Какво мислите за името Ален

  • 7 278
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
И аз като много бъдещи майки се колебая в избора на име. Харесват ми Алекс и Ален, но второто се среща рядко и почти няма информация за него. Ще съм ви благодарна ако споделите мнения.

# 1
  • Мнения: 4 584
Стига да не е Ален Кикаха, нямаш проблеми Simple Smile

Майтапът настрана, много е хубаво името.

# 2
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 140
На мен Ален ми харесва. Звучи готино и е рядко име. А Алексовци под път и над път.  Wink
Разбира се, може да отнася подигравки за името си, но пък аз почти не се сещам за име, за което да не може да се измисли смешен вариант! Така че - дерзай смело!  Peace

# 3
  • Мнения: 2
Всъщност ударението при Ален трябва да е на "е", а не ален в смисъл на червен... Laughing

# 4
  • Мнения: 28
Ален е по-интересно. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 35
Ален ми допада повече, наистина Алекс вече е доста експлоатирано. Опасенията ти трябва да бъдат затова дали ще се спазва ударението на -е-, ако искаш да е така.

# 6
  • Мнения: 35
Ето какво намерих за името АЛЕН - червeн (от славянското ален). Името е пожелателно детето да е здраво, с червени бузи. Французите ползват същото име, но с ударение на "e". При тях името произлиза от стара норманска дума със значение "скала".

# 7
  • Мнения: 11 743
Харесва ми името. Както и да го прочете някой си - Ален или АлЕн, все си е хубаво и като смисъл и като звучене.

# 8
  • Мнения: 394
Ален е чудесно!  Peace

# 9
  • Мнения: 322
Харесва ми,оригинално е Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 784
Свързвам го с Ален Делон. И нещо не ми се връзва много за България.

# 11
  • Мнения: 11 743
То, нероденото дете докато да проходи и вече няма да са останали живи, които да помнят Ален Делон  Laughing

# 12
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 553
Навремето в групата на дъщеря ми в яслата имаше един Ален.Тогава ми се стори странно име,но сега даже ми харесва.

# 13
  • Мнения: 28
То, нероденото дете докато да проходи и вече няма да са останали живи, които да помнят Ален Делон  Laughing

Като бях малка,в училище попълвахме лексикони,и си спомням едно от най-често срещаните пожелания в тях"да се ожениш за Ален Делон"!Ей,това ни беше голямата мечта на всички,и през ум не ни минаваше даже,че докато дойде време за женене,Аленчо кой знае каква развалина ще бъде. LaughingСкоро даваха някакъв криминален сериал,в който участваше и той,гледахме го с дъщерите ми и им разказах за това колко съм била влюбена,та те ме скъсаха от подигравки от сорта на"Мамо,ама ти в тоя грохнал дядо ли..."Но името си беше и си остава много хубаво!

# 14
  • The point of no return
  • Мнения: 840
Харесва ми Ален, оригинално е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт