Майско слънце вече грее, парка зеленее, ФЕВРУАРЧЕТО на мама гука и се смее (7)

  • 21 186
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 304
Рали,прости ми ,моля те!Обещавам другия път да постна по-голяма снимка! Praynig Praynig Praynig
Ние ще пропуснем Борисовата (и) днеска Sad Crossing ArmsНалага се да отиден на лекар,че от снощи Калоян има сополи,до които обаче по никакъв начин не мога да се докопам(нито с клечка,нито с аспиратора) и трябва да ги видим,че заради очето не можем да си позволяваме никакви хреми! Thinking
Пламче,имаш и от нас стиснати палчета и ще чакаме като се върнеш днес да доложиш как са минали нещата!!! Hug Hug Hug
Мемо, welcome!

# 481
  • София
  • Мнения: 6 011
ДУ!
Бобиш, дано бързо се оправи Кало! Тея сополи са голяма мъка за бебетата, от сутринта два пъти се захласва от рев заради аспиратора.  Sad Ако не ги издърпам пък направо не може да диша, какво остава да яде.

# 482
  • До Балкана
  • Мнения: 100
ДД!
И Борил хърка, но като го напръскам със стеримара, той почва да киха и изкарва всичко или аз помагам. Но искам да питам: Преди 2 дни изживях сериозен стрес и от тогава вече 2-ри ден кърма йок. Cry особено в едната гърда. Слагам малкия по-често да суче и най-вече на проблемната, но нищо само леко сълзи. Другата има повече, но на фона на това, което се е добивало от нея си е нищо. Да пия ли нещо, нямам идея, моля за помощ!
Мъжете, които сервирате сутрин, определено зареждат! Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 246
ДД,

Стар,Бобиш - пак сте се погрижили за общото благо !

Бобиш, тяе сАполи и аз не мога да ги докопам,а детето се дави и кашля от тях... Confused

Пух,успех и да се от4етеш подобаващо !

И ние сме от 12 ч. на консулт и да видим освен хремата,какво ще правим с акането,че 4-ти ден днес става.  Rolling Eyes

# 484
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Добър ви ден и от моя милост!

Успех на всички в начинанията и приятни разходки! Grinning

Аз освен дето не можах да мигна от „любов“ към съквартиранТЮТЮ #2gunfire, с нищо друго не мога да се „похваля“.

Люси все още е леко попрегракнала, а снощи съм я и претоплила -- за пръв път не можа да спи от пърдеж, но и от жега явно, и ме изуми, а може би е усетила мойто НЕспокойствие. Thinking

Няма да повярвате, но ако не ми мине котка път, днес ще се подстрижа и ще си сложа боя, да съм убава и аз, като мускетарките и Стели, други не съм виждала на снимки скоро.

# 485
  • София
  • Мнения: 6 011
Мяуче, днес ще успееш, сигурна съм!  Grinning Вие с какво я лекувате Люската?

# 486
  • Мнения: 210
Добро утро!
Аз изпратих една пратка с две опашки на свекитУ Rolling Eyes И след като чистенето на вилата се отложи се хващам да  1dishes 1ironing newsm79 newsm28 в постоянната щабквартира Crazy То и да си мъж не е песен, ама това жената  ooooh!
Приятни разходки на всички Hug
И на мен много хора ми липсват Thinking но съм суеврна и Ш'си замълча, дано просто от шляене по градинки да не им остава време за писане  Laughing

# 487
  • Мнения: 172
Ха добър ви ден мацки  wavey

Ние току що се връщаме от педито. Отложихме Пентаксима, щото Али има малко сополи, а и покашляше до вчера, та педка каза да задържим малко, а и аз не се напъвам...НО кофти с тея мерки и теглилки се получи нещо...качила е само 250гр за месец и седмица  doh Кво е тва нещо...кърма има, яде си детето по 6 пъти на ден, не мърмори за още манджа (имаме нервни периоди, но те не са за манджа), пълни памперси по 2-3 пъти на ден...що така   Thinking
Сега да сме правили контролно кърмене или както му викат там - да я меря преди и след хранене...и ако е по-малко от 120-130 гр май спомена нещо за дохранване, но аз не мисля да го приложа   Whistling А, каза и да се изцедя, за да видя колко имам, но и тук удари греда, как да изкарам колкото бебка  Crossing Arms

Айде сега моля да чуя, че всичо е ОК независимо от 250те грама  Rolling Eyes
Пффф мноооо ме е яд така  ooooh!

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 10:27 от Teddy*

# 488
  • Мнения: 219
Боби, да се оправя бързо Коки! Много неприятно, но дано не е сериозно  Praynig Hug
Пожелавам бързо оздравяване на Макс и Люската също!!! Пфу, че гадни болести! Само да се тормозят децата  Thinking

# 489
  • Мнения: 3 718
Шами, през деня имам чувството,че ми е постоянно на гърда,но да речем през около 2 часа.През нощта към 2-3 ч после към 5-6 и 7-8 ч.Не знам колко се събират честно казано... Thinking Иначе го оставям да си суче бая време,дори след като е свър6ило млякото,но не виждам да се увеличава. Дохранвам - правя 120 мл като невинаги ги изпива всичките.Даже накрая пак завършваме на гърда,защото се нерви и така се успокоява и заспива.О6те сме и на биберон с една дупка,за да не свиква да му е лесно.
Пеперудке, опитвала ли си с компресия, писалах ти за тази техника, помага на бебето да изсуче повече мляко за по-кратко време? А тази добавка от 120 мл. на един прием ли я даваш или разделена? Наистина е трудно да усетиш кога млякото се увеличава, защото ти реално не го виждаш. Но ако опиташ да даваш добавката след кърмене и от двете гърди плюс компресия и разделена на няколко приема, като постепенно я намаляваш като количество, ще усетиш как вървят нещата. Възможно е така постепенно кърмата да се увеличи и да замести добавката. Но опитай да е бавно и плавно.

megelina, често ако майката по принцип (през бременността също) е с нисък хемоглобин и детето може да е така, без това да е непременно проблем. Разбира се, това не е закон и ако те притеснява, може би е вариант да направите ново изследване с кръв от вена.

Нарцис, можеш да приемаш рибено масло. Но ти си знаеш, че добавките не заместват разнообразното и пълноценно хранете и то е за предпочитане  Peace

Dallcheto , опитай да се успокоиш и най вече да си повярваш, че всичко ще се оправи. Можеш ли да опиташ нещо. Седни удобно, пий един чай или полегнете на някоя зелена полянка и се почерпи с любимо питие (разбира се не силно алкохолно  Mr. Green ), сладолед ... каквото ти доставя удоволствие и щастие. Отпусни се, не мисли за това дали и колко кърма има и тогава предложи гърдата.
Емоционалното състояние на майката има пряка връзка с хормоните, отговорни за рефлекса на потичане. Когато майката е под стрес, рефлекса се забавя. Обратно, приятната емоция, мисълта за бебето, усещането за щастие, често задействат рефлекса на потичане дори и когато бебето не е на гърда.
Та вярвай в себе си, че ще се справиш. Създай си щастливи емоции, гушкайте се много с Борил и се надявам скоро да се похвалиш, че всичко е зад гърба ви  Hug

# 490
  • Мнения: 210
Теди и при нас е горе-долу такова положението за месец и три дни 300 гр.  Tired
А за изцеждането, не е само това. Аз отказвам да го правя, защото Мартин не иска да пие вече от шише Shocked е няма да си хвърля кърмата, за да му дам АМ после Naughty Докато е спокоен и все пак нещо наддава не мисля да му давам АМ. А ако все пак започна да давам, ще заместя едно хранене, а няма да дохранвам. Док, поне за това е на същото мнение ... Sunglasses
Само при нас е кофти, че разплаче ли се все ми се струва че е гладен Tired

# 491
  • York
  • Мнения: 826
Емоционалното състояние на майката има пряка връзка с хормоните, отговорни за рефлекса на потичане. Когато майката е под стрес, рефлекса се забавя. Обратно, приятната емоция, мисълта за бебето, усещането за щастие, често задействат рефлекса на потичане дори и когато бебето не е на гърда.
Та вярвай в себе си, че ще се справиш. Създай си щастливи емоции, гушкайте се много с Борил и се надявам скоро да се похвалиш, че всичко е зад гърба ви  Hug

Далче, виж колко жубаво го е казала Шаманката. Успех  Hug

# 492
  • York
  • Мнения: 826
Всички ли излязохте по разходки?
Анета заспа и сега ще трябва да я чакам а се пробуди  Rolling Eyes

# 493
  • До Балкана
  • Мнения: 100
Ох, разплакахте ме! Cry Явно ми е дошло в повече. По този случай реших да отидем на Габровския карнавал и да се срещна с приятелите си! Надявам се като се върна в неделя да се похваля с голям млеконадой! Hug

# 494
  • Мнения: 210
О
Ох, разплакахте ме! Cry Явно ми е дошло в повече. По този случай реших да отидем на Габровския карнавал и да се срещна с приятелите си! Надявам се като се върна в неделя да се похваля с голям млеконадой! Hug
ИСКАМ И АААААААЗ НА КАРНАВАЛ  newsm45 newsm45 newsm45

Общи условия

Активация на акаунт