Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 397
  • 1 474
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 739
Може ли снимка на тия емайлирани съдове, че не мога да се сетя кои са newsm78

# 46
  • Мнения: 2 028
gala9, благодаря  Peace

люлякови нощи, защо са вредни гюведжетата?

# 47
  • Мнения: 483
Глазурата на Българските глинени съдове съдържа олово и то в големи количества Sick

# 48
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
А така! Всичките ли?  Shocked

# 49
  • Мнения: 483
Всички ooooh!

Между другото към числото на вредните съдове трябва да влезнат и машините за хляб.

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 02:06 от Люлякови нощи

# 50
  • София
  • Мнения: 167
Според мен и всичко стъклено и керамично ще се окаже много вредно след 5-10 години, когато се намери нов подходящ материал за изработка на тенджери. Незнам защо сега има олово, а преди не е имало, но доколкото знам дълго време се е готвело в глинени съдове, после в медни - калайдисани и т.н. все ужасно вредни. Баба ми пък не щеше да си хвърля тенджерите с изтъркан емайл и алуминиевите такива, да не ви разказвам за алуминиеви джезвета за турско кафе и чайник, непрекъснато стоящ на печката (да са живи и здрави - тя е на 88, дядо ми на 90 години- не им е навредило това) После пък тефлонът е бил сигурно 10 години супер здравословен, а сега - ужасссссс!!! и така... въпрос на маркетинг  newsm78

# 51
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ето тук са обсъдени всички типове съдове за готвене:

 http://www.hera.bg/s.php?n=229

Поразрових се в нета, и там навсякъде пише, че е опасно съхранението в такива съдове, а не самото готвене.

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 14:22 от вселена

# 52
  • София
  • Мнения: 12 329
После пък тефлонът е бил сигурно 10 години супер здравословен, а сега - ужасссссс!!! и така... въпрос на маркетинг  newsm78
Тефлонът и сега е ок, но до определена температура. Трябва да проверя, но над 100 и няколко градуса започваха да се отделят вредните частици. При готвене на по- ниска температура няма проблем.
И железните съдове отделят желязо при готвенето, но то не вреди.

# 53
  • Мнения: 483
Според мен и всичко стъклено и керамично ще се окаже много вредно след 5-10 години, когато се намери нов подходящ материал за изработка на тенджери. Не знам защо сега има олово, а преди не е имало, но доколкото знам дълго време се е готвело в глинени съдове, после в медни - калайдисани и т.н. все ужасно вредни. Баба ми пък не щеше да си хвърля тенджерите с изтъркан емайл и алуминиевите такива, да не ви разказвам за алуминиеви джезвета за турско кафе и чайник, непрекъснато стоящ на печката (да са живи и здрави - тя е на 88, дядо ми на 90 години- не им е навредило това) После пък тефлонът е бил сигурно 10 години супер здравословен, а сега - ужасссссс!!! и така... въпрос на маркетинг  newsm78

Истина е, че винаги е имало здрави хора. Но масово са се тровили от медните и особено оловни съдове.
Има цяла история за това, ама нямам време да я разкажа сега. Също така, токсините от съдовете са била едни от малкото токсини с които  са влизали в  контакт. Въздух разкошен, вода чиста, био храна...Успявали са много по-успешно от нас да се очистват от отрови.
Виж ни нас: не достига кислород, храната е полу отровна, водата е пълна с отпадъци, хлор...Чистим с химии, къпем се с химии, всяко нещо отгоре идва в повече.
Така че момичета трябва да изчистим животът си максимално, не е само до съдовете.
Изчистете къщите си от химията: препарати, гадни шампоани и козметика, ароматизатори...

За тефлонът пък като ново нещо е трябвало време да се проучи, вече е абсолютно сигурно,колко опасен е. И да, студен е абсолютно безвреден, но дори при леко загряване се започва отделянето на опасните газове, при висока вече е страшно...
Не можеш да очакваш да се открият зависимости за 1 година от излизането на нещо. Също така големите "ПАРИ" играят нечестно, купуват си удобни изследвания, крият факти...да не задълбаваме
А пък, дори стъклото пуска работи,но е най-безвредно Mr. Green

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 22:20 от Люлякови нощи

# 54
  • Мнения: 2 028
аз съм покрусена за гюведжетата, преди 1-2 години се обзаведох с няколко малки и едно голямо гюведже...

да е някаква грешка, за това ли става въпрос?

# 55
  • Мнения: X
Люлякови нощи, не изпадай в крайности, моля те! Такива залитания към първичното са често срещани, но за съжаление живеем знаеш в кой век и не можем да си променим битието до такава степен. Е как да изхвърля шампоана- с пепелна вода ли да си мия косата и да не я боядисвам ?? Каква ли ще съм красива като се появя в офиса  Shocked
А относно стъклото и излъчваията му-: стъклото е инертно- то си е пясък / силикат /..Все едно пясъка и камъка да излъчват / отделят / някакви емисии  Whistling

# 56
  • Мнения: 9 905

Най-добър и евтин вариант са съдовете от алпака(за тебджери говоря).
     За първи път чувам за такъв материал..... Embarassed
     Как ли изглежда?
Извинявай,чак сега видях въпроса ти... ooooh!

http://www.sapirhome.com/images/bimage/20104270514110527.jpg

баш такива си ползвам и съм много доволна.
алпаката пък защо е вредна?

# 57
  • Мнения: 483
аз съм покрусена за гюведжетата, преди 1-2 години се обзаведох с няколко малки и едно голямо гюведже...

да е някаква грешка, за това ли става въпрос?



Да Confused

# 58
  • Мнения: 483
Люлякови нощи, не изпадай в крайности, моля те! Такива залитания към първичното са често срещани, но за съжаление живеем знаеш в кой век и не можем да си променим битието до такава степен. Е как да изхвърля шампоана- с пепелна вода ли да си мия косата и да не я боядисвам ?? Каква ли ще съм красива като се появя в офиса  Shocked
А относно стъклото и излъчваията му-: стъклото е инертно- то си е пясък / силикат /..Все едно пясъка и камъка да излъчват / отделят / някакви емисии  Whistling

Ами ако си миеш косата с пепелна вода, най-вероятно ще стане разкошна Flutter
Има натурални продукти и за боядисване и за къпане и за чистене...Каква е драмата? И защо залитане в крайности?

В къщата ми няма грам химикали. Чисти се със сода, оцет и кислородна вода.
Мия косата си със сапун ето такъв и нищо друго, но и това може да разкарам:
http://www.drbronner.com/DBMS/LS.htm

Един от най-лесните и полезни начини за миене на косата е една лъжичка сода в чаша вода.
Облива се косата, втрива се и след изплакване е чиста както трябва. След това една лъжичка оцет в чаша вода за кондишининг и си "Дъ бест". Не използвам химия в/у себе си наречена"кремове". Най-добри за кожата са студено пресовани мазнини: кокосово олио, бадем, зехтин ...и т.н.

Кристалните чаши имат олово, честата консумация от такива е опасна.
За сметка на това съдовете за готвене са супер, затова са и в списъкът на безвредните. 

# 59
  • Мнения: 2 132
Люлякови нощи, не изпадай в крайности, моля те! Такива залитания към първичното са често срещани, но за съжаление живеем знаеш в кой век и не можем да си променим битието до такава степен. Е как да изхвърля шампоана- с пепелна вода ли да си мия косата и да не я боядисвам ?? Каква ли ще съм красива като се появя в офиса  Shocked
А относно стъклото и излъчваията му-: стъклото е инертно- то си е пясък / силикат /..Все едно пясъка и камъка да излъчват / отделят / някакви емисии  Whistling
Ее, все едно не сте чували, че има и натуралнин козметики Simple Smile) Точно пък понеже сме в 21в. има толкова много продукти и лесно се намират алтернативи.
За стъклото става въпрос за съдържанието на олово. Както писах по-напред в темата, със сигурност без олово за Пирекс и Симакс.

Общи условия

Активация на акаунт