Свекърва ми е ужасна......

  • 13 762
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 287
.Съгласна съм с Delusion по отношение на уважението и това,че ви е дала покрив над главите.
Уважението трябва да си го заслужиш, не е по задължение,да си го спечелиш с характер,отношение,постъпки................Всеки сам си решава как !
Към авторката:Никой няма да ти компенсира нервите и загубеното време,нито покривът,нито платената сметка за ток.Виждам,че ще почваш работа,ако нещата са все така нетърпими,ще можете да се отделите,ще плащате квартирата и спокойствието си.Ако решите да останете при тях,спрете да й обръщате внимание и я оставете да се вживява в ролята на перфектното свеки.
Забраната за деца няма да я коментирам Sick

# 16
  • Мнения: 473
Защо не опитате да живеете при твоите родители или както те посъветваха го-горе,си вземете квартира?Сигурно никой не ви държи насила в жилището на свекърва ти.Вече стана страхотно клише добра снаха-лоша свекърва.Дайте да поговорим и за обратния вариант.Щастлива съм,че не съм свекърва!

# 17
  • София
  • Мнения: 23 135
След като започваш работа значи и доходите ви ще се увеличат. Квартирите в момента не са толкова скъпи. При желание може да се справите самички.
А ако не можете да се справяте сами, то тогава маминка-свекърва ще се разпорежда и командва, като отгоре на всичко сте под нейния прокрив  Peace Не че оневинявам свекърва ти - явно не е достатъчно интелигентен и възпитан човек, но и ти самата нямаш право да се оплакваш щом си в нейния дом! Никой не ви е вързал насила там. Единственото решение, което ви гарантира бъдещо спокойствие, е изнасянето ви на квартира.

# 18
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Защо не пишете на кирилица бе хора??? Очите ми изтекоха да се мъча да разбера нещо... Свекървата... и не знам си какво. Все тия свекърви са ужасни да му се не види Joy #2gunfireА снахите...? Те дали пък нямат малко вина а? newsm78 Живееш под нейния покрив, безработна си и не можеш да се разбереш с нея. Ми то всичко опира до желание миличка...

# 19
  • София
  • Мнения: 23 135
mimi135, не искам да се явявам като адвокат на авторката, но явно заради латиницата си чела между редовете! Момичето е в период на смяна на две работи. И ако инфото е достоверно - домакинства изцяло. Което не е малко.
Има кофти снахи, но не може да се отрече, че има свекърви, които не заслужават да дишат дори  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 2 161
Правилно ли съм разбрала,че живеете в тяхното жилище,те плащат тока,а вие по-дребните сметки и имат нахалството,да ви тормозят?Безобразие!Те са длъжни да ви търпят.Нахалници!!!

# 21
  • Мнения: 2 139
Шанел, оригинална, както винаги Peace
Когато започнеш работа излезте на квартира с мъжа си!Това е решението, за да не ви пилят на главата!Но, след време ще имаш дете, и ако е син, умната- да не пише и твоята снаха по форумите Joy

# 22
  • Мнения: 1 912
плус това ни забранява да сме имали дете зещото ще и наруши спокойствието

 smile3532 И как е решила проблема с контрацепцията? Тя спи в една стая със синчето?

# 23
  • Мнения: 12 694
И какво - ние да дойдем да й правим фокуси, че да се разсмее и да не мърмори по цял ден.

# 24
  • Мнения: 287
Все тия свекърви са ужасни да му се не види Joy #2gunfireА снахите...? Те дали пък нямат малко вина а? newsm78
Не ги жали толкова,това че във форума не се пускат N на брой теми ,,Помощ,свадлива снаха" или ,, И такова зло ми дойде до главата",не означава,че те не намират отдушник на друга място- при махленските клюкарки пред блока,при съседки,приятелки и т.н,разликата е в мястото,на което го правят.
Моята свекърва ме прие сърдечно,уважаваше баща ми,обича деца,не помня да ни се е месила в отношенията(поне не съзнателно) или да се оплаква от мен на мъжа ми(а съм сигурна,че причини е имала за 10 г.,няма как да не съм я издразнила),подкрепи ме в труден момент.Е,как да не я уважавам и да не съм благодарна ?

# 25
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ей...,опасни сте....
Наистина има невъзможни хора,няма значение от кой пол са ,снаха или свекърва.
Това ,че живеят в един дом,не е виновно момичето,все пак тези родители са знаели възможността на сина си и че рано или късно ще има и други хора в семейството.
Толерантността липсва в отношенията.
Тази жена свекървата като е раждала дете ,надявам се не е мислила ,че всичко ще се върти около нея и за нея.
Не бих допуснала детето ми да живее в подобна среда.
Родителите с главно ,,Р,,помагат всеки божи ден на децата си,независимо по какъв начин-морална подкрепа,добро отношение,разбиране.....
Крайно ми е неприятно,когато чета ,че има родители ,които непрекъснато натякват какво са направили за децата си,изискват и притискат децата си по задължение.Когато човек прави добро,не го прави с цел за лични облаги,а го прави защото така му диктува сърцето.
Убедена съм,че когато постъпките са благородни и са направени с истинска загриженост,децата не остават безразлични.

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 11:08 от k.a.l.i.

# 26
  • Мнения: 12 694
Аз съм на свекървинска възраст, покрай мен има доста свекърви, но не съм чула да се оплакват.   Някак си много грозно ми идва.  Това са неща в семейството

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
То и аз вече съм на възраст да съм тъща ,но дъщеря ми е само на 7 години.......
Писало е момичето във форума,никой не я познава,в случая съм склонна да вярвам,че свекървата е тази която разправя наляво и на дясно какви жертви прави ,та сина и да има семейство.
Всеки човек си има недостатъци,но всички знаем ,че сме различни и трябва да приемаме ,хората ,такива каквито са,ако положението е нетърпимо да се дистанцираме.
Авторката пише в други теми и за сватба!?
Много интересно родителите ти запознати ли са за живота ,който имаш в това семейство и за какви сватби става на въпрос при тази ситуация?

# 28
  • Мнения: 49
vikinci ,
Редно е според мен да се опиташ да подобриш отношенията със свекърва си. И тя е жена и майка. Може и да е особена, но опитай се да поговориш с нея за вашите отношения, бъди мила, споделяй. Може пък с добро да се получи. И знай, че няма по - лошо за един мъж от враждуващи свекърва и снаха. Вероятно вашите отношения той ги преживява много тежко.
Моята свекърва е със стари разбирания, понякога несъзнателно се опитва да се намесва, но аз я уважавам и разбирам. Харесва ми да разговарям с нея и да споделям. Чувствам я близка и имам доверие. Никога не ми е казала лоша дума, а е имала право предполагам  Embarassed.
Опитай да оправиш нещата с добро, довери и се, поискай съвет, а ако не става........се отделете някой ден.

# 29
  • Мнения: 804
Забелязала съм, че колкото са по-ограничени хората, толкова са по-недоволни един от друг и отношенията им са ужасни.
Не визирам конкретно авторката, просто във всички теми описаните отношения между снаха и свекърва са на ужасно ниско ниво. Дребнави сплетни, меркантилни драми...
Явно липсва такт, търпимост и най-вече възпитание. Простотия и проклетия.

Общи условия

Активация на акаунт