село Ресен?

  • 15 296
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 175
Не напротив ,интересувам се за живота и хората в самото село ,защото искаме да живеем там и да отгледам децата ти там.А за бизнес и възможност за работа ,естествено че и това идва на въпрос.Отворена сам за идея,просто защото сам всестранна личност.За хората и соцiaлнят живот се интересувам, за да го усетя и понеже с тях ще живея  ,така ако може да се каже.А за бизнес и работа se  допитвам ,за да мога да преценя с какво може да се изхранва нашето семейство?

# 16
  • Мнения: 175
Извинявайте, че се включвам неканена, не знам нищо за Ресен, но ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА АВТОРКАТА затова че се интересува от живота на едно българско село и възможностите за живот там!
Моите свекър и свекърва преди няколко години си купиха къща в едно приказно село на Русенски Лом (ТАбачка), но никога не бих живяла там за постоянно. Просто няма никъкви съвременни условия за нормален живот - училище, лекар, градина, свестен път до Русе, дори мобилна връзка няма... А иначе мястото е ПРИКАЗНО и реве за туризъм! Както из целия Лом между впрочем. Но някакси целенасочено се обезлюдяват подобни местенца и се тикаме в градовете.

М/у другото ,ние за това се насочихме към Ресен.Просто защото точно това което казваш като липса на другото село тук гo има.Търсенето ми е почти от 2 години,така че село Ресен покрива всички нужди от които мисля че се нуждаем,като се има в предвит че сме софиянци......! Embarassed

# 17
  • Мнения: 175
Тъй като виждам ,че си запозната със селото, пак и може да получиш информация от твоите родители,интересувам се по един въпрос.Какво мислиш, като бизнес и за развитие има нужда в Ресен?
Извинявай, не разбрах точно въпроса?
Дали може да се развива бизнес в селото?
Зависи какъв точно бизнес имаш предвид. Кметицата е много разтропана до колкото знам и може да помогне ако имаш бизнес план. Но, не искам да говоря наизуст. Ако искаш можеш да ми пишеш и на лични, защото така като гледам се получава само диалог Simple Smile
А и ако имам повече информация, ще знам какво точно да попитам и да ти предам по-конкретна инфо, която да ти бъде от полза Simple Smile

aneli s първо много ти благодаря за отделеното време и помощта Hug
Въпросът ми беше от типа-ти като млад човек, какво мислиш, че му липсва на селото и може да бъде вид бизнес за мен и развитие за Ресен?

# 18
  • София
  • Мнения: 16 028
Доколкото познавам селото - бива,  даже може да се нарече село от градски тип.
Но имате 2 малки деца - помислихте ли за тях? До едно време ще учат в селското у-ще. То дали ще им даде добра подготовка за след 7 кл? След време ще трябва да пътуват до Търново за да учат. Има редовен превоз, не е проблем. Но децата растат - ще искат да останат на кино, на среща с приятелчета до по-късно. Как ще се придвижват, все вие ли ще ги развозвате?
Има и нещо друго - децата от града имат меко казано пренебрежително отношение към деца от село.
Може би, ако имате или купите имот там - първо да поживеете пез ваканциите и да се огледате.
После да вземате решение за живот там.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 294
Babyrose Simple Smile няма защо, ако мога да помогна, защо да не го направя Simple Smile
все пак, беше и приятна изненада за мен като видях темата Simple Smile
Не знам колко ще съм точна в преценката си, т.к. вече от 10 години не съм постоянно там и си ходя с цел да видя родителите си и да си почина от работа.
Единия вариант, за който се сещам е "селски туризъм". Всъщност не знам в какво и с какво имаш възможност да се занимаваш. Ще е по-добре да попитам все пак, да разбера какви възможности  може да има.
Утре ще пиша пак.

# 20
  • Мнения: 175
Аз за това искам да използвам докато са малки.Разучих училището и подготовката е добра,при положение че има и други деца като тях(анличанчета) ,които тепърва навлизат в българската система.Също така плануваме бебе,което ми се иска поне в първите години да израства на слънце и тревичка,  1swingа не в панелите.Докато те завършат 7 class ,ми се струва че е достатъчно време за да усетим живота там и да решим за себе си.Но определено искам да израстват в по-спокоен начин на живот и да почнат да ценят не само материалните неща.Знам ,че това зависи от нас родителите и за това искам да направим тази таи голяма за нас стъпка.За тяхно добро!Иначе ако бяхме само ние с мuжат ми  dance dazzler1....е ,знаете каква е разликата с деца и без деца.....!

# 21
  • Мнения: 175
Babyrose Simple Smile няма защо, ако мога да помогна, защо да не го направя Simple Smile
все пак, беше и приятна изненада за мен като видях темата Simple Smile
Не знам колко ще съм точна в преценката си, т.к. вече от 10 години не съм постоянно там и си ходя с цел да видя родителите си и да си почина от работа.
Единия вариант, за който се сещам е "селски туризъм". Всъщност не знам в какво и с какво имаш възможност да се занимаваш. Ще е по-добре да попитам все пак, да разбера какви възможности  може да има.
Утре ще пиша пак.


Завършила сам педагогика,работила съм цял живот в show бизнеса(танцьор -хореограф)тук в ДЕ си имах училище по танци.Имам нюх и хобитата са ми търговия(конфекция),имоти ,покупка продажба на коли и завършени курсове с много интерес към удължаване на коси и фризьорство....., Embarassedкакто казах всестранна личност съм.Да мислила сам за хостел,селски туризъм,но в Ресен вече има и е мн добър...,даже това лято мислим да оtsеднем там.Разпитай вашите,какво си коментират местните,от типа  "Еееее ,ако го имаше и това тук..." и може да измислим нещо. Party

# 22
  • Варна
  • Мнения: 294
няма проблем, утре ще пиша  Wink

# 23
  • Мнения: 175
няма проблем, утре ще пиша  Wink

pojelavame ti leka vecher ot nas  Hug

# 24
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Babyrose Simple Smile няма защо, ако мога да помогна, защо да не го направя Simple Smile
все пак, беше и приятна изненада за мен като видях темата Simple Smile
Не знам колко ще съм точна в преценката си, т.к. вече от 10 години не съм постоянно там и си ходя с цел да видя родителите си и да си почина от работа.
Единия вариант, за който се сещам е "селски туризъм". Всъщност не знам в какво и с какво имаш възможност да се занимаваш. Ще е по-добре да попитам все пак, да разбера какви възможности  може да има.
Утре ще пиша пак.


Завършила сам педагогика,работила съм цял живот в show бизнеса(танцьор -хореограф)тук в ДЕ си имах училище по танци.Имам нюх и хобитата са ми търговия(конфекция),имоти ,покупка продажба на коли и завършени курсове с много интерес към удължаване на коси и фризьорство....., Embarassedкакто казах всестранна личност съм.Да мислила сам за хостел,селски туризъм,но в Ресен вече има и е мн добър...,даже това лято мислим да оtsеднем там.Разпитай вашите,какво си коментират местните,от типа  "Еееее ,ако го имаше и това тук..." и може да измислим нещо. Party


Това ще ти даде най- вярна представа дали мястото е за теб или не. Само уточни за себе си какво точно искаш и очакваш от мястото и не пренебрегвай интуицията си. Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 294
Babyrose хммм това, което ми казаха родителите не е много, но все пак може да е отправна точка Simple Smile
 - да се направи детски кът; заведения за големи има, но за деца не.
 - ти си танцьор-хореограф, може да обучаваш децата.
-  да се измислят програми за деца за съботите и неделите (могат да се привлекат и деца от града)
Всъщност да се мисли в тази насока - за децата Simple Smile
А и пак можеш да се занимаваш с покупко-продажба на имоти, или интернет проджаби он-лайн на каквото и да е продукция - да бъдеш посредник - в селото има от миналата година интернет връзка.
Като дойдеш през лятото може и да ти хрумнат и други идеи като го поразгледаш. Ще се срещнеш и с хората там, можеш да поразпиташ, повече мнения да посъбереш Simple Smile

# 26
  • Мнения: 175
Zdravei,organizorah veche za liatoto da otiden i da badem malko v seloro .Shte otsednem pri Roni,moje bi veche gi znaech(shotlancite) .Vij tova http://www.gymboreeclassesbulgaria.com/
Dali moje neshto ot sorta da se poluchi.Zabeliagah ,che deistvitelno ima dosta malchugani v seloto.Ti kak misli?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 294
Zdravei,organizorah veche za liatoto da otiden i da badem malko v seloro .Shte otsednem pri Roni,moje bi veche gi znaech(shotlancite) .Vij tova http://www.gymboreeclassesbulgaria.com/
Dali moje neshto ot sorta da se poluchi.Zabeliagah ,che deistvitelno ima dosta malchugani v seloto.Ti kak misli?
Да за нещо подобно имам предвид. Майка ми е детска учителка и винаги е искала да се направи такова място, където децата се събират и лудуват на свобода ... освен в детската градина  Grinning
Както казах, като пристигнеш в селото може да получиш още по-пълна картина за състоянието и възможностите. До колкото разбрах семейството при което ще отседнете, освен стайте за гости е открило заведение пицария и хората са много доволни. Те могат да  ви помогнат също с информация относно бизнес развитие или да си помагате взаимно за в бъдеще.
да пишеш, кога ще гостуваш и може да се засечем и срещнем на село  Wink

# 28
  • Мнения: 175
Nie 6te otsednem na 31.07 i 1.08 za pat na more.Na vrashtane kam Sofia zadaljitelno pak shte minem.(9.08) Ako si mi pishi  facebook- Galia Smith.Maika ti vse oshte li e deistvasht uchitel?

# 29
  • България
  • Мнения: 757
А къде няма цигани? Навсякъде са.
Само пожелай и на лични ще ти кажа къде няма НИКАКВИ Peace

Общи условия

Активация на акаунт