Фертилна ЦС без да си в овулация - възможно ли е?

  • 2 816
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 123
Отново по темата бих искала да напомня, че трябва да имаме  предвид, че когато не се пазим, понякога дори на следващия де от влагалището изтича остатъчна сперма, която като нищо може да се сбърка с ЦС, т.е. да правим разлика кога кое какво е...
 Embarassed Embarassed Embarassed

# 16
  • Мнения: 502
irinii е напълно права, това може също да ви обърква.

Но мисля, че някои от момичетата в темата не правят разлика между ЦС и фертила ЦС.  ЦС е нормално да се наблюдава от М до овулацията, но това не означава, че е фертилна.

# 17
  • Мнения: 9 093
  ЦС е нормално да се наблюдава от М до овулацията, но това не означава, че е фертилна.
Да, и никой не твърди противното. ЦС си е течението през целия цикъл, но то става фертилно около предполагаемата овулация. По този въпрос никой не изказва две мнения Wink

# 18
  • Мнения: 1 441
Момичета, две овулации на цикъл са не само възможни, но и често срещани. Според вас как стават есетествените разнояйчни близнаци?  Wink Wink Laughing

# 19
  • Мнения: 4 324
ЦС при някои жени се появява няколко дена преди самата овулация -т.е може да започне да се появява дори и 3-4 дена преди датата на овулация или 10,11,12,13 ден ако овуто е на 14-ти ден.

ЦС става белтъкообразна около овулацията под действеито на естрогена (повишаването му). След овулацията обаче количеството на естрогена май пак се увеличава и от там може да се появи пак фертилна цервикална слуз.

Ето за ЦС - http://calendar.all-soft.org/work/HelpWhyCalendar#10
Имаше такава тема в проблемно - ще я намеря и ще я пусна

# 20
  • Мнения: 4 324
Ето темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24464.0

Тук е дадено как се променя количеството на естрогена през месечния цикъл



Ясно се вижда, че естрогена има два пика

# 21
  • Мнения: 9 093
Таничка,благодаря ти много че си се впрегнала да ни изровиш това, аз си спомням че съм го чела, ама кой ти помни Embarassed
Иначе, това отговаря на много въпроси Thinking

# 22
  • Мнения: 3 376
Таня, и аз ти благодаря много за тази графика  bouquet Тя обяснява онова, което наблюдавам и при себе си, но не смеех да му се доверя - 2 пика на фертилно-изглеждаща ЦС. Гадното е, че никога не съм сигурна кой от двата е истинският Cry

# 23
Здавейте,
моля да ме извните, ако не съм намерила точното място /новичка съм Embarassed/ ...но мярнах тема за овулация и хоп - ето ме, защото искам да науча доста в това отношени. До сега си мислех, че съм наясно но наскоро един доктор ме застреля .. малко да поясня: имам проблем със забременяването, мин.год. имах една бременност, но неуспешна за съжаление Cry, и от тогава нищо .. ходене при лекари, изследвани и т.н. .. някъде бях прочела добри думи за д-р Александров и реших да пробвам при него. Той ми погледна само цветната снимка и спермограмата на мъжа ми и при споменаване на това, че имам проблем с овулацията отсече, че това са глупости - щом ми идвало всеки месец и бременността, означавало, че това за овулацията дето всички доктори до сега ми говореха, че липсвала не било вярно !!! Лекарите спекулирали с това "липса на овулация"  Shocked ....
Та в тази връзка бих искала да попитам, ако някой може да ми изпрати някаква инфо /ако има новости в изследвания и т.н./ , сайтове и т.н. ще бъда страшно благодарна!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
Здравей Тани  , добре дошла при нас !
За да разбереш имаш ли ову , ти препоръчвам да започнеш да мериш БТ . Ето да прочетеш за нея .
И ако имаш някакъв конкретен въпрос и не намериш инфо в нашата библиотека , пусни нова тема .
За по общи и дребни въпроси или обсъждани вече си говорим в седмичната тема .
Това не е критика , просто те упътвам  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт