Хоопонопоно: техника да душевен мир сега, завинаги и след това

  • 140 284
  • 360
  •   1
Отговори
# 15
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Лени, много, ама много ти Благо-Даря! Ти наистина си отговорът на проблемите ми (дето ги обсъждахме в другата тема). ТЕС прокси + точно тези думи=Лечение на душата!
Обичам вииииииииииииииии!




# 16
  • Мнения: 1 652
поздравления за темата!

# 17
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Ето основните принципи с малко думи:

В живота и връзките си се ръководя от следните прозрения:

1. Физическата вселена е актуализация на моите мисли.

2. Ако мислите ми са ракови, те създават ракова физическа реалност.

3. Ако мислите ми са съвършени, те създават физическа реалност, преливаща от ЛЮБОВ.

4. Аз съм 100% отговорен за създаването на моята физическа вселена в този и вид.

5. Аз съм 100% отговорен за поправянето на раковите мисли, които създават една болна действителност.

6. Няма такова нещо като "навън". Всичко съществува като мисли в ума ми.

# 18
  • София
  • Мнения: 291
оооооооо, това е тема, която и мен ме интересува  Hug  Hug  Hug
преди време и аз търсих инфо и не намерих

цитирам нещо от един друг форум, написано е от Dreamer (потребител в другия форум), пробвам го непрекъснато, работи страхотноооо:

При Лен - ами всъщност е нещо за което и Хари Баба споменаваше -100% отговорност. Всяко нещо около нас има причина да съществува която е в нас си.
Ако го балансираме в нас ще се балансира някъде другаде също - навсякъде другате всъщност.


Иначе практически погледнато могат да се правят много неща. Най-често го ползвам - ами някой разказва нещо например и се усеща че емоцията му е кофти и му пречи.

За момента с почистването на кофтито усещане за това нещо в мене изчезва от човека. Тествал съм го доста(меко казано) и като цяло не се сещам изключения - що-годе всички които съм питал после са казвали че има ефект - пък то се и усеща. После си спомнят нещото, но вече е чистичко един вид.

Пробвал съм го и за по големи събития. Като цяло работи доста готино - само че вече не ползвам толкова думичките - просто е усещането за разтваряне към източника и позволяване той да се влее в нещото и да го върне в чист вид.


http://shamballa-bg.net/forum/index.php?showtopic=821&hl=%D5 … CD%CE%CF%CE%CD%EE

т.е. аз го разбирам така - важно е не какво става, а нашето отношение към него, съответно може да променяме ситуации като ги осветляваме чрез нашето отношение към тях - без емоция, като наблюдаваме странично (не се впрягаме) и реагираме осветляващо в любов на момента

Последна редакция: нд, 09 май 2010, 10:00 от svetlina_8

# 19
  • София
  • Мнения: 291
сетих се още нещо, понеже препрочитам книгата "Ръководство по извисяване", там има едно такова изречение
ДА ЗАДЪРЖАМЕ СВОЯ УМ ПОСТОЯННО В СВЕТЛИНА ...


И още нещо - що ли не ми допада изречението "съжалявам", нали ВСИЧКО Е УМЕСТНО, става това, което е най-добре, в нечий живот може да сме приели ролята на недотам приятна личност ... въпрос на предварителни планове (повече инфо в "Притчите на Крион"). От личен опит - хората, от които ме заболя най-много ... ме накараха да се променя най-бързо  Joy
Освен това кой как ще реагира е въпрос на личен избор Simple Smile
Някой разбира ли що се извиняваме? ..... от куртоазия, от културни навици, по навик ......?

Последна редакция: нд, 09 май 2010, 10:35 от svetlina_8

# 20
  • Мнения: 10 686
Привет, светлинка!  Grinning

Относно "Съжалявам" и аз усещах някакъв необясним дискомфорт в началото / не че сега не съм още в началото, хехе  Joy/
За мен всъщност смисълът на въпросното "Съжалявам" е по-скоро израз или изказ на раздяла с миналото. Да оставиш нещото, събитието или каквото там е, в миналото и да продължиш напред  Grinning
Американците много често казват "I am sorry" без изобщо да влагат кой знае какъв дълбок смисъл  Wink
Така че това словосъ4етание може и да е продиктувано от техния начин на мислене  Hug
Това са само мои разсъждения, може и да не съм права  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 652
като заговорихме за словосъчетания

хоопонопоно

на гръцки понос, поно е болка.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Може би смисловия превод ни прави малко номера- естествено тяхното "I'm sorry"  ние го превеждаме като "Съжалявам, извинявай", но аз го приемам като българското "Прощавай". Това не е точно "съжалявам", въпреки че си приличат. За мен смисъла е точно искане на прошка не като извинение, а в смисъл че осъзнаваш присъствието на проблема и работиш за неговото преодоляване. Затова за мен "съжалявам" е "прощавай".
ОБИЧАМ ТЕ
ПРОЩАВАЙ
ПРОСТИ МИ
БЛАГОДАРЯ

На български не се връзва така. Затова
"Съжалявам, прости ми, обичам те и благодаря." Идеята е ,че напълно приемаме случващите се неща като наша лична отговорност, след това изчистваме, изтриваме болката си от тях, обикваме ги и благодарим за това, че са били част от живота ни.
Адски олеква като минеш през това- а самите думички...наистина- на английски или на български или дори без думички, важното е, че проблема утихва и се неутрализира.
Интересното е, че прилагайки хоопонопоно, проблемите просто престават да добиват важност, значение и дори смисъл. В този момент възникват тези вдъхновения, за които се говори в книгата и това привлича само прекрасни неща в живота ни.
Тази техника определено се различава от всичко останало, въпреки че изглежда простичка.

# 23
  • Costa Rica
  • Мнения: 551

И още нещо - що ли не ми допада изречението "съжалявам", нали ВСИЧКО Е УМЕСТНО, става това, което е най-добре, в нечий живот може да сме приели ролята на недотам приятна личност ... въпрос на предварителни планове (повече инфо в "Притчите на Крион"). От личен опит - хората, от които ме заболя най-много ... ме накараха да се променя най-бързо  Joy


Аз пък от снощи си пея песничката, но вместо "Please, forgive me" ми идва отвътре фразата "I forgive you", явно има защо.

# 24
  • София
  • Мнения: 291
м да, доста напомня прошката на Свияш - "С любов и благодарност ти прощавам и те приемам такъв, какъвто Бог те е създал ........." и т.н.

и отново - почваме от себе си - прошка на себе си, после прошка на околните и чак тогава молим за прошка от тях .......... т.е. докато помолим за прошка вероятно вече сме "отработили" ситуацията

както напомня и за Кехоу - техниката му за изместване на мислите ......... тя не че е "негова" де  Joy, ама той я е описал по-подробно

 Hug

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 12
като заговорихме за словосъчетания

хоопонопоно

на гръцки понос, поно е болка.
Интересно, наистина. Хоопонопоно е от хавайски и определението е: "да постъпиш както трябва" или "поправи грешката"
Хоопонопоно означава начин, за освобождаване на енергията от болезнените мисли или грешки, които водят до нарушаване на равновесието и или заболяване, за да стане възможно въздействието на Божествената мисъл, думи, дела и действия.
Никъде не срещнах думата болка. Но какво ли е хоо или хо?? Ако е нещо като "махам, премахвам, изчиствам, освобождавам, изличавам...." тогава има интересенсмисъл . Нерде Полинезия, нерде Елада, но май наистина всичко е ЕДНО.

За английско говорещите ето един  добър сайт за хавайските традиции http://www.ancienthuna.com/ho-oponopono.htm И в него има обяснение на думата: Ho'oponopono means to make right.

Не че става ужасно ясно...  Simple Smile

Последна редакция: нд, 09 май 2010, 14:07 от adi69

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
, но май наистина всичко е ЕДНО.

Е, е  Wink

# 27
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
В момента чета книгата на Джо Витале и ми се наби една фраза:

Life is a habit, so I’ve been acquiring the habit of a good life.

Животът е навик, така че започнах да придобивам навика да живея добре.

Колко вярно!

# 28
  • Мнения: 1 652
като заговорихме за словосъчетания

хоопонопоно

на гръцки понос, поно е болка.
Интересно, наистина. Хоопонопоно е от хавайски и определението е: "да постъпиш както трябва" или "поправи грешката"
Хоопонопоно означава начин, за освобождаване на енергията от болезнените мисли или грешки, които водят до нарушаване на равновесието и или заболяване, за да стане възможно въздействието на Божествената мисъл, думи, дела и действия.
Никъде не срещнах думата болка. Но какво ли е хоо или хо?? Ако е нещо като "махам, премахвам, изчиствам, освобождавам, изличавам...." тогава има интересенсмисъл . Нерде Полинезия, нерде Елада, но май наистина всичко е ЕДНО.


И ако хоо- е премахвам- получава се-ПРЕМАХВАМ БОЛКАТА - супер-тълкувание-.благодаря~ Hug

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 12
  bouquet darena  разбира се, че си права!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт