село Ресен?

  • 15 317
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 175
ПС:Извинявам се за грешките и буквите на латинеца Embarassed ,KREDORA с който пиша е под всякаква критика....,но добре че и този вид комуникация имам  Hug

# 46
  • Мнения: 5 630
Не сте споменали Първомайци,но там въпроса,доколко е добро място за живеене,е спорен...
Имам близки там, в момента имат малки деца и условията са ок. Но е по-близо до Горна Оряховица, до Търново пътя е ок. 40 мин.

# 47
  • България Сливен
  • Мнения: 245
babyrose , благодаря ти за прекрасния отговор!  bouquet Желая Ви успех на цялото семейство, в това "екзотично" начинание! Peace

# 48
  • Мнения: 175
blagodaria ot sarce  Hug pojelavam i na vsichki vas zrave i rados..,neka vseki ot nas nameri svoeto mestence pod slanceto i da bade shtasliv family

# 49
  • Мнения: 6 206

Има и нещо друго - децата от града имат меко казано пренебрежително отношение към деца от село.
Може би, ако имате или купите имот там - първо да поживеете пез ваканциите и да се огледате.



Ще ме извиняваш, но традициите не са това, което бяха...
Сега по селата живеят страшно много деца, деца на родители, израстнали по градовете.
Тези виждания се менят със страшна сила.

Zdravei,organizorah veche za liatoto da otiden i da badem malko v seloro .Shte otsednem pri Roni,moje bi veche gi znaech(shotlancite) .Vij tova http://www.gymboreeclassesbulgaria.com/
Dali moje neshto ot sorta da se poluchi.Zabeliagah ,che deistvitelno ima dosta malchugani v seloto.Ti kak misli?

Идеята да отидеш до селето и видиш реално нещата е много добра, защото това ти предложение показва, че всъщност си много далеч от нещата. Доколкото съм запозната с идеята, тя е социализация на деца и майки. Там това го вършат кварталното кафе, да не казвам, че се познават откакто са родени. Плюс че явно, без да се обиждаш, си доста далеч от представата за реалната покупателна способност на хората. Абсотюлтно съм убедена, че в това село има не повече от 2-3 потенциални клиента на този бизнес.

може да организирате седмични детски лагери, с  езикови курсове и танци,  , с каране на велосипеди, вечери на талантите и  приятелството около огъня,  , да им направиш истинска малко ферма, копие на виртуалната, и след всяка дейност да минават на друго ниво  Mr. Green) -можеш да им го измислиш всякак ......
Мисля, че няколко леки бунгала, или палатки и спални чували  в един хубав двор и душове със слънчева вода ще са достатъчни на първо време...... ,

и без това от големите градове се чудят какво да си правят децата през лятото....
ето една идея от подобно място - http://www.villyland.com/selishte.php



ето това вече е добра идея, много добра, но работи само лятото, през другото време - каквото и да направиш не можеш да докараш децата при теб.
[/quote]

# 50
  • Мнения: 175
kasper,Благодаря за мнението.Да права си, че не съм запозната много добре с финансовата възможност и цените по селата,точно за това правя и проучването.За идеите за работа съм още в начален процес,нищо окончателно или конкретно.От друга страна искам работата ми също така да подпомага по никакъв начин ,малко или много социалният и икономически живот в селото.Както и споменах,отворена съм за всякакви идеи.

ПС:скоро ми беше попаднал материал,за програма която помага финансово на млади предприемачи за развитие на селските региони...,ако някои попадне пак на такъва материал ,моля да ми го прати...търся търся и не го намирам(може да е изтекъл срока)
 

# 51
  • България
  • Мнения: 757
А къде няма цигани? Навсякъде са.
Само пожелай и на лични ще ти кажа къде няма НИКАКВИ Peace

 В Арбанаси например не живее нито един циганин.

Peace
Съвсем близо съм до теб,но има и друго райско кътче,но не го споделям лесно Wink
Обожавам Арбанаси м/удругото,там се омъжих Hug

# 52
  • Мнения: 175
 Peaceно виж ,като на мили сафорумки като нас може би би споделила радостта си? Praynig
ще го запазим в пълна тайна smile3505

# 53
  • в резерват
  • Мнения: 3 722


,но има и друго райско кътче,но не го споделям лесно Wink


о, има още много такива местенца  Peace ,  стига човек да има  око, за да ги забележи   Simple Smile

# 54
  • България
  • Мнения: 757
Peaceно виж ,като на мили сафорумки като нас може би би споделила радостта си? Praynig
ще го запазим в пълна тайна smile3505
Да,тайна ще си остане,само ние и целия форум Joy

# 55
  • Мнения: 2 386
Изключително приятна тема и много полезна. Като приказка ви чета.   bouquet

# 56
  • Мнения: 175
Peaceно виж ,като на мили сафорумки като нас може би би споделила радостта си? Praynig
ще го запазим в пълна тайна smile3505
Да,тайна ще си остане,само ние и целия форум Joy

ok ,lesno vikassh ne se dava6 Grinning,dai togava na licha Hug

# 57
  • Мнения: 175
Като ставаше въпрос за транспорт и училище,имах в предвид следната идея.Както казах вече смятаме децата да учат в местното училище до 7 -ми class,и по  план мъжът ми да  работи в ТАЙОТА във Велико Търново.Сметнахме го като разстояние и се получава точно същото часово време и километри, колкото сега в момента пътува всекидневно от единият край на София до другият-20/30 мин!С времето ако решим да останем,нищо не ни пречи да ги кара за училище в града ,пък и мене ако реша нещо там да започна.За връщане винаги има решение.Така са поне стандартите на американците и развитите страни на EU,да работят в града и да живеят в предградията,които също да са добре структурирани.Ако мъжът ми не работи в тази фирма ,може да помислим както вече споменахте идеи свързани с коли,куриерски и др услуги!!! Peace

# 58
  • Мнения: 175
Изключително приятна тема и много полезна. Като приказка ви чета.   bouquet

И се надяваме приказката да стане реалност и да има happy end ..." и те заживели щастливо ,до последният си миг."
 family 1swing

# 59
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
babyrose ,
ето ти линк към европрограмите
http://evroprogrami.com/index.php?option=com_content&task=vi … 66&Itemid=191
Но за целта селото трябва да е включено в списъка на общини
http://evroprogrami.com/index.php?option=com_content&task=vi … 17&Itemid=167
Относно сроковете - тези програми периодично се отварят и затварят. Просто трябва да следиш.
Успех от мен  Wink

Общи условия

Активация на акаунт