село Ресен?

  • 15 294
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте ,има ли някои от село Ресен? Търся информация за живота там.Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 294
Питай. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 677
Za Resen, Turnovsko li stava duma? Ako ,e to hodial sum na gosti tam, nqkolko puti, vidq mi se dosta golqmo kato za selo, po-skoro e gradche.
         Hubava priroda imashe i mladi hora togava,a i diskoteki, no beshe mnooogo otdavna, predi 13god...

# 3
  • Мнения: 175
Уау здравей ,мислих че никой няма да пише Simple Smile Еми ще бъда директна,интересуват ме условията за живот в селото.Работа....къде работят повечето хора ,с какво се занимават?Разбрах че има училище и градина,но то е основно...после къде се пренасочват учениците?Как е със социалният живот,заведение,магазини,изяви..свободно време?Има ли много цигани и бездомни кучета..не ,че съм против, но колкото по-малко по -добре!Разбрах ,че в селото живеят англичани....как е живота с тях?Ти си младa ,как го чувстваш живота там?Ужасно ще ти бъда благодарна за отговорите.На един кръстопът сме и не може да се решим..хора ,като теб ще са ни от помощ...
 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 175
Za Resen, Turnovsko li stava duma? Ako ,e to hodial sum na gosti tam, nqkolko puti, vidq mi se dosta golqmo kato za selo, po-skoro e gradche.
         Hubava priroda imashe i mladi hora togava,a i diskoteki, no beshe mnooogo otdavna, predi 13god...

Da, tochno za nego Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 294
Уау здравей ,мислих че никой няма да пише Simple Smile Еми ще бъда директна,интересуват ме условията за живот в селото.Работа....къде работят повечето хора ,с какво се занимават?Разбрах че има училище и градина,но то е основно...после къде се пренасочват учениците?Как е със социалният живот,заведение,магазини,изяви..свободно време?Има ли много цигани и бездомни кучета..не ,че съм против, но колкото по-малко по -добре!Разбрах ,че в селото живеят англичани....как е живота с тях?Ти си младa ,как го чувстваш живота там?Ужасно ще ти бъда благодарна за отговорите.На един кръстопът сме и не може да се решим..хора ,като теб ще са ни от помощ...
 Simple Smile

Селото е около 2700 души (достигало близо 5000, но преди 5-6 години). Има да детска градина и основно училище. След това до колкото знам учениците се записват във Велико Търново (на 17км от селото). За съжаление, не е вече толкова благоприятно за работа - имало е работещи фабрики и предприятия, сега вече не. Основно има хора, които пътуват за работа във Търново и Горна Оряховица, т.к. има удобни автобуси почти на всеки час до Търново. Има си хранителни магазини, аптеки, заведения -силно казано (вярно е, че имаше и дискотеки, но това е било преди повече от 10 години). Има частна хлебопекарна, шивашка фирма - която изнася за Франция, предприятия за услуги - от което е останало само дърводелския цех Sad. Има музей, но за съжаление не се поддържа - за историята на селото, има си църква, която е най-голямата за региона, имат си читалище, където понякога идват гостуващи певци, театри, фестивали ... . През селото минават две реки - много удобни за пикници, риболов и слънчеви бани. Близо е до различни еко пътеки в околността.
Вярно е, че започнаха да идват англичани и да купуват къщи, но не са толкова много. Едно от семействата е направило от къщата си - къща за гости.
До колкото разбрах от майка ми обаче, вече сме имали циганска махала. Sad, едно време нямаше.
Как върви живота точно, не мога да кажа сега. Аз се прибирам един път в месеца и се виждам с родителите си. За мен там е пълно спокойствие и релакс. И много си го харесвам Simple Smile
Ако те интересува нещо конкретно, питай. Винаги мога да попитам или помоля родителите си, да питат, ако нещо конкретно те интересува Simple Smile

# 6
  • Мнения: 175
Има цяла махала от цигани казваш хм  Confused? Това не е много  добре.А как е с младите хора ,каква е горе долу статистиката за населението?Не знам но където и да се ровя  за селото ,само хубави неща чета,даже да не повярва човек Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 710
Има цяла махала от цигани казваш хм  Confused?


Но пък май няма бездомни кучета ... Confused

Има ли много цигани и бездомни кучета..не ,че съм против, но колкото по-малко по -добре!

# 8
  • Мнения: 175
 newsm62 newsm17 a dano .....

# 9
  • Мнения: 2 018
А къде няма цигани? Навсякъде са.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 294
Питах майчето Simple Smile, според нея ако трябва да говорим за съотношение млади и по-възрастни е  1 към 4. По-скоро младите си идват събота и неделя. Но и има хора, както казах, които си пътуват всеки ден.
За кучета, виждала съм свободни, но по-скоро са изключения, отколкото някакъв проблем.
Думата, която бих използвала за селото е, че е спокойно.  Близо е до средно големи градове, в които има всичко.
Това, че си чела хубави неща, може само да ме радва.  Имах невероятно детство там Simple Smile 

# 11
  • Мнения: 175
Тъй като виждам ,че си запозната със селото, пак и може да получиш информация от твоите родители,интересувам се по един въпрос.Какво мислиш, като бизнес и за развитие има нужда в Ресен?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 294
Тъй като виждам ,че си запозната със селото, пак и може да получиш информация от твоите родители,интересувам се по един въпрос.Какво мислиш, като бизнес и за развитие има нужда в Ресен?
Извинявай, не разбрах точно въпроса?
Дали може да се развива бизнес в селото?
Зависи какъв точно бизнес имаш предвид. Кметицата е много разтропана до колкото знам и може да помогне ако имаш бизнес план. Но, не искам да говоря наизуст. Ако искаш можеш да ми пишеш и на лични, защото така като гледам се получава само диалог Simple Smile
А и ако имам повече информация, ще знам какво точно да попитам и да ти предам по-конкретна инфо, която да ти бъде от полза Simple Smile

# 13
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Извинявайте, че се включвам неканена, не знам нищо за Ресен, но ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА АВТОРКАТА затова че се интересува от живота на едно българско село и възможностите за живот там!
Моите свекър и свекърва преди няколко години си купиха къща в едно приказно село на Русенски Лом (ТАбачка), но никога не бих живяла там за постоянно. Просто няма никъкви съвременни условия за нормален живот - училище, лекар, градина, свестен път до Русе, дори мобилна връзка няма... А иначе мястото е ПРИКАЗНО и реве за туризъм! Както из целия Лом между впрочем. Но някакси целенасочено се обезлюдяват подобни местенца и се тикаме в градовете.

# 14
  • Мнения: 257
Авторката се вълнува не толкова за самото село от гледна точка на хората и природата,колкото от материална гледна точка и печалба.
Идеята е да си направи бизнес там,навярно свързано със селски туризъм,откъдето и преобладаващите въпроси в тази насока.

Общи условия

Активация на акаунт