз съм ходил и тн......и някой да ми се изцепи,че не съм ходил hahaha
Освен това ти можеш ли да четеш?Там пише "За първи път тази година МОНМ организира олимпиада по френски език."
Което не означава,че други организации не са провеждали подобни,ако нямаш нищо против hahaha hahaha
Очаквам след малко да ми намериш и сайт,където пише,че от днес за първи път започва обучението по френски в България hahaha

# 71
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Очаквам факти, с които да докажеш твърденията си, относно нивото на обучение във френските езикови гимназии. Thinking

# 72
  • Мнения: 21 455
Най-много обичам някой да ми обяснява неща с които аз съм запознат,аз съм ходил и тн...
Какво съвпадение! И ние! rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Защо ли си  мисля, че критикуваш определени училища, тъй като гроздето се е оказало кисело за теб?

# 73
  • Мнения: 400
Какви факти очакваш?Да отида да открадна дневниците?Или да те взема с мен в някой час/в случай,че си имаш понятие от френски/да видиш какво се казва човек нищо да не знае в 12 клас във френска гимназия.......да не може да чете,пише и тн......

# 74
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Какви факти очакваш?Да отида да открадна дневниците?Или да те взема с мен в някой час/в случай,че си имаш понятие от френски/да видиш какво се казва човек нищо да не знае в 12 клас във френска гимназия.......да не може да чете,пише и тн......

В коя ФГ нищо не знаят - в Плевенската ли?
Очаква се, да представиш резултати от национални изпити и състезания. По-напред в темата показаха такива от ДЗИ, които те опровергаха.

Общи условия

Активация на акаунт