село Ресен?

  • 15 333
  • 79
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 175
  bouquet Blagodaria ti mnogo, sega shte gi razgledam pak.

# 61
  • Мнения: 175
babyrose ,
ето ти линк към европрограмите
http://evroprogrami.com/index.php?option=com_content&task=vi … 66&Itemid=191
Но за целта селото трябва да е включено в списъка на общини
http://evroprogrami.com/index.php?option=com_content&task=vi … 17&Itemid=167
Относно сроковете - тези програми периодично се отварят и затварят. Просто трябва да следиш.
Успех от мен  Wink

Za sajalenie Resen,ne e vkliuchen v programata,no tova ne ni prechi da prodaljavame da derzaem newsm68

# 62
  • Мнения: 175
Ei super si,m/u drugoto da se zapoznaem az sam Galia   friendship.Sega otivam da vidia kakvo stava s aganceto vav furnata eat i ubezatelno da pratish pozdravi na maika ti...Jivot i zdrave da izpime po edna bira v Resen.Nazdrave cheers
аз съм Ани friendship, приятно ми е.
Приятен обяд на цялото семейство  Party
Дано се видим, ще си запиша датите, да си подскажа, като дойде края на юли  Grinning
иначе по всяко време, пак можеш да пишеш и тук на лични  Wink

Здравей Ани,би ли ми казала ориентировъчно какви са цените на транспорт?Погледнах в map.бг и ми излезна, че разстоянието от София до Ресен е 3 часа с кола ,така ли е ? Ако си пътувала с влак ,рейс какви са цените до там от София.Също така видях, че има рейсове от Ресен до Велико Търново,казваш и маршрутки и таксита също са опция,какво са и техните цени ,ако знаеш?
Каквото можах прочетох за училището тук в нета,но инфото не е много.От първо четене ,това което пише е добре.Може ли да попиташ майка ти ,за малко повече подробности,от типа на смени,класови ,колко са децата,цени и обща информация.Англичаните ми споделиха,че на тях са им предложили да поемат часовете по английски,това е добре.Маненките ми говорят перфектно английски и немски,учим се български сега.Смятам от моя страна, че това да имат дори и малка среда с англо говорещи е добре,за да не го забравят езика,пък и обучените ако е с учител без акцент още по-добре.Благодаря ти за помощта предварително.
  bouquet

# 63
  • Варна
  • Мнения: 294
Галя, малко към София са ми в мъгла транспортите  Grinning, но:
- с автобус и с кола е около 3 часа - 2ч и 40(50)м е до началото на Сф, от там нататък зависи към коя посока на града и какъв е трафика.Цената на билета е 17лв(16лв) - зависи от фирмата - но има почти на всеки час автобус към Сф.
 - виж за влак е малко по-сложно - трябва да се отиде до Горна Оряховица - мисля, че билетите са на същата цена (аз пътувах от Варна доста редовно преди, че малко ме е страх от автобуси и разликата с билета на автобуса беше 1-2 лева по-ниска от автобусите, но мисля, че са изравнение сега). Колко е като времетраене - около 3ч и 30(40) мин. По-дълго е от автобуса.
 - за Ресен-Търново- билетчето между 1 и 1,20 - зависи от автобуса, бусче или такси(като таксито качва 4 човека)
За училището ще питам майчето и пак ще пиша  Wink

# 64
  • Мнения: 631
Тъй като виждам ,че си запозната със селото, пак и може да получиш информация от твоите родители,интересувам се по един въпрос.Какво мислиш, като бизнес и за развитие има нужда в Ресен?

Всяко лято съм там за по месец.... На фона на останалите села из България, това е едно от развитите, има живот и най - важното младите не са избягали. Имат 3 кооперации, които обработват земята, имат голяма свинеферма, ферма за щрауси, имат хлебозавод ..... 2-3 големи магазина, като единият е средно голямо Фантастико да речем. Селото има заведения и къде да пиеш едно кафе.
Центъра на селото е възстановен, а църквата и старото училище, което е музей са реновирани иреставрирани.
Честно казано на мен ми е минавало през акъла, че там могат да се създадат почти всякакви условия за някакво производство..... Ти какво имаш предвид???

# 65
  • Мнения: 631
Току що изчетох цялата тема. В селото има читалище, а преди години съм ходила на кино там. Ако имаш възможностите и енергията би могла да развиеш именно тази сфера. При положение, че има готов киносалон, със сцена и оборудване спокойно може да се направи танцова трупа, да се развият народни танци и театрални групи.

Пътя до В. Търново никак не е сложен, а това, което ми прави впечатление, че зимно време снегорин минава почти във всяка уличка на селото.

# 66
  • Мнения: 175
Тъй като виждам ,че си запозната със селото, пак и може да получиш информация от твоите родители,интересувам се по един въпрос.Какво мислиш, като бизнес и за развитие има нужда в Ресен?

Всяко лято съм там за по месец.... На фона на останалите села из България, това е едно от развитите, има живот и най - важното младите не са избягали. Имат 3 кооперации, които обработват земята, имат голяма свинеферма, ферма за щрауси, имат хлебозавод ..... 2-3 големи магазина, като единият е средно голямо Фантастико да речем. Селото има заведения и къде да пиеш едно кафе.
Центъра на селото е възстановен, а църквата и старото училище, което е музей са реновирани иреставрирани.
Честно казано на мен ми е минавало през акъла, че там могат да се създадат почти всякакви условия за някакво производство..... Ти какво имаш предвид???

В момента съм в рисърч,ослушвам се информирам се за да не стане така ,че да финансирам в нещо което след 1 месец трябва да го затворя!!!!Ако имате идея и сте запознати с района,давайте. newsm10

# 67
  • Мнения: 175
Галя, малко към София са ми в мъгла транспортите  Grinning, но:
- с автобус и с кола е около 3 часа - 2ч и 40(50)м е до началото на Сф, от там нататък зависи към коя посока на града и какъв е трафика.Цената на билета е 17лв(16лв) - зависи от фирмата - но има почти на всеки час автобус към Сф.
 - виж за влак е малко по-сложно - трябва да се отиде до Горна Оряховица - мисля, че билетите са на същата цена (аз пътувах от Варна доста редовно преди, че малко ме е страх от автобуси и разликата с билета на автобуса беше 1-2 лева по-ниска от автобусите, но мисля, че са изравнение сега). Колко е като времетраене - около 3ч и 30(40) мин. По-дълго е от автобуса.
 - за Ресен-Търново- билетчето между 1 и 1,20 - зависи от автобуса, бусче или такси(като таксито качва 4 човека)
За училището ще питам майчето и пак ще пиша  Wink

Ани ,цените за автобуса м/у Ресен и ВТ са мн добри.Все едно си взимаш маршрутка от Младост за центъра.Само не разбрах ,такситата колко излизат и дали има и там маршрутки?

# 68
  • Мнения: 175
Току що изчетох цялата тема. В селото има читалище, а преди години съм ходила на кино там. Ако имаш възможностите и енергията би могла да развиеш именно тази сфера. При положение, че има готов киносалон, със сцена и оборудване спокойно може да се направи танцова трупа, да се развият народни танци и театрални групи.

Пътя до В. Търново никак не е сложен, а това, което ми прави впечатление, че зимно време снегорин минава почти във всяка уличка на селото.

Ако щеш ми вярвай,но точно снощи си мислих за тази идея.За киното,читалището и сцената.Макар че изобщо не съм запозната с кино бизнеса.Някаква информация някой да има?
Иначе аз съм се специализирала и това ми е работата ,тук да организирам showa i Gala партита.Дали ще има pocva сред младите там? newsm78

# 69
  • Мнения: 631

Ани ,цените за автобуса м/у Ресен и ВТ са мн добри.Все едно си взимаш маршрутка от Младост за центъра.Само не разбрах ,такситата колко излизат и дали има и там маршрутки?


Такситата са около 6-7 лв. в посока, което не е никак зле, а има и такива, които чакат на спирката на автобуса и когато се съберат 4 човека за да се напълни таксито ги вози на цената на билета на автобуса  Peace

# 70
  • Мнения: 175

Ани ,цените за автобуса м/у Ресен и ВТ са мн добри.Все едно си взимаш маршрутка от Младост за центъра.Само не разбрах ,такситата колко излизат и дали има и там маршрутки?


Такситата са около 6-7 лв. в посока, което не е никак зле, а има и такива, които чакат на спирката на автобуса и когато се съберат 4 човека за да се напълни таксито ги вози на цената на билета на автобуса  Peace

Uau tova e mnogo dobre ,blagodaria za infoto  Hug

# 71
  • Мнения: 631
Току що изчетох цялата тема. В селото има читалище, а преди години съм ходила на кино там. Ако имаш възможностите и енергията би могла да развиеш именно тази сфера. При положение, че има готов киносалон, със сцена и оборудване спокойно може да се направи танцова трупа, да се развият народни танци и театрални групи.

Пътя до В. Търново никак не е сложен, а това, което ми прави впечатление, че зимно време снегорин минава почти във всяка уличка на селото.

Ако щеш ми вярвай,но точно снощи си мислих за тази идея.За киното,читалището и сцената.Макар че изобщо не съм запозната с кино бизнеса.Някаква информация някой да има?
Иначе аз съм се специализирала и това ми е работата ,тук да организирам showa i Gala партита.Дали ще има pocva сред младите там? newsm78



За кино бизнес все ми се струва, че ще ти е трудно - не съм запозната. Редно е да се поинтересуваш по - добре. Защо не помислиш за някакво производство - хем ще има работа за хората там, хем печалба.
Дойде ми и друга идея - тип селски туризъм, но санаториален и за чужденци, по европрограми за хора с увреждания. Провери и това - какви биха могли да бъдат твоите възможности да си осигуряваш посетители.

П.С. До колкото знам в селото има минерална вода, но това някой постоянно живеещ може да ти го каже.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 294
Учениците са в една смяна - 1ва. По един клас от 1ви до 8ми, средно около 17 деца в клас. Учителките пътуват от Търново. Майка ми не знае точно как протичат заниманията за съжаление, от родителите знае, че са доволни от учителките.
Относно минералната вода - на много голяма дълбочина са, и проекта е спрян много отдавна.
За таксито вече са ти казали - 5-7лева в едната посока. (много са им евтини такситата в Търново).
За кино мисля,че не е удачно - то като кино не знам от колко години не е действащо. Както казах се използва за гостуващи театри, фестивали или децата да изнасят представления там, събрания на кооперациите.
 

# 73
  • Мнения: 175
Искам да ви попитам ,ако знаете ,дали в селото има магазини-детски ,с женска и мъжка стока?
Както ви казах това е едно от хобитата ми ,което също така ми носи доходност-детска ,дамска и мъжка конвекция.

# 74
  • Мнения: 175
За туризъм ,не знам дали мога да преборя  конкуренцията.Те са чужденци и почти всички чужденци отиват при тях,което им го желая за напред.Ето виж:
http://www.resenlodge.com/html/bulgaria/contact.html
Ани е права,и аз проверих минералните източници са запечатани,макар че все още търсят инвеститор...но явно няма да е в моя калибър.
Като говориш за производство,тъй като тази сфера изобщо не ми е позната,какво имаш в предвид?

Общи условия

Активация на акаунт