Отговори
# 75
  • Мнения: 228
Причината е, че плацентата ми е била много тънка и не е можела да храни бебето. Това също се вижда на ехограф.

# 76
  • Мнения: 5 401
Снеж, мила!  Hug Никоя майка не бива да изживява това, през което ти минаваш сега! Честита ти рожбичка, бъдете силни и двете сега и скоро ще се гушкате!  Hug  Heart Eyes

... Искам и да те питам, тъй като имам много кърма- пълня по 130 мл на цедене от двете гърди, но се цедя 3 пъти на ден. Достатъчно ли е това за да не ми спре кърмата? Наистина искам да я поддържам, защото като изкарат беба от кувьоза ще ми дават да я храня... ако мога разбира се  Praynig

Вместо Змея: По принцип само 3 пъти цедене в денонощие е недостатъчно за поддържане на лактацията. Сега си в период на регулиране на производството - в началото има повече кърма, защото организма се готви да храни 2 бебета - природата не е заложила автоматично хормоните да получават информация дали бременността е била многоплодна или не. Но след няколко дни млякото намалява в съответствие с търсенето от страна на бебето. Т.е. колкото по-рядко гърдите получават стимулация, толкова по-малко кърма ще се произвежда и обратното. За да запазиш кърмата си, която е най-най-най ценна за мъничката ти Василена, е хубаво да цедиш през 2 1/2 - 3 часа - средния интервал, по който бебето суче.

Аз не издържах и се обадих на Славчето: с изтекли води е, обикаля коридорите на Майчин дом, има нерегулярни контракции и малко разкритие. Ако тази нощ не започне раждане от само себе си, утре сутрин ще предизвикат раждане чрез системи и чудеса. Изпраща на всички поздрави и целувки, а пък ние стискаме палци.  Praynig Praynig Hug

Следва поздравителен пост...

# 77
  • Мнения: 17
tesita, gerganagt, Ивон, krischana, Рени и Лилка ,Честити ви бебчета! Да растат здрави и щастливи!  Hug Hug Hug

desex, честит рожден ден! Да си здрава и много щастлива!  bouquet

vivere, да ти е жива и здрава рожденничката!


_Snej_ Честита ти бебка и на теб, това което ти се е случило е направо недопустимо, но важното сега е малката да наддаде грамчета и да се гушкате скоро  Hug


# 78
  • Мнения: 62
Стискам палци на Славчето, дано всичко мине леко! Тия хора я измъчиха в болницата!  Whistling

# 79
  • Мнения: 5 401
desex, Честит празник! Здрава, прекрасна и много щастлива с малко пакетче!  Hug

Честити бебчета на Рени, Мими и Лилка! Бъдете щастливи с малките съкровища, много да ви радват и да ви създават много поводи за гордост!  Hug

Ако пропускам някого, извинете и честито!  Heart Eyes

Грахка, нямам шанс да ходя по лекции с Каби. Нещо ме е хванал мързела дори да организирам май-ска кърмаческа, а е време.  Rolling Eyes

Днес бях на тонове в ОБ и видях Ивон, Ева и разкошните Калоян и Моника.  Heart Eyes  Heart Eyes Пак се впечатлих приятно - този път от начина, по който обличат бебчовците.

# 80
  • Мнения: 1
Здравейте мили маминки сега се връщам от тонове ,пак са 120 утре сутрин ме искат пак в 10,30 часа,категорично ми казаха да не лежа по гръб само на една страна.Малко съм по-спокойна сега  Tired,видях Лилка и нейната голяма сладурка ,толкова е красива малката принцеска ,че нямам думи да я опиша направо.Иначе Лилка се е раздвижила вече опитали са да се кърмят ,но не много успешно за сега ,но не се е отказала.

# 81
  • Мнения: 228
Бръм мерси за отговора. Ще навивам часовника да ме подсеща. Дано при Славчето всичко мине гладко и безпроблемно!!!

# 82
  • Мнения: 219
Ето подробности за Мимак (ако някой не ме е изпреварил). Родила в 13.50ч днес. Бебчо се казва Кардам-3060кг, 50см, с операция

# 83
  • Мнения: 95
Честити бебета на Ренито, Мимак, Лилка и Снеж! Да са ви здрави и засмени, и да растат много щастливи!

Момичета, недейте така да изключвате Снеж от поздравленията - забелязах, че повечето честитки са за останалите момичета, а на нея - съчувствие. Снеж, наистина е много мъчно това, което се е случило, и аз лично се препотих докато стигна до края на поста и се уверя, че в крайна сметка детето си е живо и здраво и расте, но най-важното е, че си станала мама на една прекрасна дъщеричка! Пиши по-често как се развиват нещата, а ние ще стискаме палци. Дано не съм засегнала някой, нямах това за цел.

Бюти и Облаче, и при нас се праща "baby announcement card" до роднините и приятелите, с която се оповестява раждането на бебето, като повечето двойки правят професионална фото сесия за тази цел, или поне нещо подобно. Само дето тук подаръците идват предварително - роднините организират бебешко парти и носят подаръци за бебето когато майката е около 7 месеца бременна. Отделно ние имахме и 2 такива с приятели, и общо от 3 бебешка партита почти събрахме всичко, което ни трябва - затова и до последно се въздържах да пазарувам, колкото и да ме сърбяха ръцете  Mr. Green В тази връзка, един от подаръците ни даже беше фото сесия на новороденото - това от приятелка, която е професионален фотограф и снима точно бебета и семейства.

Аз последните два дни голямо пишкане му удрям, че и през нощта започнах много повече да ставам. Това дали е знак, че слиза надолу юнака?

# 84
  • Мнения: 5 401
Илейна, радвам се, че си по-спокойна.  Hug Вярвам, че бебчето ти е добре, просто днес е по-поспаливо и спокойно.  Heart Eyes

С Лилка, при необходимост, можете да се свържете с Ивелина Станева - помощник за кърмене във Варна: http://lalechebg.com/contacts/

Снеж, ще се справиш, бъди търпелива и упорита. Когато цедиш, мисли за Василена и за деня, в който вече ще сте неразделни. Знаеш, че психическата нагласа е много, много важна.  Hug

Ето подробности за Мимак (ако някой не ме е изпреварил). Родила в 13.50ч днес. Бебчо се казва Кардам-3060кг, 50см, с операция

Прекрасно име е избрала Мимак!  Peace

... Момичета, недейте така да изключвате Снеж от поздравленията - забелязах, че повечето честитки са за останалите момичета, а на нея - съчувствие. Снеж, наистина е много мъчно това, което се е случило, и аз лично се препотих докато стигна до края на поста и се уверя, че в крайна сметка детето си е живо и здраво и расте, но най-важното е, че си станала мама на една прекрасна дъщеричка! Пиши по-често как се развиват нещата, а ние ще стискаме палци. Дано не съм засегнала някой, нямах това за цел...

Сигурна съм, че никоя от нас не е искала поста да й звучи като изключване от поздравленията, а напротив - по-специално поздравление с цел подкрепа в този нелек момент за Снеж и бебка!  Peace

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 521
Аааа, аз мисля, че честитихме на Снеж, когато роди. Сега само подробности научаваме. Може и да бъркам, че една седмица четох през редовете. Snej, скоро ще бъдете заедно, мила и ще се гушкате на воля   bouquet
Днес си помислих, че Мимак много липсва. ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ КАРДАМ !!!

Стискам палци на Славчето  Praynig Praynig Praynig

Благодаря за отговорите за стерилизатора - и аз нещо такова помнех, но е по-добре да съм сигурна  Peace
Облаче, аз ти звъннах за пъпчето, но и другите момичета вече са казали. Като падне, се продължава със спирт до зарастване на раничката, а сутрин и вечер Топоцинче. Мокренето не е чак такъв проблем, но пречи да изсъхне по-бързо. На Криста е вързано много високо. Още не е паднало, но след време ще се наложи да и слагам лепенка - доста изпъкнало е и едва ли ще се прибере само  Sad

# 86
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
Аз съм от юнските майки, но надничам и тук, че нищо чудно да стана и Майска мама ... Mr. Green
Та исках да кажа на Снеж - Честита дъщеричка - моя племенница се роди 850 гр. и я изписаха към 1900гр. да си  я отглеждат вкъщи при мама и тати било най-добре. Така че твоята дъщеричка си е даже голямо слънчицето и ще се оправи скоро  Peace  Peace  Praynig  Hug

# 87
  • Мнения: 52
Снежи, ЧЕСТИТО МАЛКО СЪКРОВИЩЕ, ВЕЧЕ СИ МАМА И ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД!

Стискаме плаци на Славчето, дано не се мъчи много и бебка бързо да излезне!

Лизи, завиждам ти на спокойствието и търпението  Heart Eyes , така ме тресе нервата и от гъдите ми тече огромно количоство, вече не знам какво е  и от къде се е взело  ....newsm78

# 88
  • Мнения: 171




Аз последните два дни голямо пишкане му удрям, че и през нощта започнах много повече да ставам. Това дали е знак, че слиза надолу юнака?



Herzog, и аз тия дни се скъсах да пишкам и дори нямах никакво облекчение след излизане от ВЦ-то. Даже помислих, че имам някаква инфекция ама се оказа, че главата на бебка наистина е слязла надолу.

# 89
  • Мнения: 4




Аз последните два дни голямо пишкане му удрям, че и през нощта започнах много повече да ставам. Това дали е знак, че слиза надолу юнака?



Herzog, и аз тия дни се скъсах да пишкам и дори нямах никакво облекчение след излизане от ВЦ-то. Даже помислих, че имам някаква инфекция ама се оказа, че главата на бебка наистина е слязла надолу.

И аз съм така момичета, даже още сутринта ви се оплаках  Sad днощи не съм мигнала ... над 15  пъти пишках и сега се зарадвах кат опрочетох че може да е заради слизането на главичката. Така или иначе утре съм на доки и ще видим  Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт