(Ще) отказвате ли цигарите заради планираното бебе?

  • 3 303
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Освен да си купя два метра сезал и да си търся по здрав клон.  Twisted Evil
Вземи намали дължината на сезала, че вземе ти дойде дълъг и само дето си оптивала Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 419
Ама кажете ми кое удоволствие е без минуси
Ами...аз се сещам за едно...трябват мъжки и женски индивид, и после следват едни такива смешни-странни движения... Wink
бе и от тях има последствия/е, ама какви/о  Flutter - дай боже всекимо от това последствие  Blush

# 17
  • Мнения: 3 971
Аз спрях цигарите преди почти година Grinning Исках организма ми да се изчисти добре преди да почнем бебеправенето!

# 18
  • Мнения: 2 096
Аз ги отказах още януари месец. Но заради куп причини, а не заради една. Основната беше - поход в Рила в Мальовишкия дял. Така се запъхтях до горе и мислех че ще умра, та си обещах ако стигна до хижата - цигара вече няма да опитам. Тъкмо тогава имахме и съмнение, че чакаме бебе и това си оказа нужното въздействие. А и любимия не пуши и не му беше приятно да ме целува след като съм пушила и така... ВЕЧЕ БЛИЗО ГОДИНА НЕ ПУША .. и като знам, че не беше лесно отказването и идея нямам да ги започвам пак.
А за влиянието на цигарите върху плода - на всички ни е ясно че вреди, както и че организма се чисти от никотин и катрани с години. За това колкото по рано ги спрете толкова по-добре... ЛИЧНО МНЕНИЕ разбира се. Цигарите са не толкова удоволствие, колкото вреден навик. Така че воля му е майката..
Успех на всички!

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Аз ги отказах още януари месец. Но заради куп причини, а не заради една. Основната ,  Така че воля му е майката..
Успех на всички!
Принципно съм съгласна с теб ама стига де....то тук да дам воля..там воля...ами аз без воля ще остана бе момичета Crazy

# 20
  • Мнения: 4 399
В американските сайтове пише че пушенето трябва да се спре поне 3 месеца преди планувано забременяване.

Лично аз спрях да пуша около 1-1.5 месеца преди да забременея. При мен се получи по случайност, защото забременяването ми беше всичко друго, но не и планувано или очаквано.  Wink Аз реших да спра когато прочетох че пушачките влизат по-рано в климактериума, че по-рано се изтощава яйчниковият им резерв, че произвеждат повече некачествени яйцеклетки и съответно по-трудно забременяват. Честно да ви кажа понякога си мисля че точно това ми помогна да забременея. Не ви агитирам, всеки решава сам за себе си, просто споделям опит. Другото което мога да споделя с вас е че след като забременях не ми е ставало лошо нито от цигари, нито от кафе. Сигурно има и такива щастливки, но при мен няма разлика с времето преди да забременея. Та с една дума, изобщо не съм убедена че е по-лесно да се спрат цигарите след като забременеете. Истината е че спирането има някои странични ефекти, метаболизмът ви ще се промени, но пренастройването отнема около 1 месец и после всичко е наред. И изобщо не е толкова трудно колкото ни се струва. И аз съм се чудила какво ли удоволствие ще ми остане, но се оказа че чувството че си победил себе си дава много голяма наслада. И макар че качих около 1-2 кг когато спрях да пуша, ходех много по-иzправена и с повече самочувствие по улиците, zащото zнаех че съм постигнала нещо. Желая ви успех и в отказването и във забременяването! Grinning

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
малко ОФФ...Вяра какво ще е бебчето Blush

# 22
  • Мнения: 318
Иска ми се да ги спра тия цигари ама пусто нямам воля. smile3511 smile3515   Обаче ако наистина стане така, както се чува че след Нова година 1 кутия цигари ще струва 2.60 лв. , ще ме извиняват много , ама предпочитам да си купя наргиле и да си пафкам само в къщи smile3533 newsm44   А ако един ден, живот и здраве забременея, и ако още пуша, ще се опитам да проявя поне малко инат Banghead tantrum

# 23
  • Мнения: 267
И аз пуша, и струва ми се доста. Оправдавам се пред себе си с това че съм под голямо напрежение или други подобни...
Като решихме да правим бебе преди 7-8 месеца и казах че ги спирам. Получи се, ама точно докато ми дойде след първия опит. Не бях много чела тогава, и си мислех че ще стане веднага... но уви. И лапнах пак цигарата, все едно от нея ще забременея. От тогава насам все се каня да ги спирам, и все отлагам... а бебеправим усилено.
Ако стане бебето обаче, ще ги спра със сигурност, още повече че мъжлето не пуши и много ще се скараме сигурно ако пуша бременна.
Това е.
Аз ги отказах още януари месец. Но заради куп причини, а не заради една. Основната беше - поход в Рила в Мальовишкия дял. Така се запъхтях до горе и мислех че ще умра, та си обещах ако стигна до хижата - цигара вече няма да опитам.

И аз бях там миналото лято, и на много други места из Мальовишкия дял на Рила, но и на връх Мусала запалих цигара  Sick

# 24
  • Мнения: 247
Аз съм от сериозните пушачи, но когато стане мисля да ги спра. Иска ми се да не съм така привързана към тютюна  Embarassed но уви..

# 25
  • Мнения: 1 866
Аз много ви чета напоследък но много не се обаждам ама си викам айде да взема да си кажа мнението този път. Темата за пушенето много ме вълнуваше преди да забременея за първи път. Пушех по 1 кутия от около 10 години и не можех да ги спра, и май и не исках. Забременях от раз. И като разбрах за това спрях цигарите за 1 седмица. Просто бях щастлива и явно по-мотивирана. А и малко след това се започна едно яко повръщане до края на 3-я месец и това също помогна. Оттогава дори не съм си дръпвала веднъж, не че не ми се пуши... Сега пак искам бебе, не пуша но явно не става от раз... Така че зависи... newsm78

# 26
  • Мнения: 1 029
И аз реших да ги откажа,защото и без това само си давам парите за тях,а и сега като ги увеличат..Вярно,въобще не е лесно,но аз съм инат и реших,че по-добре да ходя на фитнес и там да си изразходвам яда от това,че не пуша. newsm62
Пък ще видим след време какво ще говоря и дали ще съм толкова убедена като сега Grinning
За протокола-не пуша вече трети месец...очаквайте продължение...

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз пуша по 2 кутий дневно.... Sick, и днес като разбрах, че съм бременна, двойно ми се допуши. Sad Ще се опитам да ги спра, но кото знам, че и с дъщеря ми пушех, а  и ми се пушеше....., та само ще опитам Thinking

# 28
  • Мнения: 1 951
Това може би е единственото неЩо около евентуалното zабременяване над което не си блъскам главата ....... zаЩото съм непуШачка  smile3533

# 29
  • Мнения: 3 154
Пуша, да. Искам ли да ги спра? Не знам. Оправдавам се пред другите, че ми липсва воля, но за себе си знам, че я имам, защото съм ги спирала преди... може би ми се иска още да се поотровя (колко мазохистично от моя страна). Дали ще ги спра, когато забременея? Да, ще ги спра. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт