Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 9

  • 48 927
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 652
Али, благодаря!

# 691
  • Мнения: 23
и искам да допълня,че АМ се почувства доста унижен,когато Пала в прав текст го обвини за стрелбата,че той не ползва халосни и даже демонстрира като стреля в един варел

# 692
  • Мнения: 31
говорят за наркотици (в случая отговора на брата -...toz yapmışlar -направили са прах т.е. наркотици) и след това обсъждат кой може да ги е предал първия път и се кани(АМ) да погуби мъжете,като излязат от затвора,които арестуваха в неговите лаборатории
http://www.bolumizle.com/Ask-ve-Ceza-592-19_3.html   7,35 е момента

Али    bouquet Hug мерси, мила, това беше и превода на BZ  ама нали прежежда на живо, мислех, че може не всичко да преведе

благодаря ви, страхотни стееее  newsm51    love001  love001  love001



и искам да допълня,че АМ се почувства доста унижен,когато Пала в прав текст го обвини за стрелбата,че той не ползва халосни и даже демонстрира като стреля в един варел

 hahaha  всеки си има поводи за гордост  Joy
чудех се защо се засегна толкова  Laughing

   bouquet

# 693
  • Мнения: 459
Очакваме превода с нетърпение!  Praynig Много неща се изясняват като се изгледа с превод!

# 694
  • Мнения: 1
Момичета, да не забравяме, че гледаме сериал все пак, а не игрален филм. И не бива към сериала да се предявяват високи изисквания, такива, каквито бихме предявили към игрален филм на същата тематика. Освен това на предпоследната серия превода беше, меко казано, доста странен, да не кажа объркан и непълен. А последния епизод все още не сме го гледали със субтитри, така че няма смисъл от словесни упражнения на тема динамичен или муден е станал сериала. За мен филмът е добър, и то много, интересни са фактите от живота на една част от турското общество, за които много не се говори. Засягат се проблеми, които за нас са останали в историята, за щастие. В крайна сметка всеки гледа това, което му допада и което търси. Някои харесват и гледат леки, ненатоварващи филми, други искат това, което гледат, да докосне не само зрителните им възприятия, но да бръкне и по-дълбоко в съзнанието и душата им. Аз не намирам филма да е станал по-муден, напротив, с всеки нов епизод затъваме все повече в проблеми, които сякаш нямат решение, въпросите са повече от отговорите и нетърпеливото очакване на превода е доказателство, че феновете на сериала се увеличават непрекъснато. Достатъчно е да се види колко хора четат темата, а за балкона във вторник вечер не е нужно да споменавам.  В по-предна тема бях предложила с превода да се занимават хора, които гледат и харесват филма, като се надявах, че това ще е фактор за по-ранното появяване на преведените епизоди. За съжаление, това не става, но все пак всички се надяваме момичетата да продължат да превеждат, за да можем ние, харесващите филма, да го гледаме. И коментариите ни да бъдат основани не само на картинки, но и на подробните диалози на героите.
И пак да благодаря на преводачките и да им пожелая ползотворна работа с  филма. Очакваме винаги с нетърпение появата на преведените серии. newsm51 smile3525 txtloves

# 695
  • Мнения: 652
Живота е нелогичен, Пенда, права си!
Но сериалът е разказ, за да е добър, то трябва да върви в един ритъм до края. Пълнежът би било обида.

# 696
  • Мнения: 0
Аз лично намирам смисъл в това което гледам . Филмът ме провокира  да мисля , да търся , да анализирам .Изключително ми е важно да чета и мнения различни от моето , тъй като проблематиката не е локална , а глобална - на едно цяло общество. Човешките взаимоотношения който ни представят са ужасно разнообразни . Колкото герои толкова и различни отношения .  Филмът ми е изключително полезен от гледна точка на иформацията , която получаваме от момичетата , който се грижат за нашата информираност Bz  Aleynam Emely . Благодарна съм и на момичетата ,който са причината да мога да си иградя мнение - товаса всички който се грижат да гледаме филма с превод . Правя коментари и споделям мнението си с уважение , макар то да се различава от мнението на някой друг. И  за последно  филмът ме провокира да опитам да уча езика. newsm03 newsm03 newsm03

# 697
  • Мнения: 31
оф, и аз не си падам по пълнежа, ама в кой сериал го няма  Rolling Eyes
сега се питам кое за кого е пълнеж  newsm78 и подозирам, че пак ще сме с различна визия  Grinning Peace
за мен пълнеж донякъде бяха рекламната агенция, сега се мъча да се сетя за последните серии  Thinking ми май всичко ми беше интересно - не казвам, че всичко ми хареса , но то не е и това идеята  Peace

Последна редакция: чт, 13 май 2010, 23:52 от пенда

# 698
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Живота е нелогичен, Пенда, права си!
Но сериалът е разказ, за да е добър, то трябва да върви в един ритъм до края. Пълнежът би било обида.
Опс Шеди ,ей тук не бих се съгласила с теб Няма сериал ,в който действието ,разказа  да вървят  в един и същ ритъм ,даже и  в най любимия ми *1001 нощи *и там нещата не вървяха  в едно темпо .

# 699
  • Мнения: 652
Защо да няма смисъл, Хиацинт? Аз мисля, че много добра дискусия си се получи. Ето, ти самата изказваш своето мнение.  
Аз, поне, обсъждам сериала като цяло, защото - казах неведнъж - даде сериозна заявка, а според мен има несериозни пропуски и искам да си сверя часовника с останалите почитатели на филма. Да видя до колко реална ми е преценката.  Защото материалът, вложен в този филм е първокачествен, струва ми се, че се използва непълноценно. За това подех дискусията.
Колкото до превода - извинявам се. Ангажирани са твърде много хора с превод и техническа страна, възможни са разминавания. Съжалявам, още веднъж. Мисля, че пропуските не касаят важни моменти, които да са определящи за разбирането на филма. Радвам се, за толерантното отношение и проявено разбиране към подобни неща.

# 700
  • Мнения: 1
Съни, наистина си ядосана! Недей така, отпусни душата! beer3
Алекс, страхотно мнение. Аз мисля по същия начин, що се отнася за вложеното във филма. Начинът на водене на разказ започна да ме дразни, нещо там куца - някак си се приплъзва отгоре, без да задълбае колкото е нужно. Проблемът с лошите например. Само пускат халосни в прозорците - това ми се струва несериозно малко. Диалозите - тук-там преповтарят фрази, забавя се разговора. Колкото до традициите - наистина доста се стараят в тази насока. Благодарение на БЗ, доста инфо се получи.
Разбира се, това са неща, които съм забелязала в различни моменти, не твърдя, че всеки епизод е такъв.
Ядосана съм и то не заради темата! Целият ми ден върви накриво. Ей сега го отнесоха детето и мъжа. Единият вече спи, другият отиде да учи по нощите. Ама поне изпуснах парата.

# 701
  • планетата Земя и по точно до морето
  • Мнения: 6
Aleynam много ти благодаря за уточнението, защото г-жа Броненосец ме хвърли в размисъл, дали в бързината на превода на живо БЗ е пропуснала точно това. Но ми се стори малко вероятно, заради важността на момента, точно свързан със стрелбата .  bouquet  bouquet  bouquet

# 702
  • Мнения: 652
Заби нещо, този форум.
Сирена, нали очакваме все по-добър да бъде всеки нов сериал.
Но, за да не съм голословна - Аси вървеше много плавно и в добро темпо. Мелодията, макар и по-меланхолично, също поддържаше стройна линия. 1001та нощи - ако не броим трети сезон, беше почти безупречна (въпреки караниците и дъъъъъъъългите раздели,).
Съни, като изпусна парата - по-добре, нали?

# 703
  • Мнения: 1
оф, и аз не си падам по пълнежа, ама в кой сериал го няма  Rolling Eyes
сега се питам кое за кого е пълнеж  newsm78 и подозирам, че пак ще сме с различна визия  Grinning Peace

Аз затона споделих, че всеки вижда нещата по различен начин, защото всеки от нас е различен - за едни определени неща са пълнеж, за други - други. Аз харесвам Нургюл, друг не я харесва. Това е нормално. Не е нормално обаче да налагаме мнението си. Вярно е, че има нелогични неща във филма. И ние го отчитаме. Например - в последната серия се чудехме как успяха да направят на сол прозорците при тази охрана, при тези високи дувари и факта, че къщата е доста навътре, а и Саваш сложи камери навсякъде след първата стрелба. Нямам обяснение на този факт и много ме подразни. Но това е сериал. Също така съм изказвала мнение по отношение облеклото на Ясемин - еднакви рокли, вярно е, че на моменти са твърде къси и не са подходящият дрескод за случая, например - когато отиде на първата среща със Саваш и после с другия клиент. Но пък някой да каже, че Нургюл е дебела, грях му е на душата. За сметка на това рекламната агенция е представена блестаящо - уверявам ви, че това, което се показва във филма е самата истина, или поне за българските. Едно към едно. Не случайно май рекламната гилдия в Турция се беше изказала отрицателно за филма, защото представяла агенциите в лоша светлина и рекламодателите щели да се отдръпнат. Или греша? Погледнете само рекламите по телевизията - 95 % от тях са ужасни.  

# 704
  • Мнения: 0
Момичета разплакахме човека.

Общи условия

Активация на акаунт