добре ли се живее в лас вегас

  • 18 015
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 990
Малката, това, което Мис Нели е написала за Щатите, може с леки редакции да се отнесе до почти всяка европейска страна. Няма място, където да заминете и изведнъж животът ви да стане приказка. Навсякъде ще има проблеми, навсякъде поне в началото ще сте втора ръка хора, докато не докажете качества, навсякъде нещата ще се окажат по-скъпи, по-сложни и далеч не толкова лъскави, колкото отдалеч. Почети малко за страните, където мислите да емигрирате, има теми по страни - виж майките какви проблеми обсъждат и така нататък.

И на мен ми е странна логиката ти. Къде е Вегас, къде е Италия....

# 46
  • Мнения: 62
логиката е тази че и двете дестинации  има кинти  за италия става въпрос за милано Crossing Arms Peace Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 7 605
логиката е тази че и двете дестинации  има кинти 

Моля?

# 48
  • Мнения: 62
вижте бе хора отворихме темата за да може тези които са били там да дадат някой съвет или да ни разяснят нещата но явно с много малки изключения можете само да се присмивате  Cry

# 49
  • Мнения: 62
MissNellie и baby много ви благодаря май само вие ни приехте насериозно   bouquet

# 50
  • Мнения: 868
Дори в такава трудна икономика, за хора с добър капитал, със знания, и с амбиция ще се намерят възможности. Трудно ще е в Щатите (особено за малките бизнеси сега е ужасно), но не е невъзможно ако човек знае какво точно иска и как да го направи.  

Този форум, обаче, не е мястото където може да се получи реална помощ по тоя въпрос.   Никой няма да ви каже как да направите добър бизнес план, например, или да ви обясни в детайли законите за международен бизнес.  При всяко начинание, най-важно е човек да знае как да намери ресурсите (информация!! включително), които са нужни.  Може би първо намерете тези надеждни ресурси и тогава, на базата на всичко, правете планове.  Няма нищо лошо в това да мечтаем и опитваме.  Успех!

# 51
  • Мнения: 62
права си но ние искахме да получим представа за живота там не сме очаквали бизнес план вапреки че вече ни направиха такав за бозаджийница Joy

# 52
  • Мнения: 868
I kude kak se jivee e subektivno--100 mneniya ot 100 maiki, v zavisimost ot lichniya im opit. Nameri demografski danni, socialno-ekonomicheski statistiki, etc.

(I moje s po-malko ot 1 mln da se zapochne dori v U.S.  Wink

# 53
  • Мнения: 62
http://www.public-republic.com/magazine/2007/06/450.php това е мнението на  един българин Peace Peace Peace

# 54
  • Мнения: 523
(I moje s po-malko ot 1 mln da se zapochne dori v U.S.  Wink

Може, може и с 10,000 долара да се започне бизнес в САЩ. По принцип нещата са доста лесни и уредени в това отношение. Стига да имаш как да дойдеш тук легално и да го започнеш . Ако нямаш тази опция, се искат въпросните 1 млн. или 500,000 долара. Не случайно по-горе писах, че без да се има идея как ще се урежда статут тук, няма смисъл да си пишем. Поне авторката да вземат за зелени карти да пуснат на есен. Хайде, докато още ги има, че после не се знае.
П.С. по принцип за пиците които се писа по-горе се иска начален капитал от 30,000 долара за да се вземе пица на най-известните вериги.

# 55
  • Мнения: 616
Baby това за тревата ми е до болка познато и все говоря ли говоря и се опитвам да дам и друга гледна точка, но как да се бориш с холивудската пропаганда...

Малката, това, което Мис Нели е написала за Щатите, може с леки редакции да се отнесе до почти всяка европейска страна. Няма място, където да заминете и изведнъж животът ви да стане приказка. Навсякъде ще има проблеми, навсякъде поне в началото ще сте втора ръка хора, докато не докажете качества, навсякъде нещата ще се окажат по-скъпи, по-сложни и далеч не толкова лъскави, колкото отдалеч. Почети малко за страните, където мислите да емигрирате, има теми по страни - виж майките какви проблеми обсъждат и така нататък.

Абсолютно съм съгласна.

С Pixie  И eagle също.

Ако наистина решиш да ходиш в Щатите, първо проучи визите и зелените карти, защото да се отиде легално в Щатите със разрешително за работа е трудно, много по-трудно отколкото подозираш. Общо взето, ако не спечелиш зелена карта от лотарията или не се ожениш за американец, не знам за друг вариант които да е приложим за твоя случай. А има хора кандидастват за зелени карти години наред и не печелят лотария е все пак, късмет, я стане я не...

Интервюто с това момче е много несериозно за мен поне (да не говорим че от професионална гледна точка е просто нелепо, аз като човек журналист никога не бих публикувала такова нещо). Общо взето е нахвърлял някакви много общи впечатления след няколко месеца живот...

# 56
  • Мнения: 523
Няма изобщо да коментирам писаното в тази "статийка". Само искам да обърна внимание, че е от 2007 г. От тогава се случиха доста промени и много от нещата вече са коренно различни. Vanhorne, ако се включи може да каже за промените точно във Вегас, тъй като аз нямам преки впечатления от там.

# 57
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Malka, ето ти два линка: 1 § 2 . В тези ликнове можеш да манериш много информация както за Лас Вегас, така и за който и да било щат или град (поне повечето градове). Има много полезна информация. Като започнеш от демографска до финансова.

Аз лично съм живяла повече от 1 десетилетие в щатите, и на мен ми харесва. Но няма да пренебрегна това което МисНелие написа. Съгласна съм с нея. Но има и много положителни страни. По принцип страната като цяло е много уредена. Ако нещо не ти е съвсем ясно, информация можеш на мериш в нета за всичко, в буквалният смисъл на думата. Друг е ?, че сега както там, така и на в много от западните държави в Европа, кризата е завилняла с мн. голяма сила. До колко е разумно да се прави инвестиция е друг ? Но всеки си преценява сам колко и дали може да рискува.

# 58
  • Мнения: 1 298
Момичета, наистина ли човек със 100 000 не може да започне бизнес в Щатите?
Направо съм учудена от такава голяма разлика с тук.
С толкова пари в Холандия определено можеш да стартираш малък бизнес - пъб, магазин, салон за красота и пр.

# 59
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета, наистина ли човек със 100 000 не може да започне бизнес в Щатите?
Направо съм учудена от такава голяма разлика с тук.
С толкова пари в Холандия определено можеш да стартираш малък бизнес - пъб, магазин, салон за красота и пр.
Разбира се, че можеш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт