Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 527
  • 1 474
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 167
Люлякови нощи, понеже съм в момента на тази вълна с козметиката и битовата химия, сода, оцет и т.н., но се опасявам да не отклоня прекалено темата в друга посока - има ли някъде тема, в която обсъждате този вид проблеми?

# 61
  • Мнения: 6 713
Не съм Люлякови нощи, но да кажа, че има тема за Алтернативната козметика в подфорума за Хомеопатия, а в подфорума Нашия дом - там има Еко тема.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 102
Ray,

Ходих до Метро -Люлин днес и ги имаше още тиганите.

# 63
  • Мнения: 518
питах и другаде , но и тук ще пробвам . мисля преди година пак имаше тема за опасните и безопасни съдове за готвене , ако някой се сети и я открие , моля да метне един линк тук !

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 576
питах и другаде , но и тук ще пробвам . мисля преди година пак имаше тема за опасните и безопасни съдове за готвене , ако някой се сети и я открие , моля да метне един линк тук !
Да не е тази.

Аз готвя в тенджери и тави от хром-никел(18/10). Не пържа, но палачинки правя и пак в такъв тиган - залепва обаче и искам да попитам тези с керамичното покритие става ли да се използват на газов котлон? Нужно ли е да се намазва с мазнина тигана за да не залепне или може да се ползва като тефлонов  Blush?

# 65
  • Мнения: 0
що не се гръмните преди да сте умряли от " отровите" които отделят съдовете и чиниите

# 66
  • Мнения: 483
що не се гръмните преди да сте умряли от " отровите" които отделят съдовете и чиниите

"гръмните " Thinking

# 67
  • Карлово
  • Мнения: 328
Ето едни които се смятат за много добри:
http://cookware.mercola.com/Cookware.aspx
(внимание, включва се едно видео като се отвори страницата. Ако сте на работа махнете си звукът за да не стане сконфузено положението Mr. Green)

тези са страхотни от къде да си ги поръчаме има ли ги в БГ?

# 68
  • Мнения: 102
що не се гръмните преди да сте умряли от " отровите" които отделят съдовете и чиниите

Ми щот искаме да умрем от отравяне.

# 69
  • Мнения: 1 710
що не се гръмните преди да сте умряли от " отровите" които отделят съдовете и чиниите

Ми щот искаме да умрем от отравяне.
Joy

# 70
  • Мнения: 2 028
ей ся ш'са гръмнИм...  Joy

гала9, благодаря  Peace направо реших да си ги поръчам през един сайт, за да не се разхождам до Метро...

аз последно се спрях на испанските Монета, като начало ще си взема тиган с керамично покритие, ако ми върши работа, ще взема и някаква тенджера по-натам...тефлоните ги 'фърлих...

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 13:25 от ray

# 71
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Някой ползвал ли е тези съдове?

http://www.-spam112-/portal/statii/emile-henry-86.html

http://www.-spam112-/magazin/sudove-za-gotvene/index.html

# 72
  • Мнения: 2 028

Това са керамични съдове. Виж в сайта на Монета -серията им CERAMIKA_01- там са такива, само че отвън са сини. В момента в Метро ще са на промоция. Наистина са страхотни.

Тези съдове са от алуминиий с ВЪТРЕШНО, КЕРАМИЧНО ПОКРИТИЕ И ЕМАЙЛ ОТВЪН.
То си пише...
http://www.moneta.it/eng/ceramica_01.asp

ох, аз се върнах пак да изчета темата и се обърках... след като керамичното покритие е само отвътре, а отвън емайл (алпака), това прави ли ги вредни?  newsm78

# 73
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Наистина си се объркала. Алпаката е алуминий, затова е вредна, когато има досег с храната /т.е., когато е отвътре на съда/.

# 74
  • Мнения: X
Наистина си се объркала. Алпаката е алуминий, затова е вредна, когато има досег с храната /т.е., когато е отвътре на съда/.

Не е така. Тялото е алуминии. От външната страна е емайл, който е прах / силикат /, изпечен на висока температура до кристализация. Отвътре е керамика . Ами представете си един обикновен тефлонов тиган например : На етикета пише алуминий, нали ? Отвън е син, червен и т.н...- е това е емайла. А отвътре е тефлона. Е същото е, само с различна вътрешна съставка..
Ами мислете бе, девойки.... Hug

Общи условия

Активация на акаунт