Отговори
# 60
  • Мнения: 40
dudunski, alexxana, много благодаря за разясненията за епизиотомията. Преди време гледах филмчета в нета имаше и такова цепене, но просто не съм знаела, че се нарича така. Само дето си мислих, че това се прави в някакъв краен случай ако нещо се наложи само.  Rolling Eyes

_Snej_, това направо не е истина!!!  Shocked Аз ако съм не само ще я съдя, ами ще направя в сичко възможно, за да й почерня живота. Ужасно много мразя хора, които са безотговорни до мозъка на костите си, още повече когато става дума за друг човешки живот! Важното е, че с беба сте добре. Да ти е жива и здрава и скоро да си я вземете вкъщи!  Praynig

Честит бебо на Ренито и бързо възстановяване на мама  Hug

Аник, ти поне вече имаш едно детенце и можеш да направиш сравнение, че има много педита, които сега се придържат към остарели методи за отглеждане. Ама аз как да разбера, кое е остаряло и кое е ок за бебо, като това ще е първото ?!  newsm78

# 61
  • Мнения: 1
Снежи мила това което си преживяла е ужасно ,но важното е ,че ти и бебка сте добре и стискам палци да сте си заедно скоро  Hug,а тази "лекарка" не мопга да ти опиша какво заслужава #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Честити бебчета на Мимака и на Ренито ,да са живи и здрави ,много щастливи дечица да порастнат   bouquet

# 62
  • Мнения: 143
Туфитури, ти постоянно ли си с такова кръвно или при прегледа сега са ти го измерили токова? И аз от време на време вдигам, ама не е да е постоянно така.

Ей, Мимак ако е родила - страхотно, само чакаме официални новини

Николче, айде ти си наред!!!

Относно педиатрите, аз съвсем не знам какво да правя. Утре ще ида в кварталната поликлиника и ще си избера някой който ме иска, колкото да ни слага ваксини и т.н. иначе за други съвети и следене ще разчитам на друго педи и така

# 63
  • Мнения: 6
Аз сега званнах на доки по тела и ми каза че трябв ада ме прегледа и така ще решим дали ще ме приемат,защото можело да почакаме още някой друг ден Tired

# 64
  • Мнения: 371
dudunski постоянното ми кръвно е 80 на 140(от както отекох-крака,ръце),а това ми е било веднъж такова,обаче казаха,че е много опасно толкова високо кръвно

# 65
  • Мнения: 14
 Blush Добър ден на всички, аз още  се мотая тук, прегледът ни мина добре, все така си стоя, а бебко не иска да излиза май,ако не излезе ще ми провокират раждането, но няма как. Най-странното е,ч е до към 13 стоях в болницата, голямо чакане му ударих и оттогава като ме започнаха гадните контракции не минават, даже поспах уж да минат, ама се събудих от режеща болка и сега пак ме стегна, но да видим колко ще изкарам, да не се върна пак днес, но през спешното, а искам вече, много искам да раждам  Blush
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАЙЧЕТА ЗА ТЕХНИТЕ МАЙЧЕТА БЕБЧЕТА  Embarassed
Снеж, много се радвам, че бебка е добре, не се притеснявай, аз също съм се родила 1500 грама и съм стояла в Дом майка и дете, мама каза, че до 2 кг. съм стояла в кувьоз в родилното, чак после в дом майка и дете, а на 2500 са ме изписали, горе-долу месец след раждането. Така, че другия месец по това време ще си бъдете вкъщи, всичко ще е наред.  Hug

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
Честито на Ренито, Мимак и Лилка!!!

Облаче, да го нагушкаш този сладък бонбон  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Снеж, направо се смразих като те четох  Confused Дано бързо наддаде малката буба, а ти си търси правата  Peace Не разбрах защо плацентата са я гледали цялото отделение - презряла ли е била  Confused
Уф, сега се психирах направо след твоя случай  Cry

Аз се обадих на моя док - в петък ме иска в болницата да видим  Laughing

Хайде, Кременче, Славче, Илейна, Николее - вие сте   Hug

# 67
  • Мнения: 233
Честито бебче на Ренито!!!!     bouquet

Снеж, честито и на теб! Наистина е неприятна цялата ситуация, но е най-важното, че е жива и здрава, а на килограмчета ще наддаде бързичко. Но, мога да си представя как си се притеснила... Hug

милкинис, дано не ти се налага да ти правят епизиотомия.  Peace Наложителна е само в крайни случаи, да, но в България е стандартна процедура.  Confused

И аз чакам с нетърпение официалните вести за Мимак.

кременче, айде, стискам палци тази вечер да ходиш до спешното!!!  Laughing

облаче, и ние нашата картичка си я моделирахме сами. Тук можеш и в печатница да поръчаш, но за дизайн взимат доста пари.  Money
Иначе, за пъпчето, при нас и преди, и след като падне (1-2 дни), препоръчват да се почиства само със спирт, нищо друго. Но, в Бг може да има и разни други мазила.  Peace

# 68
  • Мнения: 143
Мили мами, пожелавам на всички позитивни мисли и колкото се може по-малко тревоги на финала. Знам че не е лесно, но нека се опитаме да сме позитивно настроени за толкова очакваното събитие!!! Hug

Туфитури, опасно е ако постоянно е такова кръвното, моментно може да се дължи на всичко. Аз последния път се ядосах много на акушерките че ме мотат с документите и като ми го измвриха бам - 170/120 и айде по изследвания и чудо, следобяда вече си ми беше нормално. Не се шашкай, направи това, което ти казват лекарите ама щом не ти е постоянно състояние значи не е страшно. А ако знаеш колко мами тука с ме с отоци ехеееееееееей, това си е част от играта  Hug

Уфф, Кременче, горкана

# 69
  • Мнения: 2 559
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ХУБАВИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ И НЕКА ТЪПКАНО ДА ВИ СЕ ВРЪЩАТ!!!
 
Hug Hug Hug

vivere, да е жива и здрава и много щастлива хубавата кака Яна!   bouquet

Змейче, не успях днес за лекцията, сутринта звъннах на доки да ми каже кога да ходя за тонове и той пък измисли в 10.15ч да съм отишла  Confused , но нищо де, надявам се следващия път като се видим вече да сме с бебоците  Hug

От утре вече давам карт-бланш на бебка да излиза, условието да мине на мама рожденния ден вече е наполовина изпълнено  Joy

Аз успях да дочета старата темичка, но тази ще я чета по-късно, сега отивам да правя салатки, че ще чакам гости  Grinning

# 70
  • Мнения: 136
Честито на Ренито, Мимак и Лилка!!! Да си ви живи и здрави бебоците и много да ви радват!!!

Снеж, стискам палци всичко да е наред с малката Василена, мисли позитивно, ще наддаде и после ще се гушкате удома!

tufituri
стискам палци и на теб, както стане, не го мисли, важното е да сте добре с бебчо!

Дано при Славчето всичко е минало бързо и лесно!

Облаче, малкия Крис е страхотен!!! И аз си правя разни такива картички от време на време, но не ги пращам, само да им останат за спомен от по-важните моменти и събития Grinning
А за пъпчето педито ми каза 1-2 дена след като падне пак да почиствам само със спирт и след това вече може да го мокрим.

Успех и на всички мами, които сте тръгнали към родилното!

Ние от днес май се обзаведохме с колики, не са силни, но не може да си поспи спокойно мъника. Ще вземем капки пък да видим как ще е, кърмим се на честичко, поне това действа успокояващо. Падно му и пъпчето и скоро ще направим първата хубава баня. Подготвяме и количката да започваме разходките и ние Grinning

Хубава вечер на всички!!! Hug

# 71
  • Мнения: 233
От утре вече давам карт-бланш на бебка да излиза, условието да мине на мама рожденния ден вече е наполовина изпълнено  Joy

desex, и аз така бях... молех се да не реши да се роди точно на моя рожден ден.  Grinning

Мамита, при нас казват, че дори пъпчето да не е паднало, не е никакъв проблем да се мокри и бебето да се къпе. Ние не сме го пазили изобщо на Мишел, мокреше се, после като изсъхнеше с малко спирт го почиствахме и готово... Не знам каква е причината в България да препоръчват да не се мокри. На вас какво ви казаха като причина?  newsm78

# 72
  • Мнения: 228
Kremenaks успокоих се като разбрах, че около месец отнема достигането на желаното тегло  Hug Аз днес като ме изписваха пак говорих с педиатъра и ми каза, че е смъкнала само 20 гр, но вече е върнала теглото си от раждането, слава Богу  Praynig Захранват я с глюкоза и и дават АМ със сонда, защото сукателния рефлекс е все още много слаб.

Змейче , плацентата ми освен остаряла е била и много изтъняла, което конкретно е възмутило персонала в болницата!!! Искам и да те питам, тъй като имам много кърма- пълня по 130 мл на цедене от двете гърди, но се цедя 3 пъти на ден. Достатъчно ли е това за да не ми спре кърмата? Наистина искам да я поддържам, защото като изкарат беба от кувьоза ще ми дават да я храня... ако мога разбира се  Praynig

Благодаря на всички за милите думи, подкрепата и надъхването. Определено ще ви държа в течение...

# 73
  • Мнения: 339
Снеж, ужасно е това което се е случило, но важното е че бебка е жива и здрава и ще се оправи. Аз родих сина си 1,490кг. и пак ме питаха кой ви е следил и т.н., но изоставането беше с 2-3 седмици и тежка прееклампсия, така че знам как се чувстваш и съм сигурна че скоро ще си гушкаш съкровището и ще му се радвате в къщи  Hug
Браво на теб ,че се справяш с цеденето, за да папка бебка, аз тогава неуспях да се справя  Embarassed , затова сега съм се нахъсъла да кърмя по-дълго .

# 74
  • Мнения: 62
Чудно тия хора като гледат бебетата на видеозона , не мерят ли ги , не виждат ли когато не се развива растежа! Направо нямам думи!  #2gunfire А каква ли е причината да спре растежа така ?

Общи условия

Активация на акаунт