добре ли се живее в лас вегас

  • 18 014
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 169
мислим че със 100000 долара все ще излезе нещо #Crazy newsm78 Peace

С тези пари ще купиш пицарията на някой Българин и той ще ти я продаде с 100000 клаузи, за да може като не върви добре бизнеса да си я вземе обратно....

А, лиценз за алкохол с тези пари е  Crazy

# 31
  • Мнения: 62
vanhorne толкова ли е трудно  Thinking а как стои въпроса с намирането на работа ??? newsm78

# 32
  • Мнения: 62
ianajar работна виза трябва навсякаде но ти явно не си запознат Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 1 169
vanhorne толкова ли е трудно  Thinking а как стои въпроса с намирането на работа ??? newsm78

Много по- трудно от преди, много. Зависи, каква работа търсите.

# 34
  • Мнения: 7 837
Вегас обаче не е най-прекрасното място за емиграция, защо точно там?


E, как защо? Грисъм е там.  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 523
malka, така и не разбрах вие имате ли право да пребивавате и работите легално в САЩ. Първо този въпрос уредете, работа все ще намерите. Изобщо даже няма смисъл да си пишем глупости в темата, ако нямате идея как ще дойдете тук.
Иначе нелегално тук да се стои изобщо не си струва. Поне аз не бих стояла тук нелегално, ако сме преди 20-30 години може, но сега не.

# 36
  • Мнения: 1 169
Вегас обаче не е най-прекрасното място за емиграция, защо точно там?


E, как защо? Грисъм е там.  Simple Smile

Не е така, но както и да е. Лас Вегас има една улица с казина, всичко останало няма нищо общо с казината. Живяла ли си тук Яна?

# 37
  • Мнения: 2 990
ianajar работна виза трябва навсякаде но ти явно не си запознат Crossing Arms

Не, не съм. Не съм тръгнала аз да работя в ЕС, та, мисля, ми е простено, че не съм наясно. Все си мислех, че като ЕС граждани българите също имат право да работят в други европейски държави без специални разрешителни: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=457&langId=bg , ама може да съм в грешка.


Кейси, кой Грисъм?  newsm78
Ванхорн, не съм живяла във Вегас, разбира се, визирах климата и нуждата от коли, когато казах, че не е най-прекрасното място (моя си гледна точка, трябваше да уточня). Не ми е хрумвало, че само казина има там, чак пък толкова... и аз гледам телевизия от време на време  Wink  Mr. Green

# 38
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Baby искаме да живеем нормално като бели хора без да се лишаваш от нищо  да работим нормално и спокоино     тук в бг  е луда работа #Crazy Twisted Evil #2gunfire
Ясно ми е какво имаш в предвид  Tired и напълно те разбирам и подкрепям. Но темичката ти и подхода е малко детински да ти кажа честно. ianajar беше написала много хубаво, че ако имате толкова $ за харчене, е най добре да ги инвестирате в образование. Всичко ще си дойде на място след това, и ще живеете като бели хора. Ако знаете чужди езици, не е необходимо чак до щатите да ходите за да живеете като бели хора. Търсили ли сте информация за инвестиции например във Франция? А някъде другаде в ЕС където даже ако инвестирате собствен капитал например в земеделие може да получите субсидии от държавата и да ви помогнат за започването? Не казвам, че това е на 100% възможно, но преди да се натръгнете континенти да сменявате, огледайте се какво може да се направи на старият континент. Сигурна съм, че възможностите няма да са по малко. Аз лично сяматам, без да ангажирам никого с моето мнение, че инвестиции в България са като $ хвърлени на вятъра  Tired Освен ако не искаш да се бориш с мутри и др. подобни истории, но това е др. тема.  ooooh!

ianajar по принцип си права, но има условия в повечето държави от ЕС за Българи да работят в тях. Това пак е др. тема... но за определени професии пазара е отворен и е ? на формалност и малко време да получиш разрешително за работа. А за престой виза или разрешително не ти трябват. Ако ще си селф емплойд, в повечето държави от ЕС няма проблем да живееш и работиш като такъв.

# 39
  • Мнения: 616
Ами ето няколко причини които аз като човек който не се занимава пряко с бизнес виждам:
Бизнес страната:
 Рецесията . Не случайно снежната топка тръгна от щатите. Това което аз виждам е плашещо...Хора специалисти с години опит остават на улицата съкратени...Мъжа ми постоянно обучава стажанти напоследък, само че не такива току-що завършили училище, а хора на по 40 години които не могат да намерят работа в сферата си и на тази възраст карат курсове за преквалификация и сменят професия и работят безплатно за 20 и няколко годишни келеши като мъжа ми, само и само да видят лъч надежда. Единственото положително е че имотите са по-евтини, но в определени луксозни райони и опр. тип имоти си държат високите цени.
 Бюрокрацията. Емиграцията просто е свързана с една камара документи в по 12 екземпляра разглеждани от 6 различни чиновника преди да бъдат одобрени, просто не пускат хора ей така да дойдат.
 Мястото. Вегас е града на забавленията, там всичко е пробвано, всичко е направено, всичко е познато...Ако отваряш бизнес винаги е хубаво да си намериш нова ниша, примерно в град пълен с традиционни ресторанти по-добре отвори суши бар, отколкото поредния традиционен ресторант. Във Вегас каквото и да направите ще имате страшно много конкуренция.

От страна на живота в Щатите:
Въобще не е този рай който всички си мислят че е като гледат филмите. Истината е че социалната политика на страната е под всякаква критика.  Здравеопазването е ужасно, ужасно скъпо, и дори не е на кои знае какво ниво. Не мис е рови но ако гугълнеш класация по страни за нивото на здравеопазването, лошо ще ти стане, щатите са бая бая надолу, под южноамерикански страни дори! Образованието също е безумно скъпо, като почнеш още от детската градина, докато стигнеш до магистратурата си платил не знам колко образования в европейска страна! Пенсионната система също е всеки за себе си...
Да, чувствам се тук по-сигурна и на пътя, и в собствения си дом, чисто и красиво е, има си преимущества не отричам, но много хора не осъзнават какви много сериозни негативи има.
Ако избирах страна в която да живея спокойно и да си гледам децата, по-скоро бих избрала Канада или Австралия (придържам се към англоговорящите, сиг. съм че и в Европа има добри избори) Може да погледнеш федералната програма за Канада, много по-лесно пускат хора, имат страхотна социална политика..

Също така, като странична бележка, лично никога не бих отворила сама бизнес който преди това не съм опознала до основи работейки за други хора, за да им 'открадна' ноу-хау-то да видя всички подводни камъни, защото повярвай ми, има такива малки неща които могат да те изцедя финансово за които дори не предполагаш. Това значи и да си го направил в същата страна, както отбелязаха по-нагоре, всичко е толкова различно...

това много накратко, темата е доста обширна

# 40
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Това което аз виждам е плашещо...
MissNellie нали знаеш, тревата от другата страна на улицата винаги изглежда по зелена  Tired И найстина нещата в щатите се промениха много от 90-те на сам. Просто толкова много, че  ooooh! Но има още хора които не са го усетили.  Tired И за това тревата изглежда таква  Wink

Намирането на работа в щатите вече в основни линии стана, ако познаваш някого, говоря за масовият работник, а не за определени специалисти.  Peace

# 41
  • Мнения: 62
MissNellie направо ми разби мечтите  ooooh! другия ни вариант е за италия и по твоите думи май ще се окаже по добрия избор  Peace

# 42
  • Мнения: 6 385
Лас Вегас или Италия ... стройна логика. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 62
Barbabeau кво и е на логиката  newsm78

# 44
  • Мнения: 7 605
Че липсва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт