Столче за кола 9-36 кг ?

  • 37 649
  • 160
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Незнам дали е толкова нестабилно колкото казвате вие,но самите  ни задни седалки на автомобила са вдлъбнати и пасва точно,а и задалйително е с колан на автомобила и не мърда.Всеки си има собствено мнение,дайе ж началото детето докато не беше свикнало казваше 'мамо ами  аз не мога да мръдна'.Сигурно ако ви покажа столчето и на дъщеря ми и за него ще кажете,че не е подходящ. Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Незнам дали е толкова нестабилно колкото казвате вие,но самите  ни задни седалки на автомобила са вдлъбнати и пасва точно,а и задалйително е с колан на автомобила и не мърда.Всеки си има собствено мнение,дайе ж началото детето докато не беше свикнало казваше 'мамо ами  аз не мога да мръдна'.Сигурно ако ви покажа столчето и на дъщеря ми и за него ще кажете,че не е подходящ. Simple Smile

Вижте, Ваша работа си е как ще обезопасявате детето си в автомобила.
Това което мога да Ви посъветвам е преди да спорите, да вземете да почетете малко литература по въпроса, да прегледате краш тестове на различни независими организации, които се занимават с тестването на безопасността.
Изобщо не ми се спори, който се интересува може да прочете в интернет, има достатъчно материали (е българските текстове са доста остарели, но има достатъчно на др. езици, пък има и гугъл транслейт).

Още веднъж казвам: КАК ЩЕ СИ ОБЕЗОПАСЯВАТЕ ДЕТЕТО СИ Е ВАША РАБОТА, това което аз мога да направя за вас е да ви стимулирам да прочетете повече, за да стигнете до вашата истина. Моята съм я казал по - рано.

# 17
  • Мнения: 7 134
хубавите са над 150 лв. Примерно Prime Miglia на Inglesina. Пак че не питаш за легнало положение и други такива..
Търсихме преди време такова изобретение и ние без ограничение в стойността, но си взехме детето с нас да мЕри. Оказаха се крайно несполучливо да се намести бебе на почти годинка в столче за цялото детство. Затова получи стол от категорията 0-18. Все пак е прекалено малка, че да няма и малко легнало положение. Ориентировъчно ще го ползва докато стане на 4. Място така или иначе си нямаме, но поне на детето седалката му трябва да му бъде по мярка.  Peace

# 18
  • Мнения: 22 543
Ето малко инфо от мен, конкретно по въпроса за столче 9-36кг.

Купих стол категория 9-36кг още миналата година, когато дъщеря ми беше на 2г и 10кг.
Изключително доволна съм, а ето това е и стола. Kiddy comfort pro
http://www.kiddy.de/kindersitze/kindersitz-9m-12j/kiddy-comfort-pro.html
ето и тук може да се види
http://www.mytoys.de/Kiddy-Autositz-Kiddy-Comfort-Pro-schwarz-ro … .01.02.04/2000352

До като детето е по-малко се използва приставката отпред и през нея минават коланите. Собствени колани столчето няма.
Просто се поставя на седалката на колата и няма никакви други сложни системи за закрепване. А повярвайте ми, столчето не мърда от мястото си, на което е сложено.
Ние не използвахме приставката, беше и неудобно.
От миналата година използвам само колана на колата. Няма никакъв проблем с него, удобно е за детето, защото на столчето са указани местата, през които минава и не стяга, притиска детето по никакъв начин. Тоест не е неудобно.

Относно проблема с легналото положение, това столче може леко да регулира наклона си, тъй като отзад има едно пластмасово приспособление (вижда се на снимките от сайта по-надолу).
Когато е във вдигната позиция, застава хоризонтално спрямо столчето и го изтегля леко напред. А когато е спуснато, столчето е плътно залепено към гърба на седалката.
ето как става


Накрая на линка, който съм дала има и кратко клипче за столчето.

# 19
  • Мнения: 0
Това столче е победител  в тестовете за 2008  на  най- авторитетното немско списание  TEST.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Това столче е победител  в тестовете за 2008  на  най- авторитетното немско списание  TEST.

Предполагам, че имате предвид в групата си Wink

И за да е по - пълна информацията ще кажа, че според последните изследвания най - безопасни са столовете с монтаж обратно на посоката на движение, препоръките са децата да пътуват обратно на посоката на движение ПОНЕ ДО 2,5 години.
Който проявява интерес може да провери с Google, като напише rear face children car seat (с монтаж обратно на посоката на движение) и да разбере какви са предимствата и защо са 5 пъти по безопасни от forward face children car seat  (с монтаж в посоката на движение), както и защо в скандинавските страни, Обединеното кралство и САЩ все повече навлизат именно rear face children car seat (с монтаж обратно на посоката на движение).

Последна редакция: пт, 11 юни 2010, 12:03 от Магазин РОШКО

# 21
  • Мнения: 22 543
Магазин РОШКО, съгласна съм, че столчетата с монтаж обратно на посоката на движение са по-безопасни. Но не съм съгласна, че са достатъчно удобни за децата.
Първото ни столче се монтираше обратно на посоката на движение. Ами само на 8-9месеца за дъщеря ми вече не беше удобно, и съответно го обърнах по посока на движението.
Да не говорим, че тези столчета са по-скъпи, отколкото стандартните столчета с монтаж по посока на движението.
Не всеки може да си позволи да даде 600-800лв за столче за кола.

Моята цел беше да покажа с какво столче возя дъщеря ми вече от 1година, да споделя че е удобно, не съм имала никакви проблеми с него.
Има и възможност за лек наклон, така че да е сравнително удобно и за спане.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Магазин РОШКО, съгласна съм, че столчетата с монтаж обратно на посоката на движение са по-безопасни. Но не съм съгласна, че са достатъчно удобни за децата.
Първото ни столче се монтираше обратно на посоката на движение. Ами само на 8-9месеца за дъщеря ми вече не беше удобно, и съответно го обърнах по посока на движението.
Да не говорим, че тези столчета са по-скъпи, отколкото стандартните столчета с монтаж по посока на движението.
Не всеки може да си позволи да даде 600-800лв за столче за кола.

Моята цел беше да покажа с какво столче возя дъщеря ми вече от 1година, да споделя че е удобно, не съм имала никакви проблеми с него.
Има и възможност за лек наклон, така че да е сравнително удобно и за спане.


Да причината да е било неудобно обратно на движението за детето Ви след 8-9 месеца е, че столът не е бил предназначен за ползване обратно на движението за по - дълго време. Масовите столове 0 - 18 кг. се ползват до 13 кг. обратно на движението, след което се обръщат в посока на движението между 9 и 18 кг.
rear face children car seat (с монтаж обратно на посоката на движение)  са предназначени да се ползват до 18 кг. (приблизително 4г.) обратно на движението.

Да вярно е, че са значително по - скъпи, но .........

- ползват се по - дълго (като време) от детската количка а са на цената на високия клас детска количка (почти 2 пъти повече).
- за разлика от детската количка обезопасяват живота и здравето на детето, нещо което количката не може

иначе казано, парите не би следвало да са проблем за всички които могат да си позволят да си купят количка от среден клас.

Що се отнася до столът който сте показали, да хубав е, вероятно и много удобен и е добре класиран като безопасност в групата си.

Ако забелязахте, не споря и не се карам, а по - скоро давам информация която може да бъде полезна за всеки родител, надявам е е такава и за Вас Simple Smile

# 23
  • Мнения: 22 543
Магазин Рошко, столчето ми беше от първата категория 0-13кг, на Грако.
Ето такова


Но след известно време естествено го обърнах, тъй като не беше удобен за детето.

А относно другите столчета, ако знаех за тях по-рано бих си купила такова.
Но съвсем наскоро разбрах, че има и такива и не бих оставила стол, купен само преди година, за да го заменя с друг. )

# 24
  • Мнения: 1 426
Моля да ми кажете в кой стол от група 15-36кг детето може да спи безопасно и на разумна цена! Доста столове гледах, пробвах накрая купих beSafe, имаме МаксиКоси и не стават и не стават. Малкият е на 4г. и нещо и е по-висок затова столът 9-18г. му е малък, но все още спи в колата дори и в града, например вчера заспа в БеСейфа и главата му клюмваше при всяка спирачка. Накрая накарах брат му да се отвърже и да му държи главата изправена, за да не му счупя врата ако евентуално се наложи да напия спирачки ако ме засече някой, и на всеки сфетофар, по задръстванията и т.н.

# 25
  • Мнения: 7 134
Възглавничка, която обхваща вратлето не би ли му свършила работа? (от тези като подкови които са)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Магазин Рошко, столчето ми беше от първата категория 0-13кг, на Грако.
Но след известно време естествено го обърнах, тъй като не беше удобен за детето.

А относно другите столчета, ако знаех за тях по-рано бих си купила такова.
Но съвсем наскоро разбрах, че има и такива и не бих оставила стол, купен само преди година, за да го заменя с друг. )


Да ако столчето Ви е било посоченото е нормално след 13 кг. да бъде сменено.
В никакъв случай обаче не е следвало да го ползвате в посока на движението, тъй като столовете от тази група са предвидени за ползване САМО обратно на движението.
С поставянето му в посока на движението Вие реално сте оставили детето без защита, защото обърнато столчето не може да осигури нужната защита и дори да се фиксира.
По - разумно е било да го смените, както сте направили.
Не съм имал предвид да си сменяте новия стол Simple Smile
По - скоро исках да обърна внимание на някой факти, които се надявам да бъдат полезни на всички родители

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 481
Моля да ми кажете в кой стол от група 15-36кг детето може да спи безопасно и на разумна цена! Доста столове гледах, пробвах накрая купих beSafe, имаме МаксиКоси и не стават и не стават. Малкият е на 4г. и нещо и е по-висок затова столът 9-18г. му е малък, но все още спи в колата дори и в града, например вчера заспа в БеСейфа и главата му клюмваше при всяка спирачка. Накрая накарах брат му да се отвърже и да му държи главата изправена, за да не му счупя врата ако евентуално се наложи да напия спирачки ако ме засече някой, и на всеки сфетофар, по задръстванията и т.н.

Ами няма стол който да държи главата на детето изправена Simple Smile
Нито в група 9 - 18, нито в група 15 - 36
Вие какъв стол имате на BeSafe 15 - 36 или 9 - 18 ?
По принцип и двете им групи имат добро положение за сън и почивка, разбира се няма как да придържат главата назад.

Да възглавничката би свършила работа до известна степен, макар не винаги (ако съдя по дъщеря ми)

# 28
  • Мнения: 22 543
магазин Рошко, по принцип в инструкциите, които си вървят със столчето беше изрично упоменато, че столчето може да се ползва и в посока на движението.
Като естествено нагледно беше показано как точно и къде трябва да минават коланите и т.н.
Купувала съм го от Англия и там се надявам да са достатъчно разумни, за да не напишат нещо, което е възможно, а то да застрашава здравето и безопасността на детето.

# 29
  • Мнения: 1 426
... в стол на Макси Коси 9-18кг има много добра позиция за спане, при която вратът и главата на детото са в безопасност когато детето спи.
Имаме  iZi Up X2 - HTS BeSafe - точно този не става за спане - дори смятам че е опасно да се оставя спи дете в него без контрол, особено при градско шофиране. Иначе е много лесен за експлоатация, малкия сам се обслужва с колана.

Общи условия

Активация на акаунт