Свекърва ми е ужасна......

  • 13 763
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 67
.Съгласна съм с Delusion по отношение на уважението и това,че ви е дала покрив над главите.
Уважението трябва да си го заслужиш, не е по задължение,да си го спечелиш с характер,отношение,постъпки................Всеки сам си решава как !

Изхождах от това,че живеят в нейният дом и зависят от нея.За това трябва да я уважава независимо каква е.Като си стъпи на краката ще си командва собствената къща,а до тогава ще трябва да се съобрази със свеки.И аз се мъчих моята да я уважавам,но в един момент чашата преля и всичко свърши.Или трябва да и надвие или да се примири.

# 31
  • Мнения: 12 694
Същото мисля се отнася и за снахите.  Но за мен уважението идва от 1. Тя е майка на любимия  2. Тя е избраницата на сина.  Любов може и да не се породи, но уважение трябва да има.  

# 32
  • Мнения: 261
благодаря на всички за саветите
що се отнася до сватбата ние сме сгодени от 1година и 6месеца
искаме да се оженим кото смятаме да истеглим заем за сабитието тай като свекърва ми казва че няма пари за такива глупости
сватбата била излишни разходи
когато доидох да живия тук 4ух разговор между нея и мъжа и в който му каза че няма намерение синовете и да се женят и да се тормозят с жени
а ако случайно се заженят иска да нямат деца защото щели да и го хварлят на нея да го гледа и така да и нарушат спокойствието й

# 33
  • Мнения: 1 912
 Tired  Защо не отидеш на някой и друг урок по българска граматика, и без това май имаш доста свободно време.
Как така свекърва ти нямала намерение синовете и да се женят??? Това чу, или го интерпретираш и се получава безсмислица?

# 34
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Вики,прощавай,но това ако на мен ми го кажат ,няма да стъпя в дома на тези хора.
Отстрани изглежда ,че ти си тази която си се ,,натресла,,  в тях,без тяхното желание,не очаквай нищо добро.
Мъжа ти,нещо не си е уточнил отношенията с нея,няма стабилност.....и пак да попитам ,родителите ти запознати ли са с тази ситуация и защо не сте при тях?

# 35
  • Мнения: 261
не не са наясно
гледам да не и обращам много внимание но някой път ми идва #2gunfire
не че ще питам нея дали да си правя деца но самия факт че го казва ме  Sob

# 36
  • Мнения: 958
Добре че имам дъщери.
Представям си, някой ден как някоя госпожица ми се натриса и започва с претенциите си.
Тези ситуации са много грозни, и обикновено доста преувеличени, при разказване, за да видим, разказващата страна каква жертва е.
Вики, оправяйте си живота, защото никой не ви е длъжен, нито да ви гледа, нито да ви гледа децата. Аз съм щастливка, помагат ми и моите и родителите на мъжът ми, в добри отношения сме, и нямаме такива дребнави дрязги. Но никога не съм си позволила да живея при свекърите си, и дори като отидем в техния град спим в къщата на баба ми, много рядко при тях. Точно защото проблемите се получават, когато се сблъскат две жени в една кухня  Twisted Evil
Успех ти пожелавам, и трябва сама да си решиш проблемите, тук може само да ти съчувстваме или да те освиркаме.

# 37
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Защо не знаят и няма ли възможност да живеете при тях?

# 38
  • Мнения: 364
Тя може да казва, че не желае още внуци, защото вижда, че не се оправяте сами. След като ви плащат тока и живеете при тях сега, се страхува, че ще трябва и разходите за бебето да поемат...

# 39
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много е сложно...,но като се замислим всички създаваме дом(гнездо) с ясната мисъл за децата си,рано или късно се надяваме да се напълни с снахи,зетьове ,внуци,никой няма да го отнесе ,да не казвам къде....иначе се губи смисъла ....живеем и се борим да сме по добри и полезни на поколенията след нас.
Човек трябва да е подготвен,че идва и този етап от живота ни, не винаги ще сме номер едно в живота на децата си.
Времената са трудни и не всеки може да си подсигури отделно жилище,с цел да се повторя необходима е толерантност и от двете страни.

# 40
  • Мнения: 4 668
Правилно ли съм разбрала,че живеете в тяхното жилище,те плащат тока,а вие по-дребните сметки и имат нахалството,да ви тормозят?Безобразие!Те са длъжни да ви търпят.Нахалници!!!
Искаш ли да ти разкажа за моята етърва - от 7 години живеят с девера при свекърва ми , и двамата не работят и съответно свекървата ги издържа на 100 % , ама наистина всичко - пазарува , готви , чисти , плаща сметки , даже им дава и джобни ...
Обаче какво ? да не мислиш , че я уважават ... неееее ... тъпата мърла даже скоро се изказа , че свекървата не готвела хубаво  ooooh!
А , забравих - свекъра и свекървата теглиха заем 10 000 лв. , за да платят сватбата на милото младо семейство ... още го изплащат .

# 41
  • Мнения: 804
Много е сложно...,но като се замислим всички създаваме дом(гнездо) с ясната мисъл за децата си,рано или късно се надяваме да се напълни с снахи,зетьове ,внуци,никой няма да го отнесе ,да не казвам къде....иначе се губи смисъла ....живеем и се борим да сме по добри и полезни на поколенията след нас.


Извинявай, ама това ми прозвуча като кошмар от турски сериал. Къща пълна с деца и внуци е прекрасно нещо, ама веднъж седмично. Всяко поколение си има своите навици, своите виждания, своите мисли, ако щеш. Смесването  им не води до нищо добро. Няма щастливо съжителство на две поколения. Има търпимост, има толерантност, но щастие и чувство за свой живот и дом няма.
Всеки да се съобразява с всеки, с навиците му, с настроението му, с вкусовете му... Може, ама  за месец  два, за година дори. Ама за цял живот си е кошмар.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 480
И на мен ми прозвуча много страшно.
И ми е чудно защо употребяваш множествено число.
Не всички създаваме дом, за да се натъпчем като сардели цялата рода до девето коляно.

# 43
  • Мнения: 25 895
Аз друго не мога да разбера. Всички реват от свекърви, а се врат да живеят при тях. Защо?
Като не ви харесва, като няма къде - стойте си при майките, бе. Нека муньовците, за които сте се оженили и на които не им стиска да осигурят дом за семейството си, да дойдат заврени зетьове и да видят хубаво ли е.  Laughing
Ами така им се пада, пък.   Rolling Eyes

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 422

що се отнася до сватбата ние сме сгодени от 1година и 6месеца
искаме да се оженим кото смятаме да истеглим заем за сабитието тай като свекърва ми казва че няма пари за такива глупости

Заем за сватба, при условие че трудно се справяте не бих ти препоръчала.По добре ако го теглите, го изтеглете да се изнесете на квартира.А понататък всичко ще се нареди.Моят съвет е да се отделите.

А , забравих - свекъра и свекървата теглиха заем 10 000 лв. , за да платят сватбата на милото младо семейство ... още го изплащат .
Shocked е те тва пък не го разбирам

Общи условия

Активация на акаунт